|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zajednica?
23.1.2017 23:06:01   
ziel
IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: ziel

Ima 800 KM platu. Kako ce imati da svoju porodicu, pored kredita , prehrani??? A trosimo mjesecno najmanje 1000 KM .


I njegov otac nije za kupovinu tog auta sto mi ide u korist. Ali ce ga mm okrenuti 100% kao i do sad sto je radio.. cak ce mu i davati para kad bude u skripcu. Obrlati ga. Svekrva je ista kao mm. Ono da narod kaze WOWWW . a ovamo nece imati sta jesti.


Zato ti i kazem. Kolika god da je plata, vecini raje je puno 400KM kredita. Letit ce to auto dok reknes keks i to ce on prodati. Mora jednom nauciti sta su zelje a sta mogucnosti.
Mogu i oni njemu pricati da ce mu pomoci al od cega? Da leze na parama, iskesirali bi mu te pare za auto odmah. Sve su to prazne price. Skontat ce on.

Ja bih se povukla i gledala kako se stvari odvijaju.


A sta je s dogovorom ? Msm mojom stranom dogovora? Ne mogu tek tako dici ruke i predati se. To nisam ja.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Zajednica?
23.1.2017 23:10:37   
salmy
Kao prvo pristala si da zivis kod svekijevaca
To sto ti je obecao ulaz okaci macku o rep
Kao drugo...hebes audia digni kredit ako vec mozes I kupi stan...sebi I djetetu..a on ako nece ne mora
Jel glupo je doc u tudju kucu I traziti neko renoviranje I drugi ulaz...logicno da ce pomisliti da vam smetaju..
Svoj "sator je bolji nego viletina tudja...
A to sto je jedinac ..svakako ce vama ici u korist..tj..pripasti kuca sa dva ili jednim ulazom

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Zajednica?
23.1.2017 23:11:09   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: ziel

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: ziel

Ima 800 KM platu. Kako ce imati da svoju porodicu, pored kredita , prehrani??? A trosimo mjesecno najmanje 1000 KM .


I njegov otac nije za kupovinu tog auta sto mi ide u korist. Ali ce ga mm okrenuti 100% kao i do sad sto je radio.. cak ce mu i davati para kad bude u skripcu. Obrlati ga. Svekrva je ista kao mm. Ono da narod kaze WOWWW . a ovamo nece imati sta jesti.


Zato ti i kazem. Kolika god da je plata, vecini raje je puno 400KM kredita. Letit ce to auto dok reknes keks i to ce on prodati. Mora jednom nauciti sta su zelje a sta mogucnosti.
Mogu i oni njemu pricati da ce mu pomoci al od cega? Da leze na parama, iskesirali bi mu te pare za auto odmah. Sve su to prazne price. Skontat ce on.

Ja bih se povukla i gledala kako se stvari odvijaju.


A sta je s dogovorom ? Msm mojom stranom dogovora? Ne mogu tek tako dici ruke i predati se. To nisam ja.

Iskreno, ne cini mi se da ta vrata imaju ikakve veze s kupovinom auta. Ugurala si jednu borbu u drugu. Takvim zahtjevom i ti ispadas kao neko kome je svejedno kako i cime ce se djeca hraniti samo da ispadne po tvom. Znam da zvuci surovo, al je objektivno. Polako. Jedno po jedno.

Za auto, nekad se moras prestati boriti i pustiti nekog da lupi glavom kad je vec navalio. Sacuvaj svoje zivce. Pick your fights :)

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Zajednica?
23.1.2017 23:12:23   
Galicia
Proradi na sebi malo, ojacaj sebe, nemoj mu popustati. Neka vidi da si i ti ozbiljna i da mislis na sve vas, a ne kao on na svoju guzicu. Pokazi mu zube.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Zajednica?
23.1.2017 23:19:04   
manuela RR
Po meni si veliku gresku napravila sto ta vrata na pocetku i prije nego si dosla nisi rijesila.Pogotovo jer ste pricali o tome.
Glupo je sto je tvoj muz prestavio kao da je to tvoja ideja a ustvari je zajednicka...
Ja bi insistirala i otvoreno i sa njegovim roditeljima o tome.
Rekla bi da ste to planirali jos davno al niste bili u prilici... Sad kad planirate kredit za auto hocete i to da rijesite... Nemas potrebe dizati to sad na neki nivo ...Samo mudro...i postices sta zelis...user posted image


< Poruku je uredio manuela RR -- 23.1.2017 23:23:25 >

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Zajednica?
23.1.2017 23:23:32   
salmy
A koji muz? Vidis da je neki mekinjas...ko je reko?babo I mama
Jezim se od takvih "muskarcina"nek on vozi audija..da komsiluk vidi..a sto je papak nema veze

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Zajednica?
23.1.2017 23:29:40   
manuela RR
A sto se tice audija uvijek se moze prodati ako ne budete mogli placati rate a tebi tvoj ulaz ostade....user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Zajednica?
23.1.2017 23:38:11   
eminaja
ziel kakav je dogovor bio kada si tek tu dosla,,msm od strane svekijevaca jeste li napravili s njima dogovor na pocetku o tom ulazu.....user posted image
npr..meni i mm su njegovi roditelji rekli mi cemo vam pomoci dok se ne snadjete i sl..i onda svako sebi odjelte se user posted image tako da o nekim stvarima odmah u startu treba rijesit....

ti najbolje znas svog muza,kako reaguje,sta voli,sta ne....nadji u svemu tome nacin da o tome razgovarate i rijesite i to najbolje da se svi sastanete i da se nadje kompromis da niko ne ostane ostecen,,,spominjala si tu pec,kotao mozda je svekijevcima to zahmetli sklonjat ili nemaju gdje....vi ukucani najbolje znate i najbolje iskreno o svemu da porazgovarate,,,..aa ne tako tm otisao ispricao i prenijeo ti aa mozda je bilo i drugacije a on izvadio iz konteksta user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Zajednica?
23.1.2017 23:42:27   
Galicia
Nije mu fino sto je otisao odmah kod roditelja i ispricao.

A ja bih takodje trazila stan za sebe i malog. Njega bih pitala, pokusala porazgovarati, ako ne ide, otisla bih sa svojim djetetom.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Zajednica?
24.1.2017 5:55:58   
ziel
Nisam ja sa svekijevcima pricala o ulazu , priie nego cu se udati za njihovog sina ja i on smo se sami to dogovorili, pa jbg nije dijete valjda je trebao da to rascisti sa svojima a ne ovako ostavljati nedoreceno i nedovrseno. Ja sa svojima pricam otvoreno o svemu i nikad nema nekih skrivenih misli , tako su me odgajali da budem iskrena i jako smo povezani jer se ne pusemo jedni na druge u tisini kao ovi sto rade. Napusu se a nece da kazu u cemu je problem.

Tacno je da jesam ugurala borbu i za ulaz ali vec kad bih digla kredit da znam bar da je zbog necega vrijednog a ne samo u auto koje sutra mozemo slupati ......pa sta onda....


Galicia meni su roditelji kupili stan, ali po ugovoru moramo sacekati da baba od 84 god. ciji je stan ,umre pa da onda stan mozemo koristiti i to je cekanje i nezz nikad do kad ce baba da zivi user posted image Nadam se da cu i iducih 5 god.da zvanicno primim kljuceve od tog stana i vec sam rekla mm da cemo cesto tu biti i vikendima ici u setnje i na konak u stan. Stan je u Tz na predobroj lokaciji.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Zajednica?
24.1.2017 6:41:15   
eminaja
Pa onda si ti zajedno s njim trebala reci cim si dosla tu,ipak su oni tu.,,, aa da napravis vrata na tom ulazu sto je sad a da se mogu zakljucat,koliko sam skontala tu su klizna vrata pa stepeniste,moze se i na kraj stepenica stavit vrata da se mogu zakljucat ne mora se bas pravit dodatni ulaz....
Msm da ne trebate vodit nikakvu borbu oko toga,samo lijepim razgovorom to postici,sjedi s njima i porazgovaraj zasto se ne slazu,zbog cega neka se ni oni ne nadju uvrijedjeni ha ja,,, nikad se roditelji ne mogu izbacit iz zivota osobe user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Zajednica?
24.1.2017 6:56:27   
ziel
Ja ih nisam mislila ni izbacivati iz zivota jer stvarno nemamo nikakvih problema, nismo jos nikad u konflikt upali. Za zakljucavanje sto govoris, za ova vrata postoji kljuc i moglo se zakljucavati ali se brava pokvarila , sad ne moze da zakljuca a i to zakljucavanje molim te lijepo i to ce njegove uvrijediti ako krenu da udju i vide zakljucano... eee.... to je bila njegova prica na pocetku kad sam ja htjela zakljucavati odmah iza sebe i kad negdje odemo... Mm je ocito pod nekim stresom i pritiskom, te s moje strane, te sa strane njegovih roditelja, ali to sto on sam sebi nabio neki pritisak da ce se naljutiti sta god da promijeni. Msm covjek od 33 god a tako razmislja... Nemam ti sta dalje pricati user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Zajednica?
24.1.2017 7:57:22   
Alma_27
Nije isto brava od 50KM ili vrata od 500KM ili ulaz od 5.000 i tako skupo auto. Dobro i ti razmisli o cijeni koju ces platiti. Ako mislite da dignete kredit na duzi vremenski period, dobro pogledaj otplatni plan i dole ti pise koliko kamate ces platiti banci. Da ti se zavrti. Ako neces da placas kamatu, ide na kraci rok, ali ce te zaboljeti glava od rate. Na takve stvari se odlucuje samo za rjesavanje stambenog pitanja. To je nuzda. Auto nije nuzda. Nije ni brava na vratima pa da je placas u ratama s kamatom. Barem.s moje tacke gledista nije.

A vis a vis toga sta ako krenu pa bude zakljucano, sta ako krenu a vi se sexate bas tu na hodniku na komodi za cipele??? Karikiram malo, al se svede na to. Imate li vi imalo privatnosti? Nek se ljuti ko god hoce, insistiraj na bravi. Bez kredita user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Zajednica?
24.1.2017 8:25:47   
eminaja
ma draga de ti tu bravu napravi i zakljucaj ha ja,,,ionako ste odjeljeni nemate kome racune polagat user posted image tu se ne zna do koga je ili je do tvog muza ili do roditelja,,aa vjerujem do tm jer sve vidi kao da je protiv njeg user posted image sta da ti kazem muskarci su drugaciji od nas i punoo osjetljiviji na rodtelje cak i kad im dobro cinis uvijek ce htjet da ubace ono jos bolje user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Zajednica?
24.1.2017 9:46:54   
aidana
Ja bih bila vrlo oprezna s ovim savjetima tipa: reci mu da ces uzeti stan i odvesti dijete. Stavi se ti u tu situaciju kako bi se osjecala da on tebi tako nesto kaze. Evo da meni mm tokom neke svadje, nesuglasica kaze da ce otici s djecom ili da zeli razvod vjeruj da ne bih tek tako presla preko toga. To su teske rijeci i moze dovesti samo do eskalacije. Ako zaista ne mislis da zelis razvod nemoj ni spominjati takvo sto.


A inace se skroz slazem s Almom, toliki kredit na takvu platu za auto je totalno nepotreban. A bgm i poseban ulaz kad vec moras sve rusiti, pomjerati pec, cijevi i sve. Promijeni bravu. Ako se vec inace lijepo slazes sa svekijevcima ne treba praviti problem gdje ga nema.

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Zajednica?
24.1.2017 13:11:05   
ziel
Alma bas me nasmija user posted image
kao da znas da imam komodu za obucu u hodniku


Svjesna sam ja toga sad da ovo nije potreba , ni drugi ulaz a ni auto, jer ulaz imamo kakav god je, a i auto imamo u extra stanju, ali je meni sada krivo i bicu krajnje bezobrazna jer je rekao VIDIO SAM ODMAH DA IM JE KRIVO STO SAM SPOMENUO DRUGI ULAZ I NISAM VISE NISTA SPOMINJAO . znaci pazi na njihova osjecanja a mene ko jb**** za to mi je krivo i zato necu popustiti. user posted image ako odustane od auta, odustacu i ja od drugog ulaza. user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Zajednica?
24.1.2017 14:27:26   
Galicia
Ja i dalje tvrdim da nisu problem ni auto ni vrata nego muz i njegov odnos sa tobom tj kako on tebe ne uvazava ni malo oko tako velikih stvari. On svoje samo tjera.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Zajednica?
31.1.2017 22:50:41   
ziel
Kredit danas potpisan za Audija. A vcrs taj isti Audi prodat nekome drugom. user posted image
To je kad se zena ne slusa.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Zajednica?
31.1.2017 23:01:26   
manuela RR
Auuuuu pa odkud to sad????

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Zajednica?
31.1.2017 23:05:17   
ziel
Ja mu nisam htjela biti zirant. Njegov mu cale potpisoa danas u banci da ce biti zirant i budala nije otisao do Audija da covjeku kaze da mu ostavi, da rezervise , kako vec ide. I vcrs slucajno ode na pik.ba onaj isti Audi prodat. Zove covjeka , covjek potvrdjuje da je prodat.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Zajednica?
31.1.2017 23:11:57   
manuela RR
Eto i to je neki znak....
A vrata ???

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Zajednica?
1.2.2017 8:36:02   
Alma_27
Taman da se pare potrose na novi ulaz user posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Zajednica?
1.2.2017 8:42:17   
salmy
IZVORNA PORUKA: ziel

Ja mu nisam htjela biti zirant. Njegov mu cale potpisoa danas u banci da ce biti zirant i budala nije otisao do Audija da covjeku kaze da mu ostavi, da rezervise , kako vec ide. I vcrs slucajno ode na pik.ba onaj isti Audi prodat. Zove covjeka , covjek potvrdjuje da je prodat.

Živiš sa nekim ti.svojim mužem i nisi mu htjela biti zirant? A kako ocekujes da će te poštovati da će brak biti skladan uredan i divan?
Da ja kojim slučajem nisam htjela biti zirant mužu ili obrnuto(ne bitno koji je razlog)..Ne bih živjela pod istim krovom sa tom osobom....Nema od te ljubavi ništa...Nemoj se čuditi što te ignorises a u prvi plan stavlja roditelje..Pa logično...
Iza sebe imam 21 god.braka..Ubrzo 22 ,aBd....Mora biti mudra pametna i namazana...
Nije sve u Audiju i vratima...Mora malo sagledati stvari drugačije..Nigdje nije divno..

< Poruku je uredio salmy -- 1.2.2017 8:45:22 >

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Zajednica?
1.2.2017 9:27:07   
ziel
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: ziel

Ja mu nisam htjela biti zirant. Njegov mu cale potpisoa danas u banci da ce biti zirant i budala nije otisao do Audija da covjeku kaze da mu ostavi, da rezervise , kako vec ide. I vcrs slucajno ode na pik.ba onaj isti Audi prodat. Zove covjeka , covjek potvrdjuje da je prodat.

Živiš sa nekim ti.svojim mužem i nisi mu htjela biti zirant? A kako ocekujes da će te poštovati da će brak biti skladan uredan i divan?
Da ja kojim slučajem nisam htjela biti zirant mužu ili obrnuto(ne bitno koji je razlog)..Ne bih živjela pod istim krovom sa tom osobom....Nema od te ljubavi ništa...Nemoj se čuditi što te ignorises a u prvi plan stavlja roditelje..Pa logično...
Iza sebe imam 21 god.braka..Ubrzo 22 ,aBd....Mora biti mudra pametna i namazana...
Nije sve u Audiju i vratima...Mora malo sagledati stvari drugačije..Nigdje nije divno..

Prica je imala 2 strane. Ako ne znas vrati se malo na predhodnu stranicu kada sam mu nudila kompromis ULAZ I AUDI u jednom paketu. On nije htio ulaz. A onda ni ja nisam htjela cuti za audi.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Zajednica?
1.2.2017 9:29:05   
ziel
I dalje nismo nasli rjesenje za drugi ulaz. On bi se kao dogovarao ali sve ga koci misao da ce se njegovi ljutiti.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *