|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zajednica?
5.1.2015 11:21:10   
mala curica

IZVORNA PORUKA: jasminah


IZVORNA PORUKA: Galicia

Ko god te ima na oku od familije 24/7 je zajednica.
A kako onda zoves to odvojeni spratovi? I cemu ti odvojeni spratovi? I cemu uopste kuce na 5 spratova nego da se svi drze na oku.
Zajebi to.
Placacu radije cijelu platu, ali hocu da imam svoj red i mir. Hocu da udjem u kucu kad hocu i odem i nje kad hocu. Zato i radim da imam svoj cejf.

Potpisujem.



U potpunosti se slazem s ovim nacinom razmisljanja.


_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu jasminah)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Zajednica?
5.1.2015 19:53:15   
canim

IZVORNA PORUKA: muhica7

pa recimo kuca na sprat skroz dva odvojena stana niste skupa. kao sto I ja u zgradi nemam veze sa drugim stanovima niti te ljude interesuje kad ja dolazim kuci I sta radim isto ti to dodje. samo zavisi sta covjek sebi dopusti

Ja se slazem sa ovim, dok god oni nemaju zajednickih prostorija, niti dijele finansije i slicne stvari to za mene nije nikakva zajednica, pa mozemo ziviti u istom neboderu ali stan do stana pa jeli i to onda zajednica user posted image

(odgovor članu muhica7)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Zajednica?
5.1.2015 19:57:24   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Galicia

Ko god te ima na oku od familije 24/7 je zajednica.
A kako onda zoves to odvojeni spratovi? I cemu ti odvojeni spratovi? I cemu uopste kuce na 5 spratova nego da se svi drze na oku.
Zajebi to.
Placacu radije cijelu platu, ali hocu da imam svoj red i mir. Hocu da udjem u kucu kad hocu i odem i nje kad hocu. Zato i radim da imam svoj cejf.

Pobrkala si lončiće. Pa cijela mahala te ima na oku u BiH user posted image .
Ja se osjećam kao da sam u zgradi. Idem i dolazim kad hoću. Ti postavljaš svoja pravila u svom stanu gdje god da si.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Zajednica?
6.1.2015 0:20:58   
Galicia
Ma ja.
user posted image

Samo se vi tjesite.

A sta je poenta da se familija tako nadjidja jedni na druge, jedni pored drugih itd? user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Zajednica?
6.1.2015 9:34:38   
veeseelaa

ne znam šta bi ti rekla


kod nas na Balkanu je zadržana još uvijek ta povezanost izmedju djece i roditelja, pa i neka je, ljudi vole da su jedno blizu drugih

moj burazer kad je kupovao stan, tražio je u ulici gdje mu roditelji žive, prosto mu lijepo tu

meni je super biti blizak s roditeljima, braćom, sestrama i željeti im biti blizu na ovaj i onaj način, s tm što ta bliskost ne treba da se nametne snahama i zetovima, oni bujrum ako hoće a ako ne, imaju svoja vrata/auto i nek piče gdje im volja

meni zaista ne smetaju roditelji mm, ako mi dobro rade , loše sigurno neće

inače mogu da živim u bilo kojem dijelu grada, meni je rahat ovdje gdje sam, oni su ti koji su tihi, mirni i povučeni a ja opet buntovna, možda se njima ne živi u istom objektu sa mnomuser posted image bujrum nek iseleuser posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Zajednica?
6.1.2015 11:08:41   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Galicia

Ma ja.
user posted image

Samo se vi tjesite.

A sta je poenta da se familija tako nadjidja jedni na druge, jedni pored drugih itd? user posted image


a sta govori protiv toga ????
moja je sveki u ulici dalje , jetrva odmah pored , druga je malo dalje ali u istom gradicu , svak ima svoj zivot , a opet smo svi tu , vidimo se jednom u 7 dana mozda prodje i vise ponekad i 3 sedmice kako kad jer se svako vodi svojim zivotom. Da ti kazem iskreno niko mi nema preci od njih u ovom gradu gdje zivim , niko niakda nikome ne ide dok ne bude pozvan a kad zatreba opet smo svi tu . A moze da se prica u vazduh a ja nesto ne vidim nikoga ko je mojoj porodici preci (ovdje gdje zivimo) nego najblizi od mm , mislis tamo neka kona da ce voljeti vise djete tvoje nego nana i djed , adjo i rodjaci , ili tvoja familija (zavisi koga imas) , ma daj pusti.
JA sam odrasla u velikoj familiji i znam sta to zanci i sta je zancilo za mene , ta ljubav zajednica , sigurnost medju tim ljudima tako da ne bih da lisim moje sinove zato sto sam ja namcor , ters ili koji veci djavo , po cemu bi bila covjek a iskreno kada bi mm zakrenuo glavu od svoje majke , akda bi tu zenu izbacio iz svog zivota , ja bih se iskreno zabrinula kakvog covjeka sam aj to uza se vezala kad rodjenoj majci okrece ledja , zeni koja ga odhranila , ja bih se bogami zabrinula pa takav je spreman na sve . Nikada nisam dozvolila da odnos mene i sveki utjece na odnos mm i njegove mame ili nase djece i nje NIKADA , pa odakle mi pravo , a iskeno neko to od gore vidi sve.




_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Zajednica?
6.1.2015 13:10:12   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: muhica7

mogu samo reci tesko onom ko zivi u zajednici imam jednu prijateljicu koja nije htjela zajednicu ali poslije par godina su morali kod svekrve jer nisu vise mogli placati kiriju ona je bukvalno za manje od dva mjeseca smrsala 10kg. a druga je znala da ide u zajednicu prije nego se udala jer joj muz nikad nebi htio otici od mame I sad poslije godinu dana dobila bebu I ludi koliko je ta zena nervira. sta ces stariji ljudi. a zajednica tipa odvojeni spratovi ja to nebi nazvala zajednicom



pa to nije ni tako loše

za dva mjeseca, - 10 kg

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu muhica7)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Zajednica?
6.1.2015 13:40:53   
Galicia
Mirkice, ja pricam o zajednici gdje snaha i sin zive u istoj kuci, dvoristu, spratu kao i mm roditelji. Ovoliko stranica prosli a jos nigdje poentu ne nadjoh zajednickog zivota, osim manjka deviza. user posted image
To o cemu ti pricas mi je sasvim normalno.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Zajednica?
6.1.2015 13:41:47   
veeseelaa
ma nije sve u manjku para
imaš tu više faktora


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Zajednica?
6.1.2015 14:10:23   
Galicia

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma nije sve u manjku para
imaš tu više faktora




Pa objasni mi, mozda mi dodje do mozga. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Zajednica?
6.1.2015 15:00:52   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Galicia

Mirkice, ja pricam o zajednici gdje snaha i sin zive u istoj kuci, dvoristu, spratu kao i mm roditelji. Ovoliko stranica prosli a jos nigdje poentu ne nadjoh zajednickog zivota, osim manjka deviza. user posted image
To o cemu ti pricas mi je sasvim normalno.

ahaaa ja ne bih nikada mogla skupa sa njom zivjeti iskreno ni sa mojom mamom a volim je ponajvise :) ali uvjek sam tu sta god da je al zajednica ne.
E sto se tice toga da je lakse lakse je imati kad si u zajednici kinte a i lakse se skuciti al zato fali nesto drugo , ali nje svugdje isto .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Zajednica?
6.1.2015 15:01:53   
canim
Svi smo mi u jednoj zajednici jer ipak zivimo na istoj planeti zajedno user posted image pa ako nekom smeta, nek se slobodno preseli negdje drugo user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Zajednica?
6.1.2015 15:08:53   
Galicia
ahaaa ja ne bih nikada mogla skupa sa njom zivjeti iskreno ni sa mojom mamom a volim je ponajvise :) ali uvjek sam tu sta god da je al zajednica ne.


Pa ni ja.
O tome pricam, a niko da mi odgovori zasto se zivi zajedno.


Canim, i ti zivis u zajednici ili?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Zajednica?
6.1.2015 15:23:17   
salmy

IZVORNA PORUKA: Galicia

ahaaa ja ne bih nikada mogla skupa sa njom zivjeti iskreno ni sa mojom mamom a volim je ponajvise :) ali uvjek sam tu sta god da je al zajednica ne.


Pa ni ja.
O tome pricam, a niko da mi odgovori zasto se zivi zajedno.


Canim, i ti zivis u zajednici ili?

ja sam morala jer nisam imala izbora(mislim nisam morala ali eto rat bio i tako)
imas masu muzeva koji nece da odu od roditelja(vec pisale na ovu temu)..jednostavno obecaju buducuoj zeni da ce imati svoj kutak (kad te mami itd...)kad se ozene sipak..i tada nastaju problemi,svadje razvodi...
posebno kad imaju kucu na 18 spratova i pobogu gdje ce "ici" i sve ostaviti..to vam je tako...sta ce reci amidza dajdza mahala...i najveca briga je sta ce reci komsinica Hanifa jbt...dzaba je to seljaci smo mi jos uvijek
cuj da odem od matereuser posted image a ne ja bogami..i tako

gali vec pisali na ovu temu satima.....
nego meni truba ove sto polete pristanu pa se poslije zale...e sipak mala...ti si dosla u svekrvinu kucu i tisu misu

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Zajednica?
6.1.2015 15:27:53   
canim

IZVORNA PORUKA: Galicia

ahaaa ja ne bih nikada mogla skupa sa njom zivjeti iskreno ni sa mojom mamom a volim je ponajvise :) ali uvjek sam tu sta god da je al zajednica ne.


Pa ni ja.
O tome pricam, a niko da mi odgovori zasto se zivi zajedno.


Canim, i ti zivis u zajednici ili?

Koliko ja razumih galicija ti smatras da i dva odvojena domacinstva koja nemaju uopste zajednickih prostorija, niti djele finansije zajedno ali se nalaze u istoj zgradi/stanu/kuci su u zajednici.

Ja zaista ne znam niti jednu familiju u BiH ono da se mlada udala i otisla da zivi u stan/kucu kod mladozenje i sad oni svi tako zive zajedno, rucaju zajedno, djele finansije zajedno itd...

Moja i od mm familija ne zivi uopste u kvartu u kojem mi zivimo.



(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Zajednica?
6.1.2015 15:40:12   
Galicia
ja sam morala jer nisam imala izbora


I moji roditelji su zivjeli sa mojom nanom par mjeseci jer se moja mama poletila udati. user posted image Poslije su otisli u podstanare i nikad sretniji nisu bili.

Canim, znaci tebi je normalno da ti i muz pravite kucu na 4 sprata da djeca ne bi isla nigdje drugo nego da ste svi tu zajedno? Meni nije, ali dobro.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Zajednica?
6.1.2015 15:49:20   
salmy

IZVORNA PORUKA: Galicia

ja sam morala jer nisam imala izbora


I moji roditelji su zivjeli sa mojom nanom par mjeseci jer se moja mama poletila udati. user posted image Poslije su otisli u podstanare i nikad sretniji nisu bili.



da sam poletila jesam priznam..ali ne kajem se...
nekako smo dosta toga prezivjeli skupa..od te posrane zajednice do steriliteta seljakanja..mah svega je bilo...hvala Bogu opstali su..ove godine nam aBd 20 punih..jeeeeee..obecao dragisa silikoneuser posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Zajednica?
6.1.2015 15:51:34   
Galicia
Sve to celici covjeka.
Samo ne razumijem ove sto brane zajednice, ali dobro.
Nego sto ce ti silikoni, vidi se kakva si lijepa ko slika. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Zajednica?
6.1.2015 15:54:44   
salmy

IZVORNA PORUKA: Galicia


Nego sto ce ti silikoni, vidi se kakva si lijepa ko slika. user posted image

hahahhahaha..zelja je vec dugo prisutna..nego da temu ne kvarimo

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Zajednica?
6.1.2015 16:08:22   
canim

IZVORNA PORUKA: Galicia


Canim, znaci tebi je normalno da ti i muz pravite kucu na 4 sprata da djeca ne bi isla nigdje drugo nego da ste svi tu zajedno? Meni nije, ali dobro.


A sto nebismo napravili kucu od 4 sprata ako smo u finansiskoj mogucnosti user posted image pa ako hoce djeca bujrum nek borave ako nece uvijek se moze izdati i eto ti finansija user posted image

Svaki roditelj treba pomoci svom djetetu ali ako djete smatra da je njegova sreca negdje drugo, bio to neki drugi kvart, grad,drzava i slicno opet treba imati razumjevanja a ne bespotrebno i sebicno vezati i uslovljavati djete da mora biti s tobom jer ti je sin.





(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Zajednica?
6.1.2015 16:11:46   
Galicia
A sto nebismo napravili kucu od 4 sprata ako smo u finansiskoj mogucnosti


Pa recimo meni je pametnije napraviti vikendicu, kupiti stan na moru, kupiti stancic negdje u drugoj drzavi da se ima gdje otici na odmore, nego zidati i vezati djecu uz sebe.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Zajednica?
6.1.2015 16:13:46   
Galicia
Svaki roditelj treba pomoci svom djetetu


Da. Treba ga osposobiti da bude samostalan u zivotu. Za mene je to najveca pomoc koju roditelj moze dati svom djetetu.
I finansijski naravno, ako treba.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Zajednica?
6.1.2015 16:33:23   
canim
Joj galicia ne spadamo ni ja ni ti u ovu temu, ne znam ni sto pisemo ovoliko user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Zajednica?
7.1.2015 14:50:12   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Galicia

A sto nebismo napravili kucu od 4 sprata ako smo u finansiskoj mogucnosti


Pa recimo meni je pametnije napraviti vikendicu, kupiti stan na moru, kupiti stancic negdje u drugoj drzavi da se ima gdje otici na odmore, nego zidati i vezati djecu uz sebe.



vjerujem da je glavni razlog kod većine pa žive u istoj kući fiannsije, zatim možda ide privrženost i pod 3 ostalo user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Zajednica?
7.1.2015 15:12:37   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: canim

Joj galicia ne spadamo ni ja ni ti u ovu temu, ne znam ni sto pisemo ovoliko user posted image



neka vas, pa mora da se ima onih za i protiv, pa propitivanje i sl
da bi se došlo do kvalitetnih zaključaka

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *