|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zajednica?
7.1.2015 15:29:09   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Galicia

A sto nebismo napravili kucu od 4 sprata ako smo u finansiskoj mogucnosti


Pa recimo meni je pametnije napraviti vikendicu, kupiti stan na moru, kupiti stancic negdje u drugoj drzavi da se ima gdje otici na odmore, nego zidati i vezati djecu uz sebe.

user posted image user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Zajednica?
7.1.2015 15:33:08   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: Galicia

A sto nebismo napravili kucu od 4 sprata ako smo u finansiskoj mogucnosti


Pa recimo meni je pametnije napraviti vikendicu, kupiti stan na moru, kupiti stancic negdje u drugoj drzavi da se ima gdje otici na odmore, nego zidati i vezati djecu uz sebe.

user posted image user posted image


e moja Gali ne možeš ti budalama dokazati user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Zajednica?
7.1.2015 15:37:40   
veeseelaa
a neki možda naprave kuće s više etaža, ko vele, ako im djece gdje drugo se nastane neće im više nikad ni doć, pa ko vele d aih tako pokušaju privezati user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Zajednica?
7.1.2015 15:39:43   
elmaL
Moj rodjak je, nakon sto mu se kcerka udala ikupila stan, a poslije i sin, otisao iz svoje vile u elitnom sarajevskom naselju user posted image iznajmio stan od 50kvadrata zgrada do kcerke i sina user posted image da im budu blizu, iako im je ikuca poprilicno blizu njih.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Zajednica?
7.1.2015 15:41:08   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: elmaL

Moj rodjak je, nakon sto mu se kcerka udala ikupila stan, a poslije i sin, otisao iz svoje vile u elitnom sarajevskom naselju user posted image iznajmio stan od 50kvadrata zgrada do kcerke i sina user posted image da im budu blizu, iako im je ikuca poprilicno blizu njih.



a joj

dal ćemo mi željeti biti blizu naše djece?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Zajednica?
7.1.2015 15:50:23   
elmaL

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: elmaL

Moj rodjak je, nakon sto mu se kcerka udala ikupila stan, a poslije i sin, otisao iz svoje vile u elitnom sarajevskom naselju user posted image iznajmio stan od 50kvadrata zgrada do kcerke i sina user posted image da im budu blizu, iako im je ikuca poprilicno blizu njih.



a joj

dal ćemo mi željeti biti blizu naše djece?

vjeruj da sam i ja sad o tome razmisljala.
mm je pricom uvijek kao Galiciauser posted image ne znam hoce li uvijek biti takav. On je doduse i sam odrastao uz dosta samostalnosti, roditelji su bili naravno vjetar uledja uvijek.
ja nesto mislim da bih ja mogla praviti probleme user posted image user posted image


_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Zajednica?
7.1.2015 17:30:50   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: Galicia

A sto nebismo napravili kucu od 4 sprata ako smo u finansiskoj mogucnosti


Pa recimo meni je pametnije napraviti vikendicu, kupiti stan na moru, kupiti stancic negdje u drugoj drzavi da se ima gdje otici na odmore, nego zidati i vezati djecu uz sebe.

user posted image user posted image


e moja Gali ne možeš ti budalama dokazati user posted image



ko biva one volile sa svojim jetrvama da zive skupa user posted image user posted image user posted image user posted image pa akd se pocnu razmnozavati djeca od ovih onih aaaa nit se zna ko pije nit ko placa hahahaha sto bi moj rodjak rekao "ko je ovdje kome ko " haha

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Zajednica?
8.1.2015 10:45:30   
veeseelaa
ja nesto mislim da bih ja mogla praviti probleme






user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Zajednica?
8.1.2015 11:21:55   
bebacha

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Galicia

A sto nebismo napravili kucu od 4 sprata ako smo u finansiskoj mogucnosti


Pa recimo meni je pametnije napraviti vikendicu, kupiti stan na moru, kupiti stancic negdje u drugoj drzavi da se ima gdje otici na odmore, nego zidati i vezati djecu uz sebe.



vjerujem da je glavni razlog kod većine pa žive u istoj kući fiannsije, zatim možda ide privrženost i pod 3 ostalo user posted image




u najgoroj finansijskom situacij smo bili kad smo se vjencali pa smo otisli u podstanare
no no no i opet no zajednica


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Zajednica?
8.1.2015 11:23:12   
bebacha

IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: Galicia

A sto nebismo napravili kucu od 4 sprata ako smo u finansiskoj mogucnosti


Pa recimo meni je pametnije napraviti vikendicu, kupiti stan na moru, kupiti stancic negdje u drugoj drzavi da se ima gdje otici na odmore, nego zidati i vezati djecu uz sebe.

user posted image user posted image


digne se 5 spratova i svi tu ko cerga i onda samo čujes kako dva brata ne prica,kako ono,kako ono
bas me cudi otkud touser posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Zajednica?
8.1.2015 11:24:05   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: Galicia

A sto nebismo napravili kucu od 4 sprata ako smo u finansiskoj mogucnosti


Pa recimo meni je pametnije napraviti vikendicu, kupiti stan na moru, kupiti stancic negdje u drugoj drzavi da se ima gdje otici na odmore, nego zidati i vezati djecu uz sebe.

user posted image user posted image


digne se 5 spratova i svi tu ko cerga i onda samo čujes kako dva brata ne prica,kako ono,kako ono
bas me cudi otkud touser posted image user posted image



ciganska posla

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Zajednica?
8.1.2015 11:30:37   
muhica7
ne dirajte cigane ljudi vole tako da zive pa ko voli nek izvoli. ne pada mi na pamet da nekome objasnjavam kako je ljepse imati svoj mirI privatnostuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Zajednica?
8.1.2015 11:33:37   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: muhica7

ne dirajte cigane ljudi vole tako da zive pa ko voli nek izvoli. ne pada mi na pamet da nekome objasnjavam kako je ljepse imati svoj mirI privatnostuser posted image



ma jest, al nako komentarišemo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu muhica7)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Zajednica?
31.1.2015 9:49:12   
Anoniman
Meni je zajednica veliki problem. Muževi roditelji u jednom, mi u drugom katu kuće.
Otišli mi živci u dno dna.
Jučer sam po ko zna koji puta pričala sa mužem da kupimo nešto svoje i odemo, imamo mogućnosti.
Ali on sve na to, samo polahko, dok stupiš u stalni radni odnos, pa dok malo još otplatimo kredit koji imamo (a imamo kredit od 15000KM već).
Ali ja nešto kontam, sve se to može prelomiti, taj kredit, i dobit neka podnošljiva rata. Ali moj muž ne. Nego ovako kao gore teše.
I hvata ga huja na mene, kaže da zeleno razmišljam što odmah želim da riješimo to pitanje, polahko, kao ne davi me niko.
Ja opet smatram da trebamo to riješiti dok smo mladi, jer to su krediti u koje treba ući najmanje na period od 20 godina, što prije počnemo otplaćivati, to bolje. Ali on opet po svom. Onda se brinem jer mislim da do toga nikad neće doći, on nije spreman otići od svojih, pa mi kroz glavu prolaze misli kako ću sutra dijete pogledati u oči i reći pa ništa nismo ostvarili da mu ostavimo, samo pola kuće (jer druga polovica u kojoj su mu roditelji ide njegovoj sestri) i pola stana od mojih, da dijeli sa nekim, da se pati sa nekim u zajednici. Da li vi o tome razmišljate? Kako biste se postavile? Ko je po vama upravu?

(odgovor članu elmaL)
  Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Zajednica?
31.1.2015 10:09:54   
maja78 RR
Mislim da nije problem zajednica ko zajednica, problem je u onom partneru u ciju se zajednicu ulazi i njegovog stava. Znaci ako je to muzeva kuca i familija, ako je on normalan i postavi stvari na svoje mjesto od starta to moze funkcionisati, a ako on ne postavi kako zena moze ocekivati da ce se njen glas cuti. Isto vrijedi i obrnuto.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 31.1.2015 10:10:28 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Zajednica?
2.2.2015 8:02:01   
veeseelaa
ne slažem se da je sve u postavci muža to jest sina

brate i snaha treba da ima gard

mm može da ima razne ideje u glavi al ako ja ne želim ne može mene niko prisiliti
postavka je zakon, pa i sa svojom djecom da o drugim ne pričam

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Zajednica?
2.2.2015 8:25:55   
maja78 RR
Naravno da i snaha treba, ali prema njemu da postavi stvari, jer ako on nije za to a ona postavlja granice i nema u njemu podrsku tesko da ce ista uspjeti osim svjadje.
Kada onaj u ciju se kucu ulazi postavi moze biti normalna i zdrava sredina.

E sad ako ce se svadjati i bosti onda ide ona stara: zajednica = jadnica

< Poruku je uredio maja78 RR -- 2.2.2015 8:26:45 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Zajednica?
2.2.2015 8:54:45   
veeseelaa
ne znam....

kako ću se ja posatviti prema ljudima i dokle ću im dati granice nikako nije stvar mene i mm, već samo moja
ono što njemu paše , meni ne

tako da niej od vitalnog značaja da se ja sad tu nešto s njim dogovoram, jer smo različiti, različite nam stvari smetaju/prijaju

e sad ono što je njemu ok, meni nije, ja jednostavno ne učesvtvujem u tome

pa iako je to vezano za njegove il za moje ....


ja recimo nemam potrebu da sjedim s nejgovima svaki dan niti da pričam o masu stvari koje preživaljavam, dogovaram, radim
poštujem da mm ima možda potrebu da o tim stvarima priča sa svojima, pa bujrum, al ne moram ja tu da sjedim i slušam pomno
mogu i bez mene da se druže, kao što mogu i ja sa svojima da se družim bez mm-a



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Zajednica?
2.2.2015 8:57:47   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Anoniman
pa mi kroz glavu prolaze misli kako ću sutra dijete pogledati u oči i reći pa ništa nismo ostvarili da mu ostavimo, samo pola kuće

user posted image
Sjetih se Nadrealista i onog:Evo napravismo ovo malo kućerine.

Ni meni moji nisu ostavili "pola kuće", nego smo sami sebi pravili.

Da je lijepo imati svoje, jeste, ali i da se zadužiš preo dugo jer se tamo negdje tebi baš i ne sviđa puno, nisam ni za to.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Zajednica?
2.2.2015 8:59:15   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: Anoniman
pa mi kroz glavu prolaze misli kako ću sutra dijete pogledati u oči i reći pa ništa nismo ostvarili da mu ostavimo, samo pola kuće

user posted image
Sjetih se Nadrealista i onog:Evo napravismo ovo malo kućerine.

Ni meni moji nisu ostavili "pola kuće", nego smo sami sebi pravili.

Da je lijepo imati svoje, jeste, ali i da se zadužiš preo dugo jer se tamo negdje tebi baš i ne sviđa puno, nisam ni za to.




ismijah se i ja za ovo pola kuće
svakako nisam za pola
djetetu ostavljam samo cijele stvari user posted image
i to ako se naljutim, nema ni to user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Zajednica?
2.2.2015 9:27:29   
MicoTico
Da se razumijemo, lijepo je nešto sam steći, ostaviti svojoj djeci, olakšati im budućnost, itd itb...
Ali ne mislim da si manje dobar roditelj ako to ne uspiješ.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Zajednica?
2.2.2015 9:51:26   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Da se razumijemo, lijepo je nešto sam steći, ostaviti svojoj djeci, olakšati im budućnost, itd itb...
Ali ne mislim da si manje dobar roditelj ako to ne uspiješ.



ma naravno
roditelji ti uviejk dadnu sve što mogu

al nisu ni svi roditelji isti kao ni sva djeca, tokom života su im različiti prioriteti

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Zajednica?
22.4.2015 18:31:57   
Finepex

IZVORNA PORUKA: snijeg

IZVORNA PORUKA: malena27 RR

Zajednica - jadnica user posted image


Gdje čeljad nisu bijesna, ni kuća nije tijesna user posted image user posted image user posted image



Upravo tako. Sve je do danasnjih zena. Neko uziva, dise punim plucima, a neko "pati". Mislim da je najveca greska sto zene prije braka imaju izvanrednu sposobnost glumatanja, ne pokazu svoje pravo lice, svoje pravo misljenje, pa kasnije kada svekrva vidi da snaha nije ona koju je upoznala..problem. Bila sam u zajednici dok nismo sagradili kucu. Ona je kuhala svom muzu, ja svom.. normala sve..
Iako cujem price zena koje su istjerivane od strane svekrve, jako ruzno. Nedo Bog nikome da to dozivi. Ne zna covjek kako da komentarise. Da ne uvrijedi nikog. Da je mene neko istjerao, ja joj nikad ne bih otisla.. sve zavisi od situacije...
Tuzno je vidjeti jednu kucu s dva ulaza..

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Zajednica?
22.4.2015 19:52:12   
Galicia
A sto ce snaha u svekrvinoj kuci uopste?
Dosla da zivi? user posted image

I kakvo glumatanje ti spominjes?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Zajednica?
23.4.2015 7:24:19   
Finepex

IZVORNA PORUKA: Galicia

A sto ce snaha u svekrvinoj kuci uopste?
Dosla da zivi? user posted image

I kakvo glumatanje ti spominjes?

Zasto ne bi bila? :) Da li kod njegovih ili njenih, isto ti ga dodje.

Glumatanja u smislu, kada se svekrva prvi put upoznaje svi se nekako pokusavaju "umiliti". Zasto se onaj dan kada se svekrva upozna ne stave karte na sto? Znas zasto? Zato sto svi znaju da ce sin pitati majku sta ona misli o buducoj snahi. Ustvari, nekako mislim da kada bi danas ljudi bili i 10% ono sto jesu, nebi bilo ovoliko razvoda. Zasto je tesko zapocetki odmah temu kada se zena upozna i reci joj, moja vidjenja su takva, ja ocekujem da se ti ne mijesas u nas brak. Ako mozes to ispostovati u redu, ako ne mozes, ako ce nas obje boljeti glava, bolje da se sada razidjemo. Jok, znas sta se radi? Kupuju se pokloni, zove se mama, ona nije cak ni gospodja, nego mama, i o cemu ti tu imas pricati? Svi znaju da ce sin nakon tog upoznavanja pitati majku sta misli. Rijetko kome, iako ih ima, rijetko kome ce biti svejedno sta mu mater misli.
Drugo, malo je drsko ocekivati da ti neko finansira zivot, a da se ne mijesa. Zasto svak mora imati odmah kucu? Stan? Zar se ne moze sacekati pa sami sebi zaraditi? Ko danas ima pravo, kada mu drugi finansira zivot da ista kaze? TI shvati, sve dok ti je svekrva izgradila kucu, ili dala marku da bi ti sebi nesta priustila, ili tvoj muz, ti ces uvijek morati sutiti. Onaj dan kada vas drugi ne finansirali, tada ti imas pravo reci STOP. Sve dok vam drugi kroje zivot, finansiraju, pa makar da su i namjestaj ili zavijese uzeli, tvoje pravo je da sutis.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *