|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 8:11:31   
Mya_81 RR
Nisam se drzala ovoga i iskreno pomalo mi je bedasto kad se neko drzi toga eto samo zato sto se prenosi od ko zna kad da to tako treba. Ako se beba i mama osjecaju dobro ne vidim razloga zasto neizlaziti, naravno kada su vani odgovarajuci uvijeti. Mi smo izlazili u dvoriste vec nakon dvije sedmice, a setale nakon mozda 25.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 8:16:37   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Nisam se drzala ovoga i iskreno pomalo mi je bedasto kad se neko drzi toga eto samo zato sto se prenosi od ko zna kad da to tako treba. Ako se beba i mama osjecaju dobro ne vidim razloga zasto neizlaziti, naravno kada su vani odgovarajuci uvijeti. Mi smo izlazili u dvoriste vec nakon dvije sedmice, a setale nakon mozda 25.


isto ovako
s tim da sam ja Alena izvodila cini mi 3-i dan napolje,mislim u dvoriste,bukvalno ispred vrata jer je bilo vruce uzas
kad mu je bilo 3 sedmice poceli smo i skitnju ici a Ajla s mjesec dana al taj je bilo hladno

sve to zavisi kako se majka osjeca

al biti u kuci 40 dana zato sto tako treba mi bezveze

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 8:20:07   
damma
Nisam se strogo drzala ceteresnice, poslije prvog pororda sam se osjecala jako lose pa sam samim tim vise i lezala, izlazila s djetetom ako treba do dr i nista vise..i to samo zato sto sam bila u losem stanju..
Poslije drugog poroda sam bila super al je bilo hladno da izlazim tako da sam i tad uglavnom u kuci provodila osim dr i bolnice kad mi je mali dobio upalu pluca i opstrukciju bronhitisa..

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 8:24:52   
bebacha

IZVORNA PORUKA: damma

Nisam se strogo drzala ceteresnice, poslije prvog pororda sam se osjecala jako lose pa sam samim tim vise i lezala, izlazila s djetetom ako treba do dr i nista vise..i to samo zato sto sam bila u losem stanju..
Poslije drugog poroda sam bila super al je bilo hladno da izlazim tako da sam i tad uglavnom u kuci provodila osim dr i bolnice kad mi je mali dobio upalu pluca i opstrukciju bronhitisa..


to je ok
mislim naravno ako lose osjecas da se ta "ceternisnica" moze i produzit
al ja mislim ako se majka osjeca dobro,beba dobro,zasto ostat u kuci 40' dana

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 9:01:52   
ada_
ja ipak mislim da ima nesta u svemu tome i da se nije to izmislilo onako bezveze,ja sam se porodila prije nekih 18 dana i tek sam prije dva dana uspjela ustati kako treba jer me rana boli i nisam sposobna hodati po kuci a ne izaci u setnju user posted image ,i osim odlaska na kontrolu i vakcinu bebi necemo u setnju dok traje cetresnica,svaka cast onoj zeni koja moze u setnju posle par dana...

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 9:04:02   
bebacha

IZVORNA PORUKA: ada_

ja ipak mislim da ima nesta u svemu tome i da se nije to izmislilo onako bezveze,ja sam se porodila prije nekih 18 dana i tek sam prije dva dana uspjela ustati kako treba jer me rana boli i nisam sposobna hodati po kuci a ne izaci u setnju user posted image ,i osim odlaska na kontrolu i vakcinu bebi necemo u setnju dok traje cetresnica,svaka cast onoj zeni koja moze u setnju posle par dana...


opet ponavljam,sve je indivudualno
meni je gora krajnost lezat 40 dana
cetresnica sluzi da zena odmori,da se vrati u normalu,da neradi teske poslove
a setnja samo moze jos vise odmorit

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 9:28:24   
veki_aki
Sa prvim djetetom bio tezi porodjaj i duze lezala naravno, al ne 40 dana, ali bila zima pa nismo mozda ni duze od 40 dana isli nigdje vani osim dr. i kod dede i nane. Sa derugim me nisu rezali uopce a veliki momak ljubomorno me cakao kuci tako da sam ja sa veliki fudbala vec igrala u dvoristu sa nekih 20 dana, a mali je izlazio u dvoriste sa 15 dana sa mjesec vec u park na duzu setnju, al opet bilo je ljeto i ja super.Al Hanady ima pravo, bas sam bila glupa sto nisam ispostovala 40-nicu, al samo radi sebe, jer nisam ni 1 dan odlezala sa drugim bebacom, nakon 40 dana sam bila premorena vec. Al je glupost da djete eto ne moze vani, il ko je spomenuo da sveki nije dalauser posted image ni ves vani, meni cesto prenoci vani kad je fino vrijeme, nemam kad u wc a ne da ganjam jel sumrak a ves na striku.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 9:57:55   
ada_

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: ada_

ja ipak mislim da ima nesta u svemu tome i da se nije to izmislilo onako bezveze,ja sam se porodila prije nekih 18 dana i tek sam prije dva dana uspjela ustati kako treba jer me rana boli i nisam sposobna hodati po kuci a ne izaci u setnju user posted image ,i osim odlaska na kontrolu i vakcinu bebi necemo u setnju dok traje cetresnica,svaka cast onoj zeni koja moze u setnju posle par dana...


opet ponavljam,sve je indivudualno
meni je gora krajnost lezat 40 dana
cetresnica sluzi da zena odmori,da se vrati u normalu,da neradi teske poslove
a setnja samo moze jos vise odmorit

ma kakvo lezanje pa raspala bih se od tolikog lezanja,a i sama s bebom kuci sve je na meni ali kazem da nisam sposobna sad s bebom ici u setnje i smarat se s kolicima jer nemam snage a ni zelje ici vani

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 10:05:53   
sretna sam jako
Poslije prve trudnoce 14 dana nisam mogla ni sjedit ni lezat ni stajat...poslije druge (blizanacke) nisam se uopce cuvala ni odmarala- super sam se osjecala, jedini znak da sam rodila su bile bebice. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 10:08:47   
bebana27
Da sam i htjela nisam mogla bila sam sama

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 10:13:03   
jasmin
Meni moja doktorica rekla ponašaj se kao da nisi rodila.
Naravno,ne bukvalno sve da radim,ali da ne odustajem od lagane šetnje,poslića i sl. Svakako zbog reza nisam mogla dugo biti na nogama,ali nisam mogla ni ležati,pogotovo drugi put.
9-i dan otišla na bajramsku proslavu user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 10:21:55   
Lejla Ka
Ja mislim da je taj običaj vrlo logičan i utemeljen. Kao i svaki običaj kojem se ne vidi porijeklo, razni ga ljudi tumače na različite načine.
Žensko tijelo potpuno sazrijeva u prvoj trudnoći i periodu nakon nje. Neki naši organi, kao dojke na primjer, konačno završavaju svoj puni razvoj tokom prvog dojenja. To znači da je trudnoća sasvim prirodno, fiziološko, pa čak i potrebno stanje ženskog tijela. Ali to ne znači da je oporavak jednostavan. Čak i kad se osjećamo fenomenalno, neke stvari mogu biti zamaskirane postporođajnim koktelom hormona dobrog raspoloženja. Zato nam je ipak potrebno zrnce razuma da se uskladi sa instinktima.
Mislim da fakat nije pametno izaći u šetnju dan dva nakon poroda. Ne znači da sve neće proči u najboljem redu, ali su šanse da ste precjenili svoje mogućnosti zaista velike. No lagano kretanje po kući, aktivnosti oko bebe su nešto što svakako možemo. Potpuno mirovanje, stalno ležanje i sprečavanje bilo kakve fizičke aktivnosti žene nakon poroda nikako nije preporučljivo ni zdravo.
Opet se sve svede na razum i umjerenost.
Ovo moje razmišljanje se naravno odnosi na žene čiji oporavak ide uredno, nikako na one sa nekim koplikacijama. Tad se najčešće ni ne osjećamo sposobnim.

Mislim da je ovaj običaj upučivao na to da se porodilji u tom periodu omogući potpuno posvećivanje bebi, brizi oko bebe što je od posebne važnosti za psihofizičko povezivanje majke i djeteta (u literaturi se često upotrebljava izraz "bonding"), uspješno uspostavljanje dojenja, opušteno i sigurno okruženje oko porodilje i novorođenčeta. To su definitivno neke stvari koje se u novo vrijeme nimalo ne cijene, čak se nastoje izbaciti i nametnuti potreba da se žena iz kreveta digne odmah, i da nastavi sa svim svojim prije tredničkim životom što prije. A to je po meni zaista suprotna krajnost.

Ne mislim da ne treba nigdje izlaziti ni sam ni sa bebom prvih 40 dana, nit da žena ne treba ništa obavljati oko bebe osim hranjenja ili ni to (ovo drugo je zapravo vrlo opasno i za majku i za dijete, i fizički i psihički). Treba se ponašati prema osjećaju, ali i prema razumu. Trudnoća i porod nisu stanje bolesti, ali nakon njih tijelo zahtjeva oporavak i od jednog i od drugog.

I mislim da je ta četresnica fokusirana više na majku nego na bebu, ako je beba zdrava.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 10:25:26   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ja mislim da je taj običaj vrlo logičan i utemeljen. Kao i svaki običaj kojem se ne vidi porijeklo, razni ga ljudi tumače na različite načine.
Žensko tijelo potpuno sazrijeva u prvoj trudnoći i periodu nakon nje. Neki naši organi, kao dojke na primjer, konačno završavaju svoj puni razvoj tokom prvog dojenja. To znači da je trudnoća sasvim prirodno, fiziološko, pa čak i potrebno stanje ženskog tijela. Ali to ne znači da je oporavak jednostavan. Čak i kad se osjećamo fenomenalno, neke stvari mogu biti zamaskirane postporođajnim koktelom hormona dobrog raspoloženja. Zato nam je ipak potrebno zrnce razuma da se uskladi sa instinktima.
Mislim da fakat nije pametno izaći u šetnju dan dva nakon poroda. Ne znači da sve neće proči u najboljem redu, ali su šanse da ste precjenili svoje mogućnosti zaista velike. No lagano kretanje po kući, aktivnosti oko bebe su nešto što svakako možemo. Potpuno mirovanje, stalno ležanje i sprečavanje bilo kakve fizičke aktivnosti žene nakon poroda nikako nije preporučljivo ni zdravo.
Opet se sve svede na razum i umjerenost.
Ovo moje razmišljanje se naravno odnosi na žene čiji oporavak ide uredno, nikako na one sa nekim koplikacijama. Tad se najčešće ni ne osjećamo sposobnim.

Mislim da je ovaj običaj upučivao na to da se porodilji u tom periodu omogući potpuno posvećivanje bebi, brizi oko bebe što je od posebne važnosti za psihofizičko povezivanje majke i djeteta (u literaturi se često upotrebljava izraz "bonding"), uspješno uspostavljanje dojenja, opušteno i sigurno okruženje oko porodilje i novorođenčeta. To su definitivno neke stvari koje se u novo vrijeme nimalo ne cijene, čak se nastoje izbaciti i nametnuti potreba da se žena iz kreveta digne odmah, i da nastavi sa svim svojim prije tredničkim životom što prije. A to je po meni zaista suprotna krajnost.

Ne mislim da ne treba nigdje izlaziti ni sam ni sa bebom prvih 40 dana, nit da žena ne treba ništa obavljati oko bebe osim hranjenja ili ni to (ovo drugo je zapravo vrlo opasno i za majku i za dijete, i fizički i psihički). Treba se ponašati prema osjećaju, ali i prema razumu. Trudnoća i porod nisu stanje bolesti, ali nakon njih tijelo zahtjeva oporavak i od jednog i od drugog.

I mislim da je ta četresnica fokusirana više na majku nego na bebu, ako je beba zdrava.


Sve je receno user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 12:48:20   
Galicia
Ceteresnica ti dodje ko i propuh, samo nek se u "nesto" vjeruje. user posted image user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 13:07:24   
Ninushka
Sve sam radila prema osjećaju. Izašla sam prije četresnice i po mrku i sa bebom. Čak sam radila i neke poslovo po kući 11 dan, sada žalim zbog toga, jer to zaista nije bilo potrebno i drugi put ću pametnije. Majčino tijelo sigurno treba oporavak i toga se treba pridržavati, odmarati i samo odmarati kad za to ima prilike (kad beba spava).
A držati se četresnice kao običaja, tipa ne smiješ izaći napolje, po mraku, čak se negdje žene i ne kupaju je suludo da ne kažem šta više.

Slažem se sa LejlomK

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Četeresnica/babinje
15.6.2013 15:05:46   
Just smile
Ja se osjećam već nakon par dana dobro hvala Bogu. Ali ćemo se strpiti do šetnje do vakcine, tj. još dvije sedmice aBd. A bukvalno 40 dana nećemo poštovati.

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Četeresnica/babinje
16.6.2013 11:55:37   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Galicia

Ceteresnica ti dodje ko i propuh, samo nek se u "nesto" vjeruje. user posted image user posted image

I jedno i drugo imaju dokaze svog postojanja user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Četeresnica/babinje
16.6.2013 16:47:52   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Ninushka

Sve sam radila prema osjećaju. Izašla sam prije četresnice i po mrku i sa bebom. Čak sam radila i neke poslovo po kući 11 dan, sada žalim zbog toga, jer to zaista nije bilo potrebno i drugi put ću pametnije. Majčino tijelo sigurno treba oporavak i toga se treba pridržavati, odmarati i samo odmarati kad za to ima prilike (kad beba spava).
A držati se četresnice kao običaja, tipa ne smiješ izaći napolje, po mraku, čak se negdje žene i ne kupaju je suludo da ne kažem šta više.

Slažem se sa LejlomK



Naravno.

Činjenica je da nakon poroda tijelu treba odmor i oporavak, da se koliko toliko vrati u normalu a tome uvelike pomaže što više mirovanja i odmaranja.

Ja sam 7 dan vec morala svaki dan 3 x ici s jednog kraja grada na drugi autom jer je bebac morao na neonatologiju zbog zutice na suncanje, zimski period, isla da dojim svoje pile. Tako sedmicu dana. Kuci nista nisam radila iako sam mogla ma skoro 4o dana ....posvetila se bebici, odmaranju, muz i ja bi izasli na kaficu u set___nju ...Svekrva sve po kuci, oko hrane i sl, bebicu smo skupa kupale :) Nisam lezala vec se bas odmarala max, set_ala, oko bebice puna paznja i sl.

Jednostavno dosla je zena da pomogne, hvala od srca, nije dala da sta rukom taknem meni lijepo u svakom slucaju :)
Ovaj put aBg su se ponudili i moji i njegovi da dodju ali s obzirom da ce muz tada na godisnji, nema potrebe, muz ce sve raditi, jedino oko dojenja nece bit ukljucen user posted image Svakako cim se malo oporavim moramo ici djecici vaditi pasose u MK.

< Poruku je uredio medic slatki -- 16.6.2013 16:51:25 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Četeresnica/babinje
16.6.2013 17:37:16   
canim
Slazem se sa Lejlom Ka, ipak tijelu treba vremena za oporavak pa iako se mi osjecamo Ok mozda ipak nase tijelo nije spremno za neke teze aktivnosti.
Meni je isto sveki dosla i boravila kod nas 20tak dana, kuhala, peglala i dosta mi je pomogla iako ja nisam htjela da mi iko dolazi. Mama mi je isto u tom periodu uzela godisnji koji je rezervisala puno ranije nego sto je sveki izjavila da hoce da dodje, ali ja joj nisam mogla uskratiti da dodje kod nas jer je vjerovatno htjela da provede prve dane s bebicom zajedno s nama user posted image u svakom slucaju fino nam je bilo.

Medic, pasos mozete izvaditi i u Makedonskoj ambasadi, eh sad drugo je sto vi hocete malo da setate user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Četeresnica/babinje
16.6.2013 17:40:56   
Medić*

IZVORNA PORUKA: canim

Slazem se sa Lejlom Ka, ipak tijelu treba vremena za oporavak pa iako se mi osjecamo Ok mozda ipak nase tijelo nije spremno za neke teze aktivnosti.
Meni je isto sveki dosla i boravila kod nas 20tak dana, kuhala, peglala i dosta mi je pomogla iako ja nisam htjela da mi iko dolazi. Mama mi je isto u tom periodu uzela godisnji koji je rezervisala puno ranije nego sto je sveki izjavila da hoce da dodje, ali ja joj nisam mogla uskratiti da dodje kod nas jer je vjerovatno htjela da provede prve dane s bebicom zajedno s nama user posted image u svakom slucaju fino nam je bilo.

Medic, pasos mozete izvaditi i u Makedonskoj ambasadi, eh sad drugo je sto vi hocete malo da setate user posted image


Pa mozemo ali bi cekali malo duze za bebicu, a i malo da prosetamo user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Četeresnica/babinje
16.6.2013 18:19:56   
canim

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: canim

Slazem se sa Lejlom Ka, ipak tijelu treba vremena za oporavak pa iako se mi osjecamo Ok mozda ipak nase tijelo nije spremno za neke teze aktivnosti.
Meni je isto sveki dosla i boravila kod nas 20tak dana, kuhala, peglala i dosta mi je pomogla iako ja nisam htjela da mi iko dolazi. Mama mi je isto u tom periodu uzela godisnji koji je rezervisala puno ranije nego sto je sveki izjavila da hoce da dodje, ali ja joj nisam mogla uskratiti da dodje kod nas jer je vjerovatno htjela da provede prve dane s bebicom zajedno s nama user posted image u svakom slucaju fino nam je bilo.

Medic, pasos mozete izvaditi i u Makedonskoj ambasadi, eh sad drugo je sto vi hocete malo da setate user posted image


Pa mozemo ali bi cekali malo duze za bebicu, a i malo da prosetamo user posted image

Makedonija je divna, posebno Ohrid i Struga i Skopje je lijepo samo malo cudno s onim kipovima user posted image u svakom slucaju uzivajte sa velikom i malom bebicom aBd user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Četeresnica/babinje
16.6.2013 18:36:10   
Medić*
Skoplje je super stvarno samo pretjrase sa onim kipovima onolikim, mada ja ih zanemarim totalno user posted image Ja stvarno uzivam, jeste da mi je prvih godina bilo zagusljivo i prevruce, navikla na drugaciju klimu ali navikoh se brzo user posted image
A Strugu i Ohrid ne mimoilazimo :)))

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Četeresnica/babinje
16.6.2013 22:04:24   
talisman
Ni ja nisam postovala tih 40 dana. Nakon prvog poroda sam izasla u setnju sa bebicom nakon 12 dana, a sa drugom bebicom smo vec 3 dan bili u setnji. Starija seka normalno pojma nema da bi mama trebala odmarati 40 dana, a ja nisam imala pomoci sa nijednom pa je nisam htjela osudjivati da u sred ljeta sjedi medju 4 zida. Tacno je da je to odredjeno vise za mame, ali kako su ovdje malo " naopaki " obicaji pa tih prvih dana dodju uglavnom svi da vide bebicu, onda je meni nelogicna prica da bebica ne smije izlaziti vani zbog virusa, infekcija i sl. a ko pritom garantuje da te iste niko od gostiju nece unijeti user posted image Moja je greska sto ja nisam znala odmarati i sto sam pogresno podredila svoje prioritete pa sam nakon prvog poroda najgore prosla, cak me i postporodjajna depresija zdrmala i to dobro. Greske sam sa drugom bebicom popravila, a sa trecom planiram da ih totalno eliminisem user posted image Samo zdravlje Boze da sve prodje kako treba i da se i ja i bebica budemo osjecali dobro.

p.s: Sto se tice kipova po Skoplju uskoro pocinjemo kampanju " Mozete ih razgledati, a ako vam se koji svidi slobodno ga mozete ponijeti kuci, jer koliko ih je nece se ni primjetiti da koji fali " user posted image Zato gosti - BUJRUM user posted image

_____________________________

Covjece, ne mozes promjeniti tok odredjenja, niti mozes izgubiti svoju nafaku, a i uzeti nafaku drugome! Cemu onda mucno naprezanje i ubijanje duse?!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Četeresnica/babinje
16.6.2013 23:09:24   
Medić*
Talisman nece ih niko nositi, ostat ce tu gdje jesu, vidis da su strasni user posted image
A mi smo tamo svakako domaci i nismo gosti user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu talisman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Četeresnica/babinje
17.6.2013 0:14:09   
canim
Meni se cini da vi ipak imate kampanju skupljanja kipova user posted image svake godine novi, pitam se otkud im vise inspiracija za onolike kipove, sto rece medic, mi smo domaci user posted image tako da se ne nadate da cemo ih mi uzeti user posted image

Znaci kod vas se odmah ide u obilazak bebe, nista se to ne ceka 40 dana ?? jeli to vi nemate ceteresnicu? user posted image

< Poruku je uredio canim -- 17.6.2013 0:17:07 >

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *