|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stitna zlijezda
18.1.2016 11:43:39   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: niki83

Mojoj seki jucer ustanovise Hasimoto.. TSH joj 60.. dobila je letrox..
Cime prirodnim moze da poboljsa stanje?! Hvala


ja koliko znam, moraju se raditi i antitijela da bi se utvrdio Hasimoto, opet kažem ja mislim. Jer znam da su mojoj L sad zanji putradili antitijela i tada su nap potvrdili da je Hašimoto.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Stitna zlijezda
18.1.2016 11:46:26   
Hanady RR
vjerovatno i da jesu radili joj antitiječa zajedno ut TSH
menis u radili al nije hašimoto...
nego miki selen neka uzima...
pročitajte malo o istom ...
i ti alma za lalu vidi ..
konsultujte se naravno i sa doktorima...
ja i moja mama uzimamao...
moja mama se skinula sa letroxa nakon 6 godina...
ja ga pijem...kupujem selen u DM-u nije skup a super su oni njihovi porizvodi

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Stitna zlijezda
18.1.2016 11:51:48   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama_alma

Molba za žene koje koriste terapiju za štinu. MOja L je već treću godinu na letrox-su, ja sam i prije pokušavala sa dr. da je prebacimo na eutirox, međutim, dr. su bili izričiti samo letrox. U zadnje vrijeme kosa joj je pravo prorijedila, i to je od letroxsa sigurno. u aprilu imamo kontrolu i opet ću pitati da je prebace na eutirox, ako mi ne budu dali šta da radim. Da li bi smjela da joj uzmem eutiroh iste gramaže kao letrox, pa da probamo, jer doša sam čula da je letrox povučen sa tržipta, npr. u Hrvatskoj ga uopšte nema, da je eutirox bolji, a opet kod nas niko ne daj eeutirox, samo privatno kada odete daju ovaj lijek. Baš sam u velikoj dilemi šta i kako. Da li mi možete pomoći sa savjetima.


ja pijem letrox...
ja sma čitala o ovom drugom isto mu je dejstvo smao nekome odgovara jedna nekome durgi...
meni je terapija pogođena lteroom nije se lutalo...
tu sma imala sreću organizam ga je baš prihvatio dobro...
ja ga s ove tačke gledišta ne bih ni mjenjala...
a ti popričaj sa ljekarom koji je vodi...
mene uvijek pitaju za opće stanje i sve ukazuje na to d ami godi...meni s ekosa i konti popravili, kosa raste ko luda ja ne mogu da stignem više ofarbat izrastak jel mi vjeruješ


eh sad koliko sma čitala a jesam hašimoto na kosu tako djeluje :(( možda zbog toga ( kosd mene nije ) da joj se prorijedilauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Stitna zlijezda
18.1.2016 11:52:30   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

vjerovatno i da jesu radili joj antitiječa zajedno ut TSH
menis u radili al nije hašimoto...
nego miki selen neka uzima...
pročitajte malo o istom ...
i ti alma za lalu vidi ..
konsultujte se naravno i sa doktorima...
ja i moja mama uzimamao...
moja mama se skinula sa letroxa nakon 6 godina...
ja ga pijem...kupujem selen u DM-u nije skup a super su oni njihovi porizvodi



jel meni pišeš za selen, pije ona selen, dva puta na dan odavno i d3 kapi, a za skidanje sa letroxsa nema šanse, jer pogotovo sada kada je hashimoto, i pubertet, samo bi haos još veći napravila, ja ću pitati dr. ali mislim da su oni svi uvezani i da se gura letrox, jer na svakom receptu pozadi ide onaj pečat dr. očito se to gleda ko je je koliko prepisao, mislim ništa novo, ali ja ću otvoreno reči neka na papiru bude letrox a ja ću njoj kupiti eutirox da probamo

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Stitna zlijezda
18.1.2016 11:54:39   
Hanady RR
probaj...
ne nis lučajno skidanje sa letrox-a nego rkeoh mojoj mami je selen baša valjao...
meni nije očito još pomaknuća neka učinio ja pijem i ne vjerujem da ću sa letrox-a silaziti...
pitaj ih otvoreno...slažem se...mislim neka ti kažu za i protiv te ideje...
ako je terapijski učinak moguće isti ili bolji da se može očekivati ne vidim razlog zašto nebi prihvatili...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Stitna zlijezda
18.1.2016 11:59:22   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

probaj...
ne nis lučajno skidanje sa letrox-a nego rkeoh mojoj mami je selen baša valjao...
meni nije očito još pomaknuća neka učinio ja pijem i ne vjerujem da ću sa letrox-a silaziti...
pitaj ih otvoreno...slažem se...mislim neka ti kažu za i protiv te ideje...
ako je terapijski učinak moguće isti ili bolji da se može očekivati ne vidim razlog zašto nebi prihvatili...user posted image



ma kažem ti vjerovatno je to taj razlog jer znam a i ti znaš kako to po bolnicama ide kako su guraju određeni lijekovi de guraj moj lijek imaš u ljeto kongres na Bahamima, u jesen si u Splendidu u CG, u zimu malo kongres negdje u nekom skijalištu i tako, to je javna tajna, a ja znam jedna dr. iz Tuzle kaže štaje sa ovim vašim ljekarima cijelo sarajevo na letroxsu i jest tako,

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Stitna zlijezda
18.1.2016 12:03:41   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

probaj...
ne nis lučajno skidanje sa letrox-a nego rkeoh mojoj mami je selen baša valjao...
meni nije očito još pomaknuća neka učinio ja pijem i ne vjerujem da ću sa letrox-a silaziti...
pitaj ih otvoreno...slažem se...mislim neka ti kažu za i protiv te ideje...
ako je terapijski učinak moguće isti ili bolji da se može očekivati ne vidim razlog zašto nebi prihvatili...user posted image



ma kažem ti vjerovatno je to taj razlog jer znam a i ti znaš kako to po bolnicama ide kako su guraju određeni lijekovi de guraj moj lijek imaš u ljeto kongres na Bahamima, u jesen si u Splendidu u CG, u zimu malo kongres negdje u nekom skijalištu i tako, to je javna tajna, a ja znam jedna dr. iz Tuzle kaže štaje sa ovim vašim ljekarima cijelo sarajevo na letroxsu i jest tako,

ma da kod nas je letrox i na listi...
kontam možda je i to razlog što je češći u terpiji...
e sad ovo što pišeše ima soli i kako je na listi baš on...

popričaj...
i baš javi...

nego kod mm-a na poslu ima kolegica koja je na ovom drugom lijeku...
njoj letrox nije pomagao čak se neka alergija nešto gušenje javilo...
ona pije ovaj...preporodila se nakon mjesec dana...
a pila je letrox ovako godinu i nešto...
pa eto...znači nije nemogu da ga propišu...
nju isto na koševu na endokrini dodouše vode...
ja sma na nuklearnoj još uvijek

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Stitna zlijezda
18.1.2016 12:12:40   
M kao Mama
L, je na Jezeru, jer je još dijete, ali ovo što pričam je 99 posto istina, jer npr. moja rodica ide privatno u jednu kliniku i njoj su tamo prepisali eutirox jer je po njihovom mišljenju bolji, ja ću svim silama pokiušati da ih ubjedim da probamo i ovu varijantu, pa da vidimo jer ono što sam čitala za i protiv letorxsa moja L ima dosta nus pojava, od tromosti, debljanja, jakog znojenja, opadanja kose, nju sve ovo prati, e sada dodatni problem je što je ona dijete i što dr. koji su speci. za djecu su na Jezeru, i nema ih privatno, da ja ima mogućnost negdje privatno da je vodim, to bi bilo već drugačije ovako osuđena sam na ove dr. i sve da je povedem negdje privatno ili nekome drugom, da šta krene kako ne valja jedva bi dočekali da kažu a vi ste mimo nas i sl. Tako da je malo situacija haostična

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Stitna zlijezda
18.1.2016 12:15:48   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama_alma

L, je na Jezeru, jer je još dijete, ali ovo što pričam je 99 posto istina, jer npr. moja rodica ide privatno u jednu kliniku i njoj su tamo prepisali eutirox jer je po njihovom mišljenju bolji, ja ću svim silama pokiušati da ih ubjedim da probamo i ovu varijantu, pa da vidimo jer ono što sam čitala za i protiv letorxsa moja L ima dosta nus pojava, od tromosti, debljanja, jakog znojenja, opadanja kose, nju sve ovo prati, e sada dodatni problem je što je ona dijete i što dr. koji su speci. za djecu su na Jezeru, i nema ih privatno, da ja ima mogućnost negdje privatno da je vodim, to bi bilo već drugačije ovako osuđena sam na ove dr. i sve da je povedem negdje privatno ili nekome drugom, da šta krene kako ne valja jedva bi dočekali da kažu a vi ste mimo nas i sl. Tako da je malo situacija haostična

znam draga...vjerujem....
user posted image popričaj...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Stitna zlijezda
18.1.2016 12:37:28   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: mama_alma

L, je na Jezeru, jer je još dijete, ali ovo što pričam je 99 posto istina, jer npr. moja rodica ide privatno u jednu kliniku i njoj su tamo prepisali eutirox jer je po njihovom mišljenju bolji, ja ću svim silama pokiušati da ih ubjedim da probamo i ovu varijantu, pa da vidimo jer ono što sam čitala za i protiv letorxsa moja L ima dosta nus pojava, od tromosti, debljanja, jakog znojenja, opadanja kose, nju sve ovo prati, e sada dodatni problem je što je ona dijete i što dr. koji su speci. za djecu su na Jezeru, i nema ih privatno, da ja ima mogućnost negdje privatno da je vodim, to bi bilo već drugačije ovako osuđena sam na ove dr. i sve da je povedem negdje privatno ili nekome drugom, da šta krene kako ne valja jedva bi dočekali da kažu a vi ste mimo nas i sl. Tako da je malo situacija haostična


Mila ovo su sve simptomi hashimota....

Ja sam ga imala prije 17 godina pa znam...Tada sam bila samo 3 mjeseca na Vobenolu (taj lijek nije više u upotrebi) skinuli me s lijekova jer je kao sve pod kontrolom mada je meni to kao hronično ali nikad nisam imala vise potrebu za lijekovima...osim sto jedem ko pile a bucmasta sam....i lako se lijepe kilogrami zato je uvjek potrebna aktivnost... kad sve dovedete na nomalu onda samo ona klasika ne bjeli hljeb , ne slatkiši i više aktivnosti (naravno bezbroj puta se preksi pravilo)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Stitna zlijezda
18.1.2016 22:04:02   
niki83
Hvala vam curke..dakle selen u dm-u i d3 kapi..
Mi smo cule i za neke mlade orahe u medu..u tome valjda ima joda?!
Seka skolski primjer Hashimota user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Stitna zlijezda
19.1.2016 10:40:12   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: niki83

Hvala vam curke..dakle selen u dm-u i d3 kapi..
Mi smo cule i za neke mlade orahe u medu..u tome valjda ima joda?!
Seka skolski primjer Hashimota user posted image



vidi ti orasi sa medom nisu uopšte na odmoet, to svakako uvedi samo znaš koji orasi idi, oni mali koji još nisu sazreli, pa 40 dana da stoj i sl. a najbitnije ti je da jačaš imunitet, jer u suštini ovo je autoimuna bolest i samo jak imunitet se može boriti sa istom. Također, ako si jakog karaktera probaj sa istrahom bez glutena, kažu da ona daje jako dobre rezultate kod štitnjače i hasimota.

i sretno

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Stitna zlijezda
19.1.2016 10:43:10   
Hanady RR
niki i suhe smokve u maslinovom ulju stoje tako 20 dana pa onda svako jutro po jedna se pojede...
kažu valja za štitnu..
ja sma i to jela i mamai pravila...tahan je jako dobar za štitnu, on je i B vitamin sve je to i za imunitete dobro...
tahan sa medom pomješan recimo ja sad uzmeme svako drugi treći dna kašiku jer meni on malo poveća potrebu za jelom a ne smijem jer je moja štitna mrtva pa se brzo udebljam i zadražava mi vodu oteknem ...tako da eto i svi ti prirodni ljekovi su nekome mač sa dvije oštrice...
ja ni ndijetu ne msijem neku jaču...domah mi metabolizam stane i voda me svu ispuni oteknem ko balonuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Stitna zlijezda
19.1.2016 10:55:44   
salmana
U polikliniku Al-Tawil dolazi doktor iz Zagreba, specijalista za stitnu zlijezdu, kazu svi koji su bili da je dr ODLICAN. Nemam licno iskustvo ali evo iz druge ruke prenosim.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Stitna zlijezda
20.1.2016 11:34:24   
the happiest
Zdravo svima...
Zeljela bih da podijelim sa vama svoje iskustvo i dam nadu svima koji bi zeljeli da ostvare trudnocu , a imaju problema sa stitnom.
Imam 31 godinu, prije 2 godine sam operisala karcinom stitne zlijezde, odstranjena mi je kompletna stitna, nakon toga sam primala i radioaktivni jod. Pricekali smo godinu dana na trudnocu, a kada smo dobili zeleno svjetlo, samo nakon dva mjeseca sam ostala user posted image
Naravno od tada sam najsretnija - the happiest.
Imam jedino problema sa niskim kalcijem jer su mi tokom operacije stitne ostetili paretireoidnu zlijezdu koja regulise kalcij u organizmu pa se s tim malo borim i pokusavam sto vise nadomjestiti ishranom.
Sve je jos uvijek dosta rano, pocetak, sada sam osma nedjelja, ali se nadam da ce sve pšroteci u najboljem redu.
Pijem letrox, malo cesce kontrole su sada i to bi bilo to...
Nadam se da ce moje iskustvo biti od pomoci i da ce dati nadu svim zenama koje imaju problema sa stitnom da se jednog dana ostvare kao majke.

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Stitna zlijezda
20.1.2016 11:43:23   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: salmana

U polikliniku Al-Tawil dolazi doktor iz Zagreba, specijalista za stitnu zlijezdu, kazu svi koji su bili da je dr ODLICAN. Nemam licno iskustvo ali evo iz druge ruke prenosim.



Da, dr. Robert ili tako nešto, operisao moju komšinicu, nakon što su je na Koševu nagrdili, i digli ruke od nje, jest da je sve izašlo na 10 hiljada, ali ženi je spasio život,

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Stitna zlijezda
20.1.2016 13:51:15   
Silver
Pozdrav drage moje,

Od avgusta sam na Euthyroxu 25mg, 2000 jedinica D3, 100mikrograma selena i odavno koristim fordex 500mg. Hasimoto, hipotireoza, inzulinska rezistencija, hronican nedostatak vitamina D i policisticni jajnici, visak kilograma, uglavnom cijeli paket user posted image

Kada sam pocela piti eutirox prvo sam primjetila veliki gubitak kose, ali mislila sam posto je jesen da je to razlog tome...Krajem novembra sam krenula sa jednom dijetom, nije ustvari dijeta nego sam pocela bas paziti sta i koliko jedem, pojacala fizicku aktivnost, i za mjesec i po 6kg sam smrsala. Problem je sto sam otprilike u isto vrijeme ostala bez eutiroxa i dobila letrox i taj mjesec i po sam pila letrox.Kosa se oporavila, nokti ojacali... Sad sam ponovo na eutiroxu i zadnjih 10 dana ni grama nisam smrsala, cak sam 1 kg dobila...

Da li je moguce da meni letrox bolje odgovara nego eutirox, ako svi govore da je eutirox kvalitetniji, djelotvorniji i da se bolje apsorbuje!?

Ne bih na svoju ruku se vracala na letrox jer mi je moja endok. prepisala eutirox...letrox mi je dr. opste prakse dala dok bila, dok ne snadjem za eutirox...

Ne znam sta da mislim...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Stitna zlijezda
20.1.2016 14:15:04   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Silver

Pozdrav drage moje,

Od avgusta sam na Euthyroxu 25mg, 2000 jedinica D3, 100mikrograma selena i odavno koristim fordex 500mg. Hasimoto, hipotireoza, inzulinska rezistencija, hronican nedostatak vitamina D i policisticni jajnici, visak kilograma, uglavnom cijeli paket user posted image

Kada sam pocela piti eutirox prvo sam primjetila veliki gubitak kose, ali mislila sam posto je jesen da je to razlog tome...Krajem novembra sam krenula sa jednom dijetom, nije ustvari dijeta nego sam pocela bas paziti sta i koliko jedem, pojacala fizicku aktivnost, i za mjesec i po 6kg sam smrsala. Problem je sto sam otprilike u isto vrijeme ostala bez eutiroxa i dobila letrox i taj mjesec i po sam pila letrox.Kosa se oporavila, nokti ojacali... Sad sam ponovo na eutiroxu i zadnjih 10 dana ni grama nisam smrsala, cak sam 1 kg dobila...

Da li je moguce da meni letrox bolje odgovara nego eutirox, ako svi govore da je eutirox kvalitetniji, djelotvorniji i da se bolje apsorbuje!?

Ne bih na svoju ruku se vracala na letrox jer mi je moja endok. prepisala eutirox...letrox mi je dr. opste prakse dala dok bila, dok ne snadjem za eutirox...

Ne znam sta da mislim...



e sada ni ja ne znam šta da mislim, kod mene ti je slična situacija gledam tvoju ovo listu želja i pozdrava, s tim da sam ja na sioforu, a čudom se čudim kako me i štitna nije stigla, kaže dr. ko u bebe, al ne sikiraj se ta silna sikiracija negdje će drugo da nađe ventil. Helem, moja kćer pija letrox i ja sam mislila eto da probamo i eutirox,

a tebe vodi dr. Zelija Velija, pretpostavljam, jer ona uvijek kombijuje eutirox i fordex. Ja sam probala i fordex, ali meni nije nikako godio, pa sam se vratila na siofor. On mi je puno efektniji.

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Stitna zlijezda
20.1.2016 14:20:24   
Silver
Da, dr. Zelija me vodi, odavno pijem i selen, ali nisam bas nista od njega primjetila...

Pokusavam smrsati jer imam problem sa menstruacijom, cim malo smrsam regulise se i bude uredna a opet suprotno, cim se malo udebljam, odmah s epojave ciste i preskace mjesece...

Znam da par mjeseci koristenja terapije neke ne moze rijesiti problem, ali nekako sam ipak ocekivala da cu s emalo bolje osjecati. Jedino sto sam primjetila je da nemam tako jake oscilacije raspolozenja sada vis ene placem za svaku sitnicu user posted image .

kontrolu imam tek za 2 mjeseca pa cu sacekati i ispricati dr. pa vidjecemo sta ce ona reci...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Stitna zlijezda
20.1.2016 14:57:31   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: the happiest

Zdravo svima...
Zeljela bih da podijelim sa vama svoje iskustvo i dam nadu svima koji bi zeljeli da ostvare trudnocu , a imaju problema sa stitnom.
Imam 31 godinu, prije 2 godine sam operisala karcinom stitne zlijezde, odstranjena mi je kompletna stitna, nakon toga sam primala i radioaktivni jod. Pricekali smo godinu dana na trudnocu, a kada smo dobili zeleno svjetlo, samo nakon dva mjeseca sam ostala user posted image
Naravno od tada sam najsretnija - the happiest.
Imam jedino problema sa niskim kalcijem jer su mi tokom operacije stitne ostetili paretireoidnu zlijezdu koja regulise kalcij u organizmu pa se s tim malo borim i pokusavam sto vise nadomjestiti ishranom.
Sve je jos uvijek dosta rano, pocetak, sada sam osma nedjelja, ali se nadam da ce sve pšroteci u najboljem redu.
Pijem letrox, malo cesce kontrole su sada i to bi bilo to...
Nadam se da ce moje iskustvo biti od pomoci i da ce dati nadu svim zenama koje imaju problema sa stitnom da se jednog dana ostvare kao majke.


user posted image user posted image
Da sve prođe kako treba ....pa da se svi radujemo bebici user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu the happiest)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Stitna zlijezda
20.1.2016 15:47:11   
ziki
Ja sam godinu na eferoxu. Hipo i Hašimoto. Kad sam tek prešla sa letroxa na eferox pozitivni šok za organizam. Krenulo mršanje al sam postala svjesna povratka tj ne prestajanja laktacije i terapija bromergolom je bila užas. Opet dodala kile, svi neželjeni efekti se javili. Sad se dosta bolje osjećam, krenuli su i kg dole al ide brzinom puža. Raspoloženje dosta bolje, nemam depresivnih perioda, explozivnih ispada...dani kad me sve boli da se jedva krećem su dosta ređi.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Stitna zlijezda
20.1.2016 15:48:29   
ziki

IZVORNA PORUKA: the happiest

Zdravo svima...
Zeljela bih da podijelim sa vama svoje iskustvo i dam nadu svima koji bi zeljeli da ostvare trudnocu , a imaju problema sa stitnom.
Imam 31 godinu, prije 2 godine sam operisala karcinom stitne zlijezde, odstranjena mi je kompletna stitna, nakon toga sam primala i radioaktivni jod. Pricekali smo godinu dana na trudnocu, a kada smo dobili zeleno svjetlo, samo nakon dva mjeseca sam ostala user posted image
Naravno od tada sam najsretnija - the happiest.
Imam jedino problema sa niskim kalcijem jer su mi tokom operacije stitne ostetili paretireoidnu zlijezdu koja regulise kalcij u organizmu pa se s tim malo borim i pokusavam sto vise nadomjestiti ishranom.
Sve je jos uvijek dosta rano, pocetak, sada sam osma nedjelja, ali se nadam da ce sve pšroteci u najboljem redu.
Pijem letrox, malo cesce kontrole su sada i to bi bilo to...
Nadam se da ce moje iskustvo biti od pomoci i da ce dati nadu svim zenama koje imaju problema sa stitnom da se jednog dana ostvare kao majke.


user posted image čestitam i da sve prođe u najboljem redu

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu the happiest)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Stitna zlijezda
21.1.2016 8:46:11   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: ziki

Ja sam godinu na eferoxu. Hipo i Hašimoto. Kad sam tek prešla sa letroxa na eferox pozitivni šok za organizam. Krenulo mršanje al sam postala svjesna povratka tj ne prestajanja laktacije i terapija bromergolom je bila užas. Opet dodala kile, svi neželjeni efekti se javili. Sad se dosta bolje osjećam, krenuli su i kg dole al ide brzinom puža. Raspoloženje dosta bolje, nemam depresivnih perioda, explozivnih ispada...dani kad me sve boli da se jedva krećem su dosta ređi.



Ziki koji je ovo lijek, jel ga ima u našim apotekama

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Stitna zlijezda
21.1.2016 18:44:59   
Lozana
Smijeli se piti selen u oba slučaja poremećaja štitne,ja imam hipertireozu da li smijem uzimati taj selen,kosa mi jako opada i lomi se.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Stitna zlijezda
21.1.2016 18:53:20   
Vanja88
Da za selen. On pomaze funkciji stitnjace. ima ga takodje u brazilskim orasima

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu Lozana)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *