|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stitna zlijezda
14.9.2010 20:24:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Galicia

Nisam u BiH, tako da ne znam. Jedino da ti svoju Doktoricu preporucim. :)
a nista touser posted image

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Stitna zlijezda
14.9.2010 21:26:39   
Anoniman
Na sve strane, na svim forumima a i privatno preporucuju dr. Zelija Velija, cak mi ju je i moja gin. preporucila! Radi valjda na Kosevu a ima u Kolodvorskoj u Sarajevu privatno ordinaciju!

Galicia javim rezultate cim budu user posted image  i ja sam se udebljala zadnje 3-4 godine skoro 15kg. posto mi je moja gin. bila profesorica u srednjoj, kad me je vidjela iznenadila se i od tad mi svaki pregled ponavlja...udebljala si se...udebljala si se...i sad mi je napisal uputnicu za stitnu i ogtt! sutra radim oboje!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Stitna zlijezda
14.9.2010 23:42:25   
Anoniman
Hvalauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Stitna zlijezda
21.9.2010 12:28:25   
Galicia
Silver, imal' rezultata? Kod mene jos nista. Cekam i cekam.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Stitna zlijezda
22.9.2010 2:20:18   
Galicia
Rezultati moji stigli, i kazu da je sve u redu. Sve normalno. Drzim i tebi fige da sve bude kako treba. user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Stitna zlijezda
28.9.2010 17:14:56   
Anoniman
Drago mi e da je sve ok galicija ! user posted image Ja tek treba da se narucim kod endokrinologa! Stigli mi jutros nalazi:

TSH    7.8mU/L     ( 0.3 - 4.2 mU/L)
FT4  12.0 pmol/L   ( 12.0 - 22.0 pmol/L)
FT3 5.4pmol/L       ( 3.1 - 6.8 pmol/L)

Ako ko zna sta o hormonima stitne, neka napise sta misli o mojim user posted image

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Stitna zlijezda
28.9.2010 19:30:34   
ena0002
Ja vidim da ti je TSH povecan user posted image ...i to se mislim da srediti odgovarajucom terapijom. Ono sta jos znam jeste da sve dok ti je TSH povecan ne mozes ostati user posted image  user posted image ....ali ima terapija za to, moras samo naci dobrog endokrinologa. Sretno u svakom slucaju user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Stitna zlijezda
28.9.2010 19:40:20   
ena0002
A je li se UZV stitne radi na DIP-u i koliko se ceka? Pretpostavljam da se moze uraditi i privatno kod te Zelije Velije i koliko kosta?

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Stitna zlijezda
28.9.2010 19:49:55   
Anoniman
Tnx ena! Ma i ja sam citala da se sa povisen TSH nemoze ostati trudan! user posted image  ali nema veze, koliko znam, ima terapija i za to! Jeli moguce da sam se ja od stitne udebljala, jer u zadnjih godinu dana a narocito zadnjih par mjeseci sam se udebljala malo vise???

A sutra idem kod dr. zelije pa cu vidjeti za UZ koliko je!

(odgovor članu ena0002)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Stitna zlijezda
28.9.2010 20:00:13   
ena0002
Moguce je da si si zbog stitne udebljala, ali ne sekiraj se da se to sve srediti odgovarajucom terapijom. Sretno user posted image  i javi mi koliko kosta UZV user posted image ....ja sam se nafurala da mi stitna nije OK user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Stitna zlijezda
29.9.2010 23:46:04   
Anoniman
Moram i ja uz stitne raditi, ima u sanasi 40 KM! Imam hypo izgleda! moram izvaditi c-peptid, anti-TG, anti-TPO, TSH, androstendion, dhea-s, free testosteron, shbg, 17-oh progesteron???? Zna li iko gdje se oni mogu vaditi na jednom mjestu, ili sta moze kod nas na klinickom u sarajevu a sta mora privatno, i zna li neko koliko kosta?

(odgovor članu ena0002)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Stitna zlijezda
29.9.2010 23:58:55   
Visnja RR
nazovi laboratoriju u Luzanima ...oni rade sve...al ipak provjeri

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Stitna zlijezda
1.10.2010 8:45:09   
Crna leptirica
Hm, je li normalno da u odredjenom vremenskom periodu jednostavno "poludim" i svaka sitnica mi smeta.
Uzasna sam po okolinu, nalazi hormona uredni, kao sto rekoh...kod cika doktora jos nisam bila ponovo, ici cu za koji dan, svakako moram ponovo na kontrolni UZ.
Ali, cinjenica je da se ovaj orah na vratu uveca kao sam umorna ili me nesto iznervira...a ja tad pocinjem da grizem sve oko sebe:(

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Stitna zlijezda
13.10.2010 21:33:43   
Anoniman
Zene stigao mi ponovljeni nalaz stitne, na prvom nalazu mi je TSH povise ( 7,8) sad je spao na 2,9mU/L  bez tableta, medjutim radila sam Anti tg i anti tpo.

Anti tg: 417IU/ml          ref. vrijed.   do 115  IU/L
Anti tpo: 10.8 IU/ml                         do    34 IU/L

ZAsto je sad anti tg povisen, zna li neko nesto o tome??

(odgovor članu Crna leptirica)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Stitna zlijezda
23.10.2010 8:16:00   
bebaa
dobro jutro svima...svim izgubljenim nadama...prije par dana dobila sam savijet da se obratim doktoru homeopatije po pitanju stitne zlijezde da vidim kakvo je njeno musljenje...i ja se narucim i juce stavim u dzep 70 km koliko kosta prvi pregled i zaputim se kod doticne...sjedila sam kod nje sat i po i uzela mi anamnezu od malih nogu preko familije posla i svega moguceg...doktorica tvrdi da je ovo izljeciva bolest i garantuje mi da ce me skinuti sa lijekova a pijem letrox za hipotireozu...pa sad vidjet cemo...terapija koju sam dobila traje 21 dan i onda na kontrolu koja kosta 35 km...ne moze se odma izlijeciti trebat ce vremena ali zena garantuje pa sad nadat se...a da ne govorim o sterilitetu apsolutno uspjesno lijeci i kaze da su sve njene pacijentice koje su bile sterilne rodile zdravu djecicu...molim vase misljenje o ovom nacinu lijecenja...hvala

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Stitna zlijezda
23.10.2010 10:11:11   
mama75
Draga bebaa zelim ti da se sto prije izljecis, bilo kojom metodom. Sto se tice homeopatija, ja imam par pozitivnih primjera iz blize okoline da su se rijesili svojih bolesti i problema ovom metodom. Mislim da je jako bitno da i ti imas povjerenje u ljekara i uopste u taj nacin ljecenja. Jedino sto ti mogu preporuciti je da ipak redovno kontrolises hormone, jer pretpostavljam da ces prestati sada uzimati letrox, pa da ne bude nekih neprijatnih iznenadjenja. I da, cula sam da se na pocetku uzimanja homeopatskih lijekova jave jos neke nelagodne nuspojave, koje prodju nakon par dana, dok se organizam navikne. U svakom slucaju sretno i nadam se da ces nam uskoro javiti dobre vijesti, a onda svi uzimamo broj od te tvoje homeopaticeuser posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Stitna zlijezda
23.10.2010 20:10:40   
bebaa
darga mama ne namjeravam prestati piti svoj lijek bez obzira na njenu terapiju jer tako mi je i ona rekla...a i sama doktorica trazi da nakon tri mjeseca izvrsim kontrolu hormona ne radi nje nego radi sebe da vidim i uvijerim ima li nekih pomaka...time mi je ulila vise nade u lijecenje jer mi zeli dokazati ono sto govori...pa vidjet cemo...recimo da sam potpuno uvijerena u lijecenje...samo te molim da mi kazes koji su to nelagodni simptomi na pocetku...ima li veze sa stolicom mozda...javi...hvala...

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Stitna zlijezda
27.10.2010 22:06:18   
Anoniman
Drage zenice, nebih pomislila nikad da cu docekati da mi na RR niko neogovori 10-tak i vise dana na pitanje o anti-TG povisenom, ili inzulinskoj rezistenciji zbog mekkija, svekrva ili cega vec, a ja se bas bila uzdala u vas...sta je ovo?! user posted image

(odgovor članu bebaa)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Stitna zlijezda
27.10.2010 22:12:48   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Silver

Drage zenice, nebih pomislila nikad da cu docekati da mi na RR niko neogovori 10-tak i vise dana na pitanje o anti-TG povisenom, ili inzulinskoj rezistenciji zbog mekkija, svekrva ili cega vec, a ja se bas bila uzdala u vas...sta je ovo?! user posted image


Ja bih ti voljela pomoci,ali ne razumijem se u rezultate nalaza.Izvini...Vjerujem da ce se vec neko javiti.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Stitna zlijezda
27.10.2010 22:52:46   
mama75
bebaa izvini tek sada vidjeh tvoje pitanje. Te "popratne pojave" uz terapiju ti sama ta dr kaze koje mozes da ocekujes. A ja cu provjeriti koje su tacno pa ti javim iz prve ruke. Mada sada kada si spomenula stolicu, mislim da je jedna od njih i ta ucestala stolica, ali nisam sigurna. Kada provjerim javim odmah user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Stitna zlijezda
29.11.2010 21:16:22   
bebaa
drage moje...vec dva puta sam isla ne tretmane kod ove moje doktorice homeopatije zubog stitne...ali prvo mi je morala dovest organizam u nekakv sklad da bi krenula sa lijecenjem stitne...kako god ja sam neki dan vadila ove obicne nalaze krvi po zadatku drugih ljekara...i mozete misliti...za mjesec dana mi je skunula trigliceride sa 9.4 na 1.97...moj ljekar nije mogao da vjeruje...a da ne govorim da mi je nestao polip sa grlica materice...ma kaze ginekolog mala ko u curice...hahahahaha....ozbiljno ako nista bar ove dvije stavri mi daju nadu da cu i stitnu nekako dovest u red...pozdrav

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Stitna zlijezda
29.11.2010 21:42:32   
mama75
IZVORNA PORUKA: bebaa

drage moje...vec dva puta sam isla ne tretmane kod ove moje doktorice homeopatije zubog stitne...ali prvo mi je morala dovest organizam u nekakv sklad da bi krenula sa lijecenjem stitne...kako god ja sam neki dan vadila ove obicne nalaze krvi po zadatku drugih ljekara...i mozete misliti...za mjesec dana mi je skunula trigliceride sa 9.4 na 1.97...moj ljekar nije mogao da vjeruje...a da ne govorim da mi je nestao polip sa grlica materice...ma kaze ginekolog mala ko u curice...hahahahaha....ozbiljno ako nista bar ove dvije stavri mi daju nadu da cu i stitnu nekako dovest u red...pozdrav


user posted image user posted image user posted image Bas mi je drago zbog tebe. Ma eto i da ne pomogne za stitnu, vec ovo dvoje sto si sredila je super.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Stitna zlijezda
10.12.2010 19:53:40   
Aquarius
Silver  nadam se da je sve u redu. Evo i ja sam taman radila antitijela štitnjače, jer su mi poslije poroda hormoni totalno podivljali. Inače imam hipotireozu, pijem letrox redovno, i sve bilo OK do poroda.
Prva kontola poslije poroda, koju sam uradila odmah poslije 15 dana, hormoni OK. Ali na drugoj mi svi pali, i TSH, i FT3 i FT4.
Evo tačnih rezultata:
                                      Rezultat                          Ref. vrijednosti
TSH-3rd                            0,020        miU/L                  0,47-4,64
Free T3                             2,23        pmol/L                  2,23-5,35
Free T4                           14,15        pmol/L                  9,14-23,8     

Ovo je zbunilo i doktoricu, jer naravno, logično bi bilo da TSH na ovako niske hormone štitnjače raste a ne opada. Poslala me da uradim dodatne nalaze.  Uradila sam antitijela, i sve je OK.

                       Rezultat                            Ref. vrijednosti
Anti-TG             1,29  IU/mL                           0,00-4,20    
Anti-TPO           1,70  IU/mL                           0,00-5,60      

Sad sam se naručila na UZ, pa ćemo vidjeti šta dalje. Ja ipak mislim da je ovo privremeni poremećaj poslije poroda, ali ću odraditi sve što doktorica kaže, čisto da sam mirna. Povećala mi je malo dozu Letroxa. Do sad sam pila 150 mg dnevno. Sad pijem jedan dan 150, a drugi 175 mg, i tako naizmjenično. Malo je ovo nezgodno jer se nekad pogubim, zaboravim koju sam dozu popila dan ranije, ali vidjet ćemo šta će biti na sljedećoj kontroli.  


(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Stitna zlijezda
11.12.2010 22:07:52   
Majčica
Aquarius, moze biti da ti se desava sto se meni desilo - nakon poroda mi stitnjaca okrenula iz hipotireoze u hipertireozu. To se desava, doduse ne bas cesto ali eto meni se desilo. S tim da je to stanje prolazno i stitnjaca se opet vrati u hipotireozu nakon par mejseci. Kod mene se sve vratilo nakon neka 2 mjeseca. Nisam pila nista, iako su mi hormoni grozni bili, jer nisam htjela prekidati dojenje, a trebala sam piti onaj lijek sto ide za hipertireozu, favistan. Tako da sam imala strogo mirovanje i sve se samo vratilo. Uglavnom, ako ti se to desava moras prekinuti s letroxom, jer ti on samo pogorsava stanje. Ali ti to jos vidi, mozda to kod tebe nije slucaj. Ali po tvom tsh meni tako izgleda.
Sretno!


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Stitna zlijezda
11.12.2010 22:14:28   
N_N
S obzirom da imam povišene trigliceride i holesterol, dr. me je uputila na anlizu hormona i UZV štitne ž. Hormoni su mi ok a UZV nisam još radila, duuuuugo se čeka. Da ne čitam temu iz početka, da li mi možete preporučiti nekog privatnog dr. da obavim UZV štitne ž.?

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *