|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stitna zlijezda
26.2.2012 17:53:46   
animagical
majcice, nadam se da ce biti ok...meni je tsh zadnji put bio o,44 sto i nije lose,ali neobicno za mene, jer sam navikla da bude visi tsh...sutra idem na kontrolu aBd pa cu vidjeti... nadam se da ce ti samo proci kao i prosli putuser posted image javi rezultate...

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Stitna zlijezda
26.2.2012 18:14:45   
Majčica
Tek u četvrtak mogu kod doktora, pravo mi dugo do tada... Nisam pila ova zadnja dva dana letrox jer mi ga je i prošli put ukinuo, valjda je to ok, jer on samo pogoršava stanje...
Hvala ti...

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Stitna zlijezda
27.6.2012 20:21:29   
Bihter
Mene zanima da li se u trudnoci smije napraviti pregled sintigrafija ..Mislim..upoznata sam s tim da su tablete (TYREX) koje ja trosim zapravo hormoni koji mom tjelu nedostaju posto imam strumu,uvecanu stitnu zljezdu i hipoteriozu.Cvor na stitnoj mi je 11 cm bio velik na zadnjem pregledu u februaru..Od tada koristim terapiju Tyrexom i mm i ja planiramo bebaca.Koliko znam te mi tablete ne mogu stetiti vec samo koristiti u tome da zatrudnim ali ..malo sam uplasena jer mi je sljedeca sintigrafija u augustu pa se bojim sta ako zatrudnim a da ni ne znam ( mislim dok mi mjesecnica ne izostane) a odem na taj pregled radioaktivnim jodom ? Cula sam da imaju doktori posebne doze za trudnice ali ipak ne bih se izlagala riziku za vrijeme trudnoce..Sta vi mislite i ima li netko slicnih iskustva? Hvala

(odgovor članu mala@emma)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Stitna zlijezda
27.6.2012 21:34:51   
zvončica
Scintigrafija se ne radi u trudnoci...i na Kosevu se ne daje jod vec tehnecij... Nemoj ni pomisliti na to ako ostanes trudna. Ovo ti kazem zato sto sam te struke.

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Bihter)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Stitna zlijezda
27.6.2012 22:01:02   
Bihter
Hvala ti puno..bas sam to htjela saznati..

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Stitna zlijezda
28.6.2012 12:55:24   
Bihter
Zvoncice,izvini ali ako smijem pitati..u kojoj struci radis? Jer moj muz je radiolog i ima mnoga poznanstva sa doktorima koji rade na nuklaernoj,bas sintigrafiju..Neki kazu da se smije,neki ne. Ovisno o tome sta se daje,jod ili ta neka druga supstanca. Ovdje u Austriji se radioaktivni jod daje u krv i onda se pregledava da li ga stitnjaca prima ili ne i da li ga dobro u hormone pretvara...tako nekako. Ja onako laicki razmisljam ako rendgen ne smijem u trudnoci raditi,kako bi sintigrafiju smjela ali eto..Mislim evo juli je,u augustu bi trebala imati sintigrafiju i vjerovatno punkciju cvora na stitnoj..voljela bi ostati trudna s jedne strane a s druge bi prvo zeljela vidjeti jeli sve u redu sa mnom..Sta mislite,da li odustanem od pokusaja trudnoce do tog pregleda ili da ipak pokusavamo...Mislim mozda je glupo pitanje,ali mene to bas muciuser posted image pa bi voljela cuti i ostale komentare ako je koja imala slicno iskustvo..hvala

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Stitna zlijezda
28.6.2012 14:14:01   
zvončica
Bihter, ja sam ing. radiologije ( ili po starom radioloski tehnicar) i napisah ti kako se radi u Kosevu. Ovde ne daju jod, vec tehnecij i obavezno je pitanje da li ste trudni prije pregleda....zato ako radis na trudnoci i nisi sigurna da li si trudna, takve preglede obavljati u prvih 10-tak dana kad dobijes menzes....
Ne znam sad za metode u Austriji, ali znam da se ovde ne rade takvi pregledi trudnicama...lijekove moze uzimati i raditi UZ ili eventualno MRI, ali bez kontrasta.

Sama scintigrafija traje 5 minuta, ali ti poslije davanja tog kontrasta "malo zracis".... taj kontrast se mokrenjem izbaci, potrebno je malo vise tecnosti uzeti da sto prije izmokris.

Ja sam nedavno radila scintigrafiju stitne jer imam na oba reznja cvorice i nalaz je ok.

Skontaj kad ti pada termin menstruacije i termin pregleda pa da se ravnas o ovih 10 dana tolerancije...

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Bihter)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Stitna zlijezda
30.6.2012 13:13:40   
Bihter
Hvala puno..

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Stitna zlijezda
30.6.2012 14:24:49   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Bihter

Zvoncice,izvini ali ako smijem pitati..u kojoj struci radis? Jer moj muz je radiolog i ima mnoga poznanstva sa doktorima koji rade na nuklaernoj,bas sintigrafiju..Neki kazu da se smije,neki ne. Ovisno o tome sta se daje,jod ili ta neka druga supstanca. Ovdje u Austriji se radioaktivni jod daje u krv i onda se pregledava da li ga stitnjaca prima ili ne i da li ga dobro u hormone pretvara...tako nekako. Ja onako laicki razmisljam ako rendgen ne smijem u trudnoci raditi,kako bi sintigrafiju smjela ali eto..Mislim evo juli je,u augustu bi trebala imati sintigrafiju i vjerovatno punkciju cvora na stitnoj..voljela bi ostati trudna s jedne strane a s druge bi prvo zeljela vidjeti jeli sve u redu sa mnom..Sta mislite,da li odustanem od pokusaja trudnoce do tog pregleda ili da ipak pokusavamo...Mislim mozda je glupo pitanje,ali mene to bas muciuser posted image pa bi voljela cuti i ostale komentare ako je koja imala slicno iskustvo..hvala

bihter , bas sam u cetvrtak radila sintegrafiju( ili kako se to zvase, nikako ne daju , ne smije se se raditi trudnicama i zenama koje doje to su me svi po redu upitali ( i to u Auastriji )
b.t.w gde u austriji zivis user posted image

(odgovor članu Bihter)
  Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Stitna zlijezda
12.7.2012 0:26:02   
Bihter
"Radiojod - rendgenski pregled u dijagnostici poremećaja štitnjače je skopčan s dozom zračenja od 0,2 - 1 mSv (20 - 100 mikroSv). Zbog prolaska radioaktivnog joda kroz posteljicu, ovi pregledi su kontraindicirani nakon 12. tjedna trudnoće. Kod uporabe tehnecija je doza zračenja niža. Scintigrafija štitnjače je uvijek za izbjeći u trudnoći, a radiojod - terapija je kontraindicirana za vrijeme cijele trudnoće."

Internistische Erkrankungen und Schwangerschaft, Hans Marseille Verlag 1998:99-101


Hvala svima na odgovorima..Na zalost jos uvijek nisam trudna pa se oko sintigrafije koju imam ubrzo ne moram brinuti.. Porazgovarala sam s doktoricom koja radi na nuklearnoj medicini i saznala da se sintigrafija u trudnoci ne radi, osim ako zdravlje majke (zbog stitne) nije direktno ugrozeno pa je potrebna terapija jodom,,i onda postoje propisi koja se kolicina daje..To je po zakonu koji sam citirala gore navedeno.. Eto hvala Bogu meni to ne treba ali sam to htjela objaviti ako se jos netko slucajno nasao sa slicnom dilemom..Inace sam u Kärntenu i ovdje naravno u bolnici pitaju za posljednji ciklus prije sintigrafije da se iskljuci naravno mogucnost trudnoce.. Ali et ja sam po tom pitanju uvijek fobicna,strah me da u neznanju da sam trudna user posted image ne naskodim..Zadnji put nisam Dala kod zubarice da mi rendgenom zub uslikaju jer mi je menstruacija 5 dana kasnila..mislila sam da samuser posted image a ono na zalost nista na kraju,lazni alarm ali po meni bolje tako nego da se poslje grizem..Pozzuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Stitna zlijezda
10.9.2012 20:41:30   
bebaa
drage moje,dugo se nisam javljala na ovu temu mada svaki dan visim na ringeraja...ja sam u 38. nedelji trudnoce...sto se ticee stitne imam hipotireozu i od pocetka trudnoce sam na redovnim kontrolama svakih mjesec dana i moram reci da se nikad nisam bolje osjecala,nema nikakvih ruznih simptoma,opadanja kose,teskog disanja a da ne govorim kako mi se zeljezo popravilo,pa zadnji 15 godina nisam imala zeljezo 13,9 uvijek oko 4-5.eto pa da se buduce mame s ovim problemom ne sikiraju...zatrudnili smo iz treceg pokusaja...puno pozdrava i sve najbolje svima...user posted image

(odgovor članu Bihter)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Stitna zlijezda
26.9.2012 22:28:58   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: bebaa

drage moje,dugo se nisam javljala na ovu temu mada svaki dan visim na ringeraja...ja sam u 38. nedelji trudnoce...sto se ticee stitne imam hipotireozu i od pocetka trudnoce sam na redovnim kontrolama svakih mjesec dana i moram reci da se nikad nisam bolje osjecala,nema nikakvih ruznih simptoma,opadanja kose,teskog disanja a da ne govorim kako mi se zeljezo popravilo,pa zadnji 15 godina nisam imala zeljezo 13,9 uvijek oko 4-5.eto pa da se buduce mame s ovim problemom ne sikiraju...zatrudnili smo iz treceg pokusaja...puno pozdrava i sve najbolje svima...user posted image

draga moja bebaa,drago mi je da si pred porodom ili si već rodila,nisam često na rr pa nisam u toku,čitala sam ovu temu pa stigo do tebe,i ja imam problema sa štitnom,kod mene je hipertireoza tj. pojačano lučenje hormona,gadno stanje.i ja sam rodila prije 4 mjeseca,imam fala Bogu zdravu bebu,muči me štitna već nekoliko godina mada sam je otkrila prije godinu i po.teško je simptomi su užasni,liječila sam uspješno 3 mjeseca i došlo je u normalu,međutim u 8 mjesecu trudnoće pojavio mi se poslije stresnog trenutka,oštra bol u vratu i odtad je opet počelo po starom,još i gore.srce mi preskače svako pet minuta,kosa opada,gušim se,nervozna sam,mršava,još i dojim,a nepijem nikakvu terapiju,nekako podnosim sve to zbog dojenja ai doce i bolnica su mi dojadili.drago mi je da si ti dobro i puno pozz i tebi.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Stitna zlijezda
6.12.2012 18:12:09   
srcee
Vec 3 god.pijem letrox 100,do sada nisam imala problema ali posljednjih dana kada popijem tbl.bude mi lose.sta li je to.bojim se

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Stitna zlijezda
6.12.2012 18:21:05   
lely

IZVORNA PORUKA: srcee

Vec 3 god.pijem letrox 100,do sada nisam imala problema ali posljednjih dana kada popijem tbl.bude mi lose.sta li je to.bojim se

Javi se svom endokrinologu,da se ne bi brinula i razmišljala šta i kako.Evo jedan user posted image za podršku

(odgovor članu srcee)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Stitna zlijezda
6.12.2012 18:26:24   
srcee
Hvala ti na podrsci ali kod doc.mogu tek 19.12.do tad mogu i umrijetiuser posted image

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Stitna zlijezda
6.12.2012 18:31:31   
lely
Nemoj se toliko brinutu,praviš sebi samo gore znaš da ništa ne možeš dobro donijeti sikiracijom.Malo se smiri,možda je to samo trenutno,a ako te je toliko strah imaš i privatno dr. mada ja mislim da to nije ništa hitno što ne može čekati 19-ti user posted image

< Poruku je uredio lely -- 6.12.2012 18:32:10 >

(odgovor članu srcee)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Stitna zlijezda
7.12.2012 12:42:02   
EEDITH
treba da radim UZ štitne žlijezde i hormone štitne,gdje to mogu raditi u SA

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Stitna zlijezda
8.12.2012 12:06:51   
animagical
na dipu, drugi sprat, endokrinolosko savjetovaliste, desno od pokretnih stepenica, narucis se sa uputnicom od interniste. zanima li te privatno gdje mozes?

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Stitna zlijezda
8.12.2012 12:31:57   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: animagical

na dipu, drugi sprat, endokrinolosko savjetovaliste, desno od pokretnih stepenica, narucis se sa uputnicom od interniste. zanima li te privatno gdje mozes?


mislila sam privatno jer su mi rekli da se dugo čeka.zvala sam DZ na ilidži i čeka se mjesecima,bar su mi tako rekli.
znaš li ti možda koliko bi trebala čekati na DIP-u

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Stitna zlijezda
8.12.2012 12:35:43   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: eldinky

treba da radim UZ štitne žlijezde i hormone štitne,gdje to mogu raditi u SA


ako ti nije problem raditi privatno tj platiti...onda sve jako brzo mozes uraditi u Eurofarmu ...ja sam isla na Ilidzu a vjerumj da se moze to raditi i u Unitikovom neboderu

< Poruku je uredio Visnja RR -- 8.12.2012 12:36:14 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Stitna zlijezda
8.12.2012 12:36:46   
animagical
na dipu ce te primiti isti dan na prvi pregled,ali ces se naruciti za uzv i to ces garant cekati dugo. privatno su hormoni kod al tawila 30km,a za uzv ne znam ,mozda oko 40, pogledaj na njihovoj stranici.

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Stitna zlijezda
8.12.2012 12:43:35   
EEDITH
hvala vam puno,mislila sam privatno pa nisam bila sigurna gdje mi je najbolje.imam ja uputnicu od interniste,ali nebih baš čekala 3 mj.nalaze.
hvala još jednom

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Stitna zlijezda
18.1.2013 12:01:06   
pepika
Meni je prije godinu ustanovljena sub.hipotiroza i od tada pijem letrox 25mg. Zadnji put sam kontrolisala nalaz u 8 mj. i TSH mi je bio 1,22 i t3 i t4 u granicama normale. U posljednje vrijeme osjecam neku uznemirenost,nervozu,lupanje srca jel moguce da se nesto poremetilo i da mi terapija smeta. kolko se vremenski kontrolise stitna?mene je dr. ostavila na toj terapiji i rekla da ne moram jos kontrolisat,a ja u posljedne vrijeme imam te cudne simptome pa se malo plasim.Pijem jos i dostinex za visok prolaktin. Imam li razloga za strah?

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Stitna zlijezda
27.1.2013 18:57:07   
mamaajna
ko pije euthirox ima ga na Mojmilu u privatnoj apoteci 50kom,od 50m-7,50km,ako ko zna gdje se ima uzeti 100m-100kom u sarajevu,nek mi javne

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Stitna zlijezda
27.1.2013 20:08:27   
veeseelaa
ja sam dobila uputnicu za vadit hormone štitne
ukoliko bude sve ok trebam li tražiti i UZ ?
izvinjavam se na glupom pitanju al pojma nemam oko ovog, nalaze radim zbog prijevremenog poroda koji mi se desio

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *