|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Displazija kukova
9.1.2009 13:49:18   
HanaBana
Stalno pratim ovu temu ali ne javih se prije jer sve sam Boga molila u sebi da sve bude OK jer ja sma zbog tih displazija imala operaciju kukovauser posted image user posted image user posted image user posted image
Presretna sam sto se ipak pokazalo da je bebica bez tih problemauser posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Displazija kukova
9.1.2009 14:00:34   
dacy
moja rodica je od rodjenja pa do 3 mjeseca nosila kaisice, nije to toliko strasno, bitno je da se sa njima to moze rijesiti i da sve na kraju bude dobro

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Displazija kukova
18.1.2009 23:30:33   
Lalica
Draga meni se sa mojom djevojcicom desava ista situacija. Beba je rodjena zdrava , carskim rezom ali zbog mog problema , sa 3kg i 850 g , bila okrenuta pravilno od 28 sedmice. Pedijatriski pregled super. Redovna kontrola kukova nakon mjesec dana (tacnije 35 dana )- DISPLAZIJA!Uradili smo tri nalaza - neki cak sugeriraju i luksaciju. Ljekari sa Ortopedske klinike u Sarajevu su dali terapiju Grafovim gacama . Ljekari-dva smrada neljubazna u Vojnoj bolnici, tacnije dr Salihefendic i njegov asistent su sugerisali ekstenzije i gipsanje. Ja sam samo zeljela umrijeti da je ne gledam na toj uzasnoj spravi . Nikada nikada nisam mogla pomisliti da se covjek moze tako nasekirati. U jednom momentu sam bila na balkonu sa mislju da skocim - najiskrenije govorim. Na kraju sam otisla kod dr  Ismeta Gavrankapetanovica koji je JEDINI ORTOPED U BIH sa specijalizacijom na djecijoj ortopediji i znas sta je on rekao -siroko povijanje i nista vise! U medju vremenu suprug je kontaktirao dr Grafa - ljekara koji je najbolji u svijetu za djecije kukove , po kome se radi UZ i po kome se i mjeri stepen iscasenja (Graf I a, I b, II A, II B , IIC , IIIa... ) . Covjek radi na klinici u malom mjestu kod Klagenfurta i ja svoje dijete vodim njemu ! Ako bilo koga zanima kontakt telefon je + 43(3523) 2424x2216 a mail reinhard.graf@Ikh-stolzalpe.at  . Ako ne onda Dr Gavrankapetanovic !

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Displazija kukova
27.2.2009 23:45:29   
tweety
Evo i mene da se javim.Danas smo bili na UZV kukova kod dr.Marjanović i kod moje curice je ustanovljena displazija na obe strane,više izražena na lijevoj strani.Nevide se i te neke jezgre.Nema hB iščašenja i jedino što mi je rekla da vježbam,mada ja i široko povijam od rođenja.Kod nje smo opet iduće sedmice na pregledu pa ćemo vidjeti da li ima poboljšanja.
Rekla mi je isto tako da se neforsira odgurivanjem i to,mada mi to nikako neradimo nego ona sama.




_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Lalica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Displazija kukova
27.2.2009 23:47:23   
tweety
Zaboravila sam napisati da je moja beba rođena prirodnim putem i glavom okrenuta prema dole.Znači nevjerujem da položaj u materici igra veliku ulogu.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Displazija kukova
28.2.2009 0:28:55   
teta berta
Draga nemoj se sekirati, i nama su tako isto rekli, ja sam samo vježbala i vježbala... Obje noge zajedno, pa jednu po jednu. I dan danas vježbamo skoro kod svakog previjanja. Možeš li mi molim te reći koliko košta pregled kod dr.Marijanovic jer i mi bi bebi odveli na kontrolu.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Displazija kukova
28.2.2009 0:33:28   
tweety
Ja sam išla na Bijeli B. jer je danas bila dežurna pa nisam ništa platila.A iduće sedmice idem kod nje privatno i mislim da je pregled oko 40-50km barem je čini mi se tako bilo kad smo sina vodili prije više od 3 godine.
Ona je super stvarno,i ja samo kod nje idem.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Displazija kukova
12.3.2009 16:54:17   
sunčica
Drage moje.moja beba ima 4 mjeseca i 15 dana.nosila je 6 sedmica kaiščiće,a sada treba da nosi tzv. grafove gaćice,koje su stvarno nekakve velike,al imam osjećaj da joj manje smetaju nego kaišići.mene interesuje jel neko već imao priliku da vidi ili upotrebljava ove gaćice i kakvo je vaše iskustvo?

(odgovor članu Lalica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Displazija kukova
12.3.2009 17:30:19   
eminak.
Draga suncice
moj sin je imao displaziju desnog kuka i nosio je kajsice koji su nam bili puno bolji od grafovih gacica. One su nezgodne jer dio koji dodje na ledja je od debele suzve i nekakvog kartona i jako je nezgodno nositi bebu u tome a i bebi je nezgodno ne moze lezati fino u njima i moras mu neki jastucic ili tanku dekicu presavijenu staviti ispod ledja. po meni su kajsici puno prakticniji i mozda ih nosis duze od gacica ali su mi humaniji od tih gacica.

(odgovor članu sunčica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Displazija kukova
13.3.2009 11:10:14   
sunčica
Meni se opet ove grafove gaćice više sviđaju nego oni kaišići.Onako mi je nekako bila isto zavezana,niti može noge ispraviti,ma ništa.Sad mi još recite kako je sa sjedenjem i ovim gaćicama,da li je smijem pomalo sjedati,a pretpostavljam da o hodalici nema govora.Da li neko zna nešto o tome?Ma sve je ovo pravo peglanje za bebe,al i za nas

(odgovor članu eminak.)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Displazija kukova
27.3.2009 12:24:30   
mama75
Drage mame, molim vas ako neka ima podatke gdje radi dr Gavrankapetanovic privatno da mi javi. Rekli su mi da je u poliklinici FM a li tamo kazu da vise ne radi. A na klinici se ne moze doci do njega :-( Hvala vam!!!

(odgovor članu sunčica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Displazija kukova
31.3.2009 19:21:34   
teta berta
nadam se da si već negdje dobila informaciju. tweety kako je malena, ima li poboljšanja??? Ps. na koji način vi radite vježbice je li da staviš svoje ruke ispod njenih koljena i onda širiš nogice ili???

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Displazija kukova
26.4.2009 16:46:37   
tweety
Nisam se javljala neko vrijeme ali od zadnjeg javljanja kod dr. Zdravke Marjanović bile smo 2 puta.Prvi put smo išli kad sam pisala o ovme,drugi put 7 dana poslije i treći put 14.04.Rekla je da je razlika ogromna od prije mjesec dana,da je ovo sve u granicama normalne ali da bih voljela da je odvedem kod ortopeda za svaki slučaj.Preporučila nam je dr. Zdravka Trolića.Bile smo kod njega prije 2 dana.On je pogledao i rekao da je sve u redu,pokazao mi vježbe koje trebam raditi kod svakog povijanja.Pitala sam ga za sjedenje i to.Rekao je da nije nikakav problem,da kad ona slegne ramenima i ruke stavi ispred sebe(ono čini se opuštena) da je dignem jer je to znak da se umorila.Sve što ona radi sama je dozvoljeno,pa i da prohoda prije kontrolnog pregleda (koji je za 3mj) nije problem.Ne smijemo je forsirati.Oslobođena je širokog povijanja jer sam je ja povijala od rođenja.

Kamen mi je pao sa srca i hB da je sve ok.

teta berta,on mi je pokazao vježbu koju još nisam uspjela odraditi da valja jer mi se odupire,a po njegovoj vježbi nema odupiranja (jasno mi je dao do znanja da mu ne mogu doći i reći da mi nije dala,da se odupirala,jer ako radim pravilno ne može do toga doći user posted image user posted image )


< Poruku je uredio tweety -- 26.4.2009 16:49:46 >


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Displazija kukova
27.4.2009 9:22:44   
HanaBana
IZVORNA PORUKA: mama75

Drage mame, molim vas ako neka ima podatke gdje radi dr Gavrankapetanovic privatno da mi javi. Rekli su mi da je u poliklinici FM a li tamo kazu da vise ne radi. A na klinici se ne moze doci do njega :-( Hvala vam!!!


Dr povremeno radi u privatnj ginekoloskoj klinici svoje sestre. Nalazi se na bistriku i zove se Ginea. Br tel je 062 341333. Sretno!

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Displazija kukova
27.4.2009 14:10:31   
Amrino
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Evo podrska svim bebicama i njihovim mamicama!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Displazija kukova
22.5.2009 19:01:04   
Anoniman
POSUDJUJEM BESPLATNO GRAFOVE GACE!!!!!!!!!
 


Ja imam grafove gace. Ako nekome treba rado cu posuditi da ne kupujete. Najbolje bi bilo da ne treba nikom, ali ako treba javite na PP. Moja kcerka je to nosila samo mjesec dana i bile su na koristenju kod jos jedne bebe. Mislim da je br.3, ali ne znam tacno od kolko  do kolko kg.

Vidim da raspravljate o tome je su li bolji kajsici ili grafove ili.....

Zavisi od toga koji je poremecaj sa kukom, to odredjuje koje pomagalo koristiti.

Drage mamice, sto god vam dr kaze, samo budite disciplinovane.



(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Displazija kukova
15.1.2010 19:46:40   
leona81
mi smo danas bili kod dr gavrankapetanovica i imamo blagu displaziju, vjerovatno zbog zatka...radit cemo siroko povijanje 2 sedmice pa kontrola da vidimo trebaju li gacice ili ne...u porodici niko nema problem s kukovima...i btw znam kako se siroko povija s tetrom i svedskom a moze li sa 2 tetre?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Displazija kukova
24.4.2010 10:15:16   
acudesa
Draga Blum, moj mačak je trebao nositi kaišiće po mišljenju jednog ljekara, drugi je rakao da ne treba...user posted image ali sam imala osjećaje kao i ti, cijeli dan sam preplakala, em postporođajna, em to....njemu bio 1 mjesec, mi smo intenzivnije vježbali, uveli široki povoj i sa 6 je imao super kukove...a, na pregladu su bila dječica sa gafovim gaćicama i smiju se vesela, i oni i roditelji, bolje uraditi šta treba, i malo se predeverati, nego da dijete ima problema kad odraste...znaš šta sve može da se desi

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Displazija kukova
24.4.2010 10:21:57   
tea lana
IZVORNA PORUKA: blum

zdravo svima, imam bebu od 5mj. i na prvoj kontroli kukova sa 40 dana ustanovljena je obostrana displazija kukova.Inace idemo kod prof.Gavrankapetanovica.Nosili smo siroki povoj sve do juce kada nam je na kontroli rekao da se jedana kuk odlicno namjestio i da je sasvim ok, ali da drugi nije reagovao od prosle kontrole, i da sad slijede graffove gacice.Moj svijet se srusio, cijelu noc sam se budila i govorila sebi da sam sanjala.Molim da mi se jave mame sa slicnim iskustvom jer ja ne znam kako cu pogledati svoju princezu u tim gacicama, kako cemo se igrati i valjati kako uciti puzati.......srce mi se cijepa......pozz svima


uote]IZVORNA PORUKA: faris06

Ma znam da ti izgleda kao smak svijeta, ali vjeruj nije tako, mnogo gorih stvari ima. Ja imam dvije prijateljice kod kojih su djeca imala pravo tzv iscasenje kukova. Jedna bebica je od 2 mjeseca prvo bila na ekstenzijama u bolnici, zatim grafove gacice, do kada tacno ne znam , a sada je fina vesela petogodisnja djevojcica, koja je na vrjeme prohodala i nema nikakvih problema. Drugi je djecak stariji od mog sina samo dva dana, koji od 40-og dana do 6 mjeseci nosio tzv kaisice i nakon toga na vrijeme propuzao, prohodao, sada je jedan slatki mali vrazicak, koji ne miruje sekunde. Znam da je za njihove roditelje taj period bio grozan, ali sve prodje. I neka ti je samo u mislima da je to sve na vrijeme i da idete kod najboljeg ljekara za taj problem u nasoj zemlji.


< Poruku je uredio tea lana RR -- 24.4.2010 10:22:19 >

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Displazija kukova
9.7.2010 22:41:29   
bumbalu
nazalost moram da se prijavim na ovu temu,jerprije par dana smo bili kod ortopeda i nazalost moja curica ima blagu displaziju oba kuka i mora nositi gacice 8 sedmica,medjutim cim ih stavim,ona se pocne kocenit, a spavnje necu ni da spominjem,danas je sve ukupno spavala 45 min,sta milite je li problem ako joj ih skinem navece,please neka mi neko odg ko ima slicno iskustvo

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Displazija kukova
5.8.2010 14:17:31   
blum
I moja princeza j emorala nositi grafove gacice. od 1mj. siroko povijanje do 4mj a onda gacice jer se jedan kuk josuvijek nije bio namjestio.Iz iskustva znam da j ebolje nositi ih dok je dijete manje jer se poslije opire.Nama je dr.Gavrankapetanovic rekao da je svaki sat nosenja bitan. Iskreno mi smo se toga pridrzavala 15 dana a zatim sam joj skidala jer j e htjela da sjedi,puze i ostalo.A i dosle su vrucine pa nisam imala srca.A ja sam tada pocela da radim vjezbe po Vojti (drugu i trecu vjezbu) jer mi je fizijatar rekao da su vrlo korisne.Skoro smo isli na kontrolu i zadovoljan je , rekao je da sad mozemo mirno da spavamo, i ja sam bila najsretnija mama.Zao mi je svakog ko to mora proci ja znam koao j ei koliko sam suza prolila, zato sretno i trudi se da ih nosite koliko mozete.P.S.kad je nosis nosi je na kuku, kad je uspavljujes to radi u krilu a da te njene bnogice obuhvate, pozz svima

(odgovor članu bumbalu)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Displazija kukova
2.2.2012 11:37:54   
shpagica
IZVORNA PORUKA: Lalica

Draga meni se sa mojom djevojcicom desava ista situacija. Beba je rodjena zdrava , carskim rezom ali zbog mog problema , sa 3kg i 850 g , bila okrenuta pravilno od 28 sedmice. Pedijatriski pregled super. Redovna kontrola kukova nakon mjesec dana (tacnije 35 dana )- DISPLAZIJA!Uradili smo tri nalaza - neki cak sugeriraju i luksaciju. Ljekari sa Ortopedske klinike u Sarajevu su dali terapiju Grafovim gacama . Ljekari-dva smrada neljubazna u Vojnoj bolnici, tacnije dr Salihefendic i njegov asistent su sugerisali ekstenzije i gipsanje. Ja sam samo zeljela umrijeti da je ne gledam na toj uzasnoj spravi . Nikada nikada nisam mogla pomisliti da se covjek moze tako nasekirati. U jednom momentu sam bila na balkonu sa mislju da skocim - najiskrenije govorim. Na kraju sam otisla kod dr  Ismeta Gavrankapetanovica koji je JEDINI ORTOPED U BIH sa specijalizacijom na djecijoj ortopediji i znas sta je on rekao -siroko povijanje i nista vise! U medju vremenu suprug je kontaktirao dr Grafa - ljekara koji je najbolji u svijetu za djecije kukove , po kome se radi UZ i po kome se i mjeri stepen iscasenja (Graf I a, I b, II A, II B , IIC , IIIa... ) . Covjek radi na klinici u malom mjestu kod Klagenfurta i ja svoje dijete vodim njemu ! Ako bilo koga zanima kontakt telefon je + 43(3523) 2424x2216 a mail reinhard.graf@Ikh-stolzalpe.at  . Ako ne onda Dr Gavrankapetanovic !


Draga Lalice,

ako vidis ovu poruku ili ako iko drugi zna nesto vise, molila bih da mi napisete iskustva sa ovim ljekarom, odnosno lijecenjem displazije kuka u SA opcenito.

Hvala!!!

(odgovor članu Lalica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Displazija kukova
2.2.2012 11:43:56   
leona81
mi smo imali blagu displaziju, nismo bili zadovoljni sa Gavrankapetanovicem koji je preporucio Grafove gacice a nama je kuk bio zdrav tj na samoj granici...raspitali smo se dodatno, on interneta, preko Grafa i drugih ljekara - otisli u vojnu kod dr djozica i povijali siroko sa 2 pelene do 6 mjeseci i kasnije su svi nalazi bili ok...ponovili kontrolu sa rtg snimkom nakon prohodavanja - sve ok:)
moja preporuka - dr djozicuser posted image


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Displazija kukova
2.2.2012 13:22:54   
shpagica
leona, kako ste kontaktirali dr Grafa? Mailom ili...? Kako ste mu slali nalaze?

Nas vodi dr Djozic a isli smo i kod Gavrankapetanovica, ali sve mi je nekako user posted image  blago nejasno...rado bih cula  i  jos necije misljenje.

A te Grafove gace su ti kao i siroki povoj u principu. Mi smo bili u svemu tomei u kajsicima...nikako da se smirim.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Displazija kukova
2.2.2012 13:55:08   
leona81
IZVORNA PORUKA: shpagica

leona, kako ste kontaktirali dr Grafa? Mailom ili...? Kako ste mu slali nalaze?

Nas vodi dr Djozic a isli smo i kod Gavrankapetanovica, ali sve mi je nekako user posted image  blago nejasno...rado bih cula  i  jos necije misljenje.

A te Grafove gace su ti kao i siroki povoj u principu. Mi smo bili u svemu tomei u kajsicima...nikako da se smirim.


nisam ja njega kontaktirala nego sam citala istrazivanja na internetu, a sta je rekao djozic?


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *