|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 17:28:56   
Lorna
Sa, sad mi pade napamet aloja. jako je dobra za opekotine i garant nece ostati oziljak. Otidji u cvjecaru i kupi biljku, pa kad joj dr skine zavoj, onda odrezi malo aloje i iscijedi sok iz lista (aloja je puna soka koji, btw, izgleda vise kao sluz) i namazi joj mjesto gdje je opekotina. Prvo, nece je boliti uopste, a drugo, aloja potpomaze proces zarastanja.
hajde, ljubi nam Hanci i nemoj da se vise krivis i optuzujes!
cmok

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 17:32:57   
stella
Thenx jos jednom,kako kaze nasa Amela,nedam ja vas ni za brdo karamela.user posted image user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 19:59:19   
rozi
Bas mi je zao sto ti se to dogodilo.Ne mozes da ne osjecas krivnju, a ustvari znas da nisi kriva. Nadam se da je vec bolje. I ja sma cula za onaj melem koji prizvodi isti proizvodjac kao i Striet (koji smo toliko hvalile  tokom trudnoce) , neko je napisao vec, nesto kao Jemelop.  U svakom slicaju sve sto je na biljnoj bazi ne moze stetiti.

Koliko nas izazova ceka na ovom teskom i lijepom putu. Covjek nije ni svjestan, ali je najbitnije da se sve zavrsilo dobro.

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 21:12:53   
amela.srce
Bas mi je zao Stellauser posted image . Nadam se dace brzo proci i nemoj se sekirati.user posted image Brz oporavak zelim:user posted image

Pozdravuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 22:13:07   
Lulu_
user posted image  bas mi je zao sto vam se to desilo
ali vjeruj mi ona ce to brzo brzo brzo zaboraviti
a njena koza je mlada i oporavit ce se
ljubim vas obje nemoj se sikirati

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 22:23:12   
MELLI
Joj Stella,ne znam je li mi više žao tebe ili bebice.Dobro da je prošlo na tome.
Moja mama je imala to užasno iskustvo sa mojim bratom,koji je sebi prevrnuo šerpu vrelog mlijeka na glavu.Ona jadna u tom trenutku,nije znala što bi nego je dijete stavila pod česmu i kupala ga dugo ledenom vodom.Koža je sva spala,ali joj je dr. rekao da je tim ledenim kupanjem spasila dijete od trajnih ožiljaka.Naravno koža se u potpunosti regenerisala i on danas nema nikakve posljedice.
Pa eto jedan mali savjet svim mamama koje se nažalost nađu u ovako groznoj situaciji.Dobro ohladiti ranu i previti je sterilnom gazom pa u DZ.
Moja Hanna je jednom uhvatila vrata šporeta i poslije hlađenja namazali smo fenestil gelom koji smo dobili u apoteci i do jutra je sve bilo kao novo.
Tvojoj Hani želim brz oporavak,a tebi da se ne grizeš previše.Kako god otrcano zvuči to je dio odrastanja,nažalost.
Ljubi malu guzuljicuuser posted image

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 23:56:39   
Nadi
I ja sam kao dijete od nepunih 2 godine prevrnula šerpicu od klučale vode sebi po vratu i lijevoj  ruci . Moji su se izgubili a na sebi sam imala rolkicu. Nisu se sjetili da mi je razrežu nego su mi je skidali preko glave. To je samo produžilo kontakt sa toplotom :)
Ostalo mi je za nauk: jedan povelik ožiljak na lijevoj nadlaktici, mada sam navikla na njega i nauk da dršku od šerpe uvijek okrećem prema unutra a ne van.
Svoje roditelje volim najviše na svijetu i znam da mi nikad ne bi naudili namjerno, nezgode se uvijek dešavaju, na nama je da ih svedemo na najmanji mogući nivo.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Opekotina vrelom vodom
6.1.2009 0:26:50   
Nunichi
Oj dusica moja draga...bas mi je zao malene ljepotice,a i sto si mi se nasikirala toliko.
Sretno na kontrolici,bice to sve ok draga moja...ljubac za obje!!! user posted image user posted image

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Opekotina vrelom vodom
6.1.2009 0:35:07   
stella
user posted image user posted image user posted image user posted image VELIKO HVALA NA PODRSCI.
Nekako mi je malo laknulo,i mm sve me tjesio.Pa moglo se i meni desiti,pa ne brini,pa nisi kriva,pa nisi namjerno.....A dusica me zivu nasmijava sa svojim vragolijama.Veceras isli u goste kod Emana ma nemozes nista od nje ostavitiuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Opekotina vrelom vodom
6.1.2009 0:50:50   
Nunichi
user posted image user posted image Pa sta ce dusica,drago joj sto je u gostima...a i mora mamu malo nasmijavati vidi da se mama prepala.
Naravno da se svakome moze desiti i desava se...vidjeces sutra na kontroli da je to sve uredu,mlada je to kozica zacas ce zacijeliti aBd.
Ljubi ljepoticu od mene  user posted image user posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Opekotina vrelom vodom
6.1.2009 1:58:48   
triplemama
Ljubi ljepoticu od mene user posted image user posted image  i nemoj se sikirati i meni se slično desilo i od tada u kući uvjek imam   Jomelop E i mojoj Naidi i mom bratu je pomogao nema ni traga opekotini, ja sam ga baš debelo mazala.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Opekotina vrelom vodom
6.1.2009 2:08:45   
stella
thenx,pusa od nas za vas i vase paciceuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Opekotina vrelom vodom
6.1.2009 12:07:25   
camm
ajjj tako mi je zaooouser posted image user posted image user posted image user posted image  hanice
nadam se da je vec bolje

ja kada se oprzim a to se stalno desava
namazem s nevenovom kremom ili ljiljanovim uljem i brzo prodje.

ja nikad necu zaboraviti kada sam ja svojoj curici otkuhala cucu
a ona je plakala toliko za njom
ja sam je saprala posle pod hladnu vodu i dala joj
posle je ona zavriskala i bacila cucu
ja kad pogledam ona vruca voda se uvukla unutra u pipi
uh samo kad se sjetim,tada sam plakala ko djete a ona je imala oko 8mj.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Opekotina vrelom vodom
6.1.2009 12:49:13   
stella
Drage moje,bili smo na previjanju.Sad mi je jos gore.Rana tj opekotina je ok.Nije se za sada nista inficiralo hB.Dr je ocistio ranu pa stavio kremu.I onda gaze i zavoj.Al mi je puno veca izgledala nego u nedelju kad smo isli.Ici ce na previjanje mozda cak i mjesec dana,svaki dan,sve zavisi kako ce poceti zarastati.Dusica mamina je opet bila hrabra curica,malo je plakala kad joj je doktor cistio ranu.Al sam je uspjela okupirati da ne place.Vise sam ja plakala.Dr i sestra su bili divni.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Opekotina vrelom vodom
6.1.2009 16:32:30   
Nunichi
Ma to se tebi ucinilo da je sad veca,vjerovatno u strahu neki dan nisi dobro vidjela koliko je.
Bitno je fino da to krene zarastati,pridrzavaj se uputa koje su ti dali i to je to...bolje ici i svaki dan na previjanje,da si ti rahat kad doktor svaki dan to pogleda.
Ljubi ljepoticu malenu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Opekotina vrelom vodom
6.1.2009 16:40:52   
Anoniman
uh, kako mi je zao. nadam se da ce brzo proci.user posted image

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Opekotina vrelom vodom
6.1.2009 22:30:36   
stella
da,bar znam da nema infekcije.A bas mi bilo zao kad joj je cistio ranu,dusa mala.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Opekotina vrelom vodom
6.1.2009 22:42:33   
mamina cura
Ja jos uvijek imam oziljak od vrele vode. Moja draga mama je stavljala viklere na kosu, to su oni sto se drze u vreloj vodi, a ja sam skakala po kaucu i hop pravo jednom nogom u voduuser posted image  Ne sjecam se nicega ali imam povelik oziljak na nozi.
Sad imam balzam za opekotine koji mi je mnogo pomogao u trudnoci kad sam se opekla vrelim zeljezom. Ali ne smije se stavljati na zivu ranu.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.1.2009 0:12:37   
adannn

Kako mi je žao male princeze.Mogu da zamislim kako ti je.Samo ti mogu reći,sve će proći ako je ona tako hrabra budi i ti.Mi smo tu da živimo i da se borimo za njih.Ljubi mi malu princezu kojoj želim brz oporavak.Ne brini se ništa,sve će to biti ok.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.1.2009 0:26:11   
dinaa
A joj pravo mi je zao princezice mogu samo zamisliti koliko si se nasikirala,ali kao sto i ostale forumasice kazu nesmijes sebe kriviti pa ko bi je bolje zastitio i cuvao od tebe to je jednostavno tako moralo biti,zelim vam objema sto brzi oporavak mami od osjecaja krivice a princezi od opekotine,eto vec je pokazala kako je hrabra pusa za hrabricu.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Opekotina vrelom vodom
8.1.2009 1:27:18   
stella
Hvala vam na podrsci.I danas je mamina cura bila hrabra i nije plakala,a i ja nisam suze ni jedne pustila danas,nekako sam ih progutala u par navrata,na previjanju joj uzeli bris,cistili ranu,par kapljica i krvi bilo,namazali kremom i opet sutra na previjanje.Prof dr pogledao ranu,kaze bice ok.Samo da redovno dolazimo.Jos mi je tesko al borim se nekako stim.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Opekotina vrelom vodom
8.1.2009 16:33:56   
stella
Danas bilo malo bolje,nije bilo ni krvi ni onih bijelih naslaga.Opet sutra na kontrolu.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Opekotina vrelom vodom
8.1.2009 16:39:07   
Nunichi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Bas mi je drago,eto polako se vec smiruje,sad ce svakim danom izgledati sve bolje...
Pusa za nasu hrabru Hanicu  user posted image user posted image user posted image a i mamu naravno. user posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Opekotina vrelom vodom
8.1.2009 16:43:25   
stella
user posted image Hvala,
nesto konkretnije cemo znati tek za jedno 20 ak dana.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Opekotina vrelom vodom
8.1.2009 17:46:23   
mamina cura
Drago mi je da je bolje. user posted image  Bice to sve ok.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *