|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Opekotina vrelom vodom
15.1.2009 9:16:58   
Nadi
Čestitke i za mamu i za bebaru user posted image user posted image user posted image
Bravo cure!

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Opekotina vrelom vodom
16.1.2009 11:42:54   
stella
Hvala,cureuser posted image

Juce bili u vrazovoj,malo joj ocistili onu kozicu okolo i stavili joj oblogu,onda mi kuci previli,koza se pocela fino obnavljati.user posted image


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Opekotina vrelom vodom
28.1.2009 2:12:22   
stella
Dugo nismo ovdje pisali.
Smizlica je dobro hB.Rane vise nema odavno,sada ima novu kozu,crvene boje.Vise ne previjamo,samo namazem malo jekodermom i obucem joj strample. user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Opekotina vrelom vodom
28.1.2009 8:29:51   
M kao Mama
Joj, ženo draga, pa tek sada vidjeh šta se desilo Hančici, mogu misliti kako ti je, za ubuduće molim te da znaš, uvijek u kući neka imaš ljiljanovo ulje, ono se pravi od maslinogog ulja i cvjetova bijelog ljiljana, onog što po baštama raste. To stoji 40 dana na suncu, to ti je pravi mehlem. A za prvu pomoć, kada se neko oprži, a pogotovo djeca, stavite na to mjesto umućeno bjenace. Ono izvlači vatru. Ljubi mi moje hrabro pile.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.2.2009 19:40:46   
andji
eh evo i mene.....žene drage Sergej mi se dočepo pegle,i ušteko je u utičnicu sam i ona se ugrijala,i malo je dodirnu i opekla ga je za ručicu...ja sam svo vrijeme bila u dnevnoj usisavala,ne znam ni kako je dohvatio peglu,pošto je bila podignuta visoka..nego malo je plakao,2-3 min,ja sam odmah stavila rukicu pod hladnu vodu i dugo držala,prestao je plakati...sad pola sata poslije igra se normalno,sada je večerao...na rukici ima mala crvena flekica....ne plače,izgleda da ga ne boli....da li je to strašno i šta da radim....tačno moraš ih u ovom uzrastu držati na oku non stop

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.2.2009 19:46:08   
emy
Neki dan sam cula dosta neobican savjet za opekotine.
Mozda ste cule ili procitale ali nedavno je jedan momak u Mostaru zadobio dosta ozbiljne opekotine
Prebacili su ga u hitno u Italiju ali hB sada je dobro i vratio se kuci, cak su ga proglasili cudom
Zelim mu sto brzi oporavak jer je i moj poznanik
I necete vjerovati, rekli su mu da su ga nakon opekotina  posuli brasnom pola od ovih oziljaka ne bi sada imao user posted image
To sam zaista prvi put cula

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.2.2009 19:49:12   
mamyca
Andji misa mu bas mi je zao,ljubi mi Sergeja puno puno.Namazi mu opekotinu kremom Jekoderm,meni je uvijek pomagala,i nikakav oziljak ne ostane.A isto sam cula da i med brzo lijeci opekotinu,pa probaj mozda s njim.Nadam se da nije nista strasno,ne sekiraj se draga.Pusauser posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.2.2009 19:50:52   
andji
emy sve je mogućemja nisam ništa stavljala na to mjesto,samo pod hladnu vodu,vidim da nije strašno...malo se crveni,što je normalno,ja mislim da ga boli on bi plakao,a on se igra sasvim normalno..i pojeo mi je čitavu večeru,izgleda da se pegla nije puno ugrijala,hvala Boguuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.2.2009 19:52:03   
mamyca
Super,bas mi je drago,pusa za hrabrog djecaka.user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.2.2009 19:54:30   
emy
isto sam cula da i med brzo lijeci opekotinu,pa probaj mozda s njim

Neki dan sam citala o medu, nevjerovatno sta sve lijeci
između ostalog spominju se i opekotine
Andji nadam se da malenom Sergeju nece biti nista ozbiljno,
ali za svaki slučaj namaži nekom kremicom ili medom user posted image

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.2.2009 20:35:23   
Visnja RR
andji uradila si kako treba... opekotinu treba drzati pod vodom do 10 min... ako se nije pojavio nikakav plik onda je dobro... mala crvena flekica ce proci...
a htjelo djete da pomogne mami da popegla ves user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.2.2009 21:07:47   
andji
Hvala cure,mm mi je kupio JEKODERM,mačak je zaspao pa odo ga namazati ipak za preventivu,to je jako mala crvena flekica,nema plika,sva sreća....joj postao je lopov,penje se po stolovima,po komodama....pegla je bila visoko podignuta,još mi nije jasno kako ju je dohvatio,i uštekao ma sve,nema opametnilo dijete maminouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.2.2009 21:16:25   
tea lana
tek sad vidjeh sta se desilo Lani je nedavno pomoglo kantarionovo domace ulje jos se dijete sprzilo vodom dok sam je kupala,ustala iz kade a ja u tom trenutku nariktavala vodu da je saperem,smota se okliznula i mama da ne padne i ne udari se baci tus bateriju iz ruku i malo vode je opece po koki aj sto se isplakala.Bilo je crveno al plik nije izasao jedno osam puta sam umakala gazu i stavljala joj na to mjesto.
Hvala Bogu andji da se pegla nije ugrijala moglo je biti svasta.
Poljubac za Sergeja maminu kucnu pomocnicu

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.2.2009 21:32:16   
adannn
Andji biće to sve ok,samo malo namaži i ako on ne plače znači da ga ne peče...A i ja sam čula da je ovaj ljiljan čudo za opekotine....user posted image Ljubi Sergeja i ne brini se...

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.2.2009 21:32:49   
Crvena
Bas mi je zao maminog macka, ali hB da je dobro proslo, bez plika. Pusa za Sergeja.

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.2.2009 21:34:12   
adannn
IZVORNA PORUKA: mama alma

Joj, ženo draga, pa tek sada vidjeh šta se desilo Hančici, mogu misliti kako ti je, za ubuduće molim te da znaš, uvijek u kući neka imaš ljiljanovo ulje, ono se pravi od maslinogog ulja i cvjetova bijelog ljiljana, onog što po baštama raste. To stoji 40 dana na suncu, to ti je pravi mehlem. A za prvu pomoć, kada se neko oprži, a pogotovo djeca, stavite na to mjesto umućeno bjenace. Ono izvlači vatru. Ljubi mi moje hrabro pile.



Mama Alma imam pitanje,dali to maslinovo ulje i cijeli ljiljan se drži na suncu 40 dana,ne razumijem...Koliko ljiljana?Mislim čula sam za ovo ali ne znam postupak a vrijedi to imati u kući ne daj bože čega....

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.2.2009 22:28:49   
stella
Joj Andji,zao mi je Sergeja.HB pa nije nista opasno.velika pusa za vasuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Opekotina vrelom vodom
8.2.2009 21:01:24   
andji
Žene moje nije opasno,ali jutros kad sam ustala uočila sam mali plik.....malen je kao i flekica,no svejedno plik se pojabio...sinoć sam mu mazala na tu flekicu jekoderm,a i večeras kad zaspi...po danu ne mažem,pošto bi se sve lijepilo što pipa za to masno mjesto(pa da ne zalijepi se prljavštine)...ako bude kakvih pogoršanja odvest ću ja njega doktoru,mada se on normalno ponaša,jede,ne plače sve ok....to je na rukici mrlja izmedju palca i kažiprsta na onom pregibu....može li proisteći šta opasno iz svega toga,hahuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Opekotina vrelom vodom
8.2.2009 21:05:42   
mamyca
Andji samo mu mazi jekodermom,ne sekiraj se,ja sam ljetos prosula po citavoj ruci vrelu masnu vodu(kuhala zena supu)user posted image ma to je bilo grozno,plikovi drama,samo sam mazala jekodermom i za nekoliko dana proslo,sad ni oziljka nema.A moram ti reci da sam mazala samo dok je Hamza spavao,jer dok je on bio budan,sve bi mi se skinulo.Ne brini,samo namazi i to ce proci.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Opekotina vrelom vodom
8.2.2009 21:09:58   
andji
e super mamyce,ma naveče ja to njemu natrackam puno kad zaspi,po danu ne bi bilo svrhe,još bi se sva prljavština ljepila za to,a on hvata i pipa i nosa sve,ma maleno je to bona,ali svejedno ja se brinem...nemam ja iskustva(hvala Bogu) sa ikakvim boljkama i liječenjima,pa se odmah ustrtim....Sergej samo što se svake zime prehladi(grlo,nosić) bez temp. i to je sve,ostalo evo 15 mjeseci mu je hvala dragom Bogu,nikakve boljke,alergije,ma ničega....tako da se odmah isprepadam čim se zakašlje malo,ja kontam tuši seuser posted image user posted image user posted image user posted image a on privlači pažnju da gledamo u njegauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Opekotina vrelom vodom
8.2.2009 21:11:31   
mamyca
Znam kako ti je,moj je vec poceo praviti belajeuser posted image ,ne sekiraj se i samo mazi,bit ce to sve uredu.Pusa za druga Sergeja.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Opekotina vrelom vodom
9.2.2009 0:11:38   
Nann
Kada sam imala 3 godine stavila sam ruke u lonac koji je tek skinut sa sporeta (nana otkuhavala ves)user posted image ..a ja ko i svako dijete poletila da stavim ruke u vodu,ali nazalost u vrelu vodu. Sad hvala Bogu nemam niti jedan oziljak,jer mi je nana stavila ruke u zdjelu sa jogurtom. I dan danas kad se malo oprzim,letim za jogurt...uvijek mi pomaze!

Ma nane znaju najbolje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

.:Najljepše stvari Bog daje onima koji strpljivo čekaju ღ:.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Opekotina vrelom vodom
9.2.2009 17:57:49   
mynxlee
ja sam kao mala, kada nisam ni prohodala nego se drzala za namjestaj i hodala, nekako dosla do stola na kojem je bio tanjir vrele supe i sve polila po svojim prsima. mama me morala 2x dnevno nositi na vakcine i tamo mi cupkali te plikove. tako mi pricala.
kasnije, kada sam bila vec mangup pa voljela da eksperimentisem, ukljucila ringlu i na vrelu spustila dlan, kao da vidim kako je to. dlan bo katastrofa, ali eto nema sad nikakvog oziljka niti nista.
jos sam jednom uzela upaljac i slusala kako sisti plin, onda sam htjela da upalim upaljac i da vidim susti li tada kad gori plamen. sta da vam kazem. spalila sam pola uha i dobar dio kose. nisam cula sustanje plina, samo onaj zvuk ''kssssssssss'' kad mi se kosa zapalila.
eto!
bila sam ne palikuca, nego palisamusebe. user posted image


_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Nann)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Opekotina vrelom vodom
9.2.2009 18:04:24   
andji
Draga minxlee ti si lik,zaistauser posted image user posted image user posted image user posted image o kraljiceuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Opekotina vrelom vodom
9.2.2009 18:07:48   
mynxlee
ima tu svega. suti. volim se igrati s vatrom. haha...

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *