|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Opekotina vrelom vodom
22.12.2010 17:40:27   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Adana

Sta da radim sa uljem, na gazu pa kao oblog ili samo mazati? I sta mislite ima li potrebe da ovo "zavijem" ili moze i da se luftira namazano recimo Jekodermom?

ako imaš ljiljanovo ulje stavi na gazu sterilnu i stavi sa krajeva gaze samo fkaster.....
Ako mažeš jekodermom isto tako...kao prvo nemožeš hodati gologa stomaka...

a kao drugo da te odjeća ne vrijeća i pukne plik prije vremna....

danas je bolno ali sutra neće ništa biti....

A najbolji lijek za opeklinu je da namažeš sa soli...peče strašno i boli ali za 3-4 sata so izvuče i kao da nikada ništa tu bilo nije.

Hajde hrabrice....kad si rodila možeš vala i so predeverati.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Opekotina vrelom vodom
22.12.2010 17:50:15   
Anoniman
Ljiljanovo ulje je super za opekotine.

A drage žene,mene sve presjeklo,kontam nečija se beba opržila,pa ako je moguće da se ova tema premjesti na odgovarajući forum ne bi bilo loše.

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Opekotina vrelom vodom
22.12.2010 17:52:58   
Anoniman
Zapravo,sad vidim da je tema na mjestu,samo posljednje 2 str. bi se trebale prenjeti na neku drugu temu,ako postoji.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Opekotina vrelom vodom
22.12.2010 17:53:21   
Adana
Hvala user posted image

A kao sto Gracanka rece mozda ne bi bilo lose premjestiti ove postove na temu recimo ZDRAVLJE ili slicnu. Mislim na one postove koji se ne odnose na djecu i opekline vrelom vodom...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Opekotina vrelom vodom
22.12.2010 17:56:54   
Hanady RR
ma hajde neka savjeta i ovdje nije zgorega...
a vidite da su nam i neke mamice male bebiceuser posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Opekotina vrelom vodom
22.12.2010 18:04:16   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Gracanka

A drage žene,mene sve presjeklo,kontam nečija se beba opržila,pa ako je moguće da se ova tema premjesti na odgovarajući forum ne bi bilo loše.



I mene isto...
A za opekotine ne znam ništa a i ženice se već potrudile,mogu samo kazati, brz oporavak od opekotina.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Opekotina vrelom vodom
22.12.2010 18:19:37   
Adana
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma hajde neka savjeta i ovdje nije zgorega...
a vidite da su nam i neke mamice male bebiceuser posted image user posted image



user posted image    user posted image    user posted image   user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Opekotina vrelom vodom
22.12.2010 21:31:06   
joni
prije mjesec dana mene svekrva zalila po ruci ključalom vodom i to desna ruka stavila sam pod hladnu vodu nije bilo plika jer je kožica odma pala komšinica donjela nevenovu mast i ja namazala suze same idu od bolauser posted image strašno 3 djece sam rodila oko nedavno operisala al što opekotina boli to je strašno mm me nagovorio da odemo doktoru tamo su mi lijepo očistili i namazali jekodermom pa vazelinsku gazu i zamotali 8 dana svaki dan na previjanje onda skinila zavoj i mazala jekodermom još neka 3 ili 4 dana super je sad još me malo zateže koža na tom mjestu al prošlouser posted image doktorica mi rekla da nisam trebala mazat nevenovom masti ona se maže u fazi kad prolazi samo jekoderm eto sad znam netrebalo nikomuser posted image e da svekrva naravno nije to uradila namjerno al je ipak 10 dana kod mene suđe prala za kaznu i kupalauser posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Opekotina vrelom vodom
22.12.2010 21:40:41   
Medić*
Ja sam nedavno kako bih zakuhala kafu slucajno oborila dzezvu sa sporeta i opekla sebi nogu, mislila sam umrijecu od bolova, uh kad se sjetim.... u kuci nisam imala adekvatnu kremu pa sam namazala jogurtom da mi izvuce temperaturu i malo rashladi, kada nije bilo bolje uzela sam pastu za zube, trenutno rashladi ali ponovo boli i pece... muz je s posla svratio u apoteku i dali su mu jekoderm, par puta namazala i odmah mi bilo bolje, od tad ga redovno imam u kucnoj apoteci, super je, oziljak je ostao, blago crvenkasti ali bitno da se odmah opekotina povukla bez ikakve infekcije i problema

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 134
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *