|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kasalj kod djece
25.1.2011 16:57:36   
bebacha
ja sam pravila za sa isjecenim lukom i djeloovalo je.
Emma jel se smije u karamel  mlijeko stavit kakao,ova moja nece da ga popije samo zbog boje jer zna da nije samo mlijeko


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Kasalj kod djece
25.1.2011 21:45:03   
mamabb
Pa pomješaj kakao,neće on svojstva promjeniti,mislim.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Kasalj kod djece
25.1.2011 21:47:54   
Hanady RR
ja nisma stavila kakao al jesam malo cimeta jer ga vole...piju ko velike...
ja danas došla kući starija kašljuca kad i mala nešto...a reko neće vam falit malo sirupa da popijete i napravimuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Kasalj kod djece
27.1.2011 15:36:48   
dinaa
Moze li mi neko reci koliko cesto se djetetu smije dati sumamed sirup?

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Kasalj kod djece
27.1.2011 15:51:16   
Lejla Ka
Kako misliš koliko često, tokom dana ili u nekom vremenskom razmaku? Predpostavljam da summamed preporučuje doktor?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Kasalj kod djece
27.1.2011 15:59:31   
dinaa
Da po preporuci doktora a mislim na vremenski razmak evo npr.prosli mjesec mu je propisan sumamed i opet jutros sumamed mislim moze li tako cesto ako je to vec jaci antibiotik nego ostali.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Kasalj kod djece
27.1.2011 16:03:56   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: dinaa

Moze li mi neko reci koliko cesto se djetetu smije dati sumamed sirup?


sumamed je antibiotik koji se pije jednom dnevno do 5 dana, tako ga je dr prepisala mom mladjem sinu, svaki dan 4 ml.a posto pripada grupi jacih ja ne vjerujem da se smije precesto ukljucivati, evtl u pola godine.ali najbolje se konsultovati sa dr

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Kasalj kod djece
27.1.2011 16:07:44   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: dinaa

Da po preporuci doktora a mislim na vremenski razmak evo npr.prosli mjesec mu je propisan sumamed i opet jutros sumamed mislim moze li tako cesto ako je to vec jaci antibiotik nego ostali.


ako mu nije pomogao prije mjesec, pametnije je uradii bris da se vidi koja je bakterija u pitanju, a mozda nije bakterija pa mu zato ne pomaze.sto nisi trazila neki drugi jer po meni dati isti antibiotik u dva mjeseca malo blesavo.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Kasalj kod djece
27.1.2011 17:47:16   
Trnoruzica

IZVORNA PORUKA: dinaa

Moze li mi neko reci koliko cesto se djetetu smije dati sumamed sirup?


Sumamed se pije 3 dana.

6 mjeseci nakon toga ne smije se koristiti. Nakon koristenja se zadrzava u organizmu neke 2 sedmice

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Kasalj kod djece
27.1.2011 19:12:58   
dinaa
Znam da se pije tri dana ali ovo me interesovalo koliko vremena treba proci od kad je dijete ispilo taj sirup pa da mu se ponovo propise.Ja sam ovdje negdje na forumu i procitala da se ne daje bas cesto djeci a vidi mom djetetu je propisan prije mjesec dana i danas ponovo.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Kasalj kod djece
27.1.2011 19:21:30   
Hanady RR
summamed je antibitoik jak istina ali ako j epotreban pvrlo je koristan.
međutim ono o čemu dina pita je vremenska razlika između 2 puta uzimanja ovoga antibiotika.
Dino...prije je važilo mišljenje da nakon suammeda narednih 6 mjeseci nebi se trebao piti sumamed ni slučjano...međutim novija istraživanja su promjenila stajalište o istom i često se summaed u slučaju infekcija grla i disajnih puteva kao terapija ponvalja.
nemoj da brineš...nebi ga porpisli da ne smiju.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Kasalj kod djece
27.1.2011 19:26:51   
dinaa
Hvala na odgovorima,on stvarno ima neki cudan kasalj nikako da sazrije stalno suho kaslje i to bas dugo a znam cim ga odvedem dr.da ce mu dati antibiotik,ja stvarno sve probam i cajevi i biljni sirupi i karamel i pekmeze,puter ali sve uzalud a on nema uopste temp.a briseve da uradi to se niko ne bi sjetio da kaze.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Kasalj kod djece
27.1.2011 19:33:39   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: dinaa

Hvala na odgovorima,on stvarno ima neki cudan kasalj nikako da sazrije stalno suho kaslje i to bas dugo a znam cim ga odvedem dr.da ce mu dati antibiotik,ja stvarno sve probam i cajevi i biljni sirupi i karamel i pekmeze,puter ali sve uzalud a on nema uopste temp.a briseve da uradi to se niko ne bi sjetio da kaze.


pa predlozi ti da urade bris, ja sam to uradila prosle sedmice i dr mi napisala uputnice i odradili i super

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Kasalj kod djece
27.1.2011 19:43:59   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dinaa

Hvala na odgovorima,on stvarno ima neki cudan kasalj nikako da sazrije stalno suho kaslje i to bas dugo a znam cim ga odvedem dr.da ce mu dati antibiotik,ja stvarno sve probam i cajevi i biljni sirupi i karamel i pekmeze,puter ali sve uzalud a on nema uopste temp.a briseve da uradi to se niko ne bi sjetio da kaze.


pa stavrno dva puta sumamed su dali bez brisa...i kašalj duže traje. ja bih na tvome mjestu briseve uradila...sama traži...sad to uradi nakon ove ture antibiotika...kada odete na kontrolu ti traži briseve.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Kasalj kod djece
28.1.2011 8:21:31   
Trnoruzica
Hmm, ne znam sta bih vam rekla.
Ja ga ne bih uzimala dva puta, taman doktori tako rekli.
Sumamed je antibiotik novijeg datuma, tako da sva moguca istrazivanja nisu ni uradjena. Nisu uradjene ni kako treba studije koliko vremenski njemu treba da se eliminise iz organizma. Postoje misljenja da mu treba 4 dana, a neka istrazivanja govore da mu treba 14 dana

I na kraju, sumamed je antibiotik koji se porpisuje kada su sve prethodne terapije i lijekove se pokazali neefikasnim. Znaci ona krajnja linija.

Ja bih uradila sve moguce nalaze koje se mogu uraditi, prije ovog drugog sumameda. Brisevi nosa, grla, urin, krvna slika, CRP, i na kraju, ako je neophodno i RTG pluca. Jer, na kraju krajeva, moguce je da je virus, pa dijete bez razloga trpaju antibioticima.

Ako kaslje tako dugo, jesul moza culi bronhitis kad su slusali pluca. Ako je bronhitis, a jos mozda i virusni, nikad antibiotik ne pomaze. Samo inhalacije ventolinom, eventualno kortikosterodima

< Poruku je uredio Trnoruzica -- 28.1.2011 8:23:44 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Kasalj kod djece
28.1.2011 11:08:56   
emma.L
Ja isto nisam htjela dati Emi Sumamed kad nam je dr. htjela to uključiti prošli mjesec. Ja nisam dala iz razloga jer sam pomislila da mi dijete obolijeva zbog pada imuniteta koji je u dobroj mjeri narušen i čestim uzimanjem antibiotika. Tražila sam da joj vade krv i zaista je tada CRP bio 0,0 user posted image . Dakle, ja ga ne bih dala bez brisa i nalaza krvi. Ako se pokaže upala, može, jer tko sam ja da onda nagađam koji antibiotik je najbolji.
Objašnjenje sa dvije strane tada (jedno od moje strine koja radi u dispanzeru za plućne bolesti) je bilo da se smije dati i češće, ali da zaista mora postojati razlog za to.
Jebemumiša i kašalj user posted image . Evo i Ema je opet počela kašljati onim ružnim kašljem što izdere grlo (nije ni suhi onaj nadražaj kao kad je suh zrak, a ni produktivni iz pluća). Ali sinoć smo bili na rođendanu, znojila se a onda pila sok i vodu (oboje je bilo mlako, probala sam), pa se nadam da je samo malo nadraženo. Napravila joj karamel mlijeko sa malo maslaca da popije uz doručak. A inače već skoro mjesec pijemo 3 sirupa na bazi meda i trava i čajeve od sljeza i lišaja (od travarke Amre).  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Kasalj kod djece
28.1.2011 12:58:54   
mamabb
Evo još jedan sirup za kašalj :

12 komada oraha očistiti, zajedno s olupinama iskuhati u 1litri vode,dodati 12klinčića. Prepoloviti limun pa i njega dodati u sirup i sve skupa kuhati dok ne ispari pola tekućine. Na kraju dodati 4 kašike meda,4 kašike maslinovog ulja. Nek samo prokuha da se sjedini.Ostaviti da se hladi, procjediti i spremiti u staklenu flašu. Piti tri puta dnevno po supenu kašiku.

I ovaj smo probali, nama je pomogao u izbacivanju šlajma:
Izrendati glavicu luka crvenog, dodati kašiku meda, promješati i ostaviti oko pola sata,sat da se pomješa, procijediti i u nekoliko navrata piti.

Već sam pisala šta nam je još pomoglo pa da se ne ponavljam,već samo dodam da ja sirup s lukom i šećerom pravim sa smeđim šećerom i izrežem luk.

Pravila sam i onaj od Hanady s lovorom i šećerom,mojoj L. nije imalo efekta, a već bratišni jeste.
Ja sam svašta probala dok nisam našla odgovarajuće.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Kasalj kod djece
28.1.2011 15:24:30   
dinaa
Ovako ni ja prosli mjesec nisam ukljucila sumamed iz tog razloga sto je ispio Xiclav i na kontroli mu onda propise sumamed na moje pitanje zasto je li ima bronhitisa ili nesto drugo odgovor je bio ne nema nego da i to ispije i opet na kontrolu,kad sam ga odvela na kont.nisam htjela reci da nisam dala sumamed i nakon pregleda bilo je sve ok.eto bas je trebao ispiti i ovaj antibiotik da bi bio ovakav kakav jest tj.zdravuser posted image .Mislim bilo mi je van pameti dati djetetu dva antibiotika za redom iako temp.nikako nije imao,nalazi naravno nisu radjeni ma halllllo.
Eh sad sam mu ga ukljucila pa vidjet cemo,a bez obzira sto mu je propisan od strane dr.da ga je pio prije mjesec sad mu ga ne bih dala.I da ni sada nisu radjeni nalazi i ni sada nema hB bronhitisa ali eto antibiotik treba hmmm.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Kasalj kod djece
13.2.2011 9:05:17   
Adana
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Ispržiti tri kašike šećera i zaliti s pola litre vode. Dodati dvije glavice luka i pustiti na blagoj vatri da vrije pola sata. Dobićete fini sirup, luk se takoreći istopi. Nama je ovaj sirup super.
Mora se potrošiti u roku od tri dana.



Pitanje za one koju su pravile ovaj sirup, da li sam mnogo pogrijesila sto sam stavila pola mlijeko pola vodu? nasula sam prvo mlijeko pa skontala da ide voda, pa nasula onda vodu u to. user posted image
Ja sam luk rezala na kriske, a stavila sam 2 kasike bijelog i kasiku smedjeg secera...

I jesam li dobro skontala da je se kao sirup svakih 6 sati?

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Kasalj kod djece
13.2.2011 13:34:12   
Adana
Na kraju muz ovo popio, a ja A. novi napravila sa vodom jer sam se sjetila da ne valja davati djetetu mlijeko jer ono pospjesuje stvaranje slajma, a naknadno mi i prijateljica to potvrdila...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Kasalj kod djece
13.2.2011 13:46:10   
škorpija
joj dinaa razmijem te, znaš koliko su puta, mom user posted image propisivali antibiotik za običnu virusnu prehladu, ja se ne raspravlja, ummem recept i razgulim kući, naravno nikad mu ne dam sirup, koji će mu ako je virus, al hajde dr. misle da su popili svu pamet svijeta (doduše to mi se dešavali u Bihaću, u SA fakat ne daju antibiotik tako olako, barem u DZ omer malsić)

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Kasalj kod djece
13.2.2011 19:17:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Ispržiti tri kašike šećera i zaliti s pola litre vode. Dodati dvije glavice luka i pustiti na blagoj vatri da vrije pola sata. Dobićete fini sirup, luk se takoreći istopi. Nama je ovaj sirup super.
Mora se potrošiti u roku od tri dana.



Evo ja upravo pravim ovaj sirup,obje mi kašlju,pa da probamo i s njim...eh sad,sirup se kuha već preko pola sata,a nikako da se luk "istopi"...sjeckala sam na tanke krugove,i šta sad da radim,dal da ga pustim još da kuha ili da procijedim luk?A i voda mi skroz rijetka,nije se baš nešto zgusnulo user posted image



(odgovor članu Adana)
  Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Kasalj kod djece
13.2.2011 19:22:25   
mamabb
Luk bude toliko mekan da je kao kakva sluz, ako sam ja dobro razumjela hanubananu i poimanje istopljenog luka.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Kasalj kod djece
13.2.2011 19:23:06   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Gracanka

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Ispržiti tri kašike šećera i zaliti s pola litre vode. Dodati dvije glavice luka i pustiti na blagoj vatri da vrije pola sata. Dobićete fini sirup, luk se takoreći istopi. Nama je ovaj sirup super.
Mora se potrošiti u roku od tri dana.



Evo ja upravo pravim ovaj sirup,obje mi kašlju,pa da probamo i s njim...eh sad,sirup se kuha već preko pola sata,a nikako da se luk "istopi"...sjeckala sam na tanke krugove,i šta sad da radim,dal da ga pustim još da kuha ili da procijedim luk?A i voda mi skroz rijetka,nije se baš nešto zgusnulo user posted image





ne istopi se sav naravno...ali kad procjediš vidjete ćeš da ga je manja količina nego što si ga stavila.
A izraz istopiti je u biti bio kao pokazatelj da se on uopšte ne osjeti u ovom sirupu jer ga se dosta istopi i pretvori u sluzuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Kasalj kod djece
13.2.2011 19:27:46   
Anoniman
Kod mene je samo dobro omekšao a sve mi se čini da ga je isto koliko sam ga i stavila....u svakom slučaju maloprije sam ga procijedila pa sam luk kašikom izgnječila i opet sjedinila,pa stavila da još koji min. kuha,valjda ne smeta user posted image i onda ga trebam opet procijediti,ili? 

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *