|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: muško ili žensko dijete????
23.4.2009 15:47:14   
aazra
Ja sam takodjer vise prizeljkivala user posted image , ali kada sam saznala da je djecak niko nije bio sretniji od meneuser posted image

Naime, muz je na pocetku trudnoce izabrao ime za djevojcicu a ja za djecaka.
Pa je ovo kao bila "moja sreca"user posted image
Iako sam vise bila iznenadjena tim saznanjem, a i MM nekako je u porodici i medju prijateljima vise curica, ne znaci da nam nije bilo drago..
A posebno odkad se rodio muz se ne odvaja od njega kad dodje s poslauser posted image  Malo mi je cudno kada vidim da nam neki prijatelji pomalo zavide, mi smo na pocetku vise nekako razmisljali o curici ali ipak mislim da ima nesto od onoga "prvo pa musko"user posted image
Znam nekoliko parova koji imaju po nekoliko djece mahom curica, "ganjaju" user posted image pa im se nesto ne dauser posted image
Ali to je po meni stvarno glupo ipak tu djecu treba hraniti, oblaciti, skolovati...
Ja da sam bogata imala bih bar petero djece i bilo bi mi svejedno sta su makar da su svi istog spola!
I jos bih svke dvije - tri godine bila trudna, jednom sam dobila divan kompliment da mi super stoji i da bih "stalno trebala biti trudna"user posted image
A mislim da je razlog sto sam stvarno uzivala u svojoj user posted image  nema ljepseg osjecaja nego nositi taj mali zivot u sebi..user posted image

_____________________________








(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: muško ili žensko dijete????
23.4.2009 15:56:20   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: aazra

Malo mi je cudno kada vidim da nam neki prijatelji pomalo zavide, mi smo na pocetku vise nekako razmisljali o curici ali ipak mislim da ima nesto od onoga "prvo pa musko"user posted image
Znam nekoliko parova koji imaju po nekoliko djece mahom curica, "ganjaju" user posted image pa im se nesto ne dauser posted image
Ali to je po meni stvarno glupo ipak tu djecu treba hraniti, oblaciti, skolovati...
Ja da sam bogata imala bih bar petero djece i bilo bi mi svejedno sta su makar da su svi istog spola!
I jos bih svke dvije - tri godine bila trudna, jednom sam dobila divan kompliment da mi super stoji i da bih "stalno trebala biti trudna"user posted image
A mislim da je razlog sto sam stvarno uzivala u svojoj user posted image  nema ljepseg osjecaja nego nositi taj mali zivot u sebi..user posted image

Potpisujem...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: muško ili žensko dijete????
23.4.2009 16:01:08   
mamine oci
meni je najbitnije zdravlje djeteta nebitno je jel musko ili zensko mislim da na taj nacin nikad i ne razmisljam kad vidim kao juce u emisiji plesom do snova kakve djece ima mislim da njihovi roditelji sve bi dali da su ta djeca zdrava a ne jesuli musko zensko zdravlje prije svega a nek su nam zivi i  zdravi djecaci i djevojcice.Ja imam dva sina i sretna sam time sto sam majka nepravim razliku.

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: muško ili žensko dijete????
23.4.2009 16:02:18   
dina_89
sad mi smjesno kad se sjetim ali eto, ja sam bila ubjedjena da je user posted image  a sve to radi neke gatkice koju sam davno, prije nego se udala radila sa drugaricom, pogodila je u kojoj cu se godini udati i meni i njoj i onda ona je dobila sina bas kako je ispalo u toj nasoj gatalici (gatalica je bila ono nesto sa zarucnickoim prstenom i lancicem) i ja mislila i  meni ce pogoditi sigurno i mm sam ubjedila da je user posted image  a kad smo otisli na UZ i doktorica rekla da je mala princeza bila sam iznenadjena i sretna, mm je rekao masala da nam je ziva i zdrava... a sad sam presretna jer je user posted image  i nekako se osjecam ako da sam to i zeljela (mada se nekad zezam pa kazem ako slucajno bude muskic zamjenicu ga u bolniciuser posted image , jer sam sve kupila za djevojcicu) ali ipak prva beba pa sta god da je samo nek je zivo i zdravo, a bilo bi idealno kad bi imala 2 user posted image  i 2user posted image   bas bi voljela imati puno djece, djeca su superuser posted image

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: muško ili žensko dijete????
17.7.2009 20:49:47   
ivanak
Ja imam sina, ali moram priznati da sam imala neki osjećaj da nosim muško, iako sam povraćala na početku trudnoće...
Meni je mama bila uvjerena da je žensko.
Eto bar smo se riješili one priče o nasljedniku.
Moj muž je htio muško prvo, jer je tradicionalan.
Ja sam htjela prvo muško, jer sam uvijek htjela da imam starijeg brata i nije mi se ta želja uslišila pa onda curicu. Tako da moja kćer ima starijeg brata, ako ja nisam mogla imati.
Sve u svemu što Bog da. Prvo zdravlje pa tek onda moje želje.

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Muško ili žensko dijete????
14.11.2009 22:34:25   
Yuna
Moj je ponosan kaj je pravi muškarčina jer imamo jednog user posted image i očekujemo drugog user posted imageuser posted image

Nek je on hepi, ali i ja hoću isto obraniti svoju čast i imati user posted image ! Neće mi se izvuć dok ne napravi bar jednu user posted image .


(odgovor članu STUHA)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Muško ili žensko dijete????
15.11.2009 0:03:27   
dafri
Nakon četrnaest godina zajedno,od toga deset zabavljanja i četiri braka MM i ja imamo prelijepu djevojčicu .Da sam ikada u pogledu  MM,u gesti,u misli ,primjetila razočarenje što to nije dečkić nikada mu ne bih oprostila,za mene bi to bilo priznanje da sam ja manje vrijedna kao žensko.Imam jednu sestru i da su moji roditelji,možda iz želje da imaju više djece i imali treće dijete,ja bih uvijek mislila da su htjeli dečkića i da ima nas dvije nismo dovoljne.
Slažem se s Mamine očiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Muško ili žensko dijete????
2.12.2009 12:17:15   
Yuna
Ne bih ja treće i četvrto jer mi dva nisu dovoljna već zato jer želim četvero djece. user posted image

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Muško ili žensko dijete????
21.5.2010 12:14:31   
Dzejn
Dragi Boze, molim te neka bude zivo i zdravo. Ako se smije izraziti zelja, ja bih curicu...nije tacno da se kcerke vise vezu za tate a sinovi za mame. Mama, volim te!

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: muško ili žensko dijete????
21.5.2010 12:31:04   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: aazra

Malo mi je cudno kada vidim da nam neki prijatelji pomalo zavide, mi smo na pocetku vise nekako razmisljali o curici ali ipak mislim da ima nesto od onoga "prvo pa musko"user posted image
Znam nekoliko parova koji imaju po nekoliko djece mahom curica, "ganjaju" user posted image pa im se nesto ne dauser posted image


svašta, draga aazra čuj prvo pa muško, to još samo po selima vrijedi.... jer im muško treba za upregnut volove..... i ti što ganjaju dječake su obični papci, nema veće sreće nego imati dijete bilo kojeg spola! iskreno ja bi voljela imati i dječaka i curicu a kad bi morala birati ili ili izabrala bi djevojčice
Osim toga nikad mi neće biti jasno kako žena može biti sretnija jer nosi muško dijete???? to mi dodje nekako kao da sama sebe kao ženu ne cijeni!
svi dobro znamo šta kroz život znači žensko dijete a šta muško, stoga PRVO PA MUŠKO mi je debilizam
I vidi ovo ja mislim da svi meni zavide na ženskom djetetu, da nam se možda objema ne čini samo? hahahha
Smatram i stojim iza toga da majke koje nemaju žensku djecu su uskraćene za ogromnu ljubav, dobru drugaricu itd
Živi bili pa vidjeli



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: muško ili žensko dijete????
21.5.2010 13:19:16   
Lejla Ka
Kroz analizu odnosa među djecom, karakternih osobina, načina prihvatanja vaspitanja, posmatrajući dječicu koja su se rađala u mojoj bližoj porodici, vjerujte mi PRVO, PA ŽENSKO!
Ne znači to da se onima koji su dobili prvo sina nešto loše zalomilo user posted image , majka zna da je njoj njeno DIJETE najdraže.
I naravno, opća generalizacija nije nikad moguća, u svemu postoje odstupanja od većine.

Djevojčice su po svojoj prirodi mirnije, "razumnije", pažljivije. Idealne osobine da se roditelji lakše snađu sa prvim djetetom.
Djevojčice puuuuno lakše i nježnije prihvate prinovu, i ljubomoru ispoljavaju na sofisticiraniji način (što možda nije baš olakšavajuća okolnost user posted image )
Moja svekrva ima dva sina, i da su joj najbolji na svijetu (što njoj sigurno i jesu), vjerujte da je u ovom godinama (i njenim i njihovim) u opće ne razumiju. Saslušaju, nekad i ne saslušaju, ali ne razumiju.
Ženi je zaista blagoslov da ima žensko dijete. Opet kažem da svuda ima izuzetaka.

A da djeca nama sva budu živa, zdrava, sretna i vesela, uvijek user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: muško ili žensko dijete????
21.5.2010 13:27:26   
mimh
ja imam sina, i htjela sam jednu user posted image , al kad mi je na uz rekla da je opet user posted image  nije mi bilo krivo, samo nek je živo i zdravi i neka ih mami što višeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: muško ili žensko dijete????
21.5.2010 13:28:33   
marny
moja teta ima troje djece, dvije curice i dečka, na žalost svi troje su na svoju ruku, čini mi se da ih ima još toliko da bi bila ista situacija.
Kako te potrefi, rekla bih.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: muško ili žensko dijete????
21.5.2010 13:37:56   
aida.
Kad sam tek ostala trudna i mm i ja govorili smo samo nek zdravo i zivo, naravno. Ali, ja sam prizeljkivala user posted image a on user posted image user posted image eh, kad mi je dr. u 16. sedmici rekla da nosim user posted image ma ko je bio sretniji od nas oboje, hehhe... Tad mi je kao ma neka je djecak i bolje user posted image a da je bila djevojcica, sigurno bi i on tako reagovao. Voljela bih imati jos djece, nekako nemam privilegiju ni prema jednom spolu, samo neka je zdravo, ali znam dobro da je moja mama uvijek govorila (pored nas dvije kcerke) da je zensko dijete pravi blagoslov... Imali smo situaciju u porodici strasnu, nebitno sad, uglavnom velika nesreca bila se nadvila nad nas (hB pa je proslo) da je moja mama uvijek govorila da bi slabo koje musko bilo toliko predano kao sestra i ja, da bi se zrtvovalo... I sama imam musko dijete i hvala Bogu sto ga imam...ali eto, prodju mi mamine rijeci kroz glavu... A neka nama djecice, pa bila muska ili zenska... samo da su zdrava...a svi jednako vole, postuju... kao i mi njih user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: muško ili žensko dijete????
21.5.2010 13:52:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: aazra

Malo mi je cudno kada vidim da nam neki prijatelji pomalo zavide, mi smo na pocetku vise nekako razmisljali o curici ali ipak mislim da ima nesto od onoga "prvo pa musko"user posted image
Znam nekoliko parova koji imaju po nekoliko djece mahom curica, "ganjaju" user posted image pa im se nesto ne dauser posted image


svašta, draga aazra čuj prvo pa muško, to još samo po selima vrijedi.... jer im muško treba za upregnut volove..... i ti što ganjaju dječake su obični papci, nema veće sreće nego imati dijete bilo kojeg spola! iskreno ja bi voljela imati i dječaka i curicu a kad bi morala birati ili ili izabrala bi djevojčice
Osim toga nikad mi neće biti jasno kako žena može biti sretnija jer nosi muško dijete???? to mi dodje nekako kao da sama sebe kao ženu ne cijeni!
svi dobro znamo šta kroz život znači žensko dijete a šta muško, stoga PRVO PA MUŠKO mi je debilizam
I vidi ovo ja mislim da svi meni zavide na ženskom djetetu, da nam se možda objema ne čini samo? hahahha
Smatram i stojim iza toga da majke koje nemaju žensku djecu su uskraćene za ogromnu ljubav, dobru drugaricu itd
Živi bili pa vidjeli



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Meni je prije svega bilo bitno da mi je dijete zdravo, a nakon toga sam i te kako bila sretna sto nosim musko dijete....i ne kontam ovu recenicu "kao da sebe ne cijeni" zasto bih sebe vise cijenila sto nosim zensko ili manje sto nosim musko

mozemo mi pricati i pricati al' je cinjenica da zivimo u muskom svijetu i da je njima mnogo toga lakse nego nama....ako nista, zato mi je drago sto mi je dijete musko...

Ni ova zadnja recenica mi bas ne sjedi...zasto bi majke koje imaju musku djecu bile uskracene za ogromnu ljubavuser posted image ili dobru drugaricu...sve je to stvar odgoja

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: muško ili žensko dijete????
21.5.2010 13:57:14   
aida.
Ja nekako smatram da je lakse odgojiti musku djecu... Ne odgojiti, nego kako je stariji ili starija, za zensko dijete ima mnogo vise brige... Moje misljenje i misljenje mog muza... eh sad, svako ima svoje... opet kazem, bila bih sretna i kada bih imala i djevojcicu... al neka meni mog momka... dadada slazem se s tobom...

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: muško ili žensko dijete????
21.5.2010 19:19:02   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: aazra

Malo mi je cudno kada vidim da nam neki prijatelji pomalo zavide, mi smo na pocetku vise nekako razmisljali o curici ali ipak mislim da ima nesto od onoga "prvo pa musko"user posted image
Znam nekoliko parova koji imaju po nekoliko djece mahom curica, "ganjaju" user posted image pa im se nesto ne dauser posted image


svašta, draga aazra čuj prvo pa muško, to još samo po selima vrijedi.... jer im muško treba za upregnut volove..... i ti što ganjaju dječake su obični papci, nema veće sreće nego imati dijete bilo kojeg spola! iskreno ja bi voljela imati i dječaka i curicu a kad bi morala birati ili ili izabrala bi djevojčice
Osim toga nikad mi neće biti jasno kako žena može biti sretnija jer nosi muško dijete???? to mi dodje nekako kao da sama sebe kao ženu ne cijeni!
svi dobro znamo šta kroz život znači žensko dijete a šta muško, stoga PRVO PA MUŠKO mi je debilizam
I vidi ovo ja mislim da svi meni zavide na ženskom djetetu, da nam se možda objema ne čini samo? hahahha
Smatram i stojim iza toga da majke koje nemaju žensku djecu su uskraćene za ogromnu ljubav, dobru drugaricu itd
Živi bili pa vidjeli

Ja se slazem sa veselom u svemuuser posted image user posted image user posted image Mislim da je u prvoj podvucenoj recenici mislila na to da se majka smatra vise vrjednijom kad nosi musko dijete ( vjerujte ja sam ih takvih upoznala)... Kao i toga kad zena ima curicu i opet je trudna, da je zapitkuju "je li musko, je li musko"... A isto ako imaju jednu ili dvije curice i zena ponovo trudna, cula sam komentare od zena" Mora da ganjaju musko"...
Mislim, glupo, nebi da su djeca lopte, pa da se ganjaju... A posljednji komentar koji sam nedavno cula je bio upucen jednom momku koji je dobio curicu i kaze mu prijatelj "Cestitam al morat ces na popravni"... Boze sacuvaj, ja bi mu rekla" Ako te ja puknem s necim ici ces ti na kirurgiju da ti glavu popravljaju"user posted image Znaci za njih je zensko, na popravni, a musko je kao nesto uzviseno... Cast izuzecima, al brate takvih je jako puno i danas... I zasto mi onda nebismo malo i branile svoju cast, zasto nebismo tu zensku djecu, koja su kroz stoljeca i mucena i ubijana zgog spola konacno branili i stavili u status ravnopravnosti...Ako cemo mi zene i dalje njih podrzavati u onome prvo pa musko, e onda ce uvijek biti musko vrednije...

A ova druga recenica mi je isto ok... Evo recimo moja sveki ima tri sina, i svi su hvala Bogu i fini i kulturni i odgojeni... Nikad ni problema u skoli, nikad se nisu ni bili nit ista lose... Al opet fali nekako zensko dijete, ona sama kaze s njima za 30 godina se nije ispricala ko sa mnom za dvije god od kako smo ja i mm zajedno... Sa mnom ide i u shoping i dijeli probleme, i u grad na kavu i sve... Recimo sad da sinu kaze, ajmo prosetat i sjest negdje na kavu, aha nemoguca misija... Njima je (vecinom ima izuzetaka naravno) bitan daljinski, utakmice, prijatelji i ostalo... A ja sa svojom mamom ko s najboljom prijateljicom...



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: muško ili žensko dijete????
21.5.2010 20:08:51   
teacher75
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: aazra

Malo mi je cudno kada vidim da nam neki prijatelji pomalo zavide, mi smo na pocetku vise nekako razmisljali o curici ali ipak mislim da ima nesto od onoga "prvo pa musko"user posted image
Znam nekoliko parova koji imaju po nekoliko djece mahom curica, "ganjaju" user posted image pa im se nesto ne dauser posted image


svašta, draga aazra čuj prvo pa muško, to još samo po selima vrijedi.... jer im muško treba za upregnut volove..... i ti što ganjaju dječake su obični papci, nema veće sreće nego imati dijete bilo kojeg spola! iskreno ja bi voljela imati i dječaka i curicu a kad bi morala birati ili ili izabrala bi djevojčice
Osim toga nikad mi neće biti jasno kako žena može biti sretnija jer nosi muško dijete???? to mi dodje nekako kao da sama sebe kao ženu ne cijeni!
svi dobro znamo šta kroz život znači žensko dijete a šta muško, stoga PRVO PA MUŠKO mi je debilizam
I vidi ovo ja mislim da svi meni zavide na ženskom djetetu, da nam se možda objema ne čini samo? hahahha
Smatram i stojim iza toga da majke koje nemaju žensku djecu su uskraćene za ogromnu ljubav, dobru drugaricu itd
Živi bili pa vidjeli



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Meni je prije svega bilo bitno da mi je dijete zdravo, a nakon toga sam i te kako bila sretna sto nosim musko dijete....i ne kontam ovu recenicu "kao da sebe ne cijeni" zasto bih sebe vise cijenila sto nosim zensko ili manje sto nosim musko

mozemo mi pricati i pricati al' je cinjenica da zivimo u muskom svijetu i da je njima mnogo toga lakse nego nama....ako nista, zato mi je drago sto mi je dijete musko...

Ni ova zadnja recenica mi bas ne sjedi...zasto bi majke koje imaju musku djecu bile uskracene za ogromnu ljubavuser posted image ili dobru drugaricu...sve je to stvar odgoja


a ja isto kao veeseelaa, oduvijek sam mastala o curici i presretna sam sto sam rodila curicu (naravno nek je zivo i zdravo, radovala bih se i djecaku, al bih bila pravo tuzna da nemam curicu), a sad abd ako budem imala 2.dijete nije mi vazno jel djecak il djevojcica, bitno da imam 1 djevojcicu user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: muško ili žensko dijete????
21.5.2010 20:16:19   
Hanady RR
ja sam ponosna i presretna mama dvije djevojčice...oba puta očekivali smo dječaka po UZ...međutim mojoj mami je najveće razočarenje bilo kad sa sa prvom trudnoćom rekla dječak...poče žena plakat i kaže ?'zete izvini al ja sam htjela da mi prvo bude unuka, zamislila sam kako ćemo na sdvije biti dobre drugarice, kako će joj nana kupovati mašnice za kikice itd..'' hajd mm se ne naljuti tada la meni kaže vala ženo mogla je bit i curica....ja njemu fino rekoh...trebo si odigrat utakmicu drugačije, ja sa tim ništa nemam.

elem rodila se curica...moj muž iako nije želio da pije i banči po rođenju djeteta od radosti što je curica častio pola marin dvora user posted image , neki su to tumačili i da je bilo ubijanje tuge u pitanju...al ja znam da je sreća to što je on radio.

i da rodim ja i drugu...carskim rezom...svi mi čekamo bega koji je sjedio do kraja trudnoće u pupi...kad izleti farah...nazovem muža nakon carskog i kažem...mužu curica, nisma je još vidjela...a on kaže lijepa ko litka vidio sam je ja kad su je vozili iz sale...biće farah naša radost što si nam hanady rodila sestru...neka ima sestru to je njoj najveći poklon.

Eto tako je bilo...i neka je...mm smatra da su sestre povezanije i da se bolje razumiju, smatra da su ženska djeca bolja za roditelje u starosti i sve tako nekako mada ja mislim da kada bi imali dječaka ja bih kao odgojila kao što je moj mm odgojen , on je u svemu ovome kao ''curica''. nema tu pravila...želje su jedno ali opet zna se zašto se nečija zvjezda muška ili ženska na taj dan otvorila.

MM ne pati za dječakom ali ja milsim da bih trebala roditi jednog...e sad iz moje silne želje možda nam to ne uspije ni iz 3 putauser posted image user posted image user posted image ...živimo sami u porodičnoj kući i nema puno onih koji će nastaviti nositi prezime...moj scekar je poginuo u ratu -šehid je i ja sam nekako mišljenja da bi trebali jednog dječaka...mm smatr da sam konzervativna i glupa...kaže za 8 godina ima još jednu curicu da ubode da imamo poslušno dijete da nas u starosti čuvauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: muško ili žensko dijete????
21.5.2010 20:19:29   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Kroz analizu odnosa među djecom, karakternih osobina, načina prihvatanja vaspitanja, posmatrajući dječicu koja su se rađala u mojoj bližoj porodici, vjerujte mi PRVO, PA ŽENSKO!
Ne znači to da se onima koji su dobili prvo sina nešto loše zalomilo user posted image , majka zna da je njoj njeno DIJETE najdraže.
I naravno, opća generalizacija nije nikad moguća, u svemu postoje odstupanja od većine.

Djevojčice su po svojoj prirodi mirnije, "razumnije", pažljivije. Idealne osobine da se roditelji lakše snađu sa prvim djetetom.
Djevojčice puuuuno lakše i nježnije prihvate prinovu, i ljubomoru ispoljavaju na sofisticiraniji način (što možda nije baš olakšavajuća okolnost user posted image )
Moja svekrva ima dva sina, i da su joj najbolji na svijetu (što njoj sigurno i jesu), vjerujte da je u ovom godinama (i njenim i njihovim) u opće ne razumiju. Saslušaju, nekad i ne saslušaju, ali ne razumiju.
Ženi je zaista blagoslov da ima žensko dijete. Opet kažem da svuda ima izuzetaka.

A da djeca nama sva budu živa, zdrava, sretna i vesela, uvijek user posted image


potpisujem od A do Ž user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: muško ili žensko dijete????
21.5.2010 20:47:41   
Anoniman
Ja imam dvije djevojčice i sretna sam zbog toga,s prvom bebom sam stvarno priželjkivala curicu i bude user posted image
.S drugom bebom mi bilo svejedno,imala sam svoju curicu,muž je želio sina,pa eto bila i meni malo želja radi njega,ali opet user posted image ,neka je hvala Bogu!Ne mogu sebe zamisliti s muškim djetetom i gotovo,nit me želja imalo vuče,ne znam zašto je to tako,možda što ja nisam imala sestre,ne znam! I vjerujem ako nekad rodim treće da će opet biti curica (da me muž čuje!)user posted image


(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: muško ili žensko dijete????
2.6.2010 7:13:37   
Miau
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: aazra

Malo mi je cudno kada vidim da nam neki prijatelji pomalo zavide, mi smo na pocetku vise nekako razmisljali o curici ali ipak mislim da ima nesto od onoga "prvo pa musko"user posted image
Znam nekoliko parova koji imaju po nekoliko djece mahom curica, "ganjaju" user posted image pa im se nesto ne dauser posted image


svašta, draga aazra čuj prvo pa muško, to još samo po selima vrijedi.... jer im muško treba za upregnut volove..... i ti što ganjaju dječake su obični papci, nema veće sreće nego imati dijete bilo kojeg spola! iskreno ja bi voljela imati i dječaka i curicu a kad bi morala birati ili ili izabrala bi djevojčice
Osim toga nikad mi neće biti jasno kako žena može biti sretnija jer nosi muško dijete???? to mi dodje nekako kao da sama sebe kao ženu ne cijeni!
svi dobro znamo šta kroz život znači žensko dijete a šta muško, stoga PRVO PA MUŠKO mi je debilizam
I vidi ovo ja mislim da svi meni zavide na ženskom djetetu, da nam se možda objema ne čini samo? hahahha
Smatram i stojim iza toga da majke koje nemaju žensku djecu su uskraćene za ogromnu ljubav, dobru drugaricu itd
Živi bili pa vidjeli


Bravo Vesela! I ja ostala paf na neke recenice. user posted image

IZVORNA PORUKA: dadada

mozemo mi pricati i pricati al'' je cinjenica da zivimo u muskom svijetu i da je njima mnogo toga lakse nego nama....ako nista, zato mi je drago sto mi je dijete musko...


Dadaa to samo muskarci misle...i neka i dalje misle. Prava istina je da muskarci vladaju svijetom, a pametne zene muskarcima! user posted image user posted image user posted image

I nije istina da svi muskarci zele sina! Moj tata i mm su zivi primjer. Oba kazu da im je za spol svejedno i to se na njima vidi. Ja sam mom tati druga kcer i kad sam se rodila bilo je onih glupavih zadirkivanja od strane tih zaostalih spodoba, a ja sam u stvari njegova maza i mezimica. A mm je 3 mjeseca prije rodenja nase djevojcice vec poceo kovati planove gdje ce se slaviti, najavio gdje ce se uzeti hrana...
I koliko god ofucano zvucalo, kad se sve zbroji i oduzme svakom sa iti malo soli u glavi je jasno da je u cijeloj prici vazno jedino da trudnoca i porod produ u redu! Neka nasih djevojcica i djecaka!


< Poruku je uredio Miau -- 2.6.2010 7:16:07 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: muško ili žensko dijete????
4.8.2010 9:00:36   
ivanak
A većina muških voli i priželjkuje mušku djecu. Ja mislim da je tu ono, prvo pa mora biti muško - nasljednik, a tata je usput i dokazao svoju muškost....
Ja sam dobila prvog muškog, a druga je ženska. I sad razliika reagiranja u mog muža kad je saznao:
za muškog je bio presretan, a za žensku se potajno nadao da je ginekolog falio, iako je u suštini isto sretan.
To je nešto u muškoj glavi....


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: muško ili žensko dijete????
4.8.2010 9:07:57   
teacher75
ja sam vec svoj stav navela ovdje a mm je naravno prizeljkivao djecaka. kad je cuo da je curica nastupila je minuta sutnjeuser posted image ali od kada se lana rodila, lud je za njom i sada sve govori: rodi ti sebi drugo, lana je moja. pa ga ja zezam: a sta ako 2. bude musko? kaze: briga me, stagod da je, lana je moja, a ti sebi radjajuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: muško ili žensko dijete????
4.8.2010 10:54:08   
ivanak
E i to sam čula, da su muški nakraju ludi za ženskim curicama. A osim toga, tako je nekakva priča - možda babska, ali je takva. Da ženske privržene očevima, a sinovi mamama.
Kad malo naraste kćerkica, onda ću znati jeli to istina ili u svakom pravilu ima iznimke.



_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *