|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: muško ili žensko dijete????
27.8.2010 13:19:45   
koka i po
Meni glupo da komentarisem na ovu temu......samo nek je zdravo i zivo ionako neko drugi odlucuje sta ce da bude ....musko ili zenskouser posted image

cccc stvarno se opterecavate bespotrebnim stvarima user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 176
   [Obrisana poruka]
30.10.2010 17:08:44   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 177
   RE: muško ili žensko dijete????
30.10.2010 18:38:00   
sporty mamaa
Zelja roditelja za odredenim spolom je uvijek postojala i postojat ce i po meni je to ok u nekim normalnim granicama, sve dok to ne postane bolesna zelja. Ovo bolesna mislim u smislu neprihvatanja djeteta suprotnog spola od onoga koga ste zeljeli..
Ja imam curicu i volim je najvise na svijetu, a vjerovatno bih tako i sina. Naravno da bi voljela da imam i djecaka, ali ako drugi put bude i curica super, samo da je ona meni ziva i zdrava...
A to sto narod prica, to zaista zna da izritira, evo ja sam rekla muzu ako sljedece bude sin ja cu svima govorit da je cura, jer vec su neki poceli, kao trebao bi vam sin, kad ce popravni i ostalo... Ja na te rijeci grizemuser posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: muško ili žensko dijete????
30.10.2010 18:42:37   
jasmin
Da,slazem se,zelja za odredjenim spolom je normalna,ali ljutnja i nezadovoljstvo ako se desi suprotno nije normalna :(.Nije normalno niti pridavati vise paznje odredjenom spolu,jer bez zenskog spola ne bi mogao biti muski,niti bez muskog zenski.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: muško ili žensko dijete????
30.10.2010 18:49:21   
teacher75
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Zelja roditelja za odredenim spolom je uvijek postojala i postojat ce i po meni je to ok u nekim normalnim granicama, sve dok to ne postane bolesna zelja. Ovo bolesna mislim u smislu neprihvatanja djeteta suprotnog spola od onoga koga ste zeljeli..
Ja imam curicu i volim je najvise na svijetu, a vjerovatno bih tako i sina. Naravno da bi voljela da imam i djecaka, ali ako drugi put bude i curica super, samo da je ona meni ziva i zdrava...
A to sto narod prica, to zaista zna da izritira, evo ja sam rekla muzu ako sljedece bude sin ja cu svima govorit da je cura, jer vec su neki poceli, kao trebao bi vam sin, kad ce popravni i ostalo... Ja na te rijeci grizemuser posted image user posted image


potpisujem


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: muško ili žensko dijete????
30.10.2010 22:28:46   
vjestica
IZVORNA PORUKA: Iman83

Moram osvježiti ponovo ovu temu, baš sam ljuta!
Izašli ja i mm s malenom user posted image malo u šetnju i sretne nas mužev dobar prijatelj i odmah s pika on će mom mužu: Hajde bolan, samo pravi muškarci prave žensku djecu! Kao da smo mu jadno izgledali s user posted image !!!Meni odmah tlak na 300 skočio! Otkud mu pravo da daje komentare, nama oboma je važno da je samo živo i zdravo, sve ostalo mi je suvišno.
Tek sad kad imam svoje dijete se pitam šta je sa ženama koje imaju djecu i govore da mi je sad muško ili žensko?user posted image Hajd razumijem one koji nemaju djecu,al ove druge mi se gade! Samo nek je živo i zdravo....


e upravo žene koje nemaju djecu žele samo živo i zdravo dijete
ovo govorim kao žena koja se godinama borila sa sterilitetom
i svaka trudilica isto misli
ne trebam da vam ni govorim koliko je i meni i trudilicama raspravljanje o polu djeteta degutantno


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: muško ili žensko dijete????
30.10.2010 22:56:03   
klemzi
grozna mi ova tema, totalno...koje gadosti samo pročitah ovdjeuser posted image user posted image da znate samo kako je, iz moje perspektive čitano, puno stvari ovdje napisanih jednostavno odvratnouser posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: muško ili žensko dijete????
31.10.2010 1:26:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: klemzi

grozna mi ova tema, totalno...koje gadosti samo pročitah ovdjeuser posted image user posted image da znate samo kako je, iz moje perspektive čitano, puno stvari ovdje napisanih jednostavno odvratnouser posted image user posted image


Potpisujem,
moj beban je bio iznenadjenje, nijednom nisam pitala za pol...Volila bih jos jedno dijete i opet kazem nije vazno m ili z samo da je zivo i zdravo...
Meni su jedno vrijeme govorili da sam prava snaha jer sam rodila sina, pa me to bacilo u razmisljanje, kakvo bi misljenje imali da sam rodila djevojcicu...Fakat blesav naroduser posted image user posted image

(odgovor članu klemzi)
  Neposredna veza do poruke: 183
   RE: muško ili žensko dijete????
31.10.2010 13:04:31   
sporty mamaa
Ma vesela to je tako bilo oduvijek, ja ovdje na forumu zaista neke stvari ne razumijem, kome je odvratna tema preskoci je i "bila" stvaruser posted image user posted image Razumijem zelju trudilica za djetetom, razumijem zaista da im je na prvom mjestu kako uopce zaceti dijete, ali isto tako mislim da i one trebaju razumjeti nas koje hB nemamo tih problema... One su jednostavno zaokupljene tom zeljom, a oduvjek je bilo tako da kad ti se jedna ostvari predes na nesto drugo... Nevidim zasto je odvratno recimo zeljeti imati prelijepu djevojcicu ili djecaka, i recimo nakon sto imamo sina prizeljkivati curicu i obrnuto... Ne znam zasto je odvratno ako majka koja ima sina razmislja o kikicama, haljinicama, masnicama, ili pak majka koja ima kcer, o auticima, kosuljicama i ostalouser posted image user posted image Meni to nije nimalo odvratno, naravno jos jednom ponavljam ako je u granici normale, sto znaci da ce radosno prihvatiti i ako se to ne ostvari.... Ljudske zelje su oduvijek bile razlicite, recimo gladni sanjaju o korici kruha, a oni koji nisu gladni da ne kazem imaju posebne zahtjeve, neko ko je bos zeli samo jedne cipele, a neko ih ima deset i zeli opet neke nove, modernije... Nadam se da ste razumjeliuser posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: muško ili žensko dijete????
31.10.2010 13:34:04   
bebbe RR
Ne radi se uvijek o pravu da nešto kažemo ili ne, i o demokratiji... Neke stvari, kao i izjave, bi trebalo da su uslovljene našom ličnom etikom... Ili nisu...
Neka su sva djeca živa i zdrava i dabogda ih Bog dao svima ko ih želi da ih voli najviše na svijetu!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: muško ili žensko dijete????
17.11.2010 13:19:50   
BBubica
Moja prva beba user posted image
Zaista mi nije bilo bitno kojeg je pola
Cak sam uvijek insistirala kod pregleda da mi ne govore kojeg je pola i objasnjavala kako mi nije bitno, kako nemam nikakvu zelju (pa nije novogodisnji paketic!!!) i sl.
Dok nisam naisla ne  "doktora" Rovcanina na GAK-u koji je rekao: e sad cu ti najmerno reci, cccccc
Imala sam tu srecu, hvala Bogu, da mi nije bio problem postati user posted image ,tako da se ne bih slozila s tim da samo one koje dugo zele djecu - da je samo njima nebitno kojeg pola je bebica.
Samo nek  mi se rodi bebica ziva zdrava, slatka, mala , da je mazim i pazim ....ma  jedva cekaaaaaaaaaaammmm
:)
A tako i moj dragi..
moja mama
pa cak i macak user posted image

A o nasoj okolini, suvisno je bilo sta reci..prvo sto pitaju je kojeg je pola!!!
Balkanci


(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: muško ili žensko dijete????
17.11.2010 14:28:01   
Cherry
mm kaze da mu je svejedno samo neka je zivo i zdravo, ali ja znam da bi on u dubini duse ipak volio da mu je prvo musko user posted image . ali i sto tako sam sigurna, ako nam Bog podari i djevojcicu, da ce je voljeti naaaaaaaaaaajvise na svijetu i onog trenutka kad je uzme u narucje da ce shvatiti koliko je, zapravo, nebitno koji spol djeteta... user posted image ili user posted image

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: muško ili žensko dijete????
4.6.2012 12:39:32   
veeseelaa
Ja sam isto jako volela svoga tatu i na pitanje ko te rodio, ja sam uvek govorila:"moj tata"


isto user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: muško ili žensko dijete????
4.6.2012 14:22:02   
MAMA MA
Interesantna tema...
Ovako....osuđujte me do mile volje nakon sto napisem moj slucaj ali to je jednostavno tako..po prirodi nisam osoba opterećena nebitnim stvarima u zivotu,ali kad sam ostala trudna od prvog dana ja sam znala da nosim musko...Obracala sam mu se u muskom rodu prije nego se i mogao vidjeti na UZ spol...jednostavno znala sam da je djecak...znala sam a neznam kako...u 2 mjesecu trudnoce žena(mamina prijateljica) mi je gatala nesto sa lancicem i kaze nosis žensko...niti jednog jedinog momenta nisam joj povjerovala,znala sam da je djecak..u 3 mjesecu trudnoce kupim plave carapice koje sam nosila uvijek u torbi sa sobom i ljubila ih...u 6 mjesecu trudnoce na UZ pita doktor hocete li da vam kazem spol?Hocemo...gleda gleda i kaze "mislim da je curica ali samo jos sekund nije bas fino okrenuta beba"..a ja kazem "slobodno vi malo bolje pogledajte jer je to djecak doktore,ja to znam"..doktor se nasmijao i kaze "hajmo ovamo na 4D da bolje vidimo.Gleda gleda i kaze "Bogami ste gospođo upravu,momcina masala"u tom trenu sve suze svijeta zalile su me...ne zbog toga sto je bio djecak(pa ja sam to znala oduvijek)vec zbog toga sto me nije prevario instikt koji sam od pocetka imala...Eto....i sad kad razgovaramo o drugom djetetu uopšte mi nije bitno da li cu imati jos jednog djecaka ili curicu,ali opet se nadam da cu prije doktora znat sta nosim...

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: muško ili žensko dijete????
4.6.2012 14:26:59   
teacher75
ja evo rodih oboje i bas mi je dragouser posted image cini mi se da je ovaj mali dosta privrzeniji meni nego sto je to bila curica dok je bila user posted image , pa vidjecemo kakav ce kasnije biti. uvukao se fino pod kozu maza malauser posted image a ja sam uvijek mastala o curicama...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: muško ili žensko dijete????
4.6.2012 14:45:57   
veeseelaa
i za šta da te osudjujemo? zbog instikta da nosiš muško?
ja sam htjela curicu, vjerovala da je nosim i znala se skrpiti s onima koji mi kažu a divnog izgledaš, dječak 100% hahahah ko blentavo, sad bi se tome smijala

bitno je da je živo i zdravo, a svak ima želju o spolu, nek se svakom iste ostvare, meni smeta kad neko meni nameće svoje želje a za njegove mi se hebe
hoćeš 100 sinova udri, hoćeš 100 djevojčica udri, ta šta me za druge brigauser posted image

inače najsmješnije su mi one priče "sin će produžiti lozu" user posted image ko neka loza grofovska itd

jedino što mogu reći da je žensko dijete imati mnogo teže jer u odgoj moraš više uložiti nego u odgoj sina, ako me razumijete, jer ona sutra može sresti nekog ko će je na ovaj il onaj način željeti (možda) ubiti u pojam....
puno je zahtjevnije biti žena nego biti muškarac, udajom i dobivanjem djece se to i te kako osjeti a neke žene osjećaju to isto cijeli život.... za takav osjećaj i način življenja krivim roditelja koji nisu od nje napravili samostalnu, samouvjerenu i borbenu ženu da je sutra neki dripac ne može slomiti krila i nanijeti bol

Možda i iz tog razloga neki ljudi nisu spremni imati curicu user posted image jednostavno im se doima da će se sa sinom lakše nositi i da će ga život više maziti user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 4.6.2012 14:47:39 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: muško ili žensko dijete????
4.6.2012 14:53:26   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

inače najsmješnije su mi one priče "sin će produžiti lozu" user posted image ko neka loza grofovska itd



Ženska djeca produžuju lozu :))) a muška samo prezime :)


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: muško ili žensko dijete????
4.6.2012 14:59:10   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: teacher75

ja evo rodih oboje i bas mi je dragouser posted image cini mi se da je ovaj mali dosta privrzeniji meni nego sto je to bila curica dok je bila user posted image , pa vidjecemo kakav ce kasnije biti. uvukao se fino pod kozu maza malauser posted image a ja sam uvijek mastala o curicama...


Neka su ti zivi i zdravi,ja znam dosta slucajeva gdje su djecaci privrzeniji i imaju bolji odnos s majkama nego djevojcice,dobro ima i suprotnih slucajeva.Mislim djete je djete jednako ih volis,ali ima ono "nesto".

Ja sam od prvog dana u prvoj trudnoci  znala da nosim djecaka i uvjek sam mastala da imam djecaka.Mada su mi sve babe,tetke...govorile po njihovim "procjenama" da je curica.A ja nisam htjela da pitam doktora za spol.Sad sam opet ubjedjena da je curica,mada doktor kaze suprotno(ovaj put sam jako znatizeljna oko spola),Ma neka su samo ziva i zdrava djeca.Hvala Bogu ispunio mi je moju zelju,ako ovo bude djecak na popravni cemo (ako polozimo user posted image )


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: muško ili žensko dijete????
4.6.2012 15:00:57   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

inače najsmješnije su mi one priče "sin će produžiti lozu" user posted image ko neka loza grofovska itd



Ženska djeca produžuju lozu :))) a muška samo prezime :)



ta to ti je to.... po njihovom je žena tu da rodi, a produžetak grofovske familije čine muška djeca user posted image

Jesi li priželjkivao da prvo dete bude sin? Lagao bih kada bih rekao da mi to nije bilo bitno, jer je to produžetak loze. Naravno, ne bih imao ništa protiv ni da imam dve-tri ćerkice.


< Poruku je uredio veeseelaa -- 4.6.2012 15:04:09 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: muško ili žensko dijete????
4.6.2012 15:18:57   
pumababy
Ja imam user posted image user posted image i od samog pocetka trudnoce sam znala osecala sam i sanjala da nosim devojcicu sto se i ispostavilo tacno ..iii volim je vise od svega,mada uvek kada dozivim nesto lose eto da kazem vezano za zenske stvari koje muski nemaju pozelim da sledeca beba bude musko bas zbog toga jer sam ponekad besna na muske sno ne prolaze sve kao mi user posted image ii opet sam trudna i opet moji snovi koji govore da je decak user posted image tako da i ovaj put sam pogodila ..muz kaze ajde nemoj vise nista sanjati molim te hahah

_____________________________

10.08.2010.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: muško ili žensko dijete????
13.6.2012 13:45:25   
Anoniman
ne znam dal je moguce da kada je zena trudna da nema nikakve zelje ,nebitno da je musko ili zensko

naravno na prvo mesto da je zivo i zdravo to bez daljneg ali kad kazu da je sve jedno i da nemaju nikakve zelje da doznaju, da vide na ultrazvuku spol deteta nije mi jasno
i ne verujem da tajno ne prizeljkuju jedan ili drugi spol

(odgovor članu tweety)
  Neposredna veza do poruke: 196
   RE: muško ili žensko dijete????
13.6.2012 14:48:34   
novi kolacic
Meni je moguce i to mi se desilo sad...Ali u DRUGOJ trudnoci. U prvoj sam toliko zeljela curicu, to mi je bio zivotni san. Da se razumijemo, imala sam problema da zanesem, jedno 5-6 god.sam cekala trudnocu i kada se napokon dogodila, pored onog da je zivo i zdravo, zeljela sam da je curica i otvoreno izrazila svoju zelju. Dr. je rekla da je djecak negdje u 4 mj. i vise nisam ispitivala... U dubini duse sam bila malko razocarana, sto nikome zivom ne bih priznala jer sam jedva zanijela...Polovinom 7.mj.zaglavim u bolnici na cuvanju trudnoce i taj prvi UZ nikad necu zaboraviti, kad mi druga dr. (misleci da krajem 7 mj.vec znam naravno spol), onako nonsalantno rece: " Ne brinite, sve je u redu sa vasom curicom!".
Te su mi se rijeci urezale u mozak za sva vremena. Mal nisam pala sa stola...Kakvom curicom??? I ja dobih svoju curicu user posted image
Sad mi je ZAISTA bilo potpuno svejedno, pogotovo sto sam opet jedno 4.god. pokusavala zaniijeti i do polovine 6. nisam ni pitala dr. koji je spol. Sto se mene tice, mogla sam saznati kad izleti, ja sam svoju zelju ispunila...Al na kraju pitah radi raznoraznih znatizeljnih "tetki" u okruzenju sa komentarima tipa: "Kako ne znas, jel se to ne vidi il ne zelis znati? A sto ne bi zeljela?" I onda krenu mljeti do prekosutra...
I izgleda da je opet user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: muško ili žensko dijete????
13.6.2012 14:50:16   
veeseelaa
" Ne brinite, sve je u redu sa vasom curicom!".
Te su mi se rijeci urezale u mozak za sva vremena. Mal nisam pala sa stola...Kakvom curicom??? I ja dobih svoju curicu


user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 198
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *