|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen/Clomid
21.3.2010 14:15:10   
maliMrav
ena0002, O je bila 11.03. ali 15i dan ciklusa, tu je nastao nesporazum, jer nije bila očekivani 13i dan,
zato mi se čini da ciklus neće biti 28 dana

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1026
   RE: Klomifen/Clomid
21.3.2010 18:23:49   
Dijana30
Vezano za tablete <dijane35, to su kontracepciske tablete sa kojima ne možeš zatrudniti dok ih piješ, vjerovatno ti ih je dr. propisao jedan mjesec da se ciklus ustabili i da naredni mjesec piješ kolomifen jer navodno je poslije korištenja kontaceptiva reakcija na bbilo kakvu stimulaciju jaca.Što se tice samih tableta ja sam ih koristila tri mjeseca prije nekih pet godina radi bolnih  menstruacija, nema nikakvih nus pojava, ništa ne boli, nema mucnine, sve ok.

(odgovor članu maliMrav)
Neposredna veza do poruke: 1027
   RE: Klomifen/Clomid
22.3.2010 13:41:07   
mali dijamant
Hvala ti na odgovoru, meni i jest problem sto nemogu uredovit manstruaciju pa najvjerovatnije doktor hoce da pokusa sa tabletama Dijane pa onda klomifen jer vec sest god imam neredovne menstr. po tri mjeseca a uvijek sam pila dabroston pa klomifen ali mi dabroston ne pomaze.Super ste sve na forumu jer dosta se moze ovdje saznatuser posted image

(odgovor članu Dijana30)
Neposredna veza do poruke: 1028
   RE: Klomifen/Clomid
22.3.2010 13:59:25   
brzamala
Dijane 35 su tablete koje najbolje odgovaraju policisticnim jajnicima, jer su dosta jake. Ginekolozi ih daju za regulisanje menstruacije ili ako se lijeci neplodnost, onda da se malo jajnici smire jer navodno poslije bolje funkcionisu, a ako se daje neka stimulacija bolje reaguju.

(odgovor članu mali dijamant)
Neposredna veza do poruke: 1029
   RE: Klomifen/Clomid
22.3.2010 15:54:25   
ena0002
IZVORNA PORUKA: maliMrav

ena0002, O je bila 11.03. ali 15i dan ciklusa, tu je nastao nesporazum, jer nije bila očekivani 13i dan,
zato mi se čini da ciklus neće biti 28 dana

Pa ne znam i to je sve individualno. Mislim da je najbitnije da je O bila a ciklusi, bar kod mene uvijek variraju par dana.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu maliMrav)
Neposredna veza do poruke: 1030
   RE: Klomifen/Clomid
23.3.2010 12:47:54   
ančii
meni nesto nije jasno,pre laparo i histero operacije sam imala ovulaciju i imala plodnu sluz 14 ili 15 dan ciklusa dr mi je rekla da sa ovulacijama nemas problema,posle operacija prva dva mjeseca sam imala plodnu sluz ali treci mjesec nisam osjetila ovulaciju onda sam zacela sa klomifenom i jos uvijek je po mojoj statistici nemam,meni kao da klomifen daje kontra efekat,vidjet cu jos iduci mjesec kako ce biti al sve mije ovo cudno,junija sam narucena na kontrolu

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1031
   RE: Klomifen/Clomid
23.3.2010 12:54:55   
ena0002
Anci ne znam sta da ti kazem, ali ja se ne bih nikada usudila piti klomifen bez redovne folikulomtrije. Ako nisi sigurna otidji gin ili tom sto it je propisao klomifen ili nekom drugom, ali ja bih da sam na tvom mjestu svakako otisla.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ančii)
Neposredna veza do poruke: 1032
   RE: Klomifen/Clomid
23.3.2010 21:38:31   
maliMrav
ovaj klomifen stvarno ima nuspojave za popi...beep
a mislim da sam sad još i u PMS, a to je koma...ja se preznojavam već danima - noćima
držite fige da je false alarm i da ne dobijemuser posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1033
   RE: Klomifen/Clomid
27.3.2010 17:09:19   
maliMrav
od danas opet klomifen...drugi put

koje dane vi idete na folikulometriju od kada ga popijete,
ja ga pijem od 5og-10og D, pa mi se ne ide 6 puta dok ne dođe O,
zadnji put nikako dočekati O, svaki dan na UZV...nije da boli, al nije ni ugodno,
pa me zanima kako bi preskočila jednom dvaput...


(odgovor članu maliMrav)
Neposredna veza do poruke: 1034
   RE: Klomifen/Clomid
27.3.2010 20:37:00   
ena0002
Ja pijem od 3 dc do 8 dc. Prosli put sam imala dvije folikulometrije 8 i 10 dc i 11 dc primila stopericu.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu maliMrav)
Neposredna veza do poruke: 1035
   RE: Klomifen/Clomid
27.3.2010 20:42:21   
brzamala
Ja isto kao ti, maliMrav, pijem po jednu bobu od 5-9dc, i prosli mjesec sam isla taj 9 dc na folikulometriju, pa mi je dosadilo jer mi se folikule sporije razvijaju i ovulacija bila oko 20dc. Danas sam opet pocela sa istom dozom i isto dana, ali cu sad otici na folikulometriju tek 14 dc, jer kod klomifena ovulacija svakako nastupa izmedu 5-10 dana od zadnje popijene bobe i necu da se previse peglam.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1036
   RE: Klomifen/Clomid
28.3.2010 10:46:20   
maliMrav
tako se i ja mislim da preskočim prvih 1-2 puta, jer mi je zadnji put O bila 15i dan pa dosadi, ali malo je zeznuto kad su blagdani u điru pa...hm ajde ti natimaj sveuser posted image

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 1037
   RE: Klomifen/Clomid
28.3.2010 10:56:04   
vjestica
ja ne bih savjetovala nikakvo preskakanje folikulometrije, jer ne znači da će reagovati na klomifen kako si dosad reagovala
zna se desiti da nema reakcije ,pa je potrebna dodatna stimulacija (tako je meni bilo zadnji, dobitni put) ili da  se pojavi cista ili neto drugo




_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu maliMrav)
Neposredna veza do poruke: 1038
   RE: Klomifen/Clomid
29.3.2010 9:16:25   
maliMrav
e sad...
znači i to se moe očekivati, user posted image
otići ću 10i dan pa ćemo vidit...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1039
   RE: Klomifen/Clomid
5.4.2010 13:15:25   
andjela_sa
Pozdrav cure..evo i ja vam se pridruzujem,ponovo.Vec sam jednom bila na klomfenu(tri mjeseca od 2DC prvo po jednu a onda po dvije tablete i NISTA) moja doktorica mi je predlozila kontracepciju tri mjeseca-koja su iza mene i moram da vam kazem da su mi dani uzasno sporo prolazili.U svakom slucaju od 04.04 sam ponovo klomifenka i nadam se user posted image .Prva folikulometrija 9DC.
Interesuje me zna li iko nesto vise o postupku kada se daje kontracepcija pa odnah nakon nje Klomifen???Bude li bolja reakcija???

(odgovor članu maliMrav)
Neposredna veza do poruke: 1040
   RE: Klomifen/Clomid
7.4.2010 11:50:26   
mila76
evo i ja da se prikljucim ovoj grupi, pokusavamo vec godinu dana i nista, tako da, ne znam kako je vama ali ja postajem ocajna i ne mogu to da kontrolisem....pocela sam sa klomifenom prosli mesec, sve bilo super, dva folikula, ali nista se nije desilo. da li neko ima pozitivna iskustva sa klomifenom?

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 1041
   RE: Klomifen/Clomid
7.4.2010 11:58:38   
andjela_sa
Draga razumijem te u potpunosti.I ja sam u istoj situaciji.Zadnja tri mjeseca sam bila na kontracepciji(moja dr misli da ce mi ova terapija koristiti) a prije toga dva cikljusa na klomifenu i opet O user posted image ....nadam se da cu imati vise srece ovaj put.Uglavnom,prva folikulometrija mi je u ponedeljak odnosno 10DC pa cemo da vidimo.........

(odgovor članu mila76)
Neposredna veza do poruke: 1042
   RE: Klomifen/Clomid
7.4.2010 11:59:24   
AMELIC
Mila76 nemoj očajavati...ja sam ostala trudna od druge ture klomifena sa samo jednim folikulomuser posted image  Nisam ni sanjala da će se to desiti, jer sam se s neplodnošću borila 2 god! Nekome uspije prije, nekom poslije ali jednom ćeš i ti ugledati svojuser posted image ...nadam se uskoro! Samo hrabrouser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu mila76)
Neposredna veza do poruke: 1043
   RE: Klomifen/Clomid
7.4.2010 15:07:47   
malena27 RR
mila76 dejstvo klomifena traje i u ciklusima nakon koristenja istog. nadam se da je tm uradio spermogram prije nego si pocela da koristis klomifen. naravno da ima pozitivnih iskustava sa klomifenom, ali nije bezazlen kao lijek, prema tome, moras biti pod lijecnickom kontrolom.



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 1044
   RE: Klomifen/Clomid
7.4.2010 20:48:55   
misel
pozdrav svima ja sam danas isla na folikulometriju i na desnom jajniku imam 3 folikula od 20 mm lijevi nista pila sam klomifen i danas dobila pregnyl 5000 ij ima li ko kakvog slicnog iskustva

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1045
   RE: Klomifen/Clomid
7.4.2010 23:34:07   
mila76
hvala vam devojke na odgovorima...uradili smo sve analize...i sve ok, s tim sto ja imam jos jedan problem , moji folikuli izgleda nece da puknu...stvori mi se cista, prosle godine sam morala na operaciju pa su mi izvadili i jedan jajnik, tako da mi je ostao jedan na kome se isto stvara cista posto folikul ne pukne, tako da to stalno moram da kontrolisem :(...pa mi je iz tog razloga jos gore posto bih sto pre da imam bebu u slucaju da opet bude neka komplikacija.... ali moracu nekako da se saberem... i da mislim pozitivno...jer sam pocela i muza preterano da opterecujem...krenula sam danas na jogu posto sam cula da je dobra za zatrudnjivanje a naravno i za opustanje, pa cemo videti...a sledeci mesec naravno opet klomifen.

(odgovor članu misel)
Neposredna veza do poruke: 1046
   RE: Klomifen/Clomid
7.4.2010 23:50:08   
sara za
Mila 76,zao mi je zbog toga sto ti se desilo,ali iz mog iskustva imala sam slican problem,imam PCOS i mnogo toga sam pokusavala ovih 8 godina,međutim ja odlicno regujem na Klomifen ali i moji folikuli nece da puknu i onda to mene danima muci do mjesecnice i kada dobijem valjda odu sa mjesecnicom,jer ih nebude kasnije,sada sam radila driling jajnika i sada je situacija prirodno normalna,međutim dr.mi je ukljucio Klomifen da malo jos "pojača",sutra idem na folikulometriju,pa vidjecemo sta slijedi,nadam se da ce aBd obaj put sami puknuti,jer su jajnici izbuseni drilingom.

(odgovor članu mila76)
Neposredna veza do poruke: 1047
   RE: Klomifen/Clomid
8.4.2010 11:13:10   
mila76
a sta je to driling jajnika?

(odgovor članu sara za)
Neposredna veza do poruke: 1048
   RE: Klomifen/Clomid
8.4.2010 12:08:57   
/MMK/
Mila driling ti je ( onako narodski rečeno) zahvat gdje se pri laparoskopskoj operaciji ( 3 malena reza 1-2 cm) vrši " bušenje" jajnika.
Ono se radi iz razloga, jer najčešće policistični jajnici imaju koru na sebi koja između ostalog spriječava ovulaciju. Dugoročnost drilinga je 6-12 mj. jer se kora ponovo stvara. Ako te zanima više proguglaj malo ima dosta detaljnih objašnjenja, đta se sve može uraditi prilikom laparoskopije i kako ona izgleda.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu mila76)
Neposredna veza do poruke: 1049
   RE: Klomifen/Clomid
8.4.2010 21:42:06   
ena0002
IZVORNA PORUKA: misel

pozdrav svima ja sam danas isla na folikulometriju i na desnom jajniku imam 3 folikula od 20 mm lijevi nista pila sam klomifen i danas dobila pregnyl 5000 ij ima li ko kakvog slicnog iskustva

U dosta slucajeva, znaci ne uvijek, vecina nas koje pijemo klomifen primamo i Pregnyl, da se osigura da folikula sazrije i pukne. Pregnyl se obicno daje na velicinu folikule od 18-20 mm.
Znaci sve je to standardna procedura.
Sretno user posted image
Mila dobro dosla i sretno i tebi user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu misel)
Neposredna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *