|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen/Clomid
13.4.2010 12:34:39   
vjestica
naravno da možeš piti folnu
ona se preporučuje da je piješ dok pokušavaš da zatrudniš, ali ne zato što pospješuje plodnost (jer ne pospješuje) nego zato što je bitna za rani razvoj bebe, dok žena još ne zna da je trudna

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu mila76)
Neposredna veza do poruke: 1076
   RE: Klomifen/Clomid
13.4.2010 12:36:39   
ledy blue
Andjela laparaskopija ti nije nista strasno..vjeruj..meni bar nije bila..a ja sam radila dijagnosticku laparaskopiju poslije tri neuspjele insiminacije..Isto tako nisam svaki put reagovala dobro na klomifen..al u tom slucaju meni je doktor ukljucio i menopur.
Laparaskopija i insiminacija se ne placa...ustvari insiminacija je 17km..ali placaju se lijekovi pa tako mene sa menopurom insiminacija kosta oko 600 km!


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu mila76)
Neposredna veza do poruke: 1077
   RE: Klomifen/Clomid
13.4.2010 12:39:55   
andjela_sa

IZVORNA PORUKA: ledy blue

Andjela laparaskopija ti nije nista strasno..vjeruj..meni bar nije bila..a ja sam radila dijagnosticku laparaskopiju poslije tri neuspjele insiminacije..Isto tako nisam svaki put reagovala dobro na klomifen..al u tom slucaju meni je doktor ukljucio i menopur.
Laparaskopija i insiminacija se ne placa...ustvari insiminacija je 17km..ali placaju se lijekovi pa tako mene sa menopurom insiminacija kosta oko 600 km!



Moracu jos dobro da razmislim i da se konsultujem sa doktorima oko laparo....Opet kad razmislis za bebu sve,mada se uzasno bojim i anestezije i procesa i oporavka(jos da dodam da imam problem sa secerom i to sve zbog PCOS)......

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 1078
   RE: Klomifen/Clomid
13.4.2010 12:51:12   
vjestica
ne znam samo čega se toliko bojiš, pa kako se misliš poroditi user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 1079
   RE: Klomifen/Clomid
13.4.2010 14:28:36   
andjela_sa
Psiha je cudo!!!!

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.4.2010 17:50:54 >

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1080
   RE: Klomifen/Clomid
14.4.2010 12:20:45   
mali dijamant
Drage moje dali je neka od vas pila microgynon 30 meni je njih dao moj doktor i poslije njih trebam na dijane 30 pa onda da pocnem sa klomifenom.Imala sam jednu neuspjelu inseminaciju i pila sam klomifem pa primala pregnil al je to bilo prija tri godine pa sam ponovo krenula kod novog doktora.Od kako pijem mikrogynon30 meni uzasno boli stomak i pojavljuje mi se nekad malo krvi a evo dva dana zgrusani smedi iscjedak.Doktor kaze da je normalno da boli stomak ali ja po cijele dane lezim zbog boli u stomaku evo imam jos 5 tableta do kraja.Kakva su vasa iskustva sa ovim tabletama jer jako sam zabrinuta da nesto nije u redu.Hvala vam

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 1081
   RE: Klomifen/Clomid
14.4.2010 13:37:47   
andjela_sa
mali dijamant,ja licno nemam iskusta....ali mozda neka od cura ti uspije pomoci....pokusaj mozda i da otvoris novu temu......


Ja evo podnosin izvjestaj sa folikulometrije 12DC tuga i zalost....dva folikula od 11mm i endometrij 7mm i to je to.Trebala bih ponovo u petak,prekosutra na 14Dc da vidimo da se kojim slucajem nece stogod desiti.Napominjem da sam prije dva dana na 10DC imala endometrij 5mm i sitne folikule......i da pijem vec par dana VRKUTU na svoju ruku pa sta bude(sad ce neke cure da me prozivaju ali sta da radim)......

< Poruku je uredio andjela_sa -- 14.4.2010 13:39:08 >

(odgovor članu mali dijamant)
Neposredna veza do poruke: 1082
   RE: Klomifen/Clomid
14.4.2010 15:17:27   
brzamala
Andela_sa ne treba uopce da se plasisi laparoskopskog drilinga jajnika. Vjeruj mi ja uopce ni na trenutak nisam osjecala jaku bol. jeste nezgodan kateter, i malo narkoza ali mozda budes srece pa povratis jos u sali.user posted image
I meni su folkikule bile sitne, a to sve zbog PCOS-a

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 1083
   RE: Klomifen/Clomid
14.4.2010 16:43:42   
vjestica
a što see tiče laparoskopije, ne stavljaju svugdje ni kateter (na GAk-u ne stavljaju) a ne povraća svako ni nakon anestezije (anesteziolog koja je dolazila u vizitu je rekla da je to prije bilo oavezno povraćanje dok su koristili eter, a sad nije, mnoge čak nemaju ni mučnine nakon anestezije)

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 1084
   RE: Klomifen/Clomid
14.4.2010 18:33:21   
mila76
mali dijamant ja sam pila neki orgametril ili tako nesto ne secam se, i toliko me je boleo stomak danima da nisam mogla da izdrzim, i stalno sam imala smedji sekret, pozvala sam doktoricu i ona mi je rekla da je normalno da boli stomak i da izdrzim koliko mogu ali da ne prekidam da pijem. stomak me je toliko boleo da sam morala da uzmem godisnji odmor dok ne popijem lekove....i na kraju mi je pomoglo..odklonila sam ciste koje sam imala.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1085
   RE: Klomifen/Clomid
14.4.2010 18:52:01   
mila76
meni je 12dc folikul bio 12mm i ednometrijum 6....a ja sam mislila kako sam racunala da mi je ovulacija 12og dana...tek 15. dan kada sam otisla folikul je bio 20mm, a endometrijum ....sto znaci da sam stalno bila u zabludi kad mi je ovulacija...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1086
   RE: Klomifen/Clomid
14.4.2010 18:54:22   
mila76
a sto se tice laparaskopije, ja sam je radila pre par meseci i to nije nista...odrade i puste te sutradan...ni anestezija nije nista, ja sam je dobro podnela.....jedino sto posle malo bole misici zbog gasa ...ali i to brzo prodje...

(odgovor članu mila76)
Neposredna veza do poruke: 1087
   RE: Klomifen/Clomid
14.4.2010 19:03:41   
mali dijamant
Hvla ti na odgovoru a evo meni se danas pojavljuje i krvarenje mada imam jos 5 dana da pijem tablete zvala sam doktora i rekao mi da pijem ergometrin i ako ne prestane do sutra da mu se javim u ordinaciju.E bas nemam srece ja izgleda moram svake godine da dobijem odljev jer sam do sada cetiri puta imala odljev krvi a prije odljeva nedobijem menstruaciju 3 mjeseca.policisticni jajnici i poremeceni hormoniuser posted image

(odgovor članu mila76)
Neposredna veza do poruke: 1088
   RE: Klomifen/Clomid
14.4.2010 20:34:54   
ena0002
andjela_sa, endometrij ti je super a folikule ce jos rasti...tako da ce ti O najvjerovatnije biti od 1'''' dc pa nadalje....to nije uopste strasno jer moj gin u zavisnosti od slucaja do slucaja nekome radi inseminaciju 16 dc. Tako da se ti folikuli jos daju srediti user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 16.4.2010 13:45:37 >


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 1089
   RE: Klomifen/Clomid
15.4.2010 8:31:51   
andjela_sa
ena002 nadam se da si u pravu....idem ponovo stra na folikulometriju pa cemo vidjeti.....Hvala na podrsci svim curama!!!

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1090
   RE: Klomifen/Clomid
15.4.2010 22:52:59   
sara za
Cao cure moje,treba mi vasa podrska,danas mi je 16 dan ciklusa,pregnyl sam primila u ponedjeljak,znaci da su moja dva folikula trebala vec puknuti i da bude ovulacija,međutim ja nisam primjetila nikakvu sluza do dana danasnjeg,mada danas citav dan imam siptome kao da cu dobiti mjesecnicu,ipak ja mislim da su moji folikuli prerasli ako je pregnil trebao djelovati u srijedu,sutra idem na folikulometriju tj da vidim jeli bila ovulacija,međutim ja čisto sumnjam,mislim da imam opet isti problem iako sam radila driling i hormoni su ok,nista mi nije jasno.....

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 1091
   RE: Klomifen/Clomid
16.4.2010 0:31:23   
mila76
mozda su stvarno tek sad pukli...i ja sam primetila da me boli stomak kao kad treba da dobijem kad imam ovulaciju.

(odgovor članu sara za)
Neposredna veza do poruke: 1092
   RE: Klomifen/Clomid
16.4.2010 6:09:19   
ena0002
Sara i meni je manje sluzi od klomifena......a ako te stomak i podrucje jajnika boli to bi trebalo da folikuli pucaju, sretno user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu mila76)
Neposredna veza do poruke: 1093
   RE: Klomifen/Clomid
16.4.2010 21:14:22   
sara za
Hvala vam cure moje,ali nažalost bila sam u pravu,upravo sam dosla sa folikulometrije i nisu pukli,znaci nista bila je doktorova konstatacija,a to sam znala i sama,mada smo se oboje nadali jer sam radila taj driling i hormoni su ok,ali eto user posted image ,predlozio mi je ivf u junu ili septembru,tako da ja vjerovatno idem ....,nemam vise drugog izbora,znate li ikakva iskustva za ivf kod Balica?

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1094
   RE: Klomifen/Clomid
18.4.2010 22:19:13   
mila132
i ja sam pila orgametril posto sam imala cistu koja mi je prekjuce pukla ,stomak me je boleo kao kada trebam dobiti i od juce sam pocela piti klomifen postoi se spremam za inseminaciju

(odgovor članu sara za)
Neposredna veza do poruke: 1095
   RE: Klomifen/Clomid
19.4.2010 8:50:43   
Layla78
Drage forumasice...trebala bi mi vasa mala pomoc. Naime, Godinjak mi je prepisao Clomid, medjutim ne mogu nigdje u apotekama da ga nadjem (klomifen ima). Da li mi neka od vas moze reci u kojoj apoteci ga vi kupujete (u Sarajevu)?

Hvala vam unaprijed na pomociuser posted image

(odgovor članu mila132)
Neposredna veza do poruke: 1096
   RE: Klomifen/Clomid
19.4.2010 9:02:06   
brzamala
Cudno da je nestasica klomifena...Ja sam ga prosli mjesec kupovala na Otoci u apoteci u sklopu doma zdravlja.

(odgovor članu Layla78)
Neposredna veza do poruke: 1097
   RE: Klomifen/Clomid
19.4.2010 9:04:55   
malena27 RR
lajla klomifen i clomid su isti lijek, samo razlicit proizvodjac, a otuda i razliciti nazivi lijeka... 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 1098
   RE: Klomifen/Clomid
19.4.2010 9:05:53   
riba78
Layla Godinjak piše Clomid ,ustvari to je isto kao klomifen ,js sam uvijek uzimala Klomifen i neznam dali ima kupiti Clomid.
jedne prilike meni je doktor u DZ ,koji mi izdaje recept rekao da kažem God..da piše Klomifenuser posted image


_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 1099
   RE: Klomifen/Clomid
19.4.2010 9:06:31   
Layla78
Brzamala...pogresno si me razumjela...klomifena ima, ali nema clomida...sad ne znam da li da uzmem klomifen umjesto clomida na svoju ruku (sutra moram poceti piti)user posted image

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *