|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen/Clomid
9.4.2010 8:41:19   
maliMrav
ja sam dogurala i do 18D, jutros bila na UZV ima jedan pravi folikul 22mm, ostale nije ni gledala (nikako da pronađe drugi jajnik) trebalo bi danas ili sutra biti O,
ajde vidit ćemo kako će to proći...
to je sad druga tura klomifena...

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1051
   RE: Klomifen/Clomid
9.4.2010 19:55:38   
sara za
Cure moje,i ja sam bila jucer na folikulometriji kod Balica u Tuzli i situacija je sljedeca 9 dan ciklusa,na desnom imam 3 folikula po 12 mm i na lijevom 1,rekao mi je da dođem u ponedjeljak ponovo i dace mi Pregnyl,ja nisam bas optimistična i neocekujem previse,jer se bojim da nece doci do ovulacije bez obzira na stopericu i sto sam radila driling jajnika.Rekao mi je da situacija nije bas optimisticna,ali vidjećemo u ponedjeljak.Ono sto me brine je da sam dobila mjesecnicu na vrijeme nakon drilinga i hormoni su OK,međutim na lijevom jajniku imam veliki zaostali folikul iz proslog ciklusa koji nije pukao samo se pretvorio u cistu koja ce vremenom puknuti,eto zbog toga sam neraspolozena i neocekujem previse,ali vidjecemo u ponedjeljak....

(odgovor članu maliMrav)
Neposredna veza do poruke: 1052
   RE: Klomifen/Clomid
9.4.2010 20:03:22   
misel
ja sam prosla sve i klomifen i pregnyl i sad samo ostaje da cekam pa cemo vidjet

(odgovor članu sara za)
Neposredna veza do poruke: 1053
   RE: Klomifen/Clomid
10.4.2010 12:58:20   
maliMrav
ja sam zasad samo na klomifenu...kaže da dobro reagiram
doktorica je veći optimist nego ja...
trenutno isti čekam...idućih 14 dana

(odgovor članu misel)
Neposredna veza do poruke: 1054
   RE: Klomifen/Clomid
10.4.2010 20:15:24   
mila76
hvala ena0002.....
kasnila mi tri dana i kupila jutros test i nisam ga ni iskoristila :( ipak sam dobila....
uf...bas mi je ovo sve mnogo stresno...

(odgovor članu maliMrav)
Neposredna veza do poruke: 1055
   RE: Klomifen/Clomid
10.4.2010 20:39:34   
ena0002
Mila zao mi je user posted image  ali nasa parola je novi ciklus-nova nada user posted image ...tako da idemo dalje user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu mila76)
Neposredna veza do poruke: 1056
   RE: Klomifen/Clomid
11.4.2010 14:19:43   
sara za
MILA zao mi je,ali nadajmo se zajedno boljem i da cemo i mi ako Bog da ugledati svojuser posted image ,ja sutra idem na folikulometriju i pregnyl,pa se cujemo.....

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1057
   RE: Klomifen/Clomid
11.4.2010 21:10:24   
mina minka
sara ze sretno

(odgovor članu sara za)
Neposredna veza do poruke: 1058
   RE: Klomifen/Clomid
11.4.2010 22:44:57   
mila76
Hvala Sara! I sretno, !!!!!!! Ja u sredu pocinjem sa Klomifenom pa cemo videti...i resila sam da vise ne kupujem testove, ne mogu da podnesem vise onu jednu crticu...cekacu posetu ginekologu .

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 1059
   RE: Klomifen/Clomid
12.4.2010 11:00:18   
andjela_sa
Drage moje evo da podnesei izvjestaj sa jutrosnjefolikulometrije.NISTA se ne desava,dosta sitnih folikula i jako tanak endometrij.Doktorica predlaze jos jedan mjesec 3x1 klomifen a nakon toga propuhivanje jajnika..........Ocajna sam i ne znam vise sta da radim

(odgovor članu mila76)
Neposredna veza do poruke: 1060
   RE: Klomifen/Clomid
12.4.2010 11:04:43   
ena0002
Za endometrij je dobar ananas i cvekla, pa jedi koliko mozes toga do slj folikulometrije mozda se stanje i popravi user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 1061
   RE: Klomifen/Clomid
12.4.2010 11:59:11   
andjela_sa
Ananas jeden,ne bas svaki dan ali ga jedem.Pored toga zadnjih par mjeseci pijem kojekakve vitamine:Prenatal,Ginko bilob,maticnu mlijec i andol 100.......prije klomifena sam bila 3 mjeseca na kontracepciji,a prije nje klomifen dva mjeseca kad je najdeblji endometrij bio 8mm a folikul 14.......Kupicu vrkutu i pokusacu i sa njom da malo "poguram" folikule.Znam da cure govore da nije pametno da se vrkuta mijesa sa klomifenom,ali ocajna sam i nemam vise snage.......

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1062
   RE: Klomifen/Clomid
12.4.2010 14:03:43   
malena27 RR
andjela klomifen istanjuje endometrij...koji je to vec ciklus sa stimulacijom klomifenom? mozda bi trebala napraviti pauzu da se jajnici i endometrij malo odmore? niposto piti klomifen i macinu travu, vrkutu i slicno!


< Poruku je uredio malena27 RR -- 12.4.2010 14:04:22 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 1063
   RE: Klomifen/Clomid
12.4.2010 15:32:20   
andjela_sa
malena27,imala sam pauzu od 3 mjeseca u kojima sam pila kontracepciju(nakon dva na klomifenu).Nakon kontracepcije,gdje su se jajnici trebali malo dovesti u red ne desava se nista.Kao da i nisam bila na njima.Katastrofa!!!Klomifen sam pila od 2DC 5dana 2x1.Danas je 10DC a od vodecih folikula ni traga ni glas.Endometrij oko 5mm.Folikulometrija ponovo za dva dana,znaci na 12Dc ali nisam optimisticna.Odlucila sam da ukljucim od danas vrkutu par dana cisto da vidim ima li kakve promjene....

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1064
   RE: Klomifen/Clomid
12.4.2010 15:48:26   
ledy blue
andjela a jeli ti ginekolog ukljucio dodatnu stimulaciju..menopur ili gonale ?

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 1065
   RE: Klomifen/Clomid
12.4.2010 18:21:32   
sara za
Cao cure,ja sam upravo dosla sa folikulometrije na desnom jajniku dva odlicna folikula, 13 dan ciklusa,dao mi je pregnyl,sutra akcija,medutim zabrinut je zbog toga sto mi i 13 dan ciklusa izađe pomalo sukrvice i u maternici imam jos malo tecnost-krvi,i nije siguran zbog toga u neki uspjeh.Kao sto sam vam vec rekla prije mjesec i po dana sam radila driling jajnika i odstranili su mi veliki septum na maternici,pa on misli da je ta krv posljedica toga,cure sta mislite vi...,ja ipak idem u akciju i probacu naci neki caj za regulisanje tog krvarenja.

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 1066
   RE: Klomifen/Clomid
12.4.2010 20:38:33   
andjela_sa
IZVORNA PORUKA: ledy blue

andjela a jeli ti ginekolog ukljucio dodatnu stimulaciju..menopur ili gonale ?


Nije mi nista ukljucio....misljenja je da bi prvo trebala ispitati prohodnost jajovoda......Nije mi jasno.Do sada nismo postigli ovulaciju i nije imalo "sta da prodje"Ja sam za varijantu rizka.Da pojacamo stimulaciju pa cemo vidjeti.Laparoskopija pa i "propuhivanje" su mi nekako previse radikalne metode.Da ne spominjem da se uzasavam operacija i boli.Mozda da potrazim drugo misljenje?Od danas 10DC sam ukljucila i vrkutu pa sta bude.Znam da ima efekat kao klomifen,i nebi se trebao piti u ciklusu sa njim,ali ionako nema folikula pa o hiperstimulaciju da i ne govorimo.
Jos jedna stvar.....zna li neka od vas da li se inseminacija radi o trosku Fonda?Moze li u drzavnoj na knjizicu i izadje li jeftinije?

< Poruku je uredio andjela_sa -- 12.4.2010 20:39:19 >

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 1067
   RE: Klomifen/Clomid
12.4.2010 20:44:45   
ena0002
Andjela ako si iz Sarajeva jedino je radi Godinjak a da nije privatno, a opet kod njega moras svasta nesto proc dok dodjes do inseminacije ukljucujuci i laparo. Ali to se samo kaze dzaba jer sam ja sad dala 200 KM a bila samo na klomifenu (sreca inace bi bilo vise). Jer se mora kupiti medij, pa dok se ostale djakonije poplacaju minimalno 200KM.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 1068
   RE: Klomifen/Clomid
12.4.2010 20:47:13   
andjela_sa

IZVORNA PORUKA: ena0002

Andjela ako si iz Sarajeva jedino je radi Godinjak a da nije privatno, a opet kod njega moras svasta nesto proc dok dodjes do inseminacije ukljucujuci i laparo. Ali to se samo kaze dzaba jer sam ja sad dala 200 KM a bila samo na klomifenu (sreca inace bi bilo vise). Jer se mora kupiti medij, pa dok se ostale djakonije poplacaju minimalno 200KM.


Znaci da je i u RS slicna situacija.Jos uvijek nekako nisam za laparoskopiju.Postoji li sansa da se inseminacija radi bez nje i propuhivanja?

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1069
   RE: Klomifen/Clomid
12.4.2010 20:54:50   
ena0002
U principu moze se inseminacija raditi i bez laparo, jedino sto je problem ako su jajovodi zacepljeni moze dovesti do vanmatericne user posted image . A ako bas hoces da budes sigurna u prohodnost jajovoda mozes uraditi HSG, to ti je puno laksa metoda user posted image , bolna jeste ali nema opste anestezije.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 1070
   RE: Klomifen/Clomid
12.4.2010 22:26:17   
andjela_sa
HSG mi je i predlozila doktorica....nisam vise sigurna ni sama.Jos cu pokusati i iduci mjesec sa 3x1 klomifen pa cemo vidjeti....Mozda bi probala i jednu inseminaciju pa onda HSG......ne znam vise ni sama sta da radim......

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1071
   RE: Klomifen/Clomid
13.4.2010 8:52:35   
vjestica
andjela nema ti svrhe kljukat se klomifenom , jer nije baš bezazlen lijek, niti ići na inseminaciju, ako ne znaš kakvo je stanje sa jajovodima
mislim da je bolje da uradiš laparoskopiju (ne plaća se apsolutno ništa ni priprema ni postupak) ili bar HSG
za HSG ne znam , ali ja sam prošla laparoskopiju, kao i većina nas ovdje i zaista nije ništa strašno, sutradan ideš kući,malo se pričuvaš i to je to
imaš i temu o laparoskopiji
s tim da ti tad mogu ukloniti i eventualne priraslice, pregledaju se jajnici (možda i vide razlog zašto se ne može izazvati ovulacija)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 1072
   RE: Klomifen/Clomid
13.4.2010 9:08:30   
andjela_sa
Vjestice,za sada znamo da je razlog neimanja ovulacije klasican PCOS!!!Jedino sam za laparoskopiju jer ima mogucnost "busenja" jajnika,zar ne?

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1073
   RE: Klomifen/Clomid
13.4.2010 9:19:23   
vjestica
e pa onda pod obavezno moraš na laparoskopiju, nema ti svrhe ni klomifen ni inseminacija bez toga
naravno da se tad može uraditi  driling jajnika tj bušenje, koje popravi situaciju ja mislim na neko vrijeme
o tome ti mogu više reći cure koje su radile driling (ja sam radila običnu dijagnostičku laparoskopiju)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 1074
   RE: Klomifen/Clomid
13.4.2010 12:28:02   
mila76
a da li moze da se uzima folna kiselina kada se pije klomifen? od sutra pijem klomifen pa sam htela da pocnem i sa posebnom ishranom koja kao pospesuje plodnost i da ubacim malo vitamina....na jogu sam krenula...pa da vidimo....jedino sto ne mogu da prestanem da pusim :(

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *