|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen/Clomid
3.7.2010 10:22:34   
ena0002
Obavezno, ali obavezno moras ici na folikulometriju kad pijes klomifen....to je bar moj stav.......sve mi razlicito reagijemo na njega...a od njega se znaju stvarati i folikularne ciste i to se sve mora pratiti.
Ako nist ti insistiraj da ides....sretno user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1201
   RE: Klomifen/Clomid
3.7.2010 11:41:58   
Anoniman
Eto ja sa svim ovim problemima da bas naletim na takvog doktora! Nisam jedina sigurno, jadne mi :|
Hvala ena0002, idem sad da zahtjevam :)

(odgovor članu ena0002)
  Neposredna veza do poruke: 1202
   RE: Klomifen/Clomid
3.7.2010 11:45:39   
ena0002
Sretno user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1203
   RE: Klomifen/Clomid
4.7.2010 20:03:36   
Ida2010
Pozdrav svim klomifenkama!!!
Moja borba za user posted image je prerasla u očaj. Već danima čitam vaše poruke i odlučih da vam se pridružim. Mislim da će mi tako biti lakše. U braku sam 4 god, a bebu želimo već 3 god i ništa od toga. Kad smo se odlučili za bebu odmah sam krenula po pretragama da bih bila sigurna da je sve ok. Tako je i bilo 2 god, nakon čega smo ustanovili da MM ima oligozoospermiju. Tada je počela moja borba. Zbog njegove nemarnosti i ne traženja rješenja, ja sam proživljavala ogromne, ogromne stresove što mi se odrazilo na štitnu žlijezdu. Mjesečnice oduvijek imam tačne u minutu, folikule, sve ok, a od kada mi se poremetio rad štitne žlijezde ponekad se dešavalo da nisam imala folikula. Već treći mjesec sam na terapiji klomife/dabroston i ništa. Jaaaaaako sam tužna i sve više očajna. Sada ponovo imam odlične folikule koji pucaju, ali bebe nema. Sutra idem na folikulometriju, pa ćemo vidjeti šta će sada reći. ISKRENO VAM ŽELIM SVIMA user posted image , JER ZNAM ŠTA ZNAČI SILNO TO ŽELJETI I DA SVE VEĆ OVAJ MJESEC UGLEDAMO user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1204
   RE: Klomifen/Clomid
4.7.2010 20:20:28   
ena0002
Ida dobro dosla user posted image ...nisi sama ima nas dosta koje se borimo za user posted image  i jedna drugoj smo velika podrska user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Ida2010)
Neposredna veza do poruke: 1205
   RE: Klomifen/Clomid
5.7.2010 13:17:27   
Dacaa
evo i mene!Po drugi put na klomifenu.user posted image Sutra mi je deveti dan i krecem sa odlaskom na uz!valjda ce ovaj mesec biti nesto.user posted image Malo samo smara sto sad moram ici stalno na folikulometriju,svaki dan....Ali iskreno se nadam da ce sad biti sve ok.ja sam se prosli mesec toliko ponadala!user posted image cak sam umislila i neke simptome trudnoce,ma bila sam uverena 100%sam trudna!Sad cu se truditi koliko je moguceuser posted image da se ne primam ko pelcer.Nedajte se cure!Uvek ima nade!kad-tad imacemo mi naseuser posted image Sigurna sam u to!user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1206
   RE: Klomifen/Clomid
5.7.2010 20:21:36   
ena0002
Sretno Dacaa user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Dacaa)
Neposredna veza do poruke: 1207
   RE: Klomifen/Clomid
6.7.2010 11:01:02   
Ida2010
Drago mi je da postoji ovaj forum user posted image Gin me naručio tek u srijedu za folikulometriju user posted image Juče sam bila vani i vidjela sam najmanje 4 trudnice. Uh, kako sam bila očajna, jedva sam čekala da dodjem kući i user posted image . Vidim da puno pišete o veličini folikula, danima ciklusa i sl. Ne znam da li je to normalno, ali ja uopšte ne razmišljam o tome. Nadam se svaki mjesec user posted image i naravno svaka user posted image me razočara, ali jednostavno nemam snage da i dalje razmišljam o tome. Ima li neko da je uspio da riješi problem ovom terapijom. One koje još uvijek nisu imate moju podršku user posted image user posted image user posted image user posted image i da što prije budeuser posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1208
   RE: Klomifen/Clomid
6.7.2010 11:08:26   
Ida2010
Ena ooo2[/b hvala na objašnjenju za mjesečnicu uz klomifen. i meni je bilo dosta smedjkasto, pa sam se baš pitala šta je to. Kakva je situacija kod tebe? Od kada si ti na klomifenu?

(odgovor članu Ida2010)
Neposredna veza do poruke: 1209
   RE: Klomifen/Clomid
6.7.2010 13:40:41   
smarija
Ida velicina folikula ti je bitna da li ce doci do trudnoce ili ne,odnosno da li ce doci do pucanja folikula,koliko ih imas,a samp pucanje se desava otprilike kad oni narastu od 19mm-22mm i tada su najbolji.Nemoj da se razocaras jel nekim curama klomifen i nije bio od nekog znacaja evo meni na primjer, ja ga isto pijem ali i primam gonal f injekcije i sad se spremam za inseminaciju,a bez injekcija uz samo klomifen moji folikuli budu do 16mm i tu stanu sa rastom.

Ida to je sve individualno od zene do zene,i zavisi koji problem bracni par ima. koliko sam shvatila iz tvoje prethodne poruke veci problem je do tvog muza,i moje misljenje je da bi i on trebao da se podvrgne lijecenju


< Poruku je uredio smarija -- 6.7.2010 13:43:58 >

(odgovor članu Ida2010)
Neposredna veza do poruke: 1210
   RE: Klomifen/Clomid
6.7.2010 15:04:34   
Dacaa
ena hvala!user posted image user posted image
Ida ja idem cisto da vidim da ne bi doslo do hiperstimulacije,a imam i policisticne jajnike usput pa to sve komplikuje....
Mada ,da znas da me to sve jako optereti.U poslednje vreme i prirodno,bez klomifena sam imala folikul,isla svaki dan na uz,pukao,sve kako treba....I opet nema trudnoce..user posted image Ma verujem da samo treba biti uporan!user posted image

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 1211
   RE: Klomifen/Clomid
6.7.2010 15:16:11   
Ida2010
znam da su folikuli jako bitni, ali ja nemam više snage da razmišljam o njihovoj veličini.Kod mene su uredno rasli i pucali, dok mi se nije javila hipertireoza. Zbog nje mi se znalo desiti da nisam imala folikule i gin mi dao ovu terapiju. A kod MM ima problem oligozoospermija, samo što se on ne opterećuje previše oko toga. Zato sada ja imam hipertireozu koju je nastala od prevelike kol stresa user posted image Dacaa drago mi je za tvoj folikul koji je nastao prirodno i želim ti još više folikula. SAMO SE OPUSTI! Ja sam već počela da gubim nadu da ću ikada postati mama i taj mi je pojam sam dio najljepše bajke

(odgovor članu Dacaa)
Neposredna veza do poruke: 1212
   RE: Klomifen/Clomid
6.7.2010 18:53:41   
ena0002
Ida ja sad pauziram od svega user posted image , a prije toga sam bila na klomifenu tri uzastopna ciklusa od cega sam dva puta radila i inseminaciju. Ja sam do sada poprilicno dobro reagovala ali kao sto vidis opet nema rezultata user posted image
Ne znam sta da ti savjetujem....vidim da se jako puno sekiras, kao uostalom sve mi ali ja se nikada ali bas nikada necu prestati nadati user posted image ....nastojim u nekim periodima da se toliko ne opterecujem oko toga....kao npr. sad ovo ljeto, sebi sam dala oduska od svega i ako mi vjerujes nemam pojma koji mi je dc user posted image ....moram napuniti baterije za dalju borbu.
Ne znam sta si sve radila od pretraga i koji te dr. vodi...mozda da probate i sa kojom inseminacijom.
Da ne zacatavamo temu ima cekaonica gdje se mi trudilice tako lijepo ispricamo i utjesima pa naleti user posted image
http://www.ringeraja.ba/forum/m_649749/mpage_19/key_/tm.htm

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Ida2010)
Neposredna veza do poruke: 1213
   RE: Klomifen/Clomid
6.7.2010 23:09:35   
skopska
cure molim vas za pomoc, jas sam bila drugi ciklus na klomifenu, imala folikule primila pregnyl od 10000 i radila inseminaciju pred 11 dana. Ali meni na dan inseminaciju folikul je bio 24 mm i nije bio puknut. Ne znam sto se desilo ali imala sam nelagodnost u jajnike i bila kod ginekologa i sad su mi se stvorile ciste. Ne znam dali folikul nije pukao i je prerastao u cistu ili je cista od zutog tela, doktor nije siguran. Ja osecam kao nadut stomak i neko secenje i pritisak u jajnika. Sad koristim utrogestan i cekam da uradim test krvi. ali me jajnici bole od te ciste. Molim vas za savet, jel neko od vas imao ciste od stimulacije i kako cu se resite od njih?

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1214
   RE: Klomifen/Clomid
7.7.2010 10:41:22   
ena0002
Znaju ce pojaviti ciste od stimulacije, na zalost user posted image ....moj gin zna nekada da ne daje Pregnyl kad vidi da je folikul prerastao pa pusti da sam pukne, pretpostavljam da se to i tebi desilo user posted image ...vjerovatno bi bolje bilo da nisi primila Pregnyl.
Takve ciste u vecini slucajeva odu sa user posted image ...

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu skopska)
Neposredna veza do poruke: 1215
   RE: Klomifen/Clomid
7.7.2010 11:20:02   
Starka
Draga Ida2010, stvarno mi je žao. Žao mi je što ti je sve udarilo na zdravlje. Probaj muža natjerati da počne koristiti neke vitamine, sa njegovom dijagnozom teško da ćeš ostati prirodno trudna. Želim ti puno sreće user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 7.7.2010 19:04:36 >


_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu Ida2010)
Neposredna veza do poruke: 1216
   RE: Klomifen/Clomid
7.7.2010 14:22:16   
Dacaa
Evo i mene.Bila sam na uz.Danas mi je 10dan.Uz mnostvo malih folikula imam na svakom jajniku po jedan veci.Na levom je 19mm,a na desnom 11mm.Sve je to ok,ali mi je endometrijum7!!!Dao mi je neki lek da kupim i to na moj nagovor.Samo jednom mi je endom.bio 11.5mm.Inace mi je uvek tanak.Sad cu da se nalijem onim cajem od virka kazu da on pomaze.Jako sam se iznervirala da nisam trazila lek ne bi ga ni dao.I kao ovaj put bi moglo da bude nesto.A gde ce da se zakaci?user posted image user posted image
Cure da li je neka od vas imala slican problem i sta je pila?da li je tacno da klomifen stanjuje debljinu endom.?Inace sutra opat idem na uz da vidimo sta se desava.Poyelite mi srecu....Da se ugoji malo taj endom.

(odgovor članu Starka)
Neposredna veza do poruke: 1217
   RE: Klomifen/Clomid
7.7.2010 14:28:49   
Dacaa
Znam da ti nije lako, pa i sama sam sinoc plakala od muke.Ali opet razmisljam pa zar je moguce da necemo imati dete a toliko ga zelimo?!To je prosto nemoguce.Ja i moj muz sinoc tako pricamo,sad nam je u avgustu pune tri god.kako se borimo!!!Snjim je sve ok.a ja nema gde me nije bilo.Imala sam i dve intervencije i ako ne ostanem trudna do septembra opet moram u bolnicu da mi gledaju da li su mi jajovodi jos uvek prohodni!Majke mi mile sad da imam novca za vto isla bih odmah!!!Veruj mi sto puta sam odustajala i onda opet sutra je novi dan.Bice bolje!Nedaj se i samo veruj bice nesto.Nada zadnja umire.user posted image user posted image



< Poruku je uredio malena27 RR -- 7.7.2010 19:03:55 >

(odgovor članu Ida2010)
Neposredna veza do poruke: 1218
   RE: Klomifen/Clomid
7.7.2010 14:36:24   
Zoe
Dacaa istina je da duža upotreba Klomifena stanjuje endometrij, al jedi dosta ananas, on ti je odličan za endometrij,želim ti puunoo sreće kao i ostalim Klomifenkamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu Dacaa)
Neposredna veza do poruke: 1219
   RE: Klomifen/Clomid
7.7.2010 14:47:23   
Dacaa
zoeuser posted image user posted image user posted image Hmmmm imam ananas!user posted image I ja nam svima zelimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 1220
   RE: Klomifen/Clomid
7.7.2010 17:13:43   
ena0002
IZVORNA PORUKA: Dacaa

Danas mi je 10dan.Na levom je 19mm,a na desnom 11mm.Sve je to ok,ali mi je endometrijum7!!!

Hej pa ne sekiraj se i folikuli i endometrij ti je OK user posted image . Ja sam bila tri cklusa na klomifenu i svaki put mi je 8 dc endometrij bio 5, a 10 dc 7 mm...i gin mi nikada nije rekao da je to nedovoljno, jer do 12-13 dc kad je ovulacija ili zakazana inseminacija on sigurno bude oko 12mm
I pazi sa cajevima, ja ih ne bih kombinovala sa klomifenom.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Dacaa)
Neposredna veza do poruke: 1221
   RE: Klomifen/Clomid
7.7.2010 17:37:17   
Dacaa
ena on meni kaze da je to tanko.Sad si me malo smirila.Inace lek se zove utrogeston i papreno je skup!!!Hvala ti puno,divna si!

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1222
   RE: Klomifen/Clomid
7.7.2010 19:00:43   
Ida2010
Evo me upravo od gin. Sve je ok, super, super, kako on to kaže.Folikuli na oba jajnika,veličine 2,01x2,32 cm i 2,00x2,15 cm i kaže da će pucati za 2-3 dana.Endometrij uredne veličine i kao maternica odlična za primanje ploda user posted image .Nalaz hormona štitnjače dans dobila i oni ok,ali nalaz muža užas user posted image .Tako da mi je gin od slj mjesec isključio terapiju klomifen/dabroston i savjetovao IVF user posted image .Opet razočarana,sve uredu a zapravo ništa nije uredu. Šta imam od toga što je kod mene sve ok. Dacaa po ovim brojkama,ja bih rekla da ti je endometrij ok za 10 dc. Nemoj da plačeš,dobiti ćeš i ti svojihuser posted image sreće.Nije lako čekati,to mi najbolje znamo,ali oni koji su to lako dobili sigurno neće cijeniti kao mi

(odgovor članu Dacaa)
Neposredna veza do poruke: 1223
   RE: Klomifen/Clomid
7.7.2010 19:04:52   
Ida2010
Ena0002 žao mi je zbog svega što si do sada prošla. Ali mi je drago zbog tvoje trenutne opuštenosti.Možda te baš takvo razmišljanje i opuštenost ovog divnog ljeta dovede do user posted image . Ja ti iskreno želim da ugledaš što prije user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ida2010)
Neposredna veza do poruke: 1224
   RE: Klomifen/Clomid
7.7.2010 19:56:07   
ena0002
Hvala Ida user posted image ...ma ja sam se nekako pomirila sa cinjenicom da od pirodnog pokusaja nema nista....ali opet nikad se ne zna.......sad sam na inseminacijama pa cemo vidjeti za dalje.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Ida2010)
Neposredna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *