|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen/Clomid
30.9.2010 9:13:28   
Dragička
ja danas počinjem s drugom turom klomifena..... pa za nadati je se nečemu

_____________________________

2x AIH=0
3x IVF=0
nada umire zadnja

(odgovor članu za)
Neposredna veza do poruke: 1251
   RE: Klomifen/Clomid
30.9.2010 21:57:26   
ena0002
Sretno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Dragička)
Neposredna veza do poruke: 1252
   RE: Klomifen/Clomid
1.10.2010 18:58:57   
nadada
drage moje klomifenke, evo i ja krecem u akciju od nedjelje 2x1 klomifen do 10dc. prvi mi je to put nadam se da cu dobro reagirati. drzim nam svima palčeve da sto prije ugledamouser posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1253
   RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
4.10.2010 16:05:34   
mazaLy
ismihana
 pozz vidim da si probala klomifen a radi se o tome da sam ja jedna od novih clanova citala sam vasa iskustva i super je to sto ovako se moze razgovarati i djeliti misljenja ....
molim te htjela bi samo pitati da li je moguce i dobro koristiiti klomifen (ja sam u libiji i imam clomid)na svoju ruku ???koliko je to bas pametna ideja jer sam ja prije tri mjeseca bila u bosni na odmoru i radila papa nalaz koji je ok i kolposkopiju i ultrazvucni pregled i sve ok ali radila sam nalaz prije 6 mjeseci koji je niska vrijednost ovulacije???s obzirom da ja ovdje u arapskoj zemlji bas je zabranjen pregled strankinjama ginekoloski a nema zenskog ginekologa samo aparativni su pregledi!!iams li iskustva koliko je dobar klomifen za probati??(jedno pakovanje)

_____________________________

Sreca si moja tiiiii..............<3<3

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 1254
   RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
4.10.2010 18:02:48   
ena0002
MazaLy vidim da si bas u teskoj situaciji user posted image ....pa ne znam sta bih ti rekla....ono sto znam jeste da ga nije nikako preporucljivo piti bez kontrole ginekologa. Ja kad ga pijem pijem od 3-8 dc i kontrolu imam 8, 10 i 12 dc....jako je bitno ici na kontrole, tj. folikulometriju jer neke zene jednostavno reaguju tako da dobiju ciste.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu mazaLy)
Neposredna veza do poruke: 1255
   RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
4.10.2010 19:55:01   
AMELIC
Maza Ly...s klomifenom treba biti jako oprezan...meni je uzrokovao cistu...bilo je užasno bolno...čak su me trebali hospitalizirati, jer je bila velika i mislili su da neće puknuti samauser posted image  Na kraju se dobro završilo ali se ne bi usudila ponovo ga piti bez redovnih folikulometrija! U svakom slučaju sretnouser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1256
   RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
4.10.2010 23:31:33   
malena27 RR
samo da se nadovezem...klomifen moze uzrokovati i hiperstimulaciju jajnika....pa mozes zavrsiti i u bolnici....
ne zelim da te prepadam, ali lijekove poput klomifena ne mozes uzimati na svoju ruku.... cak ni jedno jedino pakovanje....



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 1257
   RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
5.10.2010 11:52:53   
mazaLy
Cure hvala vam puno puno ali sad sam kao sto ena002 kaye bas u teskoj i nerjesivoj situaciji ...pa ok necu ni to bolje ostati na cemu jesamnego da imam probleme..hvala cure jos jednom!!

_____________________________

Sreca si moja tiiiii..............<3<3

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1258
   RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
8.10.2010 13:18:44   
pdada
Cao cure,mogu li vam se i ja malo pridruziti,ja sam na klomifenu i danas sam primila prvu inekciju menopura,prvi put primam ove inekcije,dobila sam tri komada da primim.Zelim vam svima puno uspjeha i da ne  cekate user posted image dugo kao ja

(odgovor članu mazaLy)
Neposredna veza do poruke: 1259
   RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
8.10.2010 14:29:41   
mazaLy
user posted image user posted image user posted image zelim ti sve najbolje da uspijes i ubrzooo nakon ugledasuser posted image user posted image user posted image hehehe


_____________________________

Sreca si moja tiiiii..............<3<3

(odgovor članu pdada)
Neposredna veza do poruke: 1260
   RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
8.10.2010 20:09:24   
pdada
Hvala,ja se ne nadam puno,ali kako bude,jer ako se puno nadas,onda se jos vise razocaras,ali bit ce kako je sudjenouser posted image

(odgovor članu mazaLy)
Neposredna veza do poruke: 1261
   RE: Klomifen/Clomid
12.10.2010 22:18:00   
lana1
bok svima. dugo gledam i čitam ove forume i napokon  se odlučila prijaviti. imala bi jednu molbu - jel ima ko višak klomifen tablete. obišla sam sve moguće ljekarne u Zagrebu i nigdje ih nema.  unaprijed veliko  hvala user posted image

(odgovor članu STUHA)
Neposredna veza do poruke: 1262
   RE: Klomifen/Clomid
13.10.2010 12:17:28   
malena1978
draga lana1

nemam višak tableta ali bih ti mogla kupiti i poslati, čini mi se da je ovdje prilično lako ih pronaći u apoteci.


< Poruku je uredio malena27 RR -- 13.10.2010 12:36:39 >

(odgovor članu lana1)
Neposredna veza do poruke: 1263
   RE: Klomifen/Clomid
13.10.2010 12:22:01   
malena1978
pozdrav svima

ja ću samo kratko napisati svoje VEOMA pozitivno iskustvo sa Klomifenom, ispila sam samo jednu kutiju od 5. dana ciklusa i sad sam user posted image , Klomifen sam jako dobro podnijela i na folikulometriji sam imala 4 kvalitetna folikula od kojih je jedan bio izgleda više sreće od ostalih :) išla sam tri puta na folikulometriju u toku tog mjeseca, a koristila sam i ovulacijske testove i imali smo odnos svaki dan u periodu kad se očekivala ovulacija i kad je prema testu i nastupila. smijala sam se sama sebi ali poslije odnosa sam digla noge na zid i ležala tako pola sata. sad sam u 17. sedmici.

naravno, ne treba ga uzimati na svoju ruku i bez folikulometrije

želim vam svima ovakvu sreću i da brzo dočekate svoje user posted image

(odgovor članu malena1978)
Neposredna veza do poruke: 1264
   RE: Klomifen/Clomid
13.10.2010 17:31:55   
mazaLy
pdada bas tako samo polako i nenadano odnosno spontano sve se desava pa uz Boziju pomoc i Milost sve ce biti ok..
malena 1978 jako mi je drago da si uspjela i sada ti zelim sve najbolje user posted image user posted image user posted image  bas se jako radujem jer si uspjela!!cestitke!!

_____________________________

Sreca si moja tiiiii..............<3<3

(odgovor članu malena1978)
Neposredna veza do poruke: 1265
   RE: Klomifen/Clomid
16.10.2010 4:20:09   
trudilicaa
Klomifenke eto i mene medju vama, nadam se da sam dobrodoslauser posted image ! Imam policisticne jajnike, menstruacije su solidne, kilaza takodje,malo mi je izrazena dlakavost u predijelu stomaka! U braku sam 2 god. i 3 mj, bebaca jos nema. Hormonske analize su sledece:

T.S.H..............................5,50 mUI/L       referentna vrijednost  0,2 à  4,20
PROLACTIN.....................32,03 ng/ml     referentna vrijednost  4,79  à  23,3
F.S.H..............................6,6 UI/L
L.H.................................15,9 UI/L
17 beta-oestradiol...........55,4 pg/ml
sulfate de DHEA...............222 ug/dl
testosterone ..........................2,6n mol/l
0,7 ng/ml

delta 4-androstenedione.........11,1 nmol/l
3,2 ng/ml

Dobila sam tbl. Clomid 1x1  5 dana  i Duphastone 2x1  10 dana! Zanima me kakva su vasa iskustva? Jeli koja od vas zatrudnila uz pomoc ovih tableta? Mozda postoji i neki prirodni preparat koji mogu koristiti paralelno sa terapijom, kojim namirnicama dati prednost a koje konzumirati manje?  Citajuci vase postove vidim da se uz Clomid dari i folikulometrija, meni je doktorica rekla da uzimam ovde tablete 4 mj a ako nebude bilo trudnoce da odem na kontrolu i da cemo napraviti malu pauzi i onda dalje.... a folikulometriju mi nije spominjala. user posted image user posted image user posted image Dali je neka od vas torsila ovde tablete a da nije isla na folikulometrijuuser posted image

Jedva cekam user posted image kako bih sto prije pocela s terapijom! Nadam se da cu brzo reagirati na clomid te uz Boziju pomoc i vec sljedeceg mjeseca ugledati user posted image user posted image  



< Poruku je uredio trudilicaa -- 16.10.2010 4:27:41 >

(odgovor članu mazaLy)
Neposredna veza do poruke: 1266
   RE: Klomifen/Clomid
16.10.2010 19:41:46   
pdada
Malena bas mi je dragouser posted image user posted image user posted image ,zelim ti mnogo zdravlja i sve naj....da docekas svoje malo sunasce,ja se nadam da cemo sve na kraju ipak docekatiuser posted image

(odgovor članu malena1978)
Neposredna veza do poruke: 1267
   RE: Klomifen/Clomid
16.10.2010 19:46:29   
pdada
Ja sam jako nervozna juce sam bila na prvoj folikulometriji,lijevi jajnik 3x11mm a desni 2x6.5mm,endometrij 4mm.pa sam se malo zabrinula,prosle godine sam samo sa klomifenom imala vece folikule na prvoj folikulometriji,a sad sam primila i taj menopur,sledecu folikulomertiju imam u ponedeljak,valjda ce se bar jedan oteti i povestiuser posted image .

(odgovor članu pdada)
Neposredna veza do poruke: 1268
   RE: Klomifen/Clomid
18.10.2010 15:38:19   
ena0002
Ne sekiraj se...to je tek bila prva folikulometrija a ako si primila menopur porast ce jos...imaju vremena user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu pdada)
Neposredna veza do poruke: 1269
   RE: Klomifen/Clomid
18.10.2010 16:25:58   
merima_s
Ja trebam od sutra ponovo piti klomifen ali ne znam hocu li poceti. Ubija me ovo iscekivanje, brojanje dana..... i na kraju user posted image svaki put dodje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1270
   RE: Klomifen/Clomid
19.10.2010 13:12:36   
pdada
Juce sam bila i narasli su samo po 4mm,sad na desnom jajniku imam 15mm 14.5mm 14mm a na lijevom je ostao jedan 10mm.Sutra idem opet i sutra je 15 dan. Naj vise se bojim da sutra kad odem da ih vise nece biti,a trebala bih dobiti stopericu i ici na insemenaciju,tako da sam sva na iglama,ali sta mogu,bit ce kako je sudjeno.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1271
   RE: Klomifen/Clomid
19.10.2010 13:14:50   
pdada
Draga Merima,jest da nam je svima tesko,ali nemoj samo odustati,onda se nemas cemu nadati,kazu meni da se opustim da ne mislim,sve ja to znam,ali nije to lako,ali ja se necu predati,jer ja mislim da ja bez stimuulacije ne mogu ostatiuser posted image .Em kosta zivaca ,em kosta dzepa ,ali sve zauser posted image

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 1272
   RE: Klomifen/Clomid
19.10.2010 13:21:37   
mazaLy
Drage moje ... za sve vas trudilice vrijedne, punoo vam zelim strpljenja ,sabura i ono sto najvise treba zdravlja i snage ...ali bit ce ono sto mora i kako nam Bog odredi..
Mi smo tu da se borimo ....i ja sam malo danas bas tuzna nakon svega i iscekivanjauser posted image  kasnila tri dana i danas test negativan ....dosla user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

IDEMO DALJE.......user posted image user posted image

_____________________________

Sreca si moja tiiiii..............<3<3

(odgovor članu pdada)
Neposredna veza do poruke: 1273
   RE: Klomifen/Clomid
19.10.2010 13:50:31   
pdada
Draga moja bas mi je zao,meni se toliko puta vec desilo,iscekivanje i user posted image ,dodje.Ali kao sto smo obe rekle,idemo dalje u borbu.Koliko dugo ti vec cekas?

(odgovor članu mazaLy)
Neposredna veza do poruke: 1274
   RE: Klomifen/Clomid
20.10.2010 8:10:48   
merima_s
Covjek stvarno treba biti dosta jak da se bori sa ovim. Svaki mjesec nova nada,novo razocarenje i sve veci strah da ce se na tome zavrsiti.
Ja cu ovaj mjesec definitivno pauzirati od klomifena, bavit se nekim drugim stvarima pa cu nastaviti dalje aBd u novembru.
Meni je ovo trebala biti 4. tura klomifena. Koliko se on pije prije nego predloze neku drugu terapiju, laparoskopiju ili inseminaciju?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 20.10.2010 9:31:22 >


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu pdada)
Neposredna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *