|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen/Clomid
7.12.2010 15:27:43   
ančii
Vanchi88....ja sam prije dobivala menge na 28 dan ili 29 al sad su mi se malo produzili ciklusi npa bas neznam kad mije ovulacija pa cu zato ovaj mjesec vidjeti sa trakicama koje pokazuju 99 % ovulaciju,znaci da vidim da li imam posle klomofena sada posle spontanog,a to sto nisi isla na folikulimetriju nije vazno ako normalno reagiras,moja dr u ljubljani mi je rekla da nemam potrebe ici na mjerenje folikula jer normalno reagiram,prvi mjesec sam uzimala po jednu tabletu pa su me bolili jajnici oko ovulacije pa mi je rekla naslednji mjesec uzmi pola i tada nisam nista osjetila i zatrudnila ali sada je sve malo drugacije,a tako mi je i moj ginegolog u kranju rekao isto...znaci ti imas svoje folikule a klomifen samo pomogne da puknu,ali mi je rekao da psiha igra glavnu ulogu tako da nesmijes da se sekiras,mene ce ova u ljubljani sigurno poslati na umjetnu jer do sad sam sve pokusala jos je to ostalo...veliki pozdrav za tebe i ostali tim

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 1301
   RE: Klomifen/Clomid
7.12.2010 19:41:17   
ena0002
U principu kad se uzima klomifen trebalo bi da se prati rast folikula jer moze doci do hiperstimulacije iili se desiti da folikul ne pukne. Najmanje dva puta bi trebala otici na UZV

< Poruku je uredio malena27 RR -- 7.12.2010 19:48:19 >


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 1302
   RE: Klomifen/Clomid
7.12.2010 19:51:39   
vanchi88
pa,da to i ja kazem......i pitala sam doktora kad da dodjem, rekao je da nije potrebno.....sad sta da radim.....

< Poruku je uredio malena27 RR -- 7.12.2010 19:56:00 >

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1303
   RE: Klomifen/Clomid
7.12.2010 19:55:45   
malena27 RR
vanchi i ja sam bila na klomifenu bez folikulometrije.... nije mi nista bilo, iako sam 2 mjeseca bila na klomifenu...
ocigledno ni tvoj ginic nije strucan za neplodnost, ili klomifen ne smatra opasnim....
posavjetuj se s nekim drugim ginekologom....


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 1304
   RE: Klomifen/Clomid
7.12.2010 20:01:19   
vanchi88
nisam vise pametna majke mi......nisam isla nikome za neplodnost, sto se njega tice normalna  zdrava zena....ali klomifen samo da ubrza proces zatrudnjivanja posto tek 6mj pokusavamo.....ma i ne punih 6mj....

< Poruku je uredio malena27 RR -- 7.12.2010 20:07:00 >

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1305
   RE: Klomifen/Clomid
7.12.2010 21:18:40   
AMELIC
Ja danas otpočela turu klomifena...nisam dugo pa da obnovim gradivouser posted image user posted image
Prva folikulometrija  13.12....aBduser posted image
I ne nikada ne bih koristila bilo kakve tablete za stimulaciju bez strogog nazora liječnika!!! Klomifen nije tako bezazlen kao što neki misle...ja sam doživjela hiperstimulaciju i ne dao Bog nikomeuser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 1306
   RE: Klomifen/Clomid
7.12.2010 21:22:07   
ena0002
Svim klomifenkama sretno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 1307
   RE: Klomifen/Clomid
8.12.2010 8:02:54   
PIko123
Ancii, ja sam sigurna da će to sve biti u redu i da ces ti ubrzo ponovo zatrudniti, moramo samo biti strpljive i čekati pravo jajasce user posted image
Ja sam danas opet bila na folikulometriji (13DC). Folikuli rastu. Sada na lijevom jajniku imam 2 (16,2 i 14,5 mm). A ovaj folikul koji sam imala na desnom jajniku je ostao isti. Dakle, pretpostavljam ništa od njega user posted image . Jos koji dan pa u akciju...

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 1308
   RE: Klomifen/Clomid
8.12.2010 10:40:14   
vanchi88
Drage moje cure....
imam jedan maleni problemcic....
juce sam bila ok, nisam imala nikakvih bolova, normalno jela, imala goste sinoc, legla oko 12h ....u 3h ujutru ja se budim kao ludaaa....oblio me znoj, valjala sam se po krevetu, malo me stomacic bolio u predjelu jajnika, i maternice...kao da ziga maloo, ja ustanem u wc da se umijem...i povratim, nisam puno ali mi kao malo bi lakse....i ja u krevet opet, misleci da su zaspati ko beba, medjutim muz se probudi i bio budan sa mnom...posle toga sam jos 4x povratila, dok nisam dosla do faze gde vise nemam sta povratiti pa se natezem jer mi strasno caj od nane smrdio....bilo mi muka kad god cujem da njemu stomak krci...kao da sam izludila, zaspala sam negde ko 8h jedva...muku mucila....sad me sve i jedan misic boli, a nit' sam gladna niti zedna.....spavala bi ali me vise stomak zaboli kad lezim.........
da ja nisam uhvatila macka ??

(odgovor članu PIko123)
Neposredna veza do poruke: 1309
   RE: Klomifen/Clomid
8.12.2010 13:11:56   
za
Cao cure treba mi jedan savjet ako je neka iz Tuzle dali je nju mozda njen gine.iz doma zd.poslao na gradinu da radi folikulometriju jer sam juce radila u domu zdravlja deveti dan desni jajni folikul 11,5mm na desnom nekoliko sitnih endometrij 4.7 mm i rece mi da radim dvanesti dan na gradini ali mi nije jasno zasto jer nikada nisam do sada radila gore a nisam ni radila hormonslni status a ni prohodnost jajnika hitnoooo odgovor!!!!!!

(odgovor članu ančii)
Neposredna veza do poruke: 1310
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2010 15:33:57   
za
Cure moje nesto vas nema a ja se ubi od brige sutra moram goreeeee...

(odgovor članu ančii)
Neposredna veza do poruke: 1311
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2010 15:53:38   
mina minka
za ja sam folikumetriju radila uvijek privatno tako da ne znam, a vjerovatno ces otic na ginekolosko odjeljenje to je ondje u prizemlju, ptaj portira. sretno. hormonalni status radi se na nuklearnoj uzmes uputnicu od porodicne

_____________________________

Šansa se uvijek pojavljuje u najnepovoljnijem trenutku

(odgovor članu za)
Neposredna veza do poruke: 1312
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2010 16:25:09   
ajla86
evo i ja sam bila kog ginekologa...opet desni jajnik ko pocne malo da radi i poslije opet samo zaledi i to malo folikule sto je napravio na ovoj folikometriji se nije vidjelo znaci nista sa desne strane.a ljeve imam 20 mm i 18 mm i primila pregnil..izracunala sve po p.s.-u kad trebam u akciju se dati i palo mi je da se na u 3 navece i u 5 ma hajde......ustala sam ja....plaknula se i ko fol malo krenuli u akciju sama sam sebi bila u isto vrijeme i smjesna i jadna....bas mi se sazalilo....imali smo odnos a meni su suze krenule mame mi...kad je zazvonio alarm u pet a na poso krecem u 6 ma hajde sve je otislo u p.m neide to tako...bar kod mene...psiha ubija kontam o tim jajascadima nema smisla zaista....kako vi ciljane odnose podnesete psihicki...ja se nemogu opustiti nema parauser posted image user posted image

(odgovor članu PIko123)
Neposredna veza do poruke: 1313
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2010 17:48:11   
AMELIC
Ajla draga a kako izračuna u 3 ujutro da trebaš imat odnos...to prviput čujemuser posted image

Za, ja radim privatno i nemam pojma ni u DZ kako je a kamoli na UKC...kakouspiješ doći na red u DZ...u 7 ujutro 30 žena čekauser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1314
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2010 18:24:33   
ajla86
pa primila pregnil navece i trebala imati odnos tacno nakon 34 sata i opnda opet nakon dva sata.i koje sam ja srece ispade da se moram na sabahu kad mi nije do mene a kamo li do.....

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 1315
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2010 18:36:39   
ajla86
i tako sam u tri na jedvite jade zadali malo akcije ...a poslije nista nismo,jer kako sam pisala fakat sam se sazalila sama na sebe user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image tako da nista od ovog mjeseca....OPET!!!!
hajde bit ce bolje jednog dana.....
da nezelimo....dobili bi....tako je to u zivotu sta zelis neces dobiti da se na glavu nasadis user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1316
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2010 19:41:53   
ena0002
Ja znam da ti nije do smjeha ali meni malo smjesno user posted image ....i ja kad sam bila na ciljanom racunala i racunala i kad sam primila pregnyl opet morala ustati u 7 ujutro da akcijamo user posted image
Ma ne sekkiraj se unaprijed i jednom je dovoljno a folikuli su ti bili super user posted image user posted image user posted image
Nego ja nekako ne upratih kod kojeg dr si?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 9.12.2010 19:54:52 >


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1317
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2010 19:54:54   
ajla86
ma meni je sve ovo postalo cirkus...sama se sebi smijem....poslije akcije dizi noge da se slegne dobro ma hajde...
ja sam kod mehmedbasica kad ga spomenem ustanem,kako je divan nakon godinjakovih rijeci da nikad necu roditi da nemam sanse....on me jedini uzeo za ruku i reko...uspjet cemo ne brini se.mada ja mislim da nista nemoze ovako se postici,racunajuci i nazor se....
mislim da ce mi ovo biti i poslijednji ciklus ciljanih da cu malo uzeti pauze sebi ....pa zgadit ce mi se i sex zbog ovoga.ubi psiha
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
zanima me mozel se uz dabroston (moram ga piti nakon plodnih dana 14 dana 2x1 pa uraditi test) piti cajevi tipa macine trave,crvenog zdravca i vrkute???da se malo izcistim od ove silne hemije.....znaci ena nisam jedina koja se morala na sabahu user posted image
nadam se da ce nam se jednom isplatiti pa da nazdravimo za ove silne zornjake......

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1318
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2010 19:56:04   
malena27 RR
ne  macinoj i klomifenu zajedno...niti bilo koja travka sa klomifenom... 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1319
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2010 20:01:23   
ena0002
Ja sam kod Godinjaka i bas mi je cudno da ti je tako rekao user posted image
Ma nista ako te toliko opterecuju ti ciljani vidi sa dr da radite inseminaciju...mada se i nakon inseminacije mora odraditi domaca zadaca...ali bar nije ranom zorom user posted image user posted image user posted image
A eto Malena ti je rekla za te travke i hormone user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 9.12.2010 20:04:29 >


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1320
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2010 20:02:34   
ajla86
zavrsila sam sa klamifenom sutra mi je kraj plodnih dana i pocinjem dabroston zbog neredovne ..user posted image pa neznam imal veze sto sam dozu klamifena odradila.....

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1321
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2010 20:04:04   
malena27 RR
ne smijes ni sa dabrostonom kombinovati.... 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1322
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2010 20:06:30   
ena0002
IZVORNA PORUKA: ajla86
pa neznam imal veze sto sam dozu klamifena odradila.....

Ima veze jer klomifen djeluje i malo duze nakon uzimanja terapije. Nemoj nista piti bar jedan mjesec nakon stimulacije
Nego haj u cekaonicu user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1323
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2010 20:08:02   
ajla86
kako sam ja imala ruzno iskustvo sa godinjakom....jos sam med.sestra,stara mi radi u sali babica pa smo ganjali sa svih strana znas kako to ide.... ali nista ga nije moglo prevariti da me makar pogleda na pravi nacin...kad sam nakon 2 god zanijela pod silnim tbl i izgubila plod...reko je TAKO JE KAD COVJEK HOCE NESTO NAZOR.ja bi ga mogla na lomaci spaliti isla sam mu i privatno ali nikad mi nista nije dao od th niti ista a ovaj je king ja mu ljubim ruku svaki put kad odem.makar me primio ko insana i potapso po ramenu.ipak mi to puno znaci....user posted image fakat sam jadna user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1324
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2010 20:17:45   
vjestica
ajla sve su ti cure rekle, ne kombinovati travke i lijekove nikako
što se tiče akcijanja, jedan moja kolegica kad treba akcijati čitala erotsku literaturu i gledala erotske filmove da se opust i pripremi user posted image
a za Godinjaka ne mogu vjerovati da ti je to rekaouser posted image
jesi li kod njega uradila sve pretrage i laparo i zašto ti je to rekao?
zašto ti nije dao nikakvu terapiju?
jeli ti predlagao inseminaciju ili sl?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *