|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen/Clomid
20.10.2010 10:14:21   
lamama
I kod inseminacije se pije klomifen, počinje sa klomifenom, ako folikuli ne rastu kako treba onda se uključuje menopur ili gonal.

A laparoskopija, ne znam kakav je tvoj problem, ja sam imala samo jedan jajovod, jer mi je odstranjen drugi i nisam mogla da se liječim dok ne uradim laparoskopiju i ne provjere prohodnost lijevog, tako da sam ja odmah radila laparoskopiju, e sada sve zavisi.


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 1276
   RE: Klomifen/Clomid
20.10.2010 12:55:13   
pdada
Evo cure ja stigla,sinoc mi popucali folikuli,tacno sam znala jer me bolilo,tako da od insemenacije ovaj mjesec nista,rekla doktorica da probamo danas i sutra sami,pa ko zna,mozda se i desi,a ako ne,onda pauziram jedan mjesec pa onda opet ista terapija,klomifen i menopur.Bila sam spremna na ovo,nisam se puno nadala,vec sam navikla,pa nisam u velikom bedaku.Sta bih,idemo dalje,user posted image Cure moje drage ,samo ne odustajte,ali nemojte i preterano korisitit terapije iz mjeseca u mjesec.

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 1277
   RE: Klomifen/Clomid
20.10.2010 13:04:30   
ena0002
Pdada bas mi je zao sto nisi uspjela odraditi inseminaciju user posted image ......ali nikada se se ne zna...vi radite domacu zadacu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu pdada)
Neposredna veza do poruke: 1278
   RE: Klomifen/Clomid
20.10.2010 17:54:03   
pdada
Ena ,hvala ti na podrsci,a probat cemo ali ni u to ne ulazem puno nade,ali idemo dalje

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1279
   Klomifen/Clomid
24.10.2010 12:35:45   
sonnyinusa
Zabranjeno je pisati velikim slovima po pravilima foruma.
Takodjer zabranjeno je mijenjati naziv tema!

LP, RR Tim





< Poruku je uredio malena27 RR -- 24.10.2010 18:40:37 >

(odgovor članu STUHA)
Neposredna veza do poruke: 1280
   RE: Klomifen/Clomid
18.11.2010 7:01:57   
merima_s
Danas pocinjem 4. ciklus sa Klomifenom....da ovaj put uspije ako Bog da....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu sonnyinusa)
Neposredna veza do poruke: 1281
   RE: Klomifen/Clomid
18.11.2010 14:34:26   
amy31
Drage moje, javljam se prvi put. Ja i moj mm smo u braku 4,5 godina, prije 3 godine sam ostala user posted image  ali sam imala spontani u 6 nedelji (uzrok-vitrus gripe). Moji i njegovi nalazi su svi OK (brisevi, morfologija spermiograma, hormoni, HSG itd) ali već 2,5 god ništa.
Pila sam klomifen (prvi put) od 2 DC, 2x 50mg, pet dana. Danas mi je 10 DC i radila sam folikulometriju:
endometrium. 5,2mm
desni jajovod: folikuli od 16,5mm,16mm i 10,7mm
lijevi jajovod . više manjih folikula
Dr je rekla da sam dobro odreagovala na terapiju, ali čitajući vaše komentare, sam se zabrinula zbog debljine endometrija?
U subotu idem na sljedeću folikulometriju ,pa ćemo vidjeti stanje. Folnu kiselinu 5mg pijem već 6 mjeseci svakodnevno

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 1282
   RE: Klomifen/Clomid
18.11.2010 14:43:03   
malena27 RR
amy31 dobro dosla na forum! user posted image

za podebljavanje endometrijuma jedi ananas i cveklu, mozes piti i sok. 
sretno i nadam se da cete uspjeti ostvariti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

za 2-3 dana navali na muzeka  user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu amy31)
Neposredna veza do poruke: 1283
   RE: Klomifen/Clomid
18.11.2010 16:17:27   
amy31
Draga malena 27, hvala za savjet i podršku.
Puno je lakše podjeliti iskustva sa onima koji su u istom ili sličnom položajuuser posted image

Nadam se da će se i nama posrećiti i da ćemo dobiti svojeuser posted image
Mužeku neću dati da dišeuser posted image user posted image user posted image
Javljam konačan ishod

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1284
   RE: Klomifen/Clomid
23.11.2010 9:02:28   
merima_s
Danas folikulometrija,8. dc, endometrij 5 mm, D 14 mm, L 12 mm i 11 mm....nije ovo haman lose user posted image

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu amy31)
Neposredna veza do poruke: 1285
   RE: Klomifen/Clomid
23.11.2010 9:35:25   
malena27 RR
merima ananas i cvekla, udari po njima! 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 1286
   RE: Klomifen/Clomid
27.11.2010 17:25:16   
merima_s
Juce su folikuli narasli na 19 i 17 mm, endom.  7 mm...sinoc sam dobila pregnyl. Dr. je rekao da cemo slijedeci ciklus raditi laparoskopiju ako ni sad ne bude nista pa sam se malo prepala. Znam da je to bezazlena operacija ali ipak...


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1287
   RE: Klomifen/Clomid
1.12.2010 11:13:41   
vanchi88
Cao djevojke
sasvim slucajno sam zalutala na forum ali i nisam pogresila:)))
Zelim,i ja takodje da podijelim svoje iskustvo i desavanja sa vama, uz nadu da cemo naci zajednicki jezik i stanje...
imam 22godine....u braku sam 6mjeseci i jos nista od bebe...Imam redovne cikluse, (30-31dan), nikad nisam koristila kontracepciju ili neke hormonske terapije.
Vise puta sam isla ginekologu da radim ultra zvuk, (preko stomaka i vaginalno),zadnji put sam ga posjetila 25.11...imala sam na desnom jajniku najveci folikul od 13mm, i 4-5 manjih,jajnici i maternica (mada mi je rekao da je malo okrenuta prema krstima,sto bi mozdaaa usporilo zacece)  uredu,jajovod takodje..Rekao je da mi je levi jajnik malo usporen, da na njemu nema folikula ali ni takodje nikakvih cista....To sam vec pretpostavila jer nemam nikad bol tokom ovulacije na levoj strani,vecina je na desnoj....
Preporucio mi je klomifen da malo ''''ubrza'''' proces zatrudnjivanja.....reko je da se vratim par dana pred sledecu mecu da mi prepise ljek i da objasni kako se koristi (spomenuo je da bi ga uzimala od 2-7dana ciklusa)...a u medjuvremenu da se ne cuvam trudnoce, i to i nisam radila.....trenutno sam 2 dana posle ovulacijee i nadutost me drzi,dojke me bole, krsta manje vise, gladna sam stalno....preumorna,zedna a nista mi se nepije...osecam glad a i takodje nadutost u donjem delu stomaka......jos cekam,pa vidjecemo....
Nadam se da ce sve biti ok......
Lijep pozdrav svima vama.....

< Poruku je uredio malena27 RR -- 1.12.2010 14:02:05 >

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 1288
   RE: Klomifen/Clomid
3.12.2010 21:40:27   
za
Cao cure zanima me dali je neka od vas pila uz klomifen i ciklo proginovu (pola tab.klom.ujutru pola navece i jednu ciklo pr.)tu terapiju koristim prvi put.....

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 1289
   RE: Klomifen/Clomid
3.12.2010 23:39:48   
ajla86
ja sam pila samu ciklu..i odtsls trudna ali zbog hormona i tankog endometrija imala sam spontani.juce sam bila na folikometriji....8 dan nakom menstruacije a 4 dan klamifena i situacija je... u desnom jajniku (folikule) 4x12 mm ljevi 2 x13 mm a endometrij je i dlje za mog dr zabrinjavajuci 4 mm trolinijski.
kaze da dodzem za 4 dana opet da vidi oppet ovaj endometrij kao nema trudnoce bez 7 mm minimalno jer sam zbog te situacije izgubila plod prosli put i od tada evo muku mucim

(odgovor članu za)
Neposredna veza do poruke: 1290
   RE: Klomifen/Clomid
5.12.2010 16:32:55   
za
cao prijateljice,ja sam pila ciklo tri mjeseca same a ev cetvrti mjesec u konbinaciji sa klomifenom jednu na dan kl.jednu cikl.nadam se najboljem ali i oni nama rade folikulom.rano ni ne ispijemo tablete ali meni se na zadnjoj folik.desilo da imam endometrij 9mmali nisam znala sta znaci imati podvojenost endometrija i dan danas ne znam jeli se trebi kad to desilo ja ponovo na folik. u utorok...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1291
   RE: Klomifen/Clomid
6.12.2010 14:46:37   
malena27 RR
prenos posta:

IZVORNA PORUKA: PIko123

Pozdrav svima, nova sam na ovom forumu.
Već drugi mjesec sam na klomifenima. Danas sam bila na folikulometriji -10 DC i imam dva folikula, jedan od 9 i drugi od 11mm. Inače, imam jednog dječaka od 6 godina i pokušavamo sa drugim, ali ne ide. Svi nalazi su OK, ali iz nekog razloga ovulacije ne dolaze redovno.
Da li je neka od vas imala slično iskustvo? Šta mogu očekivati od klomifena?



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu za)
Neposredna veza do poruke: 1292
   RE: Klomifen/Clomid
6.12.2010 15:35:47   
PIko123
Stvarno sam dobila mnogo informacija na ovom forumu o klomifenima. I mene brine debljina endometrija. Doktor mi je rekao da je dobar, tačnije "idealan", ali mi nije rekao debljinu. Inače, idem u vojnu bolnicu kod dr. Mašića. Onaj njihov ultrazvuk mi djeluje baš staro, ne znam koliko on može precizno prikazati debljinu endometrija.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1293
   RE: Klomifen/Clomid
6.12.2010 17:29:14   
pdada
Cure moje evo mene opet,klomifen sam potrosila i tri inekcije menopura i danas isla na prvi ultrazvuk,imam na desnom jajniku 1x13mm i 2x11mm,na lijevom 1x11.5 a endometrij je 4.7mm,s tim da sam dobila jos jednu inekciju danas i jednu sutra ujutro da dobijem,samo ovaj mjesec mene glava boli i budim se nocu,sva mokra od znoja.samo me probije vrucina. Ali ajd sta je tu je. Navijam za sve vas,citsm sta pisete,sve smo razlicite i svaka se bori,te probaj ovako,te probaj onako,ali nadam se da ce se na kraju sve i jednoj osmjehnuti srecauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu PIko123)
Neposredna veza do poruke: 1294
   RE: Klomifen/Clomid
6.12.2010 19:52:50   
ančii
Evo mene opet nakon duzeg vremena i opet na klomifenu posle neuspjele trudnoce....al sta da se radi idemo dalje,malo su mi se poremetili ciklusi od klomifena tako da ovaj mjesec necu ni piti pa opet od januara....u braku sam 6 godina i bebe nemamo a tako jako zelimo,zato vi koji ste tek u braku nemojte se sekirati i nervirati bit ce,sve je ovo zivot i neke stvari moramo prezivit,ako neuspijem do kraja januara vjerovatno ce me poslat na umjetnu oplodnju al idemo i na to samo da uspije.pozzz za sve i puno vam srece zelim od srca da uspije user posted image

(odgovor članu pdada)
Neposredna veza do poruke: 1295
   RE: Klomifen/Clomid
6.12.2010 22:04:38   
vanchi88
anchi..cao
ja sam tek 6mjeseci u braku...i pokusavamo ali za sada nista....radila sam test hormona pre par mjeseci sve ok...ultrazvuk pokazao da imam folikule... sve normalno, menstruacije u dan dodju ali jos nista, (mada imam malo zavaljenu maternicu prema krstima,pa je rekao da i to moze praviti neke smetnje)
tek bi trebala da pocnem s klomifenom, sad 12og ako dobijem.....tj od 2-7 dana...2x na dan....
koju si ti dozu uzimala? kojim danima? kakve si reakcije na njega imala?
drz'' se i neodustaj nikada:D


< Poruku je uredio malena27 RR -- 7.12.2010 19:49:08 >

(odgovor članu ančii)
Neposredna veza do poruke: 1296
   RE: Klomifen/Clomid
7.12.2010 12:40:05   
ančii
vanchi88 samo se nesekiraj sve je u psihi,ja sam uzimala od 5 do 9 ciklusa i tada su mi ciklusi bili normalni ,ostala sam trudna drugi mjesec i uzimala sam pola tabletke čist mala doza i zatrudnila al eto sta da se radi za 4 dana bi rodila da je sve bilo kako treba,bude mi tesko da nemogu opisat bol al guramo dalje nema sta mladi smo,ja nisam isla na folikulimetriju samo prvi mjesec da vidim kako reagiram,i sve je bilo ok,i dobro sam reagirala cim sam zatrudnila,ali sada mi se malo ciklusi poremetili vec sam dva mjeseca uzimala klomifen i sad ovaj cu pauzirat,jer krene mi smedj iscjedak recimo 27 dan ciklusa i stane i onda dobijem mengu 31 dan i sad neznam kako da brojim prvi dan,pa mi je dr rekla da sad ovaj mjesec neuzimam pa cemo vidjet,da se urede ciklusi,negdje sam procitala da cure pisu za ananas ali koliko sam informisana ananas se nesmije uzimati sa klomifenom,da li je iko imao spontani(missed) sa klomifenom i da mu je sledeca trudnoca bila normalna?

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 1297
   RE: Klomifen/Clomid
7.12.2010 13:05:06   
PIko123
Da li je neka od vas na klomifen reagirala tako da je imala veoma obilnu user posted image ?  Ne znam što bi moglo biti razlog.
A i ja sam imala spontani prije godinu dana i nikada mi se ciklusi nisu regulirali poslije toga. Zbog toga sada uz klomifene pokušavamo napraviti novog bebača ;)

(odgovor članu ančii)
Neposredna veza do poruke: 1298
   RE: Klomifen/Clomid
7.12.2010 13:21:29   
ančii
Piko123 meni su obilne menstruacije stalno,al neznam da li je bas to od klomifena reakcija,ja sam malo imala i bolne prije spontanog sad me nista neboli samo taj smedji iscjedak me nervira,sad ovaj mjesec sam uzela trakice za ovulaciju pa da vidim hocu li je imat bez klomifena,meni je stvarno klomifen pomogao da zatrudnim mada sam prije imala svoje ovulacije al sam radila laparo i histero i posle toga sve se poremetilo,nadam se da cu zatrudnit i da cu imat lijepu trudnocu a to zelim i svima vama

(odgovor članu PIko123)
Neposredna veza do poruke: 1299
   RE: Klomifen/Clomid
7.12.2010 15:12:34   
vanchi88
cao anci, opet ja :)

znam da psiha utice na dosta toga....ja sam pre znala kad dobijem da bas padnem u depresiju,izgubim volju za sve,nista mi se bas neda raditi u tim danima.....neke zene cim pokusaju ostanu trudne a ja vec mjesecima i opet nista.....pa boze moj...gdje grijesim?
mnogo mi je zao cuti zbog tog sto ti se desilo ali nemoj odustati,i vidim da se i dalje boris...jebiga,to su neke stvari koje covjek nikad nece preboliti, ali zivot je takav....
znaci, pre klomifena tebi su menstruacije bile 31 dan? i meni su tako....prosjecno 31dan...
to sto imas iscjedak nije nista strasno, neke zene to imaju normalno par dana pre nego sto normalno pocne curiti, ali neracunas to kao dan 1, vec kad pocne curiti to je dan 1....
ja sam pitala svoga doktora da li da dodjem da me pregleda tj da radimo folikulmetriju i rekao je da nema potrebe,ja imam ovulaciju, ali dao mi je to cisto da poveca sanse zaceca...pitala sam ga da li su mi jajovodi ok,rekao je da jesu.....da nemam razloga za brigu,a ja sam inace panicar po prirodi... pogotovo u ovim stvarima
jel ok to sto on kaze da nema potrebe da dolazim?? tu me malo nasikirao,jer sam citala da svii idu na kontrolu kad uzimaju terapiju....
i takodje sam citala da su vece sanse spontanog kad se uzima klomifen....jer istanji endometrijum....
sta ces ti sada? koji je sledeci korak?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 7.12.2010 19:47:39 >

(odgovor članu ančii)
Neposredna veza do poruke: 1300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *