|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čajevi u trudnoći
6.2.2013 15:44:50   
CombatKitten
Biljke, koje trebate izbjegavati u trudnoći

Stručnjaci se slažu, da trudnice trebaju izbjegavati biljke, koje imaju snažna medicinska ili potencijalno toksična svojstva. Visoke doze takvih proizvoda mogu izazvati pobačaj.

Kod posebnih komplikacija u trudnoći liječnik ipak može propisati neke od takvih biljaka. Poanta je u tome, da trudnice ne bi smjele uzimati sljedeće biljke na svoju ruku, bez preporuke liječnika. Moramo napomenuti, da ova lista biljaka nije potpuna.

Izbjegavajte:
Biljke koje stimuliraju kontrakcije maternice: zmijski korijen (Aristolochia), Blue cohosh (Caulophyllum thalictroides), Kininovac (Cinchona officinalis), korijen pamuka, Ergot (Claviceps purpurea), GoldenSeal (Hydrastis Canadensis), gotu kola

Biljke koje izazivaju menstruaciju: agava, angelica, bethroot (Trillium pendulum), black cohosh, cikorija, povratić (Tanacetum parthenium), miloduh (hisop, izop, šipant), marulja (Marrubium vulgare), šafranika, pelin, lišće peršina, stolisnik (Achillea millefolium), ruta ((Ruta graveolens), potočarka, srdačica ((Leonurus cardiaca)

Biljke, bogate eteričnim uljima (koje mogu iritirati ili stimulirati rad maternice): eukaliptus, menta, muškat, bosiljak, majorana, origano, pepermint, yerba mansa, mačja metvica, ružmarin i majčina dušica. Međutim, nema opasnosti, ako ove biljke koristite kao začin. Samo velike količine ovih biljaka predstavljaju opasnost za trudnice.

Biljke, bogate alkaloidima (koje također mogu stimulirati maternicu): goldenseal, kava, čaj, žutika, žućica, mandragora, crveni korijen.

Biljke, koje utječu na rad hormona: angelika (Angelica sinensis), hop (Humulus lupulus), sladić (Glycyrrhiza glabra), srdačica (Leonurus cardiaca), meksički jam (Dioscorea villosa).

Biljke koje imaju laksativna svojstva: aloe vera, krkavina (Rhamnus purshiana), Obična krkavina (Rhamnus cathartica), rabarbara, sena, štavelj (u velikim količinama).

Snažni diuretici: uva ursi, smrika (Juniperus communis)

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Čajevi u trudnoći
14.8.2013 8:27:56   
djulba
cajevi umereno i izbegavati crni.

(odgovor članu paris)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Čajevi u trudnoći
14.8.2013 14:20:18   
Crnkica
Najbolji čaj koji treba piti u trudnoći je matičnjak,prostrana je biljka a uzgaja se i u saksijama tako da nije poznat domaćicama....izuzetno prijatnog ukusa i mirisa a prvenstveno koristan u trudnoći zato se i zove matičnjak...user posted image

(odgovor članu djulba)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Čajevi u trudnoći
10.9.2013 14:31:02   
Ella.M
I ja sam cula da ne treba piti uvu, niti bilo koje cajeve bez predhodne konsultacije sa doktorom, ali moguce je da doktori odobravaju uvu i brusnicu iako nije preporucljiva kod upala jer je bolje upalu ljeciti cajem nego vaginaletama ili necim drugim. user posted image

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Čajevi u trudnoći
11.9.2013 12:16:39   
Crnkica

IZVORNA PORUKA: Crnkica

Najbolji čaj koji treba piti u trudnoći je matičnjak,prostrana je biljka a uzgaja se i u saksijama tako da nije poznat domaćicama....izuzetno prijatnog ukusa i mirisa a prvenstveno koristan u trudnoći zato se i zove matičnjak...user posted image

Moj lapsus..tek sad skužih....ima dosta žena koje ga uzgajaju,dobar je za srce,protiv nervoze i djeluje umirujuće,pa se stoga preporučuje u trudnoći kad hormoni preskaču..

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Čajevi u trudnoći
10.11.2013 12:21:47   
niki83
Ja bas htjela pitati za maticnjak na ovoj temi..kad vidim Crnkica pisala user posted image
Meni je on super okusa, a tek kako djeluje..pa sam sebi nabavila malo da probam onako predvecer po jednu solju. Nadam se da ce pomagati user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Čajevi u trudnoći
19.2.2014 8:58:28   
Nadja_
Dobro jutro drage moje... molim vas pomozite mi ! Nova sam clanica, prosle sedmice sam otkrila da sam trudna i to 7 sedmica i par dana. Ima nekoliko dana kafa mi se smucila tako da sam presla na caj, ali nigdje nisam nasla koji je caj dobar u ranoj trudnoci. Negdje pise menta svakako, a negdje menta ni slucajno... a tako je i za sve ostale. Neznam vise ni sama sta da pijem, jer nemogu samo da pijem vodu obicnu, pogotovo ne odma ujutru...
Puno vam hvala na odgovoru user posted image

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Čajevi u trudnoći
19.2.2014 9:00:31   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Nadja_

Dobro jutro drage moje... molim vas pomozite mi ! Nova sam clanica, prosle sedmice sam otkrila da sam trudna i to 7 sedmica i par dana. Ima nekoliko dana kafa mi se smucila tako da sam presla na caj, ali nigdje nisam nasla koji je caj dobar u ranoj trudnoci. Negdje pise menta svakako, a negdje menta ni slucajno... a tako je i za sve ostale. Neznam vise ni sama sta da pijem, jer nemogu samo da pijem vodu obicnu, pogotovo ne odma ujutru...
Puno vam hvala na odgovoru user posted image

Ja sam pila čajeve. Nanu, kamilicu, koprivu, pa voćne razne. Ja inače volim čajeve, dr mi je rekao da ne smeta, pa sam pila.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Nadja_)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Čajevi u trudnoći
21.3.2014 9:42:11   
jaina
Ja sam na pocetku trudnoce pila bar 10 razlicitih vrsta cajeva,jer mi nijedan nije odgovarao svaki dan.Doktorica mi je rekla da nista nije stetno ako se pije po malo.A sto se tice rasprave oko uvinog caja i da li se smije piti : lezala sam u bolnici par dana radi kontrole i svaki dan su nam ostavljali po 4 litra uroloskog caja.Kad smo pitali sta je taj caj i smijemo li ga sve u sobi piti, rekli nam da je uva i da smijemo.Tako da i uva moze,samo ne u litrima nego u dcl.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Čajevi u trudnoći
21.3.2014 12:23:45   
maxmara
Pozz svima,ja sam pila caj od vrkute do 8 tjedna trudnoce,vrkuta je dobra za obnavljanje maternice,pila sam je jer sam prije ove trudnoce imala spontani p. i kiretazu i u kratkom roku ponovo zatrudnila i evo do danas sve ok.Sad sam 39 tjedan trudnoce i pijem caj od listova maline navodno da olaksava porođaj i skracuje prvu fazu trudova,uglavnom ne bi trebao škoditi jer se preporuca u zadnjim tjednima trudnoce.Definitivno preporucujem ova dva caja,meni nisu skodila.

(odgovor članu jaina)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Čajevi u trudnoći
9.10.2014 19:04:08   
hadzimustra
I ja sam cula za ovaj caj od listova maline, ali nisam ga uzimala, a i ja sam u posljednjoj fazi. Gdje si to nabavila i ima li kakvih posljedica i promjena u organizumu?

(odgovor članu maxmara)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Čajevi u trudnoći
15.12.2014 8:09:42   
Pravnica
Drage moje, u 31 tt sam i vec mjesec dana mucim se sa infekcijom urinarnog trakta... pila sam i antibiotike, a urolog mi je preporucio i uvin caj. Dosada ga nisam uzimala, al midlim da hocu barem po solju dnevno... ipak je kraj sedmog mjeseca... jer ne bih opet tablete da pijem. Nadam se da ce biti djelotvoran
Inace, koristila sam ranije onaj od Josifa Pancica zbog dosta okruglih bakteija i meni nesto nije pomogao...

(odgovor članu hadzimustra)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Čajevi u trudnoći
26.10.2016 14:15:02   
boki11
Ako netko pije čaj, a nije siguran dali može ili ne... svakako treba tražiti savjet svog liječnika koji vodi i nadgleda trudnoću. Ne treba se zezati

(odgovor članu Pravnica)
Neposredna veza do poruke: 63
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *