|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Osip i crvenilo na genitalijama bebe
21.1.2009 22:24:16   
haidy
Nisam nasla da postoji ista tema.
Danas se mojoj bebi pojavilo crvenilo i osip na "koki" i svrbi je i imala je stolicu vec tri puta od tri sata. Inace je redovno presvlacim, cistim i perem, tako da nije od toga. Da li moze biti od hrane? Je li neko imao slicna iskustva? Sta da radim?user posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 14.5.2010 0:12:43 >


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.

Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
21.1.2009 22:38:21   
mamina cura
Sigurno je iritirala stolica. Nemoj nista mazati samo ispirajte sa hipermanganom barem dva dana. Napravis caj od kamilice i stavis ga u malu zdjelicu i stavis nekoliko praskica hipermangana. Tim je ispires pri svakom presvlacenju. Mozes je onda susiti fenom i drzati neko vrijeme bez pelene. A mozes joj staviti izmedju i pamucnu krpicu.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
21.1.2009 22:39:01   
MELLI
Žao mi je male bebe.
pokušaj na ovoj temi naći,ima puno mama sa sličnim problemom ,pa mislim da će ti iskustvo neke od njih pomoći


http://www.ringeraja.ba/forum/m_86903/mpage_1/key_/tm.htm

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
21.1.2009 22:59:00   
haidy
Hvala vam puno!

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
22.1.2009 21:30:27   
stella
Nama se to desi ako ima nekoliko stolica u toku jednog dana,al brzo prodje.Mazemo guzu jekodermom.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
22.1.2009 22:01:40   
mamina princeza
nama se to isto desilo neki dan al je bilo uglavnom na guzi...proslo je nakon 2-3 dana mazanja mustelinom krenom stelactiv i to taman kad sa pomislila da ne pomaze i krenula kupiti nesto druge. Moze biti i od hrane mi smo taman u tom periodu isli kod doktorice na vakcinu i ona nam je to rekla. Razmisli sta je jela mozda joj je samo malo jaca stolica ....procice ne brini ....
Ja ne znam tacno nikad tu razliku izmedju osipa i gljivica...al jednom kad je bila skroz mala moja beba je isto imala osip i na guzi i na koki jos vise. Nista nije pomagalo - tako da sam predpostavila da su gljivice i mazala nistatinom, nakon cega je nestalo u roku 48 sati.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
23.1.2009 18:00:51   
haidy
Proslo nam je odmah sutradan, a mazala sam hidrociklinom user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
24.1.2009 20:01:16   
marija m
To nije nista strasno samo osjetljiva guza,ja s tim imam susret svaki dan,mazi joj to kremom bepanten.

_____________________________

MAMINE OKANE

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
24.1.2009 22:22:04   
mynxlee
ili s pavlovic.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu marija m)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
23.9.2009 10:46:44   
teta berta
Drage mame evo i kod nas se prije tri - cetiri dana pojavio osip na genitalijama bebe( da napomenem da je guza cista) i nikako da prode... Perem je prije svakog presvlacenja, kaka na tutu, ponekad u pelenu, ali je ja odmah
presvucem. Nju to svrbi i smeta joj a ja ne znam sta da radim. Iva krema koju inace koristim( to je mislim slicno pavlovicevoj) ne pomaze, bepanten isto, probala sinoc namazat geramicinom koji mi je jenom prilikom dala doktorica ali bez uspjeha... Sta da radim, da li da je vodim doktoru zbog toga???? Inace nalaz urina je ok.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
23.9.2009 10:47:56   
teta berta
Da napomenen osip izgleda poput crvenih tockica i malo je oteknuto...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
23.9.2009 10:54:38   
MELLI
user posted image user posted image user posted image
jedna mala guza
Moja Hanna je imala jedne prilike takav osip.Mi smo otišli doktoru i dobili travacort kremu(garant se ne piše ovakouser posted image user posted image ).Pomogla nam je vrlo brzo.
Možeš možda probati i canesten,ali ipak ne bih na tvom mjestu sama eksperimentisala.Ako nije obično crvenilo,bolje da stručno lice postavi dijagnozuuser posted image
Savjetujem da posjetiš pedijatrauser posted image
Drži guzu strogo suhom(suši fenom poslije pranja),izbaci maramice,ostavljaj što duže bez pelena...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
23.9.2009 10:58:33   
teta berta
mi imamo travacort kremu, dobili smo je kad je nika bila skroz mala tj.imala oko tri mjeseca. Smijem li joj sada tu istu kremu(nije joj prosao rok) namazati po pisi??? Da napomenem da na guzi nema nista ni crvenila nikako, samo po pisi. Meli hvala na odgovoru

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
23.9.2009 11:08:12   
Nedi
Mi smo imali osip kad sam uvela paradajz u hranu i najbolje nam je pomoglo pranje, sušenje fenom, pa onda malo bez pelene pa bephanten krema. I tako prilikom svakog presvlačenja, a ako ne prođe za dva dana ja bih otišla dr. da pregleda malu curu

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
23.9.2009 11:47:19   
Anoniman
teta berta... upravo sam prosla kroz isti proces :(
nalazi urina i stolice bili OK, al osip jednostavno nije prolazio... pedijatar propisao kreme, nisu joj nesto puno pomogle (nistatin i kortikosteroidna krema)
ono sto sam koristila je krema protiv pelenskog osipa koja sadrzi cink u sebi i to nas je spasilo... mjenjala sam pelenu pa sigurno 10-ak puta, ako ne i vise, dnevno i svaki put je dobro operem djecijim sapunom, posusim dodatno fenom minuticu, suncam je nekad i onda pelena. Hrana nije u pitanju jer je moja do sad sve probala i jela kao sto i uvijek jede. Mislim da je uzrok svemu ovome bio rast zubica. Mozda je tako i kod tebe, ne znam. Rekli su mi da je dobro i ponekad je oprati cajom od kadulje, ja je nazalost nisam imala :(
Nadam se da ce osip proci sto prije user posted image

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
23.9.2009 11:50:33   
Adana
Zao mi je maje bebe. user posted image
Kao sto Dina rece i Asja je imala jednom - dva puta osip koji nikako nije prestajao, i malo poslije toga su joj nikli zubici. Tako da sam i ja osip povezala sa tim. Vjerovatno je mijenja ph vrijednost pljuvacke i ko zna sta jos. I ja sam Asju ceeesto presvlacila, prala, i koristila sam Niveinu kremu Wund... nesto, ne sjecam se sada, ima dosta cink-oksida u sebi, i puder njihov preko kreme. user posted image  I to je brzo dalo dobre rezultate...
I da, povremenop smo je prali i hipermanganom...

< Poruku je uredio Adana -- 23.9.2009 11:51:25 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
29.4.2010 10:06:20   
Dinkica
Malena je imala osip po spolovilu, znaci bas po "usnicama", lokalizovan , na guzi nista nije bilo.  Meni licno je licilo na herpes pa sam je odvela doktoru, vadili smo urin, bio je OK hvala Bogu i doktorica je propisala Bivacin i Plymicol, kaze da su GLJIVICE jer je to vlazno podrucje. Poslije tih krema sve je proslo za nekih 5-6 dana. Medjutim ostalo je unutrasnje srvenilo na samom otvoru spolovila i to me pravo brine, sad sam zvala svog ginekologa , ona kaze da je to zato sto je tu vlaznije pa sporije prolazi.
Pravo mi bude tesko kad to vidim user posted image , bili smo na kontroli kod pedijatra, ma nije ni pogledala, samo da je proslo povrsinski , da potrosimo kreme i to je to.

E sad da li bih  smjela nastaviti mazati Plymicol kremom ( neki hvale i Nistatin) na otvoru spolovila dok to ne prodje, ako prodje uopsteuser posted image user posted image user posted image , jer ima mjesec dana da je crvenouser posted image user posted image user posted image user posted image .
Da li je neko imao slicno iskustvo????


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
29.4.2010 12:53:40   
Anoniman
Moja djevojčica je sa otprilike dvije godine imala povremeno te osipe, ali uvijek u kombinaciji sa kašljem, ali nisam odmah skontala da je povezano.Svaki put dobijemo sirup protiv kašlja i neku kremu( sad više ne znam koju) i to se smiri. Međutim, ja jedno jutro primjetim to crvenilo i isti dan poslijepodne počne i kašljati, odem kod pedijatrice privatno- to je ustvari bila upala mokraćnih kanala, koja je tinjala a svaka prehlada je to razbuktavala.Krema smiri kožu ali uzrok ostaje. Tad smo dobili Ceclor i oda tada se više nikad nije pojavilo.

(odgovor članu Dinkica)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
29.4.2010 13:45:31   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: zinanina

Moja djevojčica je sa otprilike dvije godine imala povremeno te osipe, ali uvijek u kombinaciji sa kašljem, ali nisam odmah skontala da je povezano.Svaki put dobijemo sirup protiv kašlja i neku kremu( sad više ne znam koju) i to se smiri. Međutim, ja jedno jutro primjetim to crvenilo i isti dan poslijepodne počne i kašljati, odem kod pedijatrice privatno- to je ustvari bila upala mokraćnih kanala, koja je tinjala a svaka prehlada je to razbuktavala.Krema smiri kožu ali uzrok ostaje. Tad smo dobili Ceclor i oda tada se više nikad nije pojavilo.


jesi li primjetila da je peckalo ili boljelo dok piski, jer ja nista ne primjetim, cak je piskila i par puta u kadi kad je hocu okupati, ona se cak smije, eh sad mislim da je upala mozda bi je boljelo, a ako tinja s druge strane onda i ne bi, ma bas ne znam sta da mislim, ovo crvenilo mi se nikako ne svidja, simptomi tvoje djevojcie dosta lice samo sto moja bebi na kaslje nego joj cesto nosic procuri. Moracemo ponovo pedijatru jer ne mogu i ne smijem ovo sama rjesavati user posted image


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
29.4.2010 15:41:58   
Anoniman
Mislim da je nije boljelo, na dodir sigurno nije, a nisam primjetila da jeste dok piški.

(odgovor članu Dinkica)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
23.5.2010 22:40:03   
Adana
I mojoj malenoj se pojavilo crvenilo na koki i malcice na guzi. Samo je crveno, nije klasicni ojed sa onim tackicama, vec samo crveno. I vanjske usnice kao da su se smezurale. Mislim da joj ne smeta, bar nisam primjetila jer joj ne smeta ni kada diram ni kada perem.. E sad...  user posted image

Samo da napomenem da vec 2 dana pije antibiotik Zinnat, i da joj je u urinu pronadjeno mnostvo leukocita. A ima i temp. vec 6 dana. Mogu li biti gljivice? user posted image

U utorak idemo kontrolisati urin i kod dr. pa cu pitati...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
23.5.2010 23:12:44   
Anoniman
Gljivice su česte pri upotrebi antibiotika, spomeni to pedijatru kad budeš išla, pa ćeš znati više.user posted image

(odgovor članu Adana)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
23.5.2010 23:31:39   
Adana
Hvala na odgovoru...

Da li da to mazem kremom, jeli bolja bademova ili nevenova, ili da stavim puder ili ipak bolje nista?!user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
23.5.2010 23:38:50   
Anoniman
Ne znam, za gljivice ide kanesten krema, ali otkud biti siguran da su gljivice???
Ja bih uzela malo kalij-permanganata pa je u tome kiselila, to ne može škoditi.

(odgovor članu Adana)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
23.5.2010 23:52:12   
Adana
Ma mislila sam cime mazati dok ne odemo doktoru. :)

I ja sam kontala hipermanganom malo je oprati, sto kazes ne moze skoditi...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *