|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
23.5.2010 23:55:32   
Hanady RR
najbolja krema dok ne utvriš jesu li gljivice je galasova bebi krema...ima dosta cinka u sebi a on je jedan od najboljih sastojaka ako ne i najbolji za rješavanje ovoga porblema. ja sam sa prvom curicom za vršila kod doktora i dobila recept za ovu kremu od pedijatrice da bi mi u apoteci rekli da ova galasova ima iste satojke i nju koristimo. Dvije curice odgajam i ova krema mi rješava porblem otvorenih ranica nakon antibiotika ili prevlikog unosa C vitamina ili čak osipa kada rastu zubići.

imaš je u svim apotekama (sarajevo apoteke) i košta vjerovala ili ne nepunih 5 KM:


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
24.5.2010 12:50:08   
Adana
Hvala hanady na odgovoru! Znam za tu kremu. user posted image  Ja imam onu Niveinu Umirujucu kremu za guzu, puuuna je cink-oxida i bas onako suha. Inace mi je najbolja kod onog pelinskog ojeda u kombinaciji sa Niveinim puderom. Jeli mogu njom mazati?

Pusa

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Osip i crvenilo na genitalijama bebe
24.5.2010 13:06:30   
smajli80
Moja curica ima jako osjetljivu kožu i kad je bila beba imala je česte ojede i crvenilo a nisam znala zbog čega da bi se kasnije uspostavilo da je imala e-coli u mokraći.Mazala sam je raznim kremama ali mi je najviše pomogla Praška pasta.To je prizvod Galenske lab.  Ljubljana namjenjena za liječenje ojeda u djece i u kombinaciji sa bademovim uljem je odlična.
Kod mojeuser posted image   ojedi zbog bakterije su bili toliko veliki ali ih je ova krema nakon samo 2 nanošenja totalno izliječila.Pa ako imaš nekog u Sloveniji nek ti kupi jako je dobra i valja je uvijek imati u kući.
Sretnouser posted image



_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
24.5.2010 13:38:16   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Adana

Hvala hanady na odgovoru! Znam za tu kremu. user posted image  Ja imam onu Niveinu Umirujucu kremu za guzu, puuuna je cink-oxida i bas onako suha. Inace mi je najbolja kod onog pelinskog ojeda u kombinaciji sa Niveinim puderom. Jeli mogu njom mazati?

Pusa

ja sma porbala sa tom niveionim...to je ona mala tuba., došla mi u Niveinom ruksaku kozmetike..ali nije mi pomagala kao ova koju sam  i navela.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
25.5.2010 0:28:01   
Adana
Bile smo kod dr. danas, dala joj je kremu koju je Hanady spomenula, i jos uz to Gentamicin mast.
Antibiotik nije mijenjala, iako sam ja mislila da hoce.
Sutra trebamo uraditi nalaz urina. Nadam se da ce biti dobar...
A taj ojed izgleda strasno, ali strasno, dusa me zaboli kada to vidim. user posted image  Izgleda kao velika opekotina preko cijele koke i dijela guze, jos je i malo smezurano, ma uzas...user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
25.5.2010 0:37:20   
Hanady RR
nemoj brinuti toliko...
isto sam doživjela sa obe curice...baš kao živa rana...kao da je djete neko opržio cigaretama po guzi ...krv krene...samo ti maži tom kremom u što debljem sloju i češće presvlači dijete vidjte ćeš za dan neće biti ništa.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
7.6.2010 21:30:08   
koka i po
Čitam ove postove i mislim koju kremicu da uzmem od spomenutih pa se izgubih.
Mi imamo jedan problem.
Sejo već šest dana pije antibiotike i jučer mu se pojavio nekakav crveni osip oko čmara.Onako jarke boje,baš ko upaljeno.
Čini mi se i da ga boli jer kada ga presvlačim i mažem kremom plače.
Nalazim se u nedoumici jer mi nijedno dijete nikad nije bilo obujedeno.Šta da radim i šta je najefikasnije za to?
Postroji li mogućnost da se osip javio od antibiotika?
Pomagajte.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
7.6.2010 21:36:52   
Hanady RR
koka vrlo moguće...od antibiotika da je osip

elem ova krema koju sam navela Galas pravi zove se bebi kema i za to je efikasna jer moja zaova je koristila i više ne ne popušta...zaista pomaže...pa pokušaj.
sretnouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
7.6.2010 21:41:09   
koka i po
Može li bez recepta da se kupi?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
7.6.2010 21:42:28   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: koka i po

Može li bez recepta da se kupi?

da može ona se i ne izdaje na recept...to je krma sa dosta cinka i imaš je u slobodnoj pordaju u apotekama.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
7.6.2010 21:43:14   
teacher75
mi smo imali ojed 3 puta do sada i svaki put je ojed prosao nakon par dana, potpuno se povukao. po preporuci pedijatra ide sljedece: guza se opere kamilicom ili obicnom vodom svaki put kad se mijenja pelena, posusi se dobro, nanese se vatom na ojedeno mjesto ljubicasta tekucina geniciana violet otopina 1 % (pazi jer je ljubicasta pa podmetni nesto ispod da se ne bi zaprljala podloga ili garderoba, treba voditi racuna), a zatim namazaviti mjesavinu dvije kreme: jekoderm (jekogal) i garamycin mast ( u omjeru 1:1- provjeri kolicinu u tubi, pa u nekoj posudi pomijesaj da bude jednako i jedne i druge kreme)

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
7.6.2010 21:44:02   
teacher75
da napomenem da nama nije pomogla nijedna krema prije toga, al pokusajte prvo sa kremom pa ako ne upali ovo garant pomaze

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
19.9.2010 23:41:35   
leona81
mi imamo isti problem i to samo na usminama, presvlacim je cesto, ne koristimo maramice samo filtriranu vodu, mazemo se stalno, evo prije 2 dana poceli jekodermom, crvenilo se smanjilo ali je ojed prisutan...moja beba nikad nije imala ovu vrstu ojeda ili osipa pa sumnjam da jedan paket pelena koji mi je mirisao a babylove pelene inace uopste ne mirisu...mi imamo galasovu bademovu kremu a hanady koju da trazim u apoteci za ovo?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
19.9.2010 23:43:03   
myb@by
Nama je pomogla mustelina krema protiv pelenskog osipa user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
19.9.2010 23:47:00   
leona81
ja nisam sigurna da je ovo pelenski osip, mislila sam da su gljivice ali nema neprijatan miris i nema nicega bijelog samo suhi osip poput opekotine...citala sam da je moguce da je eserihija koli ako je slucajno dospjela kad se beba ukakila?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
19.9.2010 23:56:34   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: leona81

ja nisam sigurna da je ovo pelenski osip, mislila sam da su gljivice ali nema neprijatan miris i nema nicega bijelog samo suhi osip poput opekotine...citala sam da je moguce da je eserihija koli ako je slucajno dospjela kad se beba ukakila?

ma jokkk
to je samo crvenilo izazvano rastom zubića bebe....
vjeruj...sad će neki zubi...
ova krem nisma prije vidjel apitanje...
zove se bebi keram galasova i ima u svim apotekama srajevouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
20.9.2010 0:33:24   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: leona81

ja nisam sigurna da je ovo pelenski osip, mislila sam da su gljivice ali nema neprijatan miris i nema nicega bijelog samo suhi osip poput opekotine...citala sam da je moguce da je eserihija koli ako je slucajno dospjela kad se beba ukakila?


Takav osip je bio i kod nas... Ma koliko god cesto mijenjas pelenu, opet se desi ponekad. Najbolje od svega za taj osip je bebu sto duze drzati bez pelene i prije pelene obavezno dobro posusiti, znaci kremu nanjeti na skroz suhu kozu. Ja sam znala malenoj susiti i fenom, jer nam je tako dr.rekla, prvo tapkanjem, pa malo fenom, ono kroz svoje prste. user posted image

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
20.9.2010 14:26:58   
leona81
od jekoderma se povlaci crvenilo i osip, danas ga pola nema, hanady da li to znaci da su zubici...?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
23.9.2010 21:44:21   
leona81
opet se pogorsalouser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
23.9.2010 21:48:21   
teacher75
IZVORNA PORUKA: leona81

opet se pogorsalouser posted image

jesi li probala ovo gore sto sam ja napisala? nama je oba puta pomoglo, a i mojim prijateljicama, tj. njihovim bebama


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
24.9.2010 0:30:43   
leona81
nisam...alergicna je na kamilicu a mislim da cu je odvesti pedijatrici da ne eksperimentisem jer je bas cudan osip...hvala ti

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
24.9.2010 0:35:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: leona81

nisam...alergicna je na kamilicu a mislim da cu je odvesti pedijatrici da ne eksperimentisem jer je bas cudan osip...hvala ti




leona sorry jel njoj ono kao ''suhi'' osip mislim bez vodenastih bubuljica

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
24.9.2010 9:56:31   
leona81
suh, izgleda kao opekotina...od jekoderma se skoro povukao i sinoc opet se siri i crveni...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
24.9.2010 9:56:51   
smajli80
Moja djevojčica je često imala ojedeuser posted image ,i mazala sam je raznoraznim kremama,redovno presvlačila ali to nije imalo nikakvog efekta.Odvela sam je drugom pedijatru i odmah je urađena urinokultura,i uspostavilo se da je imasla E-coli u morkraći,i da je ona bila uzrok tih problema.
Ne bi bilo na odmet da uradiš maloj ovaj nalaz možda je to u pitanju.To bi ti bio moj savjet-SRETNOuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
24.9.2010 9:59:42   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

mi smo imali ojed 3 puta do sada i svaki put je ojed prosao nakon par dana, potpuno se povukao. po preporuci pedijatra ide sljedece: guza se opere kamilicom ili obicnom vodom svaki put kad se mijenja pelena, posusi se dobro, nanese se vatom na ojedeno mjesto ljubicasta tekucina geniciana violet otopina 1 % (pazi jer je ljubicasta pa podmetni nesto ispod da se ne bi zaprljala podloga ili garderoba, treba voditi racuna), a zatim namazaviti mjesavinu dvije kreme: jekoderm (jekogal) i garamycin mast ( u omjeru 1:1- provjeri kolicinu u tubi, pa u nekoj posudi pomijesaj da bude jednako i jedne i druge kreme)


ovo nisam znala, moram prepisati, moja malena s vremena na vrijeme zna imati ojed, do duše brzo prodje
ja je stalno perem, bilo da se ukaki il upiški, stalno pratim da nije kakila, mada ona sama kaže kad se ukaki
al za ovo nisam znala
Hvala tiki, car si

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *