|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
24.9.2010 10:06:31   
mama75
Moja curica je imala crvenilo kada sam joj promijenila kupku. Nista od navedenog nije pomoglo, dok nam dermatolog nije dao kremu na bazi kortikosteroida koju sam ja nerado koristila, ali eto povuklo se. Kcerka od moje prijateljice je imala osip i na kraju se pokazalo da je eserihija. Moj savjet je ako je bas uporan osip i ne prolazi da dijete odvedes dr da to pogleda.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
24.9.2010 10:06:37   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: leona81

od jekoderma se povlaci crvenilo i osip, danas ga pola nema, hanady da li to znaci da su zubici...?

ne znam zaista...
evo čitam i druga iskustva...
kod mojih curica se isto javljalo...a uvijek je pratio zub...
evo sad fahar ima ojed strašan...
mažemo galasovom kremom...
ali 4 trica izašla je jučer a petica krenula....
kod nas se ispostavilo da je u vezi sa zubićima...
a ti ipak provjeri...
mada sam sigurna da kada odeš pedijatru samo će ti dati kremu tačnije recpt za istu da ti naparve u apoteci...
ta krema izađe oko 20 Km...a pospuno iste sastojke ima kao ova galasova...više cinka...
nebih da pametujem jer vidim imaju i druga isksutva odluči sama najbolje, možda ipak da odeš pedijatru ako ništa da sebe smiriš u osjećaju da je baketrija tuuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
24.9.2010 15:21:37   
Anoniman
meni se osip pojavio od pampers pelena i evo sad mazem mustelinom kremom i bolje je user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
26.9.2010 10:16:49   
leona81
mi nismo nista mijenjali, inace jako pazimo otkad smo sumnjali na AD ali hvala Bogu nije ga imala...to je bilo neko ciscenje koze tada...nikad nije imala pelenski osip, kremu koristimo istu od tada, kupamo je samo eucerinovim sapunom za osjetljivu kozu, nismo mijenjali pelene...stvarno mi nije jasno...prekjucer su nam rekli u apoteci samo bademovom da mazemo, mazali pogorsalo se...vratili se na jekoderm i sinoc je oprali u hipermanganu...danas je crvenilo manje ali izgleda kao da je oteknuto i zadebljalo i krenulo se siriti prema guzi?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
26.9.2010 11:57:17   
acudesa
hipermangan nastavi koristiti...a, moze se javiti u medjuvremenu osjetljivost na nesto...
mislim da bademova krema sigurno nije alergentuser posted image  vidi sa pelenama ili sapunom..izbaci oboje pa vidi..
ja sam za mazanje guze koristila smjesu:pola bademove kreme, pola jekoderma i to mi je najbolje bilo

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
26.9.2010 14:17:23   
leona81
nama nikad ama bas nikad nije odgovarala ni bademova ni pavloviceva vec samo nevenova krema i time se mazemo stalno...nakon sto smo primijetili osip mazali smo jekodermom pa se povuklo...pa se pogorsalo za par dana...pa u apoteci pitali rekli nam samo bademovom, pa se pogorsalo jos vise....opet se sad od jekoderma malo povlaci...

kada mi je hanady rekla da su mozda zubici zaista sam povezala da se budi nocu i place, mislila sam da se boji prije ali izgleda da je zub, stavlja u usta stalno prste, i pocela je malo da bali?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
26.9.2010 14:20:51   
acudesa
zelim vam da to sto prije prodje, drzi je malo ibez pelene dok to ne osusi, samo joj obuci pamucne gace...
na znam stvarno sta bi moglo biti

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
27.9.2010 1:31:42   
leona81
ne znam, hvala ti...mislim da cu je ipak odvesti pedijatru...danas nikako nije spavala i po noci se budi i place, jedva je smirim...eh sad da li su zubi ili nesto drugo ne znam a mozda joj smeta ovo...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
27.9.2010 1:42:12   
myb@by
Probaj sa mustela kremom, nama je pomogla kada smo imali osip zbog zubica user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
27.9.2010 12:17:35   
leona81
eh ovako, rekli su nam da ne mazemo nikakvom kremom jer bademova, pavloviceva ili bilo kakva masna krema u kontaktu s urinom zna pogorsati stanje...sto je kod nas i bio slucaj, samo susiti i ponekad staviti puder, kupka hipermangan...i da je vrlo moguce da je od zubica...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
1.10.2010 15:55:49   
leona81
mi smo se uspjeli rijesiti osipa...hipermangan kupke, isusivanje i stavljanje sterilne gaze na taj dio pa onda jednokratnu pelenu...drzali smo je koliko smo mogli bez pelene dok spava...cim se skroz isusilo mazali smo nevenovom kremom i sad je super proslo...hvala vam na savjetima:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
6.10.2010 13:33:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: leona81

mi smo se uspjeli rijesiti osipa...hipermangan kupke, isusivanje i stavljanje sterilne gaze na taj dio pa onda jednokratnu pelenu...drzali smo je koliko smo mogli bez pelene dok spava...cim se skroz isusilo mazali smo nevenovom kremom i sad je super proslo...hvala vam na savjetima:)




mi dobili hipermangan i Triderm mast koju stavljamo 2x dnevno u petak kontrola a ja ne vidim nikakvih pomaka cak mi izgleda goreuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image al nju hB ne boli niti pokazuje nikakvu nelagodu prilikom pranja i presvlacenja..

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
6.10.2010 14:43:44   
Skvo RR

mi dobili hipermangan i Triderm mast koju stavljamo 2x dnevno u petak kontrola a ja ne vidim nikakvih pomaka cak mi izgleda gore al nju hB ne boli niti pokazuje nikakvu nelagodu prilikom pranja i presvlacenja..
IZVORNA PORUKA: noa

meni se osip pojavio od pampers pelena i evo sad mazem mustelinom kremom i bolje je user posted image

Kojom kremom si mazala?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
6.10.2010 14:46:19   
Anoniman
ptvo mustela selactiv i bilo ko malo bolje pa se opet pogorsalo i jucer isli kod pedijatra i dobili hipermangan i ovu mast sto sam napisala

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
6.10.2010 14:58:26   
Skvo RR
U biti Noa, ta stelactiv E,  ide kada je osip u "nekontrolisan", a svakodnevno ona mustelina vitaminska barierna krema...koja je meni btw dosta bolja od ove prve.
Cudi me da nije pomoglo..user posted image
Zao mi je.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
6.10.2010 15:01:18   
nikita
nama je pomogla bepanthen mast, i to je bas bilo crveno

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
6.10.2010 22:39:53   
leona81
nama su rekli da ne mazemo nicim jer nekad masti znaju pogorsati stvari vec da samo isusujemo...tako nam je i proslo

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
10.10.2010 19:08:50   
Anoniman
evo kod nas osip saniran hB doktorica nam rekla da nastavimo mazati Jekodermomuser posted image

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
26.10.2010 14:10:49   
Malenaoduvijek
Treba mi vasa pomoc, odnosno savjet.Moj stariji bebac j imao prije 10-tak dana ruzan osip naprijed oko pise.Vodila ga dr, ona rekla hipermangan ispirati, dala genicijanu i ja joj rekla da mazem onom galasovom baby kremom (Po preporuci Hanady sam je nasla i stvarno je super) i fino proslo.Dr rekla uradite i nalaz urina da nisu neke bakterije, ja nisam jer se povuklo, kontam uradicemo.Juce se osip vratio jos gori, vise sa strana prema preponama, crvene bubuljicice bas ruzne i vidim da ga svrbi dusa se cese cim ga otpakujem iz pelena.Isti postupak ponavljam i bolje je sa hipermanganom i genicianom.Dr mi je rekla i da probam sa malo nistatina, probacu i to i nosicemo urin na analizu.
Ne mogu sada da nadjem preporuku jedne od vas da se mijesaju neke dvije kreme ( jedna je antibiotik ako se ne varam ) ako moze neko da mi kaze s cim da jos probam dok mu nalaz ne bude gotov


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
26.10.2010 15:03:04   
taurus
mislim da si ti čitala o kombinaciji afloderm kreme i pantenol masti
ali sačekaj nalaz jer ako su gljivice ne smiješ koristiti afloderm mast
do tada maži nekom kremom koja isušuje tj, koja ima cink-oksid u svom sastavu, naravno i hipermangan treba upotrebljavati pri svakom pranju
pokušaj što duže bebu ostaviti bez pelene da bi se koža sušila na zraku

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
26.10.2010 15:13:06   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: taurus

mislim da si ti čitala o kombinaciji afloderm kreme i pantenol masti
ali sačekaj nalaz jer ako su gljivice ne smiješ koristiti afloderm mast
do tada maži nekom kremom koja isušuje tj, koja ima cink-oksid u svom sastavu, naravno i hipermangan treba upotrebljavati pri svakom pranju
pokušaj što duže bebu ostaviti bez pelene da bi se koža sušila na zraku


Nasla sam garamycin i jekoderm, ali nisam sigurna da mi je dobar jekoderm jer je masan a ovo treba isusivati koliko sam ja pametna..znaci cink-oksid, a garamycin smijem li njega ili da cekam nalazuser posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
27.10.2010 13:55:10   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: taurus

mislim da si ti čitala o kombinaciji afloderm kreme i pantenol masti
ali sačekaj nalaz jer ako su gljivice ne smiješ koristiti afloderm mast
do tada maži nekom kremom koja isušuje tj, koja ima cink-oksid u svom sastavu, naravno i hipermangan treba upotrebljavati pri svakom pranju
pokušaj što duže bebu ostaviti bez pelene da bi se koža sušila na zraku


Nasla sam garamycin i jekoderm, ali nisam sigurna da mi je dobar jekoderm jer je masan a ovo treba isusivati koliko sam ja pametna..znaci cink-oksid, a garamycin smijem li njega ili da cekam nalazuser posted image


ovdje niko da odgovori, boze svi se skupili na temi zaova user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
27.10.2010 14:01:23   
mamana
Gentamisin je antibiocka krema i ne trebaš je uzimati bez preporuke ljekara. Ona se koristi samo ako je u pitanju infekcija izazvana nekom bakterijom. Ja mislim da je u pitanju pelenski osip i preporučila bi ti Chicco kremu sa cinkom, nama je ona uvijek pomagala. Korištenje masti kao što je jekoderm možeš samo napraviti gore to ti kažem iz iskustva.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
27.10.2010 14:05:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: taurus

mislim da si ti čitala o kombinaciji afloderm kreme i pantenol masti
ali sačekaj nalaz jer ako su gljivice ne smiješ koristiti afloderm mast
do tada maži nekom kremom koja isušuje tj, koja ima cink-oksid u svom sastavu, naravno i hipermangan treba upotrebljavati pri svakom pranju
pokušaj što duže bebu ostaviti bez pelene da bi se koža sušila na zraku





evo ti odgovora od taurus,zena magistar farmacije pa smatram da je odgovor ispravan i da nema daljeuser posted image

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
27.10.2010 14:25:45   
taurus
IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: taurus

mislim da si ti čitala o kombinaciji afloderm kreme i pantenol masti
ali sačekaj nalaz jer ako su gljivice ne smiješ koristiti afloderm mast
do tada maži nekom kremom koja isušuje tj, koja ima cink-oksid u svom sastavu, naravno i hipermangan treba upotrebljavati pri svakom pranju
pokušaj što duže bebu ostaviti bez pelene da bi se koža sušila na zraku


Nasla sam garamycin i jekoderm, ali nisam sigurna da mi je dobar jekoderm jer je masan a ovo treba isusivati koliko sam ja pametna..znaci cink-oksid, a garamycin smijem li njega ili da cekam nalazuser posted image


ovdje niko da odgovori, boze svi se skupili na temi zaova user posted image


user posted image user posted image user posted image  ja ne pričam o zaovama
može se praviti i kombinacija garamicina sa jekodermom ili pantenolom, ali ipak sačekaj nalaze
do tada sam ti rekla šta smiješ koristiti
da li je danas malo boljeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *