|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća bez ploda
20.11.2013 14:46:42   
Trudnica96
Ahaa. Pa vidjet cu sutra sta ce mi reci, ha ya :)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Trudnoća bez ploda
20.11.2013 14:48:31   
Mia

IZVORNA PORUKA: Trudnica96

Hvala tii :) A da li neko moze da mi kaze sta je bolje, kiretaza sa ili bez anestezije ? :*


Draga trudnica, bas mi je zao zbog toga sto trudnoca nije uspjela user posted image user posted image Ne znam odakle si, ali ako ikako mozes, trazi opstu anesteziju, jer sve cure koje su kiretazu radile pod lokalnom anestezijom, kazu da ona bas i ne djeluje user posted image Ako si iz Sarajeva i ako imas finansijskih mogucnosti, otidji i privatno to uradi (mislim da sam nekad procitala da u Sanasi kosta 400 KM kiretaza u opstoj anesteziji). U svakom slucaju zelim ti da sto bezbolnije prodjes i da nam se uskoro javis sa lijepim vijestima user posted image

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Trudnoća bez ploda
20.11.2013 14:53:42   
Trudnica96
Nisam iz sarajeva, iz gradacca sam. Inace sam isla privatno, ali trudnocu sam vodila u bolnici, tako da cu u tuzli morati raditi kiretazu :/ troskove snosi osiguranje, u svakom slucaju .

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Trudnoća bez ploda
20.11.2013 14:59:38   
Mia
E ja koliko znam u Tuzli se u bolnici radi u opstoj anestezijiuser posted image

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Trudnoća bez ploda
20.11.2013 15:04:05   
Trudnica96
Nadam se da hoce, trazit cu. Bolje mi je da nista ne vidim, jer se inace svega bojim. :(
user posted image

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Trudnoća bez ploda
20.11.2013 22:16:59   
scarlett
Draga trudnica 96, jako mi je žao user posted image user posted image

Nažalost, ovdje nas ima baš dosta sa iskustvom sličnog ishoda trudnoće. Ne znam da li ti nešto znači, ja sam imala pobačaj izazavan tabletom u 9 sedmici i sve se hvala Bogu dobro završilo. Rekli su mi da je taj način uspješniji u nižoj trudnoći i da je rizično u 9toj, ali da vrijedi pokušati tako i složila bih se.... rekli su mi da nakon 2 mjesečnice ponovo smijem ostati trudna, jer je to puno prirodnije nego hirurška intervencija.

Ti ćeš naravno odlučiti šta je za tebe najbolje, šta psihički možeš lakše podnijeti. Ja sam igrom slučaja saznala za ovu tabletu, pa rekoh da ti spomenem, možda ne znaš da ima i ta opcija.

< Poruku je uredio scarlett -- 20.11.2013 22:18:32 >


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Trudnoća bez ploda
21.11.2013 8:12:11   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: scarlett

Draga trudnica 96, jako mi je žao user posted image user posted image

Nažalost, ovdje nas ima baš dosta sa iskustvom sličnog ishoda trudnoće. Ne znam da li ti nešto znači, ja sam imala pobačaj izazavan tabletom u 9 sedmici i sve se hvala Bogu dobro završilo. Rekli su mi da je taj način uspješniji u nižoj trudnoći i da je rizično u 9toj, ali da vrijedi pokušati tako i složila bih se.... rekli su mi da nakon 2 mjesečnice ponovo smijem ostati trudna, jer je to puno prirodnije nego hirurška intervencija.

Ti ćeš naravno odlučiti šta je za tebe najbolje, šta psihički možeš lakše podnijeti. Ja sam igrom slučaja saznala za ovu tabletu, pa rekoh da ti spomenem, možda ne znaš da ima i ta opcija.


scarlet, jesu li ti ovo dali u bolnici ili, ja sam čula da kod nas u sarajevu samo kod Mehmedbašića ima ta tableta,doduše to sam nekad davno čula, vjerovatno je sada sve to napredovalo i kod ostalih, a mislim da je i puno humanije za ženu, ovaj vid "čišćenja".

Sredno trudnice danas i javi se

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Trudnoća bez ploda
21.11.2013 8:29:00   
Andy_Bec23
Jutro draga moja, zao mi je da ti se desilo ovo... I ja sam prvu bebu imala missed abort. Isla sam na ciscwnje i 6 mj se pazila i 6 mj ostala opet trudna.

Moja kolegica je nedavno radila VTO i dok. je reko da se ne veze puno za bebu i nije a na kraju je isto bio missed abo i uzela je tu tabletu Ja ju osobno nebi nikad uzela jer smatram da je to patnja da gledas i dozivljavas trudove. Ionako bude tesko a jos i bolove trpit.... Ja sam uradila pod opcom anestezijom i sve je bilo ok. I da se nedo Bog opet tako desi opet bi isla na kiretazu...


Sretno draga danas.. Glavu gore bit ce sve ok...

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Trudnoća bez ploda
21.11.2013 21:43:32   
Trudnica96
Aha, nisam znala za tu tabletu, ali eto nema veze. Bolje je da me uspavaju i da nista ne znam, to mi je nekako najlakse za podnijeti. Hvala ti na informaciji :)

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Trudnoća bez ploda
21.11.2013 21:46:58   
Trudnica96
Ipak mi danas nisu nista radili, zbog kafe koju sam pila, a nisam ni krvnu grupu imala, tako da ce mi tek sutra raditi.. I ja se slazem s tobom, bolja je opsta anestezija, jer bi mi strah sigurno uticao na sljedecu trudnocu. Ovako necu nista znati.. Hvala ti, nadam se da cu vam se sutra moci javiti, ako ne ostanem u bolnici, jednu noc :S :*

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Trudnoća bez ploda
21.11.2013 22:16:19   
Chilli
Zao mi je zbog toga kroz sta prolazis, razumijem te u potpunosti. Meni su radili kiretazu na KCUS u 11. sedmici, pod, nazovimo je tako, lokalnom anestezijom. E ako je ono lokalna, ne zelim da znam kako je bez nje user posted image Taj zahvat ne bi pozeljela ni najgorem neprijatelju.

Moj ti je prijedlog da trazis totalnu anesteziju ako si se vec odlucila na kiretazu.(a ne za tabletu)
Zelim ti brz oporavak i psihicki i fizicki, i da uskoro cujes malo srce kako kuca user posted image


_____________________________

Mamin čupa čups - dala si mom životu smisao.
20.07.2014.

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Trudnoća bez ploda
22.11.2013 1:25:05   
scarlett

IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: scarlett

Draga trudnica 96, jako mi je žao user posted image user posted image

Nažalost, ovdje nas ima baš dosta sa iskustvom sličnog ishoda trudnoće. Ne znam da li ti nešto znači, ja sam imala pobačaj izazavan tabletom u 9 sedmici i sve se hvala Bogu dobro završilo. Rekli su mi da je taj način uspješniji u nižoj trudnoći i da je rizično u 9toj, ali da vrijedi pokušati tako i složila bih se.... rekli su mi da nakon 2 mjesečnice ponovo smijem ostati trudna, jer je to puno prirodnije nego hirurška intervencija.

Ti ćeš naravno odlučiti šta je za tebe najbolje, šta psihički možeš lakše podnijeti. Ja sam igrom slučaja saznala za ovu tabletu, pa rekoh da ti spomenem, možda ne znaš da ima i ta opcija.


scarlet, jesu li ti ovo dali u bolnici ili, ja sam čula da kod nas u sarajevu samo kod Mehmedbašića ima ta tableta,doduše to sam nekad davno čula, vjerovatno je sada sve to napredovalo i kod ostalih, a mislim da je i puno humanije za ženu, ovaj vid "čišćenja".

Sredno trudnice danas i javi se



Nisu u bolnici, ja sam bila istraumirana u DZ, pa sam odmah otišla kod Mehmedbašića, koji mi je rekao da postoji i ta varijanta, ali da je u mojoj sedmici rjeđe uspješna. To je potvrdila i dr. Dizdarević i rekla mi da je najbolje da idem na kiretažu, da je sigurnije da će uspjeti, mada i ona radi to s tabletom, ali da je bolje da ne rizikujem, ali nije isključeno da će uspjeti.

Ja sam imala svoje razloge zašto sam se odlučila za tu varijantu, bez obzira na bol meni je to bilo psihički lakše. Otišla sam kod Mehmedbašića, jer prof. Dizdarević nije htjela da to uradi, jer je trebala na put, a rekla je da je svojim pacijenticama želi biti dostupna (što mi je bilo veoma fer i korektno od nje) cijelo vrijeme.

Ja sam imala sreću da je uspjelo. Bilo je teško, trajalo je skoro 12h, ali upravo iz tih razloga koji su meni bili važni (a nije riječ o tome da dođe čim prije novo začeće), meni je drago da postoji i ova metoda. Naravno, moglo se desiti i da ne uspije, pa da završim na kiretaži, ali ja sam išla na rizik i hvala Bogu da mi je olakšao.

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Trudnoća bez ploda
22.11.2013 9:25:17   
Naida8
Tako mi je zao draga..user posted image
Bice beba uskoro aBda.. zelim ti brz oporavak, i sabur da sve prodje kako treba..
Javi nam se, ako nista da dignemo jedna drugoj raspolozenje.
user posted image

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Trudnoća bez ploda
23.11.2013 10:02:26   
Trudnica96
Etoo da vam se javim.. Dobar dan, svima :) Kako ste mi danas ? S obzirom da sam jucer ocisena, ja se osjecam odlicno, nije to toliko strasno koliko su pricali. Nista nisam znala, kasnije sam osjetila bol u stomaku, ali nista strasno. Kroz neka 2h sam isla kuci.. Ne mogu sjeditii, ali mogu lezati i odmarati. Osjetim malo vecu bol samo kad popijem tabletu za smjestaj maternice, ovako nista.. Sve je prooslo bolje nego sto sam ocekivala. Hvala vam svima sto ste bile uz mene. Ljubim vas..

(odgovor članu Naida8)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Trudnoća bez ploda
23.11.2013 10:51:51   
Mrvica_83
Trudnica_96Samo da ti pozelim da uskoro ponovno zabebis i da T prodje u najboljem redu user posted image Ja sam nazalost jedna od zenica koje su prvo morale proci period tuge da bi dosle do svog sunca/ kao sto mozes vidjeti iz mog potpisa .. Ev sad cekamo svaki sat da dobijemo svoju bebicu u narucje a ne tako davno sam kao i ti krenula u oporavak nakon kiretaze u 12 nedjelji T user posted image Veliki zagrljaj podrske ti saljem ! user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Trudnoća bez ploda
25.11.2013 13:53:14   
Trudnica96
Heej, hvala ti mrvicee, znaci to Bgm. Oporavljam se eto nekako, imam ceste bolove, ali je dobro sve.. mislila sam da ce bitii gore :D Nadam se da ce sljedeca trudnoca uspjeti aBd :)
:*

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Trudnoća bez ploda
9.1.2014 18:18:50   
prepelic
Lijep pozdrav drage moje
Meni hitno treba savjet sta dalje..zadnjd men.mi je bila 12.11.uradila sam test kuci koji je bio pozitivan
Poslije 7 dana otisla sam privatno kod ginekologa.utvrdjena je trudnoca ali po uzv trebalo bi kao da je 5.sedmica medjutim beta hcg je bio 324 i kaze dok da je valjda kasnije doslo do oplodnje.i da mi je tek 3sed.poslije 7 dana sam otisla u opcu bolnicu gdje je doktor rekao da je sve ok.da se nazire tackica.bezobzira na nalaz beta hcg koji je pokazao da je 3.sedmica on pise na nalazu da je 6.sad nakon dvije sedmice sam otisla opet na kontrolu,gdje kaze da bi trebala bit 8.se
i ne svidja mu se kako izgleda kaze da mi mogla bit anembrionalna trudnoca.ali da je sprava sprava stara i da dodjem opet za 7 dana da radi colordapler kao on ce sve pokazdt.prva mi je trudnoca i sva sam sad u strahu.mislim da nema toliko sedmica kako on kaze.sta daje?

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Trudnoća bez ploda
9.1.2014 18:23:06   
Vanne
Prvo koliko ti ciklusi traju i jesu li redovni? Nakon koliko dana od ocekivane menstruacije si uradila test? Imas li mogucnost da potrazis drugo misljenje? Drzim fige da je ok sve...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu prepelic)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Trudnoća bez ploda
9.1.2014 18:37:06   
prepelic
Ciklus traje od 30 do 32 dana .ne znam ni sama sta da radim..nervira me sto se s doktorima ne moze pricati.nit me nesto posebno pita niti slusa.samo hajd skini se i to je to

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Trudnoća bez ploda
9.1.2014 18:53:42   
animagical

IZVORNA PORUKA: prepelic

Lijep pozdrav drage moje
Meni hitno treba savjet sta dalje..zadnjd men.mi je bila 12.11.uradila sam test kuci koji je bio pozitivan
Poslije 7 dana otisla sam privatno kod ginekologa.utvrdjena je trudnoca ali po uzv trebalo bi kao da je 5.sedmica medjutim beta hcg je bio 324 i kaze dok da je valjda kasnije doslo do oplodnje.i da mi je tek 3sed.poslije 7 dana sam otisla u opcu bolnicu gdje je doktor rekao da je sve ok.da se nazire tackica.bezobzira na nalaz beta hcg koji je pokazao da je 3.sedmica on pise na nalazu da je 6.sad nakon dvije sedmice sam otisla opet na kontrolu,gdje kaze da bi trebala bit 8.se
i ne svidja mu se kako izgleda kaze da mi mogla bit anembrionalna trudnoca.ali da je sprava sprava stara i da dodjem opet za 7 dana da radi colordapler kao on ce sve pokazdt.prva mi je trudnoca i sva sam sad u strahu.mislim da nema toliko sedmica kako on kaze.sta daje?

nisi shvatila kako se racuna trudnoca...da pokusam objasniti...trudnoca se racuna od prvog dana posljednje menstruacije, sto znaci da si cim ti izostane menstruacija, vec prvi dan kasnjenja trudna mjesec dana, tj 4 sedmice...dalje samo tako racunas...jedan nalaz bete ne znaci mnogo, osim da potvrdi trudnocu...u ranoj trudnoci se beta po potrebi radi svako dva dana, da se vidi da li se pravilno dupla svako dva dana...ja bih otisla privatno na 3D uzv da znam na cemu sam.

(odgovor članu prepelic)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Trudnoća bez ploda
9.1.2014 18:59:13   
Vanne
Danas bi trebalo da si 8+3...najbolje ti je pratis duplanje bete,tako ces znati kako se ftrudnoca razvija...mojoj bebi je srce prokucalo u 8 nedjelji,nadam se i da je kod tebe upitanju kasnija ovulacija...kad opet ides doktoru? Potrazi jos jedno misljenje i uradi betu ponovo.. nadam se da ti je bebica ok..javi kad budes isla na kontrolu...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu prepelic)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Trudnoća bez ploda
9.1.2014 19:02:42   
Mia
prepelic zenice su ti vec sve rekle user posted image Visina bete ne mora nista znaciti, naravno, bitno je da je najmanje trocifrena (u tom stadiju) i da se pravilno dupla. E sad, ako sam dobro razumjela, ti nisi ponavljala betu? Obzirom na datum zadnje menstruacije, mislim da bi na UZV vec trebala biti poprilicno jasna situacija, ukoliko odes dobrom dr. sa dobrim aparatom. U 8. sedmici se uglavnom vide i otkucaji srca, tako da ti ja savjetujem da odes privatnom doktoru (ako si u finans.mogucnosti) da te detaljno pregleda. Moja preporuka ide za dr. Divanovica. Sretno!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Trudnoća bez ploda
9.1.2014 19:06:33   
animagical

IZVORNA PORUKA: Mia

prepelic zenice su ti vec sve rekle user posted image Visina bete ne mora nista znaciti, naravno, bitno je da je najmanje trocifrena (u tom stadiju) i da se pravilno dupla. E sad, ako sam dobro razumjela, ti nisi ponavljala betu? Obzirom na datum zadnje menstruacije, mislim da bi na UZV vec trebala biti poprilicno jasna situacija, ukoliko odes dobrom dr. sa dobrim aparatom. U 8. sedmici se uglavnom vide i otkucaji srca, tako da ti ja savjetujem da odes privatnom doktoru (ako si u finans.mogucnosti) da te detaljno pregleda. Moja preporuka ide za dr. Divanovica. Sretno!

da potpisem ovouser posted image

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Trudnoća bez ploda
9.1.2014 20:28:43   
prepelic
Hvala vam puno na pomoci..prva mi je trudnoca pa sam van sebe.citala sam za Divanovíca mnogo pa cu pošlusat i otic njemu.uglavnom javim vam se opet
puno pozdrava

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Trudnoća bez ploda
7.2.2014 22:41:06   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: Trudnica96

Etoo da vam se javim.. Dobar dan, svima :) Kako ste mi danas ? S obzirom da sam jucer ocisena, ja se osjecam odlicno, nije to toliko strasno koliko su pricali. Nista nisam znala, kasnije sam osjetila bol u stomaku, ali nista strasno. Kroz neka 2h sam isla kuci.. Ne mogu sjeditii, ali mogu lezati i odmarati. Osjetim malo vecu bol samo kad popijem tabletu za smjestaj maternice, ovako nista.. Sve je prooslo bolje nego sto sam ocekivala. Hvala vam svima sto ste bile uz mene. Ljubim vas..



Draga glavu gore :-) Da te dragi Bog nagradi :-)

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *