|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sunet muškog djeteta
8.10.2008 20:12:03   
Emina*
Eh, evo i nas hB na ovoj temi...
Bakira smo sunetili 22.09.
Sunetili smo ga u Tuzli, u privatnoj poliklinici, i sve je hvala Bogu kako treba proslo...
Radjen je pod lokalnom anestezijom, a mama je bila s njim u sali citavo vrijeme user posted image   user posted image
Plakao je dok mu je cika doktor davao anesteziju (dusa draga, vjerovatno ga je puno zabolilo), i nije prestajao da place dok ga nisam uzela sa stola....
Poslije toga se malo smirio, sestra mi je rekla da je super sto doji, tako da smo odmah sikili, on se smirio i zaspao...
Kad se probudio, malo je kenjkao, i poslije toga nista...
Kad sam ga presvlacila, pravo je napisao pelenu, tako da ni s tim nismo imali problema...
Jos taj dan je pokusao da se prevrce na stomak, ali nisam dopustila, jer sam mislila da ce se povrijediti...
Prvi zavoj je spao drugi dan, a treci dan smo isli na kontrolu, i sve je hB kako treba....

Kao sto neko rekao, chuna je prava pionirska user posted image   user posted image   user posted image

Cistila sam ranu rivanolom, iako je doca rekao da to radim cajem od kadulje...
Meni je rivanol ipak bolji....

Preko noci je bio super, normalno se budio, kao i prije i nije vise ni zaplakao....
Kasnije se smijao, kao i prije......
Mamin pravi borac.....   Voli ga mama najvise na svijetu.....


< Poruku je uredio Emina* -- 8.10.2008 20:13:56 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: sunet muškog djeteta
8.10.2008 20:55:36   
Amrino
Alla mubarek Emina! user posted image user posted image user posted image
Bravo za malog heroja i za cunu pionirsku!!! user posted image

Samo jos da napisem...Prijateljica ima sina kojem ce ubrzo godina. Nisu ga osunetili jer muz nije htio (nije ni on osunecen i kao sta ce mu to- samo ce ga boliti bezveze). Iako su jako vodili racuna o higijeni- malom se neki dan pojavila fimoza i sve se zacepilo i upalilo. Doktor je nasilu prevukao kozicu kako bi to ocistio...stvorile se kraste...dijete vistalo od bolova tri dana, ma uzas!
Ni jedno sunecenje ne boli ni priblizno tako...I sto je najgore- to se djetetu uvijek moze desiti- jer desava se cak i odraslim ljudima. Bolje sprijeciti nego lijeciti.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: sunet muškog djeteta
8.10.2008 21:39:32   
Emina*
Hvala na cestitkama amrino....
Mislili smo sacekati, ali nisam mogla....
Vidis kako se svasta moze desiti, citala sam i za tu fimozu..
Strasno......
Sunnet treba obaviti iz vjerskih, ali Bogami i higijenskih razloga,
eto vidis kakve se sve posljedice mogu ocekivati....
Ali, svakom svacije....
Ja sam za sunet....  user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: sunet muškog djeteta
8.10.2008 21:44:04   
mamin junacina
I ja svog junacinu kanim osunetit ovih dana ako Bogda,pa reko da malo prokomentarisem sa vama oko toga.Gdje to uradit,i koga bi ste mi vi preporucili?

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: sunet muškog djeteta
8.10.2008 21:44:23   
RAJA
Eminice draga čestitamo malom heroju i njegovoj mamici
i ja mislim da je bolje osunetiti što ranije dok je dijete u pelenama

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: sunet muškog djeteta
8.10.2008 21:47:01   
mamy Sabina
Čestike Bakiru,veliku je stvar predevero!
Mami na hrabrosti!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: sunet muškog djeteta
9.10.2008 10:32:14   
lida
Cestitke Bakiru a i mamiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: sunet muškog djeteta
9.10.2008 10:33:30   
mamyca
Cestitke Bakiru.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: sunet muškog djeteta
9.10.2008 10:36:19   
ElmaB
Bravo za hrabrog Bakira!!!!!! I mom Deniju je neki dan zadnji koncic ispao i sve je super!!!  Bravo za sve hrabre "momke"!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: sunet muškog djeteta
9.10.2008 10:53:06   
nesanica
Bravo za Bakira, a i za hrabru mamuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

I ja sam sa obojicom svojih bila, tako da znam kako je to !!!!!!!!!!!!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: sunet muškog djeteta
9.10.2008 11:06:21   
mamina princeza
Bravo za sve hrabre momke... Eminice cestitam nek si t o obavila - znam da je briga.

Al sunet je vazan i vjerski znamo to al vidis Boga mi i higijenski sve se vise potvrdjuje da treba to raditi.
i bolje dok je manji nego kad naraste ovako bas dobro i ne zna sta mu je bilo...a onako dobro pamti.

E sad se sjetih mog rodjaka kad je bio mali kad se sunetio. Nisu ga tako kao bebu osunetili sve nesto tamo vamo pa rat pa se malo odgodilo i imao on tako nekih 4-5 godina. I plakao i vrista al dobio puno para... i proslo par godina a on sebi nesto htio da kupi i nisu mu dali a on mudrica skontao i rekao  - "A da se ja jos jednom osunetim pa da skupim!!!"


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: sunet muškog djeteta
9.10.2008 22:24:38   
Emina*
heeh, Leki, sto me nasmija user posted image  user posted image

Hvala vam na cestitkama drage moje...
Meni je neopisivo drago sto je to sv egotovo, proslo kako treba, i hB iza mene i iza nas....

Ja sam neki dan pricala sa jednom starom nanom,
koja ima sina, i on posao da se osuneti (a ima jedno 30 godina), i kaze nana da je pobjegao iz ordinacije....
Heheh, covjek citav user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: sunet muškog djeteta
9.10.2008 23:22:51   
Aminad
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Čeatitam hrabrom momčiću a i mami!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: sunet muškog djeteta
10.10.2008 12:26:58   
lejlass
Cestitke svim hrabrim djecacima a i roditeljima.Hvala bogu i nasa bol je prestala.Kerimcic je super i vratio se je na staro,hodanje,trcanje i prespavane noci(hvala bogu).
Moram svima preporuciti doktora i sefa djecije hirurgije na Kosevu Adnana Hadzimuratovica,stvarno covjek je prva liga.Ima pristup blag prema djeci a Boga mi i prema roditeljima.Zato svi oni koji neznaju user posted image na koja vrata da pokucaju,sto se tice obrezivanja,slobodno mogu reci djecija hirurgija na Kosevu.user posted image

_____________________________

KERIM, nesto najljepse u maminom zivotu
10.08.2007.

(odgovor članu mamin junacina)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: sunet muškog djeteta
14.10.2008 18:33:06   
Pankica
ja svog junacinu kanim osunetit ovih dana ako Bogda,pa reko da malo prokomentarisem sa vama oko toga.Gdje to uradit,i koga bi ste mi vi preporucili?



Ja takodje imam namjeru osunetiti svog bimbicuuser posted image , ustvari mi smo vec i zakazali termin kod prof.dr. Dizdarevica. On je inace i sef djecije hirurgije u bolnici Kosevo. Ali mi cemo to uraditi u njegovoj privatnoj oridinaciji na Grbavici u zgradi Shoping Centra. Inace, culi smo sve pozitivno o profesoru, jako prijatan covjek, bar meni, a sunecenje privatno kosta 150 KM, s tim da se moraju prethodno neki nalazi uraditi (krvna slika, vrijeme krvarenja, vrijeme koagulacije i trombociti), pa ako sve bude u redu, onda se i sunet moze uraditi. Radi u lokalnoj anesteziji. Iskreno se nadamo da ce sve proci kako treba i bez nekih komplikacija. user posted image user posted image

(odgovor članu mamin junacina)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: sunet muškog djeteta
14.10.2008 20:38:54   
moni
Evo i ja kontam svog malenog sunetiti ovih dana. Ustvari moramo sačekati da prođe 15 dana od vakcinacije. Mi smo mislili malog sunetiti u Sanasi kod dr. Zvizdić Zlatana. Ima li ko kakva iskustva?

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: sunet muškog djeteta
14.10.2008 22:01:36   
boogy woogy
Evo i ja da se pridruzim cestitkamauser posted image user posted image

Moni, mi smo sunetili svog sina upravo u SANASi kod tog dr. Ja licno bih preporucila svim roditeljima koji zele da sunete svoje sinove da to ucine sto ranije!! Mi smo sunetili svog kad je imao 2,5 mjeseca! Vjerute mi, on to skoro pa nije ni osjetio! Dusa draga, bio je pravo malo pilence, plakao je dok su ga sunetili (a trajalo je svega 10 min.) a kad je bilo gotovo, ja ga uzela i podojila i on je odmah zaspao. Plakao je jos samo kad je prvi put piskio i to je bilo to! Naravno, nicega se ne sjeca. Odmah smo mu pelene stavljali i za tri dana, cuna je bila ko' nova!



(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: sunet muškog djeteta
18.10.2008 11:58:30   
mamin junacina
IZVORNA PORUKA: Pankica

ja svog junacinu kanim osunetit ovih dana ako Bogda,pa reko da malo prokomentarisem sa vama oko toga.Gdje to uradit,i koga bi ste mi vi preporucili?



Ja takodje imam namjeru osunetiti svog bimbicuuser posted image , ustvari mi smo vec i zakazali termin kod prof.dr. Dizdarevica. On je inace i sef djecije hirurgije u bolnici Kosevo. Ali mi cemo to uraditi u njegovoj privatnoj oridinaciji na Grbavici u zgradi Shoping Centra. Inace, culi smo sve pozitivno o profesoru, jako prijatan covjek, bar meni, a sunecenje privatno kosta 150 KM, s tim da se moraju prethodno neki nalazi uraditi (krvna slika, vrijeme krvarenja, vrijeme koagulacije i trombociti), pa ako sve bude u redu, onda se i sunet moze uraditi. Radi u lokalnoj anesteziji. Iskreno se nadamo da ce sve proci kako treba i bez nekih komplikacija. user posted image user posted image
Ma ako Bogda bit ce to sve ureduuser posted image ,cula sam da ima na ilidzi u Eurofarmu,rade sunecenje,ali se netrebaju vaditi ti nalazi.Jeli tacno da se beba poslije vakcine nesmije sunetiti dok neprodje 15 danauser posted image

HARUN 22.6.2008

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: sunet muškog djeteta
18.10.2008 12:53:28   
Amrino
Ma ako Bogda bit ce to sve uredu ,cula sam da ima na ilidzi u Eurofarmu,rade sunecenje,ali se netrebaju vaditi ti nalazi


Nalazi se MORAJU izvaditi. Ukoliko je ovo tacno sto si napisala- onda ja ne bih nikome preporucila da tamo suneti svoje dijete.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamin junacina)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: sunet muškog djeteta
18.10.2008 13:40:22   
mamin junacina
Nisam jos ni upoznata sa tim konkretno,dali treba ili ne.A gdje se nalazi vade,tu u klinici gdje se suneti ili u domu zdravlja?

_____________________________

HARUN 22.6.2008

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: sunet muškog djeteta
18.10.2008 13:43:26   
Amrino
IZVORNA PORUKA: mamin junacina

Nisam jos ni upoznata sa tim konkretno,dali treba ili ne.A gdje se nalazi vade,tu u klinici gdje se suneti ili u domu zdravlja?


Ma tu na klinici. Izvadi se krv iz prstica ili iz nogice (traje vrlo kratko) i nalazi budu gotovi vrlo brzo. Oni praktikuju ugl. da nazovu na tel. i jave ukoliko nesto ne bude ok.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamin junacina)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: sunet muškog djeteta
18.10.2008 13:50:33   
ElmaB
U Eurofarmu rade i lasersko sunecenje. Ja nisam htjela, isla sam na ono klasicno sa lokalnom anestezijom oko cune i to ne u toj klinici vec kod drugog ljekara, a nikada nisam cula da se prije suneta ne vade nalazi! To je obavezno! Barem onoliko koliko ja znam!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: sunet muškog djeteta
18.10.2008 13:53:16   
mamin junacina
Ok.Hvala ti puno na informaciji.I jedva cekam da to prodje,pravo sam se opteretila time.Ako Bogda u cetvratk treba na vakcinaciju pacemo poslije toga rezati cunuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

HARUN 22.6.2008

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: sunet muškog djeteta
18.10.2008 13:58:06   
mamin junacina
Protiv toga sam totalno,da se to laserski radi,glupost prava,i mislim da vise i boli.Tako sam bar cula od poznanika da se neradi nalazi,e sad koliko je to tacno neznam ni sama,i kosta 180 KM

_____________________________

HARUN 22.6.2008

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: sunet muškog djeteta
20.10.2008 10:02:12   
Pankica
Pedijatrica nas je pitala šta prvo želimo da uradimo, ili sunećenje ili vakcina. Uglavnom, treba da prođe 15 dana između, pa bilo da prvo beba vakcinu primi, bilo da se osuneti. A svakako, obavezno treba uraditi bebi nalaze prije sunećenja. user posted image

LP

(odgovor članu mamin junacina)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *