|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sunet muškog djeteta
15.11.2008 10:57:05   
mamin junacina
Evo broj dr.dizdarevica 061/486-811,ja bi ti preporucila da ga zoves iza podne,posto se nejavlja prije.A sunecenje rade utorkom i cetvrtkom,i kosta 150KM.Ulica je Behdzeta Mutavelica 10,zuta zgrada,iza Shoping centra na Grbavici sa llijeve strane ulaza u objekat.

_____________________________

HARUN 22.6.2008

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: sunet muškog djeteta
15.11.2008 11:12:00   
simba
Mi smo svog sunetili kad je uso u drugi mijesec.
Prvo me je bilo strah i htijela sam da jos sacekamo . Pedijatar nam je rekao da se to moze odma radit cim dijete napuni 40 dana.
Mislila sam da ce to bebu bolit . Al hvala Bogu kako je sad sve jednostavnije u odnosu na prije. Kad su ga osunetili donijeli su mi dijete u korpi i mali se smijao.Nisam mogla da vijerujem.Dali su mu neku anesteziju i rekli da ce ga bolit samo kada bude prvi put mokrio.
Sad mi je drago sto smo to odma uradili jer sad bi vec bilo teze jer mali vec sve zna. Radili smo to u bolnici u Tesnju i kosta 100 KM.
user posted image

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu mamin junacina)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: sunet muškog djeteta
15.11.2008 12:09:38   
larina
kod mene bebac imao 40 dana kad se osunetio i sve je proslo dobro,a platili smo 300eura kod nas su ovamo takve cijene

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: sunet muškog djeteta
19.11.2008 2:21:04   
merimaa
ah nismo ni mi svog jos osunetili muz mi je veliki strasljivko nisam ni ja hrabra kad je to u pitanju al kazu sto se mora mora se pa valjda cemo aBd u proljece ove godineuser posted image

_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu STUHA)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: sunet muškog djeteta
10.12.2008 12:29:53   
Mrva
Mi cemo Adija sunetiti u ponedjeljak, 15.12 (sa 3 mjeseca i 7 dana) aBd, u poliklinici Eurofarm. Sunet ce obaviti dr. Topalovic sa KCUS. Dat ce mu lokalnu anesteziju i prije zahvata ce mu uraditi nalaz krvi da se vidi vrijeme krvarenja i koagulacija.
Malo se plasim reakcije nakon suneta, ali se nadam da ce sve aBd biti u najboljem redu. Svakako cu se javiti cim to obavimo. 
Ako imate neki savjet da ne citam sve ove postove prije, bila bih vam zahvalna user posted image


_____________________________

Lovely

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: sunet muškog djeteta
10.12.2008 18:52:35   
S.mama
I moj je savjet da to sto prije uradite..Mi smo svog sunetili kada je imao 4 mjeseca i mogu vam reci da je prvi dan malo plakao i sve je brzo proslo,za 5 dana kao da se nije ni sunetio.

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: sunet muškog djeteta
10.12.2008 20:28:15   
mamaomi
Slažem se s mišljenjima,što prije to bolje. Mi smo Omara osunetili sa 6 mjeseci.

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: sunet muškog djeteta
11.12.2008 10:00:37   
lejlaze
joj moje hanume, sutra imamo zakazano u 10 sati. ja vec 3 noci ne spavam i pravo sam nervozna. i prije poroda, kada sam saznala da je djecak, vise me bilo strah sunecenja nego porodjaja. user posted image  iskreno se nadam da ce sve proci kako treba.


(odgovor članu mamaomi)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: sunet muškog djeteta
11.12.2008 11:34:49   
akica b
Lejla samo hrabro...proci ce to brzzo,on je mali.I mi smo se osunetili prije 7 dana i stvarno sam prezadovoljna,super je sve proslo i on je super podnio.Samo taj dan je bio kritican a ostalo kao da nista nije bilo.Radili smo u SaNaSi kod Dr.Zvizdica.Javi kako je proslouser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: sunet muškog djeteta
12.12.2008 12:20:57   
lejlaze
evo na brzinu da se javim. sunecen u 10 sati. ostavili ga u 10 do 10, dosli po njega u 11,15. kada smo se kuci vracali spavao. probudio se u kuci i plakao je ali nije strasno. sada spava. sad nastupa skidanje zavoja, nadam se da ce i to proci kako treba.
eto toliko

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: sunet muškog djeteta
12.12.2008 12:30:10   
idana_85
Uh moje hanumice,samo lagano.
Mi smo rijada osuntili sa 48 dana i kamo srece da smo ranije. Sunetio ga je Skaka i kaze da je najbolje sedmi dan, najmanje ima krvi i najmanje boli. Hvala bogu pa nije ni znao sta mu se desava. Malo ga bolilo,ona gaza okolo mu spala,kad smo to namjestili super sve, stalno se smijao. Dva puta mu je kod koncica malo prokrvarilo,ja se pocela tresti,ali sreca to nije nista strasno i normalno je.
Savjet je neko trazio...spremi dosta pamucnih sirokih trenerkica i pamucnih pelena, to ti je najpotrebnije. Jednu pelenu isjeci na trakice, oko tri one kocke idu na jednu trakicu,saviti na pola (uzduz) i mazati jekogalmom i time omotavati oko cune i nabaviti flastera.....eto....sretno svima. A sto se tice Skake....toplo preporucujem, covjek super radi. Bebu ne boli nista,a ne daje joj opstu anesteziju, koja nije ni zdrava....


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: sunet muškog djeteta
12.12.2008 17:05:26   
adissa_
mi smo sina osunetili sa 3 mjeseca..bolje sto prije moguce,jer to kad oduljis onda tesko ikada mozes stici.Imam prijateljicu koja sina jos nije osunetila a malcu sad 3 godine,i sad stalno misli na to,kaze to joj je najveca briga,a ne zna kako da to ucini,,on vec narastao i zna sveuser posted image  zato kazem,sto prije moguce

< Poruku je uredio adissa_ -- 12.12.2008 17:09:56 >

(odgovor članu dorina)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: sunet muškog djeteta
12.12.2008 22:05:38   
Amrino
Vec sam pisala ranije. Moj savjet je da se dooobro nakapava kantarionovim uljem i preko toga samo pelena. Mi smo tako radili- normalno i oblacili i sve bilo za 10. Odmah prvi dan se ponasao kao da se nista nije deilo...i okretao se i puzao. Sunetili ga sa nekih 5 i po mjeseci.
Nikakve zavoje ni flastere ne treba stavljati.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: sunet muškog djeteta
12.12.2008 22:10:05   
RAJA
Ja sam mojim momcima istu veče stavila pelenu i sve je prošlo dobro hB samo sam im prala sa kamilicom chunu i to vrlo malo jer nisu dali i ništa drugo kod nas doktori nedaju osim kamilice

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: sunet muškog djeteta
14.12.2008 12:17:29   
Mrva
Mi smo naruceni sutra, aBd, u 12.00 sati, poliklinika Eurofarm. Suneti ga dr. Topalovic sa urologije!
Adiju je sada 3 mjeseca i 7 dana! Javit cu se kad to obavimo, aBd. Hvala vam svima :)


_____________________________

Lovely

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: sunet muškog djeteta
15.12.2008 10:43:42   
lejlaze
mrva sretno vam. nadam se da ce sve proci kako treba. Daris je hvala Bogu dobro. zavoj je sam spao poslije dva dana, kako je doktor i rekao da bi trebalo. ja mu sada stavljam gazu natopljenu kamilicom isto kako mi je rekao da radim narednih 14 dana. sve je ok. njega je bolilo prvi dan i tu noc mi je dobio temperaturu.

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: sunet muškog djeteta
15.12.2008 11:09:07   
akica b
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Vec sam pisala ranije. Moj savjet je da se dooobro nakapava kantarionovim uljem i preko toga samo pelena. Mi smo tako radili- normalno i oblacili i sve bilo za 10. Odmah prvi dan se ponasao kao da se nista nije deilo...i okretao se i puzao. Sunetili ga sa nekih 5 i po mjeseci.
Nikakve zavoje ni flastere ne treba stavljati.







Amra,mi smo isto radili kao vi user posted image ,stvarno je za pohvaliti,samo sto mislim da to svi rade  drugacije..Neko savjetuje jedno neko drugo,mislim da ima veze gdje se radi...Imam prijateljicu koja je stavljala bivacin jer je radjeno totalno drugacije,cak nisu bili ni konci na cuniciuser posted image user posted image user posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: sunet muškog djeteta
15.12.2008 11:16:58   
Amrino
Tacno tako! Skoro svaki doktor savjetuje nesto drugo.
Meni je nekako logicnije da cuna stalno bude masna...ne mora eto biti kantarion...cisto jer znam da je najbolnije i najgore kada se rana susi pa pocne "zatezati".
Ovaj nacin mi je nekako najjednostavniji i za roditelje...jer da sam morala stavljati neke gaze, zavoje....ma cisto sumnjam da bih smogla snage za to. Ovako fino nakapas, stavis pelenu i sve ok. Mada mislim da je najbolje raditi onako kako doktor kaze.
Nas Hamza je zaplakao samo prvi put kad je piskio.
Allamubarek i Fedji i svim ostalim osunecenim momcima a ostalima- sretno! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: sunet muškog djeteta
15.12.2008 22:39:28   
Mrva
Mi smo se danas osunetili i sve je hB proslo najbolje moguce. Plakao jeste na putu kuci, kad smo stigli sikio je i zaspao. Nakon sto se probudio, sve je bilo ok, malo je bio nervozniji, ali to je prirodno.
Dr. nam je rekao mu sutra skinemo zavoj i malo natapkamo kamilicom. 

Mislim da mu kantarion ne moze skoditi.

Svima vam puno hvala i sretno svim nasim bebicama koje ocekuje sunecenje user posted image


_____________________________

Lovely

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: sunet muškog djeteta
15.12.2008 22:52:29   
Amrino
Allamubarek Mrva! user posted image
E nek ste se s Bozijom pomoci i vi kutarisali te obaveze. Znam da je meni poslije toga pravo laknulo...jer mi je to sunecenje nekako stalno "visilo nad glavom".
Ljubi malog heroja! I vidjet ces- kroz par dana- cuna nova kao da se nista nije ni desilo!!!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: sunet muškog djeteta
16.12.2008 10:17:12   
lejlaze
danas nam je bila patronazna i potvrdila da je sve uredu user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: sunet muškog djeteta
16.12.2008 10:20:44   
Amrino
IZVORNA PORUKA: lejlaze

danas nam je bila patronazna i potvrdila da je sve uredu user posted image  user posted image  user posted image  user posted image



user posted image user posted image user posted image
Ljubi hrabrog momka!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: sunet muškog djeteta
16.12.2008 11:13:18   
Aminad
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Čestitam!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: sunet muškog djeteta
16.12.2008 11:32:28   
SAMRAAA
Čestitam nek je s hajrom..


Mi smo Admina sunetili kad je imao 2 mj..Sve je prošlo za 10 min,pod lokalnom anestezijom...popiškio se u bolnici..i oni mu odmah skinuli i gazu..mazali smo mu 3 dana dolokain gelom i poslije bivacin mazom..ništa nije plakao jedino kad sam ga presvlačila se bojao..


_____________________________

Moje prvo sunce..

Admin 03.04.2008.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: sunet muškog djeteta
24.12.2008 11:14:21   
ziki
user posted image user posted image user posted image  bravo za male heroje. Neka vam je hairli . Da se mi pohvalimo, Tarik se u subotu osunetio, plako je prilicno al ne sto boli, primio je lokalnu anesteziju, vec sto se desavalo nesto oko njegove pise a on nije mogao da vidi sta. Doktor je to kuci obavio, drzali ga ja i MM koji se zamalo onesvijestiouser posted image user posted image  Vec u nedelju je hteo da puzi al mu nisam dala ,u ponedeljak sve normalno -vise na stomaku nego na ledjima. Jos uvijek mu stavljam sterilne gaze i mazem bivacin kremom, onaj koncic jos stoji do subote pa da razvezem. Nije ga nista sio a nije ni krvario.                       

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu SAMRAAA)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *