|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štela za porođaj
17.2.2009 22:03:46   
teta berta
čula sam neki dan da se kao za muške bebe daje više... odavno nisam ništa gluplje čula!

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Štela za porođaj
17.2.2009 22:22:39   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: teta berta

čula sam neki dan da se kao za muške bebe daje više... odavno nisam ništa gluplje čula!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Štela za porođaj
17.2.2009 22:24:19   
anitaMO
e ovako.mene je porodila dr.koja mi je i vodila trudnoću.ostala žena iz dežure koja joj je završavala kad sam ja dolazila.zbog teškog poroda dovela još 2 doktora.njoj je muž dao za muštuluk 100km ,da joj je dao i 500 nebi mi žao bilo.babici na kraju kad me porodila jer je bila divna 50 km.sestrama ništa a bile su 3 na porodu.



_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Štela za porođaj
17.2.2009 22:25:48   
anitaMO
bolje da ne pričaju svašta ko da je važnije muško nego žensko.to da nas odmah diskriminiraju.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Štela za porođaj
18.2.2009 1:24:41   
merimaa
IZVORNA PORUKA: teta berta

čula sam neki dan da se kao za muške bebe daje više... odavno nisam ništa gluplje čula!


aaaa gluposti majko milauser posted image


_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Štela za porođaj
18.2.2009 7:42:09   
merima_s
Ja nisam davala pare nikom a svi su bili prekrasni, stvarno sam se odusevila. Tek nekoliko dana nakon poroda mm je kupio parfem doktorici koja mi je vodila trudnocu  (nije mi bila na porodu), bilo mu je nezgodno da joj da pare jer mu je to bivsa assistentica.
Mislim da zaista nema potrebe za placanjem. Bol vam niko ne moze ublaziti a davati tolike pare samo da vam progovori koju lijepu nije vrijedno. Pocastiti nekoga poslije poroda OK, ali prije stvarno ne treba.


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Štela za porođaj
18.2.2009 14:03:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: merima_s

Ja nisam davala pare nikom a svi su bili prekrasni, stvarno sam se odusevila. Tek nekoliko dana nakon poroda mm je kupio parfem doktorici koja mi je vodila trudnocu  (nije mi bila na porodu), bilo mu je nezgodno da joj da pare jer mu je to bivsa assistentica.
Mislim da zaista nema potrebe za placanjem. Bol vam niko ne moze ublaziti a davati tolike pare samo da vam progovori koju lijepu nije vrijedno. Pocastiti nekoga poslije poroda OK, ali prije stvarno ne treba.



Merima nemoj se ljutiti ali na tebe su sigurno drugacije gledali...a ostala populacija ako zeli iole human odnos mora da plati

(odgovor članu merima_s)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Štela za porođaj
18.2.2009 14:10:00   
tresnjicaaa
Naucena licnim iskustvom slazem se sa dadada. Mislim ako zelim oda nas paze treba im dati lovu. Na zalost ali tako je. Jos nisam saznala koja je normalna cifra za carski rez user posted image Mislim imam osiguranje i nisam ga trazila nego su mi oni preporucili carski, pa zato ne moram placati bolnici. Nego mislim ono ispod ruke ljekaru pred operaciju koliko se dajeuser posted image

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Štela za porođaj
18.2.2009 14:49:09   
Amrino
Ma nije tacno drage moje. Ja nikome nisam dala ni marku niti sam imala bilo kakvu stelu niti sam znala bilo koga od njih i sve proslo OK. Tretirali su me sasvim normalno kao i sve ostale...Pa vidjet cete i same i u kakavim uslovima rade one...Sestra mi je cak pomagala i uloske da stavim i da gace oblacim.
Poslije sam vidjela da su me tretirali apsolutno isto kao i meni veoma blisku osobu koja je imala i stelu od samog direktora bolnice i koja im je platila...Mene mozda cak i bolje...
I tamo vam je kao i svugdje- ako ste drski, osorni, nekulturni bit ce i oni...ako se vi preme njima odnosite sa postovanjem i oni ce prema vama. Postoje mnoge zene koje misle da je babica/ sestra isto sto i sluzavka pa se onda iznenade...Samo se opustite. user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Štela za porođaj
18.2.2009 14:54:27   
mamy Sabina
Amra ja te mogu potpisati u potpunosti.
Moje iskustvo je identično tvome
Drugi grad doduše,druga bolnica ,al iskustvo isto.
Ljetos sam ležala 22 dana na patologiji trudnoće,jedino mito koje sam ja dala je
par litara soka ,počastila sestre i dezurnu doktoricu na moj rođendan nekim slatkišima.
Ma sve sestre su bile više nego divne,
doktori također.



_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Štela za porođaj
18.2.2009 15:02:32   
triplemama
Ja sa kobajagi imala štelu za porod, tj. poznajem jednu babicu na porođajnom pa ih je ona par puta zvala da pita. Ustvari najveća štela je bio MM koji je bio uz mene. Kada se sve završilo dao je 50 KM babici zato što je stvarno bila super ne kao mito nego nako od radosti. Kada je došao po mene donio je buket sestri koja ga je iznijela i obukla.
I sa drugim porodima nisam davala pare već kada se sve završilo MM ih je počastio tortom.
Kada sam god spominjala štelu za porod nisam mislila na novac i mito već ako poznajete nekoga u bolnici pa da malo pita za vas super djeluje.
Ovo sve je za porodilište u Tuzli.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Štela za porođaj
18.2.2009 15:08:27   
mummy
Evo samo da ispričam slučaj svoje drugarice, 2 poroda bez štele i plaćanja dok je kod mene bilo obrnuto. Njen muž je doktoru otišao i zahvalio i dao mu svoju VIZITKU ono ako mu šta zatreba i svaka mu čast. Mogu misliti što se dr obradovao. A vjerujte ima doktora koji vas prime na klinici a naplate kao da su u privatnoj ordinaciji!!

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Štela za porođaj
19.2.2009 10:15:21   
merima_s
Ne znam sto bi mene drugacije gledali, nikakvih veza nisam imala. mm je tada bio student medicine i niko to nije znao, cak ga nisu ni pustili u salu.
Najgori slucaj stele sam cula od prijateljice koju je doktor narucio na porod, bukvalno je bilo dodji u ponedeljak da te porodim. Ta je prosla sa rezom od epiziotomije i rezom od carskog, jos joj je beba bila bez kisika par minuta,sreca bez posljedica.

Ja znam da treba platiti carski rez i to ako nema indikacija za njega, nego cisto ispunjavanje zelja, sve ostalo spada u duznosti ljekara. I dalje mislim da nikakva stela ne moze ublaziti porodjajnu bol.
Sretno svim trudnicama


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Štela za porođaj
19.2.2009 12:00:10   
ena23
Ne znam drage moje ali je mene poprilicno strah poroda, a koga god pitam kaze mi usitni pare i bez straha... ja nikom nista ne bi platila, to im je poso i svima nam se od plate odbija za njihovu duznost, ali opet... strah je strah... 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Štela za porođaj
19.2.2009 13:55:38   
Anoniman
Ena ja sam razmisljala kao i ti...i svadjala se s mojim ukucanima da li podmicivati ili ne...medjutim za ovih cetrnaest dana uvjerih se u suprotno sto opet ne znaci da ce se tebi desiti, mozda ti budes imala srece i naletis na normalnog dr. i jos normalnije sestre...ali ja sam, nazalost, naletjela na ci cing

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Štela za porođaj
19.2.2009 15:48:03   
noaa
e neka se usude traziti lovu,dovesti cu im 60 minuta i bakira na kosti,radije cu dati u crkvu ili u pucku kuhinju sirotinji..

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Štela za porođaj
19.2.2009 16:23:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: noaa

e neka se usude traziti lovu,dovesti cu im 60 minuta i bakira na kosti,radije cu dati u crkvu ili u pucku kuhinju sirotinji..


user posted image

(odgovor članu noaa)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Štela za porođaj
19.2.2009 17:22:02   
Visnja RR
javna je tajna da doktori ocekuju novac ... (jedini je izuzetak dr. Masic)..
postoji i tarifa... naravno ima izuzetaka kad neko prodje dobro...
ja sam u bolnici lezala 7 dana i nagledala sam se nekih neugodnih situacja...
dva dana je u mojoj sobi lezala zena koja je rodila blizance... par puta je plakala jer joj sestre nisu pomagale oko beba... a ona sama nije mogla jer je i svo vrijem imala visok pritisak...  potrefila se smjena sa nadrndanim sestrama...user posted image
a svo vrijem je govorila "hvala Bogu sto im nisam dala ni marke" user posted image  da Bogdo jeste
isto tako znam da mnoge pacijentice nisu podnosile jednu "debelu" sestru... ja joj dala bajadere i kafe i jednu noc mi je uzela Asju da ja pokusam odspavati... i uvjek bila ljubazna prema meni... (mada je cinjenica da sam ja placala punu cjenu u bolnici al to s njom naravno nije imalo veze...)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Štela za porođaj
19.2.2009 18:20:19   
Amela83
I ja sam se na vlastitoj koži uvjerila šta znači mito. Ležala sam prije par god.u bolnici na odj.za kožne bolesti... Jedna sestra se užasno ponašala prema meni (a i prema drugima), stalno je nešto gunđala, bila namrgođena... Samo što nas nije počela marškati. A ja sam se zaista trudila da budem što ljubaznija prema cijelom osoblju! 3.dan odnesem ja njoj "kesu"u nj.sobicu (sok, kafa, bombonjera, voće) i kažem da popije kaficu... Da vidite promjene!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Za 180 stepeni!
Ne kažem da su svi takvi, ali ih ima mnogo!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Štela za porođaj
19.2.2009 18:55:56   
alisa grabus
Ja sam samo doktoru koji mi je vodio trudnocu i odveo me u bolnicu na porodjaj kupila poklon poslije a u bolnici nisam nikome nista davala. A bili su svi ok. Naravno platili smo oblacenje bebice, to je tada bilo nesto tako oko 50 KM, a sad ne znam.

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Štela za porođaj
19.2.2009 19:43:09   
kristijan
ja sam s prvim 2003 tj mm 200 km doktoru  babici 50 km i sestrama kesa i kolača 2008 u splitu drugo rodila i nisam iz inata dala dinara a oni su užasni dole bili bilo mi je drugo tako da sam znala šta me čeka 6h sam ležala u rađaoni nisu imali kreveta a kasnije me stavili na neki ko biva pomoćni skoro pa na podu bila fuuuj nedam dinara više a što jest kad ti je prvo pa ne znaš šta te čeka ili je rizično onda svi daju

_____________________________

KRISTIJAN 24.12.2003
IVAN 24.06.2008
JAN 21.01.2010

(odgovor članu alisa grabus)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Štela za porođaj
19.2.2009 20:16:32   
idana_85
I ja sam negdje vec napisala svoj slucaj ali evo reci cu opet. Cijelo vrijeme muz i ja smo bili protiv podmicivanja, jer to jeste podmicivanje, a svekrva (i sama zdravstveni radnik) kako treba, kako mora....Helem ni do zadnjeg dana nismo znali sta cemo. Onda se desio porod, sve je bilo brzo. Moj dr me cekao poslije svoje smjene, pregledao, zamolio kolegu da me porodi, a da mu nikada nisam marke dala, osim sto sam mu dva puta odnijela bocu vina i bajaderu. Nadali smo se da ce biti jedna rodica koja radi gore ali ona bila na godisnjem, tako da nikoga nisam znala. I porod super lagan. Doktor me samo usio. Sve je sestra radila. Toj sestri smo stavili pare u dzep pred porod, a ona je izvadila i vratila i rekla da nece, da ce i bez toga sve biti dobro. Nakon tako laganog i bezbolnog poroda opet joj je svekrva ubacivala u dzep i ona je opet vratila, molila da vise ne nudimo jer nece da je neko sutra sretne na ulici i pomisli pomogla mi je jer smo joj platili, tacno se vidjelo da se uvrijedila. Tako su moji kupili tortu i pice, kafu,secer i gore ovima na porodu i dole na odjeljenje gdje sam bila nakon poroda. Dok sam jos bila u sobi pored sale,glavna sestra me je natjerala da se odem umiti (nisam se htjela gore tusirati, a nisam ni imala potrebne, nisam se ni trunke oznojila na porodu) i pomogla mi promijeniti uloske. Dole me niko nije ni pogledao,samo ta ista sestra, kad se smjena mijenjala rekla kao ovo je od nase kolegice kcerka i donijela mi tabletu koju nisam trazila. Zena koja je bila samnom u sobi rekla je da je noc prije neka porodilja vristala od bolova,nisu joj htjeli dati tabletu. Jedini izuzetak je to sto je svekrva mi donijela da jedem poslije poroda i navece je dosla i uvela muza da vidi bebu. ostalo niko nista. Moj dr me ujutro obisao, nista mu nisam dala. Znaci sem te torte, pica i kafe da ih pocastimo, nikome kes nismo davali. Sada sam u dovumici kad budem isla na kontrolu da li da dr dam nesto u parama, mada sam cula da on to ne voli pa sam bas u dilemi, ne bih da ga uvrijedim. A i uvijek mi odzvanjaju rijeci mame alme u galvi da ni ona ne bi voljela za svoj posao da joj daju novac, tako mozda i oni....Ne znam....

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Štela za porođaj
19.2.2009 21:01:29   
Visnja RR
Ono sto vam garantujem je da dr. Masic NIKADA nece uzeti novac (covjek je vjernik - pravi)... pa to nemojte nikada ni pokusati... da ne bi bilo ni njemu ni vama neugodno... kad sve prodje moze neki lagani poklon...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Štela za porođaj
19.2.2009 21:08:55   
ElmaB
Draga Visnja, moja dobra drugarica operisalaje tumor na jajniku. Radio joj je profesor Simic, a asistirao Masic i obojica su uzeli koverte. Licno sam to vidjela, jer sam tada s njenim muzem bila u holu i cekala ishod operacije!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Štela za porođaj
19.2.2009 21:25:18   
dinaa
Visnja ja odavno izbjegavam teme o Dr.Masicu ali sad sam se morala javiti mene je on porodio sa prvim djetetom i vjeruj mi da se nije nimalo ustezao uzeti novac od MM.Eh sad to je bilo prije sedam godina a kakav je sada po tom pitanju neznam.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *