|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Med
6.1.2011 12:39:32   
anidla
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Med se ne daje zbog mogucnosti oboljevanja od botulizma prije prve godine, a do unazad 3-4 godine davao se od sest mjeseci. Med nije moguce da izazove nikakvu okom vidjlivi reakciju.


i kakve su reakcije botulizma?


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Med
6.1.2011 13:13:53   
Anoniman
Ima vise vrsta botulizma od onog koje prenose kontakti sa zarazenim zivotinjama, do onog koji izaziva hrana. "Botulizam prenesen hranom počinje naglo, obično 18 do 36 sati nakon unošenja toksina, iako inkubacija može varirati od 4 sata do 8 dana. Mučnina, povraćanje, grčevi u trbuhu i proljev, često prethode neurološkim simptomima."
Kad sam napisala okom vidljivih reakcija konkretno sam mislila na osipe i fleke po tijelu, kako drug alergeni se znaju manifestovati.

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Med
2.2.2011 11:02:00   
jasmin
Med učinkovitiji u liječenju prehlade od većine lijekova

Iako kašika meda ima 22 kalorije, a kašika šećera 15 kalorija, med je zdraviji jer sadrži gotovo jednak udio glukoze i fruktoze te kroz samo nekoliko minuta nakon uzimanja šalje mozgu potrebno "energetsko gorivo". Med uspješno poboljšava moždane funkcije, a fruktoza pohranjena u jetri unaprjeđuje moždane funkcije koje su aktivne i tokom noći.

Još prije 2000 hiljade godina grčki sportisti su jeli velike količine meda kako bi imali više energije uoči Olimpijade, a otac moderne medicine Hipokrit vjerovao je kako jedenje meda svaki dan liječi prehladu i sifilis, potiče imunitet te ubija bakterije.

Blagotvoran učinak meda na zdravlje, u liječenju prehlada, zubnih oboljenja, čireva, artritisa i kožnih oboljenja potvrdilo je i istraživanje Univerziteta u Sydneyu. Fruktoza i glukoza koje sadrži proizvode velike rezerve glikogena u jetri. Stalni nivo šećera u krvi važan je za izdržljivost, a med čuva organizam od umora i iscrpljenosti. Medicinski univerzitet u Pennsylvaniji utvrdio je kako kašika meda ima više ljekovitih svojstava od dvije trećine lijekova za prehladu na tržištu, a neće utjecati na krvni tlak ili količinu soli u organizmu kao umjetno proizvedeni lijekovi, pišu 24sata.hr.

Med je dokazano koristan u podizanju imuniteta, jer sadrži velik broj vitamina, minerala, aminokiselina i biljnih zaštitnih tvari bioflavonoida, a ima i anitibakterijski učinak. Već dvije čajne kašike na dan umirit će želučane čireve i gastritis.

Naročito je koristan za bolesnike koji pate od artritisa, jer uklanja suvišnu vodu iz tkiva i zglobova. Dodate li medu malo cimeta za doručak koljena neće biti tako ukočena a mišići bolni, savjetuju stručnjaci.

(Vijesti.ba)

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Med
2.2.2011 11:04:22   
teacher75
mi povremeno uzimamo med nakon navrsene 1. godine, kad je bolesna uzima stalno, a kad nije povremeno, kad se sjetimuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Med
2.2.2011 11:08:54   
mama75
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Ima vise vrsta botulizma od onog koje prenose kontakti sa zarazenim zivotinjama, do onog koji izaziva hrana. "Botulizam prenesen hranom počinje naglo, obično 18 do 36 sati nakon unošenja toksina, iako inkubacija može varirati od 4 sata do 8 dana. Mučnina, povraćanje, grčevi u trbuhu i proljev, često prethode neurološkim simptomima."
Kad sam napisala okom vidljivih reakcija konkretno sam mislila na osipe i fleke po tijelu, kako drug alergeni se znaju manifestovati.


Mislim da je moguca i klasicna alergija na med. Znam da osobe koje su alergicne na polen dobiju gusenje nakon konzumiranja meda. Moja starija kcerka je alergicna na propolis (osip dobije svaki put), a na med nije. Mladjoj jos nisam davala, nesto me strah user posted image iako joj je vec 18 mjeseci.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Med
2.2.2011 16:44:42   
salmy
IZVORNA PORUKA: jasmin

Med učinkovitiji u liječenju prehlade od većine lijekova

Iako kašika meda ima 22 kalorije, a kašika šećera 15 kalorija, med je zdraviji jer sadrži gotovo jednak udio glukoze i fruktoze te kroz samo nekoliko minuta nakon uzimanja šalje mozgu potrebno "energetsko gorivo". Med uspješno poboljšava moždane funkcije, a fruktoza pohranjena u jetri unaprjeđuje moždane funkcije koje su aktivne i tokom noći.

Još prije 2000 hiljade godina grčki sportisti su jeli velike količine meda kako bi imali više energije uoči Olimpijade, a otac moderne medicine Hipokrit vjerovao je kako jedenje meda svaki dan liječi prehladu i sifilis, potiče imunitet te ubija bakterije.

Blagotvoran učinak meda na zdravlje, u liječenju prehlada, zubnih oboljenja, čireva, artritisa i kožnih oboljenja potvrdilo je i istraživanje Univerziteta u Sydneyu. Fruktoza i glukoza koje sadrži proizvode velike rezerve glikogena u jetri. Stalni nivo šećera u krvi važan je za izdržljivost, a med čuva organizam od umora i iscrpljenosti. Medicinski univerzitet u Pennsylvaniji utvrdio je kako kašika meda ima više ljekovitih svojstava od dvije trećine lijekova za prehladu na tržištu, a neće utjecati na krvni tlak ili količinu soli u organizmu kao umjetno proizvedeni lijekovi, pišu 24sata.hr.

Med je dokazano koristan u podizanju imuniteta, jer sadrži velik broj vitamina, minerala, aminokiselina i biljnih zaštitnih tvari bioflavonoida, a ima i anitibakterijski učinak. Već dvije čajne kašike na dan umirit će želučane čireve i gastritis.

Naročito je koristan za bolesnike koji pate od artritisa, jer uklanja suvišnu vodu iz tkiva i zglobova. Dodate li medu malo cimeta za doručak koljena neće biti tako ukočena a mišići bolni, savjetuju stručnjaci.

(Vijesti.ba)
user posted image user posted image user posted image   Moj user posted image  bas voli med,svaki dan ga pije u mlijeku.Jednostavno se navikao na taj okus mlijeko bez meda nece ni pod razno!
ps.a med je maksuzija iz Dubrovnikauser posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Med
25.8.2011 16:28:18   
reallove
hej zenice,meni je doktor rekao da Eminu stavljam po kasiku meda u mlijeko...on ima 2 god,ali ja se nesto bojim,sta mislite?

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Med
25.8.2011 16:31:49   
Amani12
Reallove ja bih dala med.Mislim da ne bi trebalo biti nikakve reakcije,a koristi od konzumiranja meda su velike...
Ljubi lijepog djecaka user posted image


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Med
25.8.2011 16:34:02   
reallove
Probat cuuser posted image

znam da je puno zdrav i njemu treba bas,bas,prima zastitne injekcije,stalno je nesto bolestan,samo jos da on to hoce piti i bit ce dobro abd

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 109
   [Obrisana poruka]
25.8.2011 17:02:09   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 110
   [Obrisana poruka]
2.9.2011 20:32:11   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Med
2.9.2011 20:37:08   
reallove

IZVORNA PORUKA: Iman83

A jeste se raspisale...ne znam šta ću od silnih savjetauser posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ja jos skupljam hrabrost,nisam mu dala med

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Med
2.9.2011 20:38:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Iman83

A jeste se raspisale...ne znam šta ću od silnih savjetauser posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image ma znas sta tiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ja ti napisala za jaja a ti oplela po drugoj temiuser posted image user posted image user posted image user posted image
ja sam mojoj curi uvela med kad je napunila godinu al kroz pricu o medu kaduser posted image kakouser posted image i stauser posted image saznam da ga je Noa probala puno prijeuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Med
2.9.2011 20:44:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: Iman83

A jeste se raspisale...ne znam šta ću od silnih savjetauser posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ja jos skupljam hrabrost,nisam mu dala med
a reallove sta cekasuser posted image user posted image user posted image ja dajem Svako jutro na taste user posted image po kasiku tako i u caj znam staviti pojeo jednu teglu danas svekar drugu kupio ..

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Med
2.9.2011 20:45:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Iman83

Nedavno mi prijatelj priča kako mu sin jede neki 'ljekoviti' med posebno napravljen za djecu i kako otkako ga uzima ima jak imunitet(što prije nije bio slučaj) a i dobar apetit.
Ja planirala od zime Iman davati taj med, pitam se je li rano user posted image , njoj će sljedeći mjesec godina dana.

nije rano user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Med
2.9.2011 21:18:19   
reallove

IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: Iman83

A jeste se raspisale...ne znam šta ću od silnih savjetauser posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ja jos skupljam hrabrost,nisam mu dala med
a reallove sta cekasuser posted image user posted image user posted image ja dajem Svako jutro na taste user posted image po kasiku tako i u caj znam staviti pojeo jednu teglu danas svekar drugu kupio ..

ne znam ni ja sta cekam heehheeh,ma eto bojim seuser posted image


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Med
2.9.2011 21:19:16   
lila25
Gdje nabavljate med nedavno mi mama kupila od nekog pcelara sav se usecerio i poput maslaca je ne znam gdje da kupim nemam vise povjerenja ni u kog sto se tice kvalitete...kazu da mijesaju maslackov sa pcelinjim...
Iman koji je to med ?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Med
2.9.2011 21:20:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: Iman83

A jeste se raspisale...ne znam šta ću od silnih savjetauser posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ja jos skupljam hrabrost,nisam mu dala med
a reallove sta cekasuser posted image user posted image user posted image ja dajem Svako jutro na taste user posted image po kasiku tako i u caj znam staviti pojeo jednu teglu danas svekar drugu kupio ..

ne znam ni ja sta cekam heehheeh,ma eto bojim seuser posted image

nemas cega.
Meni neki dan rece prijateljica ima bebu od 3,5 mjes a jest beba masallah ima 7kg kao dala joj meda malo reko nemoj ja nebi smjela rano i prerano je kaze kad mu nije bilo nista sad nece ni posle uh reko dobra si ja nebi dala niti sam davala jos med a ped.joj reko smije davat po malo super soka pa reko svasta rano je rano a dojis beba masallah napreduje da vidis bucaaaaaa kaze bas zato reko jer je napredan reko kako hos moj savjet nemoj .
Ja nisam do 4,5 mjes a anel nije dojio kao sto znas.
Al et nismo svi isti.

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 118
   [Obrisana poruka]
2.9.2011 21:22:14   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Med
2.9.2011 21:23:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: Iman83

A jeste se raspisale...ne znam šta ću od silnih savjetauser posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image ma znas sta tiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ja ti napisala za jaja a ti oplela po drugoj temiuser posted image user posted image user posted image user posted image
ja sam mojoj curi uvela med kad je napunila godinu al kroz pricu o medu kaduser posted image kakouser posted image i stauser posted image saznam da ga je Noa probala puno prijeuser posted image



E i ti si nekakva vriđovnauser posted image user posted image user posted image ....

Ti reče jaje 3x sedmično i mala papa jaje 3 put sedmičnouser posted image user posted image user posted image ...i sad bi da te nisam posušala!
Al znaš kako je: jaja, pa med, pa sol, pa ostala čuda što dođu sa godinu dana...

sve sam davala sa godinom user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 120
   [Obrisana poruka]
2.9.2011 21:23:30   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Med
2.9.2011 21:23:55   
reallove
i nama je ped. rekao,u mlijeko po kasiku da stavi..kupit cu pa cu probati,javim se hehehehe

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Med
2.9.2011 21:25:52   
reallove

IZVORNA PORUKA: Iman83

I da, hvalaaaaaaaaaaaa na savjetimauser posted image ....pravo ste fine kad se potruditeuser posted image  user posted image

jest vala basuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Med
6.9.2011 18:29:00   
baby2
IZVORNA PORUKA: lila25

Gdje nabavljate med nedavno mi mama kupila od nekog pcelara sav se usecerio i poput maslaca je ne znam gdje da kupim nemam vise povjerenja ni u kog sto se tice kvalitete...kazu da mijesaju maslackov sa pcelinjim...

Ne mora da znaci da je secer ako se" usecerio",med nakon izvjesnog vremena moze a ne mora da se "zdrnci" pcelarski naziva za prelazak meda iz tecnog u cvrsto stanje.

A da bi bila sigurna da li je med pravi napravis vrlo jednostavan eksperiment:uzmes malo papira i pospes ga medom i pokusas zapaliti,ako gori secer je,ako ne onda je meduser posted image

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Med
6.9.2011 23:22:07   
canim
Koliko ja znam o medu, ako se useceri, nakon godinu dana i bude gust onda je pravi med a ako je uvijek tecan onda vjerovatno neka mjesavina. da bi napravila taj usecereni med u tecno stanje, stavi ga u serpu vode temp do 50stepeni.

7 -11 septembra ce biti sajam meda ispred Trga Alije Izetbegovica.

(odgovor članu baby2)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *