|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Med
11.10.2011 16:00:31   
hampsi
Da li neko zna da li postoje neka "ogranicenja" u komnzumiranju meda? Glupo sam ovo napisala ali ne znam drugu formulaciju pitanja! Da li je pogresno konzumirati ga svakodnevno?
P.S. Ovdje mislim na dijete, da li je pogresno i moze li im naskoditi?


< Poruku je uredio hampsi -- 11.10.2011 16:01:13 >


_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Med
13.10.2011 10:30:37   
selebriti
Negdje na prethodnim stranicama sam upratila da se med konzumira do 2 kašikice dnevno, ... pa et user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Med
13.10.2011 11:23:50   
hampsi
Hvala user posted image Ja ga user posted image dajem vec godinu i nesto bez prestanka, znaci svako jutro u caju. E sad, jedna gospodja kaze da je to pogresno, kako se ne smije, ako nista svaki drugi dan i sl. Zato pitam, po meni ne bi trebalo da steti ali sta znam

_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Med
13.10.2011 20:08:07   
d.dita
Nisam nigdje naišla da bi moglo biti štetno redovno korištenje meda. Znam da za matičnu mliječ treba posle 3 mj napraviti pauzu. Međutim, alergolog mi je rekao da možemo organizam prosto preopteretit nekom namjernicom, tako da sada za sve gledam da ne koristim redovno nego da pravim pauze npr. jedem pekmez od jabuka, jedan period, pa prekinem, pa onda med i tako u krug.

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Med
3.4.2012 23:25:54   
reallove
Moj Ameen ima 2 god i 7 mjeseci...Kako je on cesto prehladjen,prima zastitne injekcije,slabo jede,ja sam mu uvela med.Danas mi je svekar donio med,pravi i ja sam mu stavila kasicicu malu u mlijeko prije spavanja..Sada ga samo pratimuser posted image Iako mi je doktor njegov jos daaaavno rekao da mu dam med,ja se bojim..Evo veceras sam mu prvi put ubacila malo,vidjet cemo

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu d.dita)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Med
4.4.2012 0:22:36   
magbi
ako nema nikave rakcije na med smijes mu davati moj djecak ima tri godine i 4 mjeseca nazdravlje a od prosle godine od septembra do danas je pojeo 4 tegle mede ujutro na taste,navecer u mlijeko a kad hoce caj stavim i u caj,ja sam za med u svakom slucaju

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Med
4.4.2012 8:29:57   
hampsi
IZVORNA PORUKA: magbi
od prosle godine od septembra do danas je pojeo 4 tegle mede ujutro na taste

Kod nas tegla meda ne moze biti jedan mjesec, a user posted image ga dajem otkad je napunila godinu i mozda mjesec. Evo prije nekog vremena sam pitala za ogranicenja ali ga nisam prestajala davati jer ga dijete jednostavno trazi. Nadam se da nece biti nekih problema, bar nisam cula da je nekome med nastetio user posted image
reallove vidi par dana pa ako nema reakcije slobodno daj, on je vec veliki djecak. Samo pokusaj da ne dajes pred spavanje nesto sto nije probao, lakse ces vidjeti reakciju ako pocnes npr ujutru. Bar ja tako radim

< Poruku je uredio hampsi -- 4.4.2012 8:33:00 >


_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Med
4.4.2012 8:58:07   
Malenaoduvijek
hampsi koliko ja znam ogranicenja nema posebno ako pije samo ujutro

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Med
4.4.2012 9:01:24   
hampsi
Ma da ti iskreno kazem zabrinem se kad neko nesto kaze da treba pripaziti i tako to, a onda vidim nema nekih negativnih reakcija fala Bogu i nastavim. Voli med i caj, jutro joj pocinje sa pola L caja i meda user posted image

_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Med
4.4.2012 10:36:00   
jasmin

IZVORNA PORUKA: reallove

Moj Ameen ima 2 god i 7 mjeseci...Kako je on cesto prehladjen,prima zastitne injekcije,slabo jede,ja sam mu uvela med.Danas mi je svekar donio med,pravi i ja sam mu stavila kasicicu malu u mlijeko prije spavanja..Sada ga samo pratimuser posted image Iako mi je doktor njegov jos daaaavno rekao da mu dam med,ja se bojim..Evo veceras sam mu prvi put ubacila malo,vidjet cemo


Mila,ako je med pravi,nemas apsolutno cega da se bojis.Najbolje je da mu dajes svako jutro s vodom,tj,da ga umijesas u vodu.Ja mislim da i pticice na grani znaju kako moja djeca,nakon prakse pijenja meda s vodom,nisu nikada vise popili antibiotik.Masaallah tebarekallah.
Cura nije vec 3.5 g,decko 2.5.Med je jedan od lijekova covjecanstva,ima hadis o tome :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Med
4.4.2012 13:47:33   
reallove
Evo mene drage moje,popio je sinoc mlijeko sa kasicicom meda,do sada nema nikakvih reakcija.Nadam se da nece ni biti.

Jasmin,moj Ameen je stalno na nekakvim lijekovima,nadam se da ce i nama pomoci..

hvala na odgovorimauser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Med
5.4.2012 10:47:00   
anidla
Ja Noi dajem svako jutro kaskicu meda, plus zasladim mu caj medom....meni je sve ok, i ne smatram da ga previse konzumira. Cak sta vise da kucnem od decembra nismo pili antibotik user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Med
5.4.2012 10:49:23   
rose

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: reallove

Moj Ameen ima 2 god i 7 mjeseci...Kako je on cesto prehladjen,prima zastitne injekcije,slabo jede,ja sam mu uvela med.Danas mi je svekar donio med,pravi i ja sam mu stavila kasicicu malu u mlijeko prije spavanja..Sada ga samo pratimuser posted image Iako mi je doktor njegov jos daaaavno rekao da mu dam med,ja se bojim..Evo veceras sam mu prvi put ubacila malo,vidjet cemo


Mila,ako je med pravi,nemas apsolutno cega da se bojis.Najbolje je da mu dajes svako jutro s vodom,tj,da ga umijesas u vodu.Ja mislim da i pticice na grani znaju kako moja djeca,nakon prakse pijenja meda s vodom,nisu nikada vise popili antibiotik.Masaallah tebarekallah.
Cura nije vec 3.5 g,decko 2.5.Med je jedan od lijekova covjecanstva,ima hadis o tome :).



ja svojoj S svako jutro kasikicu meda dam...samog, ne mjesam ga s vodom...pa sad ne znam jel grijesim...med je domaci i ona ne odbija user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Med
5.4.2012 10:59:32   
salmy
Ja med dajem momku od nekih 7 mjeseci...
neki dan gledam da je u toku zimskog perioda pojeo "sam" 5 tegli meda

Nabavili domaci Hercegovacki predivan med,koristim ga u cajeve,sokice...limunade....i redovno kasikicu ujutru

Obzirom da ja ne jedem med(imam alergiju) znaci on je sam pojeo toliko
ne vidim da je puno/malo....jednostavno ga svakodnevno dajem user posted image  

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Med
5.4.2012 11:00:17   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: hampsi

IZVORNA PORUKA: magbi
od prosle godine od septembra do danas je pojeo 4 tegle mede ujutro na taste

Kod nas tegla meda ne moze biti jedan mjesec, a user posted image ga dajem otkad je napunila godinu i mozda mjesec. Evo prije nekog vremena sam pitala za ogranicenja ali ga nisam prestajala davati jer ga dijete jednostavno trazi. Nadam se da nece biti nekih problema, bar nisam cula da je nekome med nastetio user posted image
reallove vidi par dana pa ako nema reakcije slobodno daj, on je vec veliki djecak. Samo pokusaj da ne dajes pred spavanje nesto sto nije probao, lakse ces vidjeti reakciju ako pocnes npr ujutru. Bar ja tako radim



dvije kašičice dnevno preporučena doza za djecu, sve preko ne valja zbog gušterače,

i ja sam svojoj počela davati, mislim davala bih i prije, ali nije htjela, sad joj stavljam u čaj, i to je nešto i obavezno drvenom ili plastičnom kašikom, kažu metalnom NE, jer gubi svojstvo

još nešto dr. mi neki dan reče kašika meda i jedan limun, ništa bolje za grlo, davati po malo djeci, a odrasli mogu to popiti iz nekoliko puta kaže bolje nego bilo kakav sirup

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Med
5.4.2012 13:13:03   
hampsi
mama alma, sad kad kontam kod nas je to malo vise od dvije. Posto user posted image pije malo vise caja ujutru stavim joj 3-4 male kasikice meda (znaci na pola L caja) i kad joj pravim bananu i keks znam nekad staviti med. Hvala za ovu informaciju o gusteraci, nisam znala

_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Med
5.4.2012 13:54:04   
reallove
Jucer je opet uzeo med sa mlijekom,probala sam mu dati kasicicu samog meda,nece,nema sanse,sad cu probati sa vodom,a kupila sam jutros caj vocni,pa ako bude htio,uglavnom,nema nikakve reakcije hB....

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Med
5.4.2012 17:18:00   
reallove
Nema sanse da popije vodu u koju sam stavila meduser posted image ,ostaje jos caj da probam,ma kad kod mene dijete izabira,nece svasta ni da jede ni da pije,nema sanse da ga natjeramuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Med
5.4.2012 17:18:22   
reallove
Nema sanse da popije vodu u koju sam stavila meduser posted image ,ostaje jos caj da probam,ma kad kod mene dijete izabira,nece svasta ni da jede ni da pije,nema sanse da ga natjeramuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Med
22.11.2012 10:30:58   
bellla
Mene zanima da li je skoro 2 tegle meda mjesecno previse za 1,5 god,dijete
Dajem joj kasiku ujutro u mlijeko,i pred spavanje isto u mlijeko,onako zagrabim
i da li se mogu/smiju davati sve vrste meda

_____________________________

Be happy,it drives people crazy!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Med
22.11.2012 11:50:48   
jasmin

IZVORNA PORUKA: bellla

Mene zanima da li je skoro 2 tegle meda mjesecno previse za 1,5 god,dijete
Dajem joj kasiku ujutro u mlijeko,i pred spavanje isto u mlijeko,onako zagrabim
i da li se mogu/smiju davati sve vrste meda


I pticice na grani odlicno znaju moju bliskost s medom i stalno trubljenje o njegovoj ljekovitosti,ali za dijete od 18 mjeseci,za mene,previse je draga.
Ok je da joj dajes jednu (manju kasiku) ujutro,ali vec i navece,po mom skromnom misljenju je puno.
Ja svojima dajem sve vrste.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bellla)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Med
22.11.2012 12:21:26   
canim

IZVORNA PORUKA: bellla

Mene zanima da li je skoro 2 tegle meda mjesecno previse za 1,5 god,dijete
Dajem joj kasiku ujutro u mlijeko,i pred spavanje isto u mlijeko,onako zagrabim
i da li se mogu/smiju davati sve vrste meda

Pa uzmes najblazi med jer je ona jos mala da bi joj davala neki jaci, meni se cini da je livada najblazi. Poslije joj uvodi neki jaci.

(odgovor članu bellla)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Med
22.11.2012 13:02:11   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: bellla

Mene zanima da li je skoro 2 tegle meda mjesecno previse za 1,5 god,dijete
Dajem joj kasiku ujutro u mlijeko,i pred spavanje isto u mlijeko,onako zagrabim
i da li se mogu/smiju davati sve vrste meda


A zašto ovoliko?
Meni bi i za odraslog ovo bilo puno meda.

Što se vrsta tiće, koliko ja znam problem je samo ako je dijete alergično na polen ili neke sastojke u medu. Ako nije onda nije bitno koja se vrsta daje. Ja mislim da je tako malom djetetu jedna čajna kašika dnevno dosta. Ipak, ako želiš neko stručnije mišljenje posavjetuj se sa nekim medicinarom ili nekim ko se bavi medom.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bellla)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Med
22.11.2012 13:24:04   
bellla
Hej,ma pravo da ti kazem uopce mi se nije cinilo da je toliko kolicinski,ono kupim med,kad vidim potrosio se,kupim opet i tako...,nedavno slucajno gledam prazne tegle i racunam kad sam zadnji put kupila med,i skontam tu kolicinu od teglu i po u mjesec dana
a inace sa medom smo poceli prije 3 mj,sa 15mj
reducirat cemo malo


_____________________________

Be happy,it drives people crazy!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Med
11.3.2013 20:39:28   
R&T@
Da li se med moze pokvariti?

(odgovor članu bellla)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *