|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: logoped
19.1.2012 11:39:53   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: MALA1994

jesam

zena me odusevila,odavni nisam vidjela nekoga tako pozitivnog.samo ima trenutno nekih porodicnih briga pa nam ne moze dolaziti user posted image
A vidis...mene je Jelenka do suza dovela..ili sam ja tad bila nesto hiperosjetljiva...sstrucna je sigurno...al je ispala malo netakticna...elem...ispade da ja sa svojim djetetom ne pricam...da ga drzim pred tv-om...i da gleda ben10user posted image

A kod nas u kuci ne da se brblja...nego nekad pozelis stvarno tisinu...dovoljna je valjda cinjenica da moja mama radi kao prof....nije uopste pitala koliko nas je u kuci...kakve smo prirode etc....sto me ovaj gore pitao...sve ti je to ascare individualnouser posted image



naravno,ja redzica ne bih nikome preporucila jer se ponio kao pravi idiot.e sada moze biti da je bilo jer je od svog sefa dobio nalog da treba Luku da primi i pregleda.
pregledao ga nije, nije mu ni prisao i napisao u nalazu dijete ne saradjuje,mislim stvarno.

a jelenka je meni svasta nesto napricala,ja nisam tako osjetljiva kad su kritike u pitanju.
to za tv mi je takodje rekla da nema fajde od njega,a ja sam njoj rekla da gledaju crtice za koje ja smatram da su ok,bez nasilja i sl.
ja sam nju sve saslusala ali ja def ne mogu od ujutro do navece glumiti klovna jer se treba tako ponasati da bi imalo nekog ucinka.


kao sto rekoh svako ima svoj sistem rada,ali ono sto mene ljuti je kada smatraju da sa nekim djetetom treba da se radi zasto ne pocnu oni sami odmah da rade nego te vrate kuci  i kazu dodji kad djetetu bude 3 godine.

ja kod redzica nikada nisam otisla na kontrolu ,ali sa cula da mu je zena vrsan defektolog i radi u centru vladimir nazor.
a sto se psihologa tice,moja preporuka lejla na pedijatriji,zena je vise nego super samo je tesko doci do nje.

< Poruku je uredio MALA1994 -- 19.1.2012 11:40:45 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: logoped
19.1.2012 11:45:28   
Malenaoduvijek
e da

sto se tog trazenja tice to je moja najveca greska.
meni je sada i jelenka objasnila da treba max dijete "razvlaciti"dok mu ne das vode kada uperi prstom sto moji rade.

ali ja imam takve terse da uopste ne znam na koji nacin da to izvedem,moj Igor kada mu ne dam,sam donese stolicu i popne se i uzme a nece da trazi,znaci sta u tom slucaju user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: logoped
19.1.2012 16:04:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MALA1994

e da

sto se tog trazenja tice to je moja najveca greska.
meni je sada i jelenka objasnila da treba max dijete "razvlaciti"dok mu ne das vode kada uperi prstom sto moji rade.

ali ja imam takve terse da uopste ne znam na koji nacin da to izvedem,moj Igor kada mu ne dam,sam donese stolicu i popne se i uzme a nece da trazi,znaci sta u tom slucaju user posted image
a vidis...meni je redzic to rekao da se radi samo u slucaju da dijete zna reci "voda" ili "daj mi vode" i tome sl. pa ako odjednom prestane...onda tu metodu upraznjavati...totalnog ignorisanja... sve dok ne kaze...ali da kod djece koja nikad nisu rekla te rijeci samo kontraefekat mozes izazvati tj. baciti ga u ocaj
A i moj A. se fino sam snadjeuser posted image ...on uzme casu iz masine za sudjeuser posted image ode u kupatilo i naspe sebiuser posted image ...tamo mu je stepenica

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 153
   RE: logoped
19.1.2012 17:49:40   
Anoniman
dadada jel iko uradio pismenu procjenu djeteta ili su išli odokativnom metodom? Postoje testovi procjene. Postoji opservacija djeteta. Tek tad se može govoriti o metodama rada. Ja kako skonta da to A niko nije uradio ili možda griješim?

Ako nije nikad izgovorio voda prvo radiš na učenju pojma"voda", ako zna reći voda a neće da koristi tu riječ jer mu je lakše pričati gestima onda koristiš tu metodu ignorisanja, samo što to nije potpuno ignorisanje ti sudjeluješ i pitaš,npr. šta hoćeš? šta je to? hoćeš li možda vodu ili čokoladu?
Potrebno je vrijeme i rad. Nije to baš lako.

I ono pravilo koje ja često ponavljam jedna metoda ne važi isto za drugo dijete, svako dijete je priča za sebe... moraš biti kreativac, moraš biti čarobnjak i to bez čarobnog štapića, moraš imat živce za to...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 154
   RE: logoped
19.1.2012 20:36:30   
M kao Mama
U Domu zdravlja u Sarajevo, tačnije postoje samo na dvije lokacije logopredi, Vrazova i mislim Ilidža, ali ne primaju malu djecu. Mi idemo u Centar za slušnu rehabilitaciji i ja sam prezadovoljna napretkom kod moje L.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: logoped
19.1.2012 22:50:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Breskva

dadada jel iko uradio pismenu procjenu djeteta ili su išli odokativnom metodom? Postoje testovi procjene. Postoji opservacija djeteta. Tek tad se može govoriti o metodama rada. Ja kako skonta da to A niko nije uradio ili možda griješim?

Ako nije nikad izgovorio voda prvo radiš na učenju pojma"voda", ako zna reći voda a neće da koristi tu riječ jer mu je lakše pričati gestima onda koristiš tu metodu ignorisanja, samo što to nije potpuno ignorisanje ti sudjeluješ i pitaš,npr. šta hoćeš? šta je to? hoćeš li možda vodu ili čokoladu?
Potrebno je vrijeme i rad. Nije to baš lako.

I ono pravilo koje ja često ponavljam jedna metoda ne važi isto za drugo dijete, svako dijete je priča za sebe... moraš biti kreativac, moraš biti čarobnjak i to bez čarobnog štapića, moraš imat živce za to...
pravo da ti kazem ne znam sta ti je pismena procjena....recimo, Irma mu je stavila slusalice pa mu je na mikrofon nabrajala pojmove on je "ponavljao". Zatim mu je sa nekom spravicom koja zujiuser posted image provjerila jezik tj. usta...sta li vec. Redzic mi je postavio oko 20 pitanja...i zapisivao odgovore-moje...dijete nije nista pitao...osim sto ga je par puta zovnuo imenom kada je A. recimo bio okrenut ledjima...pretpostavljam da vidi dal cuje...a Jelenka ga je posmatrala...jer smo tamo proveli min. dva sata...petero djece...u maloj prostoriji...svi stariji od A. ...i dosla do zakljucka da moj A. gleda ben10???...kojeg mu ja ne pustam...baj d vej

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 156
   RE: logoped
19.1.2012 23:02:33   
Anoniman
mislila sam na to testiranje... To što je Irma uradila, procjenila je dijete nije nagađalauser posted image , a neko to sad napiše u pismenoj formi da mu se lakše voditi šta dalje.
Ja ću A kupiti majicu ben tenuser posted image , neće on imati samo satuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 157
   RE: logoped
19.1.2012 23:05:00   
bebacha
dok se tolerise kad djete nemoze izgovorit glasove č,š,,dz

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: logoped
19.1.2012 23:29:21   
M kao Mama
ne, znam, ali znam da je moja sa tri godine imala problem sa H, a zadnjih nekoliko sedmica Lj nam je problem,

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: logoped
20.1.2012 8:10:44   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: bebacha

dok se tolerise kad djete nemoze izgovorit glasove č,š,dz

Tolerancija je do 5 god. za ove glasove koje pitaš

glasovi koji se prvi usvajaju su a, e, i, o, u
te p, b, t, d, k, g
za njima m i n,
te h, j, f, v, s, z, š, ž, nj i r
Posljednji su c, ć, đ, č, dž,
a zadnji l i lj

Ispituješ tako što djetetu kažeš da izgovori npr.- pismo, kapa, top kod glasa P itd.


(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 160
   RE: logoped
20.1.2012 8:20:33   
ElmaB
Mi večeras imamo termin kod Irme. Deni je počeo mucati, mada nisam o tome pisala, ali je krajnje vrijeme da se ozbiljno tome posvetim. Idem ispočetka. Zanemarila sam i Gežu i Kapidžića i Mendilovića, idem rješavati problem po problem. Ako Bog da bit će uspješno!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: logoped
20.1.2012 8:57:02   
Mala Selma
Sretno Elma, nadam se da ce sve biti okuser posted image

I da mi smo takođet imali fazu mucanja, mozda prije 6-7 mjeseci.Dijete se samo probudilo ujutro i pocelo mucati, pa nikada da izgovori neku rijec.Ja sam se odmah poduzela sve mjere, zvala sam dr.Irmu ( ali je bila odsutna), pa centar za slusnu i govornu rehabilataciju ( nisu radili-godisnji odmor), uglavnom jedno 15-20 dana sam tragala za logopedom, kojeg nazalost u nasem gradu nema punouser posted image
I poslije 20 dana prestane da muca i nikad vise nije mucaouser posted image
E sad, ja sam analizirala moguce uzroke te pojave ili je:
1.bio pod stresom u vrticu, jer je prestao da koristi pelenu a par puta se upiskio i predpostavljam da ga je uciteljica ruzilauser posted image  ili je
2.Bio ljubomoran i dozivio stres, jer mi se rodila braticna i ja sam svaki dan isla kod nje, a njega nisam vodilauser posted image
uglavnom to je iza nas hvala Bogu.Mi cesto kroz igru ucimo abecedu i izgovaranje rijeci, kupila sma mu domice abecedu, gdje ima slovo npr.A i ispod slika aviona i tako ucimo, dobro mu ide, zna razlikovat Dzak od djakauser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: logoped
20.1.2012 9:07:13   
taze_mlada
mi smo nekad u septembru isli kod irme, malac je imao samo par rijeci u opticaju....sve razmumije, sve zna... i ona nas je uputila mandilovicu, da kao iskljucimo problem sa sluhom (jer je bebac imao 2 upale uha u kako rece irma kriticnom periodu za govor), i evo vec par mjeseci smo kod mandilovica ka stalnim kontrolama, kako ja shvatih ima haj recimo mali problem sa eustahijevom tubom na lijevom uhu ali i tu ima napretka jer svaki put radimo testiranje sa nekim aparaticem na oba uha i dessno je od pocetka uredno a lijevo nije, ali ima napretka.... ali ja viidm na djetetu da ima napretka, samo nesto brblja i ponavlja sve za nama... za sada ne vidim potrebu da idem irmi opet(od srca je preporucujem), jer sto se mene tice, on je sto se tice govora, na nivou djeteta od recimo nekih 18 -24 mj koje "na vrijeme progovori".... ah da, malcu je 2 god i 8mj i mislim da ne treba cekati neke 3 godine djetetove nego roditelji treba da slusaju svoj instikt.... bolje i ranije otici nego se kasno sa problemima boriti....

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: logoped
20.1.2012 9:11:12   
bebacha
Breskva ona ostala slova super izgovara.sve tecno i razumna vec dugo vremena.samo su joj problem č,š.ž,dž.a ostala slova za kvacicom,r,sve ok.mi s njoj vjezbamo.mada nailszimo na njoj otpor jer ona nemoze podnijet da nesto nezna.ako npr časa kaze cas,mi joj pozono kazemo časa ona nece ponovit neko pocne govorit neke bezveze rjecije tipa sto,stolicauser posted image
ona ce za mjesec dana imati pune 4 godine.znaci imamo jos fore.pitam zato szp zelim ako postoji problem to na verijeme rjesavat.


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: logoped
20.1.2012 9:15:07   
Hanady RR
Elma sretno.user posted image
za odluku user posted image
samo polako, porblemčić po porblemičićuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: logoped
20.1.2012 9:34:01   
ElmaB
Hvala Vam puno. Ja sam se malo zabrinula zato što ej kod Denija počela faza mucanja praćena gestikulacijom ili zavrtanjem glave u nazad. To me brine i molim Boga samo da problem nije neurološke prirode. Sve ostalo se da dovesti u red.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: logoped
20.1.2012 15:12:24   
ElmaB
Otkazala nam je termin za večeras, jer je bolesna. Tek sljedeći petak!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: logoped
20.1.2012 15:35:51   
bananica
IZVORNA PORUKA: Breskva


IZVORNA PORUKA: bebacha

dok se tolerise kad djete nemoze izgovorit glasove č,š,dz

Tolerancija je do 5 god. za ove glasove koje pitaš

glasovi koji se prvi usvajaju su a, e, i, o, u
te p, b, t, d, k, g
za njima m i n,
te h, j, f, v, s, z, š, ž, nj i r
Posljednji su c, ć, đ, č, dž,
a zadnji l i lj

Ispituješ tako što djetetu kažeš da izgovori npr.- pismo, kapa, top kod glasa P itd.





moja je prije 2 mjeseca pocela lijepo izgovarati glas L, eh jos joj je ostalo R, i to ce ubrzo, valjda

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: logoped
20.1.2012 17:13:06   
bebacha
definitivno nezna ni ljuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: logoped
24.1.2012 15:45:22   
Halimaa
IZVORNA PORUKA: majcek

Cao Mojab, ja sam iz Tuzle ali imam jednu prijateljicu koja radi kao logoped u Lukavcu, radila je tu u školi ali radi i privatno. Ako hoces broj njen pa se s njom dogovori?


Možes li i  meni molim te dati ovaj broj, počela sam čitati ovu temu, ako ta žena još uvijek radi u Lukavcu?

mene brine nerazumljiv jezik, npr. kaže nešto na svom jeziku pa onda poznatu riječ koja bi valjda s tim trebala biti u vezi, zatim ne može izgovoriti L,V, R, koliko sam ja amaterski primjetila, i isto tako ne zna baš da razgovora, npr. ja ga pitam jesil li gladan, a on ponovi "gladan" što znači da jeste. neke riječi mu ponavljam po hiljadu puta a on ih i dalje izgovara pogrešno. I ja sam mislila da čekam do 3. godine ne znam je li to prekasno!

(odgovor članu majcek)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: logoped
16.2.2012 10:42:01   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: ElmaB

Mi večeras imamo termin kod Irme. Deni je počeo mucati, mada nisam o tome pisala, ali je krajnje vrijeme da se ozbiljno tome posvetim. Idem ispočetka. Zanemarila sam i Gežu i Kapidžića i Mendilovića, idem rješavati problem po problem. Ako Bog da bit će uspješno!


elma ovo sam tek sada vidjela,u kojoj ste fazi.jeste operisali krajnike?

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: logoped
17.2.2012 9:35:44   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: MALA1994


IZVORNA PORUKA: ElmaB

Mi večeras imamo termin kod Irme. Deni je počeo mucati, mada nisam o tome pisala, ali je krajnje vrijeme da se ozbiljno tome posvetim. Idem ispočetka. Zanemarila sam i Gežu i Kapidžića i Mendilovića, idem rješavati problem po problem. Ako Bog da bit će uspješno!


elma ovo sam tek sada vidjela,u kojoj ste fazi.jeste operisali krajnike?



samo da ponovim posto nije vidjela


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: logoped
17.2.2012 18:35:27   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: MALA1994


IZVORNA PORUKA: MALA1994


IZVORNA PORUKA: ElmaB

Mi večeras imamo termin kod Irme. Deni je počeo mucati, mada nisam o tome pisala, ali je krajnje vrijeme da se ozbiljno tome posvetim. Idem ispočetka. Zanemarila sam i Gežu i Kapidžića i Mendilovića, idem rješavati problem po problem. Ako Bog da bit će uspješno!


elma ovo sam tek sada vidjela,u kojoj ste fazi.jeste operisali krajnike?






_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: logoped
17.2.2012 18:46:10   
ElmaB
Nismo operisali krajnike. Išli smo ponovno kod logopeda i dobili smo govorne vježbe da individualno radimo kod kuće. Dobili smo recept za neke prirodne kapi za nos, kao i savjet da što više vremene provodi na bazenu kako bi naučio disati kroz nos. Za sada nam ide dobro, pa ćemo vidjeti jer u avgustu ako Bog da ponovno trebamo kod nje.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: logoped
17.2.2012 18:49:51   
Malenaoduvijek
jeli ove kapi sto sam ja stavila recept na temu "prehlada ...zacepljen nosic....".

kako vam idu te vjezbe,jesi probala kod jos nekog logopeda ili samo kod Irme


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *