|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: logoped
17.2.2012 18:58:03   
ElmaB
Bila sam samo kod Irme. Idu vježbe ok, malo je nezgodno što za vrijeme vježbi moramo sjediti pred ogledalom i biti sami u sobi, što je kod nas malo teže, ali uspjevamo. Pogledat ću koje su to kapi na toj temi.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: logoped
17.2.2012 18:59:17   
ElmaB
Vidjela sam, jeste to su te kapi.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: logoped
5.8.2012 22:02:43   
ElmaB
Ovo mi je poprilično hitno. Da li je neko od Vas čuo za logoped Borivoja Stoilkovića? Ordinira u Sarajevu, Nišu i Beogradu. Garntuje da nakon jednog tretmana u trajanju od sat vremena dijete tečno prgovori i ukoliko se to ne desi, ne plaća se tretman. Ja sam zakazala za utorak, tretman je skup pa me zanima da li neka od Vas zna za njega. Ovo mu je i zvanični web: http://mitech-dizajn.com/0baravos/iskustva.html

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: logoped
5.8.2012 22:09:21   
Malenaoduvijek
elma ja procitah u novinama u petak za ovog cikicu, ali da pomaze kod mucanja,ali nisam inace imala iskustva s njimuser posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: logoped
5.8.2012 22:11:23   
ElmaB
Hvala ti. Voljela bih da mi se javi neko ko zna za njega da bez veze ne bacam pare.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: logoped
7.8.2012 11:32:11   
dipl.defektolog
POSTOVANI RODITELJI, NE ZNAM DA LI STE VIDJELI NA FORUMU DJECA SA POSEBNIM POTREBAMA, ODNEDAVNO POSTOJI TEMA: "VI PITATE-STRUCNJACI ODGOVARAJU".
TU MOZETE POSTAVLJATI PITANJA KOJA VAS ZANIMAJU VEZANO ZA VASE MALISANE I DOBIJATI ODGOVORE OD STRUCNIH LICA. STRUCNJACI KOJI VAM STOJE NA RASPOLAGANJU SU: DIPL.EDUKATORI-REHABILITATORI (somatoped-motoricka ostecenja i hronicne bolesti; oligofrenolog - intelektualne poteskoce; tiflolog - rad sa slijepom i slabovidnom djecom), LOGOPED, PSIHOLOG, FIZIOTERAPEUT. SVAKI DAN VAM STOJIMMO NA RASPOLAGANJU, DOBRO NAM DOSLI...

(odgovor članu aloa)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: logoped
7.8.2012 11:52:20   
milenium
vidjeli smo mi ali vi ne vidite nas.ja sam vam pp poslala a nitko ništa nije odgovorio. zahvaljujem.

(odgovor članu dipl.defektolog)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: logoped
7.8.2012 22:35:56   
dipl.defektolog
Postovana, zaista mi je zao ako ste cekali sa odgovorom, ali budite sigurni da cete ga dobiti u narednih nekolioko dana. Obzirom da je vrijeme godisnjih odmora, logoped je bio na GO, a ne praktikujemo da drugi strucnjak odgovara na postavljena pitanja upucena jednom. To je bio razlog malog kasnjenja sa odgovorom. Inace zaista se trudimo da na svako postavljeno pitanje damo odgovor, odnosno savjet. Hvala na razumijevanju...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: logoped
9.8.2012 10:26:54   
dipl.defektolog
Poštovana gospođo,

Vrlo često roditelji su u nedoumici kako objasniti okolini da dijete muca, posebno je teško objasniti djeci. Način na koji ste Vi to uradili je dobar. Ono sto još Vi kao roditelj možete jeste da budete podrška Vašem djetetu da ste tu da ga razumijete podržite i da razgovarate sa djetetom ukoliko dijete to želi. Dijete koje muca mora prihvatiti svoj način govora, a vremenom stvoriti odbrambeni mehanizam za reakcije drugih ljudi. Vasem djetetu i njegovim vršnjacima probajte objasniti da smo svi drugaciji na neki način, upravo to nas cini posebnim. Sretno...Odgovor od strane: dipl. logoped

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: logoped
3.10.2012 13:50:32   
babina beba
Poz, molim Vas ako ima neko broj od provjereno dobrog privatnog logopeda da mi napise!

Hvala

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: logoped
27.11.2012 14:29:28   
july09
Nadam se da mi neko moze pomoci.

Dali ima na Tuzlanskom Kantonu privatni Logoped i ako znate zamolila bih vas da mi javite broj (moze i preko poruke).


Hvala vam puno!

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: logoped
29.5.2013 20:03:12   
mnn
mene jucer iznervirala pedijatrica kaze da alex nezna reci slovo r..ima neke rjeci da bas ne izgovara cisto ali neke super izgovori..sad neznam sto da radim da li da se brinem ili ne?ona kaze kao da treba kod logopeda a ima tek 4god..

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu july09)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: logoped
10.1.2014 9:24:00   
MicoTico
Kad su vaša djeca prestala tepati/kad su poeli pravilno izgovarati sva slova?
Moja M nikad nije tepala, ali T. još uvijek mnoga slova ne izgovara pravilno  (i to slova R,  , Ž, Č, DŽ) Npr. ne kaže "riža" nego "liza". Inače ima 3,5 godine i prilično je kasno propričao (bar u odnosu na seku).
Nisu mu problem za izgovoriti ni komplikovanije riječi, ali ne zna izgovoriti pomenuta slova.
Malo sam se konsultovala sa tetama u vrtiću i one kažu da to nije još za logopeda, a da većina djece u vrtiću njegovog uzrasta tako pričauser posted image  Inače, primjetila sam na jednom roditeljskom sastanku da su neku djecu uputili logopedu, nama ništa nisu rekliuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: logoped
10.1.2014 10:25:16   
mamabb
Nama je u vrtić dolazio logoped pa smo imali priliku da nam pojasni i sasluša djecu svih koji su to željeli.
MNN nemoj da te nervira, nije rano s 4 godine početi ispravljati ono što treba.
MicoTico ako želiš mogu ti na pp poslati vježbice koje je nama logoped dao, baš za glasove Č, DŽ, Ć, Đ nakon par dana se vide rezultati nije to alarmantno ali ako ostane do škole može biti problem jer će pisati onako kako on izgovara pa bude pogrešno.
Ono što je nama naglašeno je da je prvo i važno da djeca nauče staviti jezik u pravi položaj za dati glas i onda ide sve lako.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: logoped
10.1.2014 10:34:38   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: mamabb

MicoTico ako želiš mogu ti na pp poslati vježbice koje je nama logoped dao, baš za glasove Č, DŽ, Ć, Đ nakon par dana se vide rezultati nije to alarmantno ali ako ostane do škole može biti problem jer će pisati onako kako on izgovara pa bude pogrešno.
Ono što je nama naglašeno je da je prvo i važno da djeca nauče staviti jezik u pravi položaj za dati glas i onda ide sve lako.


Pošaljiuser posted image
On te glasove ne miješa nego ih ne zna izgovoriti. Ž izgovara kao Z ( npr žurka=zurka) i Č ka C (npr čiča=cica)

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: logoped
10.1.2014 10:45:12   
mamabb
Razumijem. Moja L je meko izgovarala, tj nije se baš isticala razlika između č/ć dž/đ pa kad nam je bilo džabe user posted image mi smo iskoristile priliku da ispravimo to i ako logoped kaže da to nije nešto strašno da bi to samo od sebe došlo.

poslala pp

< Poruku je uredio mamabb -- 10.1.2014 10:49:03 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: logoped
10.1.2014 10:51:09   
Malenaoduvijek
mico ti mozes otici kod logopeda cisto da te uputi sta i kako.da si u sa ja bih te poslala nasoj logopedici.a sto se slova r i l tice djeca sa 5 godina nauce izgovarati te glasove ispravno tako da mislim da to nista nije alarmantno

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: logoped
4.6.2014 22:24:06   
ajla86
mojoj curici je 20 mj..jos smo na mama,daj,njam i jos par stvari znaci prica ali neprica user posted image user posted image user posted image user posted image
razumije sve kad pricas sa njom....ako joj kazem donesi sokic ona donese itd...ali me brine ja sam sa njom 24 h kuci pricam sa njom jer smo vecinom same al nikako da krenemo sa nekom komunikacijom....
bas se brinem i tako silno zelim da pocne sa pricom user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: logoped
4.6.2014 23:46:35   
veeseelaa
imam uputnicu za logopeda
koliko se čeka na termin?

naime Ajša umjesto slova C, C kao CRV izgovara slovo Ć

može ona reci C al uz trud, kontam da vidimo đe je zapelo user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: logoped
5.6.2014 14:28:10   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

imam uputnicu za logopeda
koliko se čeka na termin?

naime Ajša umjesto slova C, C kao CRV izgovara slovo Ć

može ona reci C al uz trud, kontam da vidimo đe je zapelo user posted image user posted image



jel logoped na Koševu ili u Centru za slušnu reh. i govor,

na koševu znam da je raspad sistema, Kemo ne prima nikoga, a u Centru za reh. kad odvedeš dijete oni procjene koliko je hitno, ako je hitno daju ti prvi slobodan termin, a to se čeka recimo oko mjesec dana, a budući da su im sada odmori, a oni tu imaju školu, znači prije sep. ništa, jesili razmišljala o privatnom logopedu, mi smo išli nekoliko puta kod dr. Irme

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: logoped
5.6.2014 14:33:25   
veeseelaa
meni su dali uputnicu za Kumrovec
user posted image

nema meni selamata da šta hajrujem na knjižicu user posted image al eto odem i vidim situaciji ako se baš puno čeka onda privatno jbg

< Poruku je uredio veeseelaa -- 5.6.2014 14:34:19 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: logoped
5.6.2014 14:35:25   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

meni su dali uputnicu za Kumrovec
user posted image

nema meni selamata da šta hajrujem na knjižicu user posted image al eto odem i vidim situaciji ako se baš puno čeka onda privatno jbg



znači, ja kad sam L vodila dobili smo uputnicu za vrazovu jer je tada samo bio jedan logoped na cijelom kantonu u Dz u vrazovoj i kada sam tamo otišla kažu mi ne rade sa djecom i upute me gore na breku u ovaj centar

probaj u kumrovcu pa vidi možda i nema neke gužve

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: logoped
18.7.2014 17:57:22   
azra01
Drage mame/roditelji, konsultacije,savjete te dogovore za eventualne logopedske preglede mozete dobiti na br.tel. 061 744 061 Mr.sc Azra M.Hrustemovic, defektolog-logoped, Sarajevo

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: logoped
18.7.2014 18:06:53   
bebacha

IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: mamabb

MicoTico ako želiš mogu ti na pp poslati vježbice koje je nama logoped dao, baš za glasove Č, DŽ, Ć, Đ nakon par dana se vide rezultati nije to alarmantno ali ako ostane do škole može biti problem jer će pisati onako kako on izgovara pa bude pogrešno.
Ono što je nama naglašeno je da je prvo i važno da djeca nauče staviti jezik u pravi položaj za dati glas i onda ide sve lako.


Pošaljiuser posted image
On te glasove ne miješa nego ih ne zna izgovoriti. Ž izgovara kao Z ( npr žurka=zurka) i Č ka C (npr čiča=cica)


kod Alena se te promjene dešavaju preko noci
u zadnji 7 dana je naucio izgovarati Ć
Ostala sa kvačicom idu na bolje,ono kao mehko Č,Š...
još ne zna DŽ i L(to je v)

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: logoped
21.7.2014 8:48:23   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: azra01

Drage mame/roditelji, konsultacije,savjete te dogovore za eventualne logopedske preglede mozete dobiti na br.tel. 061 744 061 Mr.sc Azra M.Hrustemovic, defektolog-logoped, Sarajevo



da li je ovo privatno ili ovjerena knjižica ima neku svrhu u našem društvu

(odgovor članu azra01)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *