|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 22 23 [24]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
26.3.2013 18:56:04   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Galicia

IZVORNA PORUKA: koka i po

O tome sam i pricala u zadnjem postu. Nek se ne vjencaje niko serijatski koji ne vodi takav zivot.


ja se nebi slozila sa tvojim misljenjem.
mnogi parovi se vjencavaju u crkvi ali ne vode takav zivot ...ili vjeruju za sebe a ne za druge ili da bi to neko primjetio.vjera je nesto sto je samo njihovo i ne opterecavaju druge istom.
ovo vazi i za mnoge koji se odleuce za serijatsko vjencanje.njihova vjera je nesto sto je u njima a ne samo vanjski ukras.
i ne mora znaciti da osobe koje nisu pokrivene nisu vjernici.ovo je jos jedan dokaz da malo znas o onome sto pricas.


Vrijedi za sve vjere. Tu se slazem.
Slazem se i sa ovim da je vjera samo njihova stvar, pa se onda pitam cemu ova tema?


I kada je vjera privatna stvar o njoj se priča. Baš kao o ručku,temama o seksu,trudnoći,porodu,o odbjeglim nevjestama user posted image i td...sve je to dio života ljudi moji.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 576
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
26.3.2013 19:08:47   
Daliyah92
Vi jos na ovoj temi user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 577
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
26.3.2013 19:16:48   
animagical

IZVORNA PORUKA: Galicia

animagical, ipak stoji da se zena smije udariti.
Ne znam sto ti smeta sto dajem svoje misljenje? Jel te strah istine ili sta?

A evo recu i ovo. Svako se zeni udaje kako zeli naravno. Nisam protiv nicega. Ali ako si vec spremna/spreman se vjencati serijatski onda i zivi takvim zivotom. Slazem se sa veselom da je danas SV postalo moda. Samo da mahala vidi da se i mi vjencajemo u dzamiji. A ko od vas zivi po serijatskim zakonomima i pravilima? Recimo jasmin da to radi. A ko jos?
Ja se ne bih imala prava vjencati "kineski" a da takav nacin zivota ne fermam ni 1%. Mislim, ne stoji to nikako, zar ne.
Citam kako mnoge pisu da se jesu vjencali serijatski, iako nisu pokrivene, iako su spavali prije braka, iako piju alkohol, iako dosta toga.
Po svemu tome mogu se i ja vjencati isto tako, ali pitanje se postavlja dal je to pravedno prema nama samima, a da ne pricam prema razlogu zasto se tako vjencavam.
Covjek u zivotu mora biti iskren prema sebi, i sve sto radimo treba raditi pravilno, inace gubi smisao.
Najvise u zivotu mrzim raditi neke stvari samo da se urade, da se kaze da je uradjeno.
Nikom ne zelim zlo, daleko sam od toga, ali sam jako osjetljiva na "polovne" radnje i da mahala cuje.


jeste posebno TVOJE istineuser posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 578
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
26.3.2013 19:20:46   
Galicia
Da znam. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 579
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
26.3.2013 19:22:12   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: ananas_ze


serijatsko vjencanje je nesto posebno, i na njega ima pravo svaki musliman, a ko je kakav musliman nije na nama ni da govorimo ni da mjerimo ni da komentarisemo




IZVORNA PORUKA: koka i po

O tome sam i pricala u zadnjem postu. Nek se ne vjencaje niko serijatski koji ne vodi takav zivot.


ja se nebi slozila sa tvojim misljenjem.
mnogi parovi se vjencavaju u crkvi ali ne vode takav zivot ...ili vjeruju za sebe a ne za druge ili da bi to neko primjetio.vjera je nesto sto je samo njihovo i ne opterecavaju druge istom.
ovo vazi i za mnoge koji se odleuce za serijatsko vjencanje.njihova vjera je nesto sto je u njima a ne samo vanjski ukras.
i ne mora znaciti da osobe koje nisu pokrivene nisu vjernici.ovo je jos jedan dokaz da malo znas o onome sto pricas.
ovim zavrsavam diskusiju na ovoj temi.



IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Vjerujem u Allaha i vjencala sam se serijatski.
O tome koliki sam vjenik zna Allah i ja...user posted image
Usput, ne znam nikoga ko se zbog mahale vjencao seriatskiuser posted image



S obzirom da nisam dovoljno načitana po pitanju pravila Islama, niti bilo koje druge vjere, ne mogu a da ne ostanem ravnodušna prema komentarima koje gore citirane članice izrekoše.
Sa vama se u potpunosti slažem.
Vjera je nešto moje, nešto što je u meni, a ne na meni. I neću da nekome mašem ispred nosa, jesam li veća vjernica od bilo kojeg drugog insana na ovom Dunjaluku, ili Ahiretu.
ON će da na Sudnjem danu odluči je li nečija vjera, postupci, misli, osjećaji bili gori ili bolji od mojih.

Amin.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 580
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
26.3.2013 19:38:57   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Galicia

animagical, ipak stoji da se zena smije udariti.
Ne znam sto ti smeta sto dajem svoje misljenje? Jel te strah istine ili sta?

A evo recu i ovo. Svako se zeni udaje kako zeli naravno. Nisam protiv nicega. Ali ako si vec spremna/spreman se vjencati serijatski onda i zivi takvim zivotom. Slazem se sa veselom da je danas SV postalo moda. Samo da mahala vidi da se i mi vjencajemo u dzamiji. A ko od vas zivi po serijatskim zakonomima i pravilima? Recimo jasmin da to radi. A ko jos?
Ja se ne bih imala prava vjencati "kineski" a da takav nacin zivota ne fermam ni 1%. Mislim, ne stoji to nikako, zar ne.
Citam kako mnoge pisu da se jesu vjencali serijatski, iako nisu pokrivene, iako su spavali prije braka, iako piju alkohol, iako dosta toga.
Po svemu tome mogu se i ja vjencati isto tako, ali pitanje se postavlja dal je to pravedno prema nama samima, a da ne pricam prema razlogu zasto se tako vjencavam.
Covjek u zivotu mora biti iskren prema sebi, i sve sto radimo treba raditi pravilno, inace gubi smisao.
Najvise u zivotu mrzim raditi neke stvari samo da se urade, da se kaze da je uradjeno.
Nikom ne zelim zlo, daleko sam od toga, ali sam jako osjetljiva na "polovne" radnje i da mahala cuje.



Ja odgovrno tvrdim da ja i moj suprug prakticiramo šerijetski brakuser posted image

I sad da se opet udajem za istoga muža ja bih isto...


koliko griješim u ovom sunjaluku i dal ima mojih dobra djela neko će odvagati nekada...ni ja ne računam a kamoli ti da mi isto obračunaš...

Ja sam željela šerijetko vjenčanje i sad tvrdim da bilo mi je ljepše i draže do opštinskom koje sam također obavila...
U mom slučaju pred Boga stati mogu i reći da nikakvo pomodarstvo nije bilo u pitanju...imala sma istinsku želju i našla sma čovjeka koji mi je ispunio i vjenčao se šerijetki sa mnom. Od nas niko nije ni oečikavo šerijetko vjenačenje...već rekoh kako su svi učeni i kakve su nebuloze meni pričali...al kako čovjek efedija potpredsjenik IZ kanotna sarajevo zavika meni , mlada naravno da možeš ako tvoja vjeroispovjest islamska ...jeste, ja rekoh jeste efendija...

i on me vejnča a ti bi mi moj vjenačni list pokazila...neće moći ove noći...ja se udah sa tekbirima sa njima ću i mrijeti...a na onom svijetu ja podignute glave idem...preda mnom je život i još mi je vereman na volju u nekim stavrima i na tobe doći...ako sma zgriješila u čemu a nisam dovoljno dobra učinila za svoj vakat nek me vatrom gori...al ja svoj brak živim šerijetki jer to je moja volja...i ako mi ga ko bude htio rastjerati zbog mojih grijeha to nisi Ti galicija ni slučajno...Allah dž.š je najveći...on najbolje i vidi i zna




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 581
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
26.3.2013 19:43:39   
Bihter
Mm i meni je sutra tri godine kako smo se vjencali serijatskiuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 582
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
26.3.2013 19:44:54   
Daliyah92


IZVORNA PORUKA: Galicia


Samo da mahala vidi da se i mi vjencajemo u dzamiji. A ko od vas zivi po serijatskim zakonomima i pravilima? Recimo jasmin da to radi. A ko jos?




Ja sam se vjencala serijatski a ne da drugi vide, i zivimo i radimo po serijatskom zakonu user posted image Pitala si ko tako zivi pa reko da se javim user posted image



_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 583
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
26.3.2013 19:45:43   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Galicia

Da znam. user posted image


Koji je tvoj cilj posjećivanja ovih tema? Da se isčuđavaš? Da se posmjevaš? Da govoriš drugima direktno i indirektno da su glupi, neuki, nerazumni? Da svoje komplekse liječiš na drugima?

Da li se neko tebi podsmjevao i tvom načinu života? Da li je tebi neko rekao da to kako ti živiš nema nikakvog smisla i da nisi u pravu što tako živiš?
To što je meni tvoj način života besmislen i nelogičan ne znači da sam u pravu. Ni to što ti ne možeš da shvatiš nečiji drugi način života niti to što ne možeš da shvatiš neke stvari koje posmatraš potpuno površno i bez potrebne pozadine, intelektualne i spoznajne, ti ne daje pravo da se redovno po vjerskim temama podsmjevaš pa u krajnjoj liniji i vrijeđaš?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 584
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
26.3.2013 19:50:36   
animagical
lejla, nisam se nadala da i tebe pogodi u zicuuser posted image u svakom slucajuuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 585
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
26.3.2013 19:55:54   
Galicia
Hanady lutko, nek si se ti nama vjencala, ovako il onako, tvoj izbor, a taman i da nisi ni jedno ni drugo, opet tvoj izbor.


Lejla Ka, mozda nisam dorasla tom nivou, ali ljudskoj gluposti se uvijek cudim.



_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 586
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
26.3.2013 19:58:08   
Galicia
IZVORNA PORUKA: animagical

lejla, nisam se nadala da i tebe pogodi u zicuuser posted image u svakom slucajuuser posted image


Animagical, samo istina boli.
Mene ne moze pogoditi nista ako nije istina, i to brutalna. A ako je nesto smijesno u mom tekstu, onda se mogu samo nasmijati, a nikako da me nesto pogodi.
Svasta.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 587
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
26.3.2013 20:01:33   
Blue rose RR
Hajdemo malo na druge teme, dok "moderator-na-metli" počisti malo ovu temu.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 588
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 22 23 [24]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 22 23 [24]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *