|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
8.2.2008 17:31:30   
kana
evo da se i ja prijavim.Serijatski sam se vjecala isti dan kad i opcinski i trazila sam simbolicno-iznis novca koji treba za odlazak na Hadž.Onda se hodža našalio i pitao :"Avionom ili autobusom"??Naravno,uzela sam avionom user posted image  
Inace,smatram da je mehr simbol jer ako te zeli ostaviti-ostaviti ce  te,ne bi da ga osporavam novcem i tako ga ucjenjujem,ako pukne-pukne.Bolje sam -nego sa nekim ko te NE VOLI vise ..hajja
pozdrav

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu enisa27)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
29.2.2008 11:22:35   
Aminad
mi smo se vjenčali isti dan i u opštini i u džamiji šerijatski i zaista su to nezaboravni momenti a za mehr sam rekla 1000 NJEMAČKIH MARAKA tadašnjih DM jer su se kod nas tad nešto vazda mijenjale pare pa reko hajdi ovo je sigurna valuta ali me Euro lijepo zafrka hahahah i propade moj mehr

ma naravno da je to sve radi propisa koji su već spomenuti da ne ponavljam a kad bi me i molio da mi to isplati pri razvodu ne bih pristala jer kad pukne puklo je i ništa to ne može ublažiti i popraviti a pogotovo novac

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
21.3.2008 8:48:37   
Sanela_
IZVORNA PORUKA: vedica

i ja sam se vjenčala šerijatski, mada tad nisam primjećivala jer sam bila uzbuđena ali hodža me nije pitao za mehr, a ni u vjenčanom listu ništa ne piše.
divan je osjećaj kada izgovaraš 'da' tri puta

pozdrav cure


i mi smo se takodjer vjencali serijetski  i hodza me isto tako nije pitao za mehr, neznam zasto...mozda zato sto je ovdje serijetsko vjencanje priznato nemora se i opstinsko vjencanje obaviti...

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
28.3.2008 19:12:51   
lamka
ja sam se vjencala seriatski isti dan kad smo i u opstini a ja sam bila skromna i kao mehr sam trazila odlazak na hadždž

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu enisa27)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
30.3.2008 17:51:13   
RAJA
I mi smo se vjenčali šerijatski a tražila sam kamion zlata a na to će hođa da nije malo puno reko ne nije a moj MM pa može i dva i tako je ostalo

(odgovor članu enisa27)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
22.5.2008 10:27:50   
bubamara80
Ja također u Carevoj Džamiji  bilo je prelijepo. Za mehr sam rekla da ne želim ništa ali su mi prije rekli to je tako tradicija i moraš nešto, pa sam rekla koliko bude trebalo za odlazak na hadž.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
22.5.2008 11:44:00   
ame_la
user posted image Vi ste tako skromne
ja sam tražila 49kg zlata

pa su me kasnije zezali je li to koliko si teška toliko zlata
a u stavari, od muža rođak mi je rekao da toliko tražim, kada smo izlazili iz auta pred džamijom,  
ne znam zašto baš 49
al eto, ja ionako nisam znala koliko da tražim
valjda od treme nisam shvatila koliki je to iznosuser posted image
al muž je pristao

a komentar hodže, kada sam rekla 49 kg, je bio: "Mlada hajde prvo malo razmisli još nikad niko nije tražio toliki mehr"
pa mi je poćeo da ćita koliko su ranije mlade tražile, ali ja sam opet potvrdila

a mužu je rekao "pa da je tražila i 99 ti bi pristao pa se smijao"user posted image  
na to su se svi nasmijali

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
23.5.2008 22:43:21   
Amrino
Joj ame la- nasmijala si me do suza! user posted image Cuj 49 kg?! Eh i to da cujem...user posted image
A ja kontala da sam ga ja precerala! Ja stavila 1 kg! user posted image user posted image

Vjencali smo se isti dan i opstinski i serijetski!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
26.5.2008 9:10:36   
ame_la
To ti je reći "skromna osoba"user posted image user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
30.5.2008 20:14:31   
lejlaze
i mi smo se vjencali isti dan, kada i opcinski.
ja sam trazila 1000 KM.

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
2.7.2008 9:47:29   
Happy
Mi smo se vječančali šerijatski i zaista je prelijepo bilo... A što se tiče mehr-a to je moj sam prijavio i napisao 1/2 kg zlata user posted image

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
9.7.2008 11:52:06   
Najdraza mama
18.05.1996  

30.zul-hidze,1416h.g.   sve za isti dan je bilo i samo( 200gr zlata ..nikad to meni ne trebalo hehe)


_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
22.7.2008 21:47:16   
Mrka
Mi se isto nismo vjencali serijatski. Jedne godine kada smo otisli u Bosnu, ja sam bila trudna, pa su kao govorili da nije lijepo vjencavati se serijatski dok si trudna. Naredne godine smo obrezivali malog i pravili festu tako da se za to nije naslo vremena. Ove godine kada smo otisli, ja opet trudna. Bas smo neku noc razgovarali o tome i nadamo se da cemo sledece godine konacno uspjeti i tako da se vjencamo.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu enisa27)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
23.7.2008 18:20:37   
glavobolja
MM i ja smo obavili vjersko vjenčanje, koje mi je po samom činu bilo mnogo veličanstvenije od općinskog.Za mehr sam se izjasnila: avionski prevoz na hadž, za mene i pratioca. 

_____________________________

Zahra

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
23.7.2008 19:04:04   
Anoniman
MM i ja smo se vjencali prvo šerijatski a za mjesec i po tek opcinsko user posted image
Sam cin serijatskog vjencanja cu zaista pamtiti zauvjek jer efendija se zbunio i kaze mom kumu(svjedoku) Da li vi  E....prihvatate .........I to dva puta ponovi dok mu ne rekose. UHHH.
Ma pogrijesio zamalo me ne vjenca s kumom. Svi prisutni su se smijali. Ma ef za 10.user posted image

(odgovor članu glavobolja)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
23.10.2008 17:16:11   
Arijana2
Ja sam se serijatski vjencala isti dan kad i gradjanski i serijatsko mi je vjencanje ostalo u drazem sjecanju,bilo mi je prelijepo.Sad netko je na pocetku spomenuo koliko traziti od muza,medjutim to je najmanje vazno.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
23.11.2008 15:48:21   
najjda
ee ja sam se samo opcinski vjencala  nismo ni razmisljali da se vjencamo serijatski ali ako dozivimo 50 godina braka  onda ce to biti ponovno vjencanje i to serijatski ....eheto drage moje

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
23.11.2008 15:55:59   
mala curica
Mm i ja smo se prvo pocinski vjencali  i isti dan i serijatski.user posted image



_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
23.11.2008 16:21:56   
mamina princeza
I mi smo se vjencali isti dan opcinski i serijatski a mehr je odlazak na hadz, bila sam skromna:)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
23.11.2008 16:30:06   
mala curica
Skromna jesi,to se vidiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
18.12.2008 14:07:59   
sarayka
Također je sve obavljeno isti dan davnog 02.04.2005 a mehr je bio 1kg zlata :) Ma vrijedim ja i više al hajd reko da ne pretjeram user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
18.12.2008 14:26:14   
senoenamine
E drage moje kao prvo da pohvalim temu,super je.Ja sam se takodjer isti dan vjencala i serijatski i opstinski.I kad smo krocili u dzamiju svima je bila frka koliko cu da trazim.Ali meni fakat nije to ni toliko bitno al kad se trazi onda bas moras reci.Ja sam trazila 1000 KM.S obzirom na situaciju i samog posla opcenito u Cazinu,i na danasnji standard zivota sramotno je pretjerivati u mehru.Iskreno ja sam trazila taj neki minimum,jer nekako mi je glupo bilo sad da bubam kao sto ima nekih 10kg zlatauser posted image  

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
18.12.2008 15:05:09   
HannaS
Cisto sumnjam da se ispostuje to za pare..i ja sam se vjencala prvo serijatski,pa onda u opstini,kako kazu...cak se i ne sjecam kolko sam trazila,al ko fol moras nesto trazit.A jel ima igdje da je to neko kod nas ispostovao kad se razveo,da je dao svojoj bivsoj tu neku trazenu svotu ili kilogram user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
18.12.2008 15:09:45   
Dinkica
Kad sam prijavljivala šerijatsko vjenčanje, popunjavala sam zahtjev pred nekim efendijom i znala sam da nešto moram tražiti ali nisam znala da se zove mehr i kad sam došla do tog dijela gdje piše mehr, pitam ja efendiju šta je ovo, kaže on ljutito: piši 500 gr .  Tako da je meni mehr odredio efendija user posted image

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
18.12.2008 15:24:20   
Zoe
Isti dan obavila i općinsko i šerijatsko vjenčanje, šerijatsko mi se mnogo više svidjelo, bilo je u džamiji
( inače šerijatsko vjenčanje se uvijek odvijalo u prostorijama namijenjenim za vjenčanje koje se nalaze prekoputa džamije; eto naša je nafaka bila da se vjenčamo u džamiji jer su se te prostorije renovirale)
i osjećaj je bio predivanuser posted image user posted image .
Kao mehr sam tražila odlazak na hadždž!


(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *