|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  488 489 [490] 491 492   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.10.2014 21:19:17   
niki83
Mom se djetetu aktivirao atopijski, amaranth ili cvekla user posted image jedino smo ovo jeli kao nove namirnice..
U fazi smo smirivanja istog, pa cemo probati ponovo jedno, pa drugo.. A izmedju napraviti vecu vremensku razliku.

_____________________________

N&N

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12226
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.10.2014 21:36:27   
elmaL
niki zao mi je zbog reakcijeuser posted image
Je li mu se prije javljalo za neku namirnicu?

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 12227
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.10.2014 22:43:18   
Merylin
Niki, zao mi je druga!
Moze biti da je od cvekle ako nije domaca, jer tretirana ide od 8+user posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12228
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.10.2014 10:53:21   
idana1812
Niki kako je N? Jel mu se smirio AD?

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 12229
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.10.2014 11:00:46   
niki83
Odgovorih i tamo. Smiruje se, hB imamo ovaj mehlem.
Definitivno je cvekla. A domaca je naravno bila, samo eto..
Na pocetku dohrane je imao aktivaciju, tada na jabuku, breskvu..one frutekove kasice, tada sam zakljucila da je c vitamin koji imaju kao dodatak.

_____________________________

N&N

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 12230
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.10.2014 19:33:10   
Merylin
Hvala Bogu pa je bolje... Znam da je off topic, ali koji mehlem koristite?

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 12231
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.10.2014 21:41:27   
niki83
Koristimo onaj iz Posusja, ima ovdje na forumu price o njemu. Uvijek je pomagao i curi i mm, a evo i malcu smiruje stanje.

_____________________________

N&N

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 12232
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.10.2014 22:20:36   
sara123
Merylin, zaboravih se zahvaliti za odgovoreuser posted image

Niki, saljemo zagrljaj za druga user posted image

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 12233
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
23.12.2014 17:03:33   
lila25
Pozdrav,ova tema mi je bila najdraza i uzivala kuhajuci za bebicu .sad je druga bebica u pitanju i covjek zaboravi pa sam navratila da se podsjetim...bebici je 5 mj. i dvadeset dana pa se lagano pripremamo dala joj malo jabuke i prija joj Kupila proso,kukuruzni griz rizine pahuljice i od sljedece sedmice krecemo..cesce cu vas pratiti da razmjenjujemo iskustva ..beba do sad samo doji ,
ali zbog posla imam paniku jer za dva mjeseca pocinjem sa radom kako cemo se org. ko zna user posted image

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 12234
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.12.2014 13:31:15   
ajla86
Upravu si sve se zaboravi user posted image i meni je drugo a ja sam zaboravila ja malo davala ona samo lite pa izbaci pola i tako vise zavrsi na siperu nego u ustima

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 12235
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.12.2014 13:51:26   
Ljubicica3
Meni je trece pa sam sve zaboravila kad,sta,kako?
Osjecam se k'o da mi je prvo-:).
Trazim informacijr na sve strane.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 12236
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.12.2014 22:23:37   
sara123
Kako nauciti bebu da pije iz kljunasiceuser posted image

Bebi je 9 mjeseci.

Flasicu smo pokusavali, ne zna, igrala bi se s njomuser posted image
Davala i iz casice onako,ali uvuce puno i zakusne se.
Dajem na kasiku.

(odgovor članu Ljubicica3)
Neposredna veza do poruke: 12237
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.1.2015 18:05:55   
elmaL

IZVORNA PORUKA: sara123

Kako nauciti bebu da pije iz kljunasiceuser posted image

Bebi je 9 mjeseci.

Flasicu smo pokusavali, ne zna, igrala bi se s njomuser posted image
Davala i iz casice onako,ali uvuce puno i zakusne se.
Dajem na kasiku.


Joj i kod mene A isto radi sa flasicom, jos je zubi muze uzme je i grize.
Ja joj kontam kupiti onu casu sa mekanim kljunom mozda joj bude lakse piti.

Nemas je sta uciti, dajes joj dok ne savlada i ne skontas sta joj najbolje paseuser posted image


_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 12238
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.1.2015 1:14:00   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: sara123

Kako nauciti bebu da pije iz kljunasiceuser posted image

Bebi je 9 mjeseci.

Flasicu smo pokusavali, ne zna, igrala bi se s njomuser posted image
Davala i iz casice onako,ali uvuce puno i zakusne se.
Dajem na kasiku.


Joj i kod mene A isto radi sa flasicom, jos je zubi muze uzme je i grize.
Ja joj kontam kupiti onu casu sa mekanim kljunom mozda joj bude lakse piti.

Nemas je sta uciti, dajes joj dok ne savlada i ne skontas sta joj najbolje paseuser posted image


S sam kupila onu nokovu sto ne prosipa-pise da je za bebe od 12mj- voli je cudo!

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12239
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
5.1.2015 21:09:53   
elmaL

IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: sara123

Kako nauciti bebu da pije iz kljunasiceuser posted image

Bebi je 9 mjeseci.

Flasicu smo pokusavali, ne zna, igrala bi se s njomuser posted image
Davala i iz casice onako,ali uvuce puno i zakusne se.
Dajem na kasiku.


Joj i kod mene A isto radi sa flasicom, jos je zubi muze uzme je i grize.
Ja joj kontam kupiti onu casu sa mekanim kljunom mozda joj bude lakse piti.

Nemas je sta uciti, dajes joj dok ne savlada i ne skontas sta joj najbolje paseuser posted image


S sam kupila onu nokovu sto ne prosipa-pise da je za bebe od 12mj- voli je cudo!

koja je to?


_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 12240
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.1.2015 14:10:27   
elmaL
Buduci da smo pricale o aktiviranj6u ove teme, onda krenimo user posted image

Mi smo jucer imali
dorucak: jabuka, visnje, rizine pahuljice (Alnatura), sve malo skuhano, na kraju dodano malcice cejlonskog cimeta ( 7+)
rucak: piletina, karfiol, bundeva i rizini makaroni, dodano malo ulja od repice (8+)

Danas nam je dorucak bio skoro isti, pa da se ne ponavljam.
rucak ce biti: proso, mrkva i krompir (7+)


Mi bi uskoro trebali probati mladi sir i jogurt, sa cim bi bilo najbolje kombinovati za pocetak?

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12241
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.1.2015 21:34:05   
Isha
ElmaL,kada ste uveli drugi obrok? Mi smo mladji 14 dana, dohranu smo poceli sa punih 6 mj. i tek sada mogu reci da jednom jede.

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12242
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.1.2015 21:36:30   
Isha
Moj je danas jeo mrkvu,krompir,crveni luk, i proso. Crveni luk sam mu ubacila prvi put danas.

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 12243
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.1.2015 21:37:39   
Isha
ElmaL, koliko pojede tvoja beba po obroku, otprilike?

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 12244
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.1.2015 21:51:36   
ajla86
Moja mala jos nikako nezna fino da proguta ona zine i jela bi al pola izbaci.....
Starija je puno bolje prihvatila klopu i nekako je odmah zbala fino gutati....
Moje je da nudim i uredno tuto kompleto da j presvucen a hranilicu "okupam"

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 12245
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.1.2015 21:56:32   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Isha

ElmaL,kada ste uveli drugi obrok? Mi smo mladji 14 dana, dohranu smo poceli sa punih 6 mj. i tek sada mogu reci da jednom jede.

Drugi obrok smo uveli prije neke 2 sedmice, jer je ona ludila kad bi vidjela da Emin jede iz zdjelice ili bananu. Jedan dan bas plakala, dala joj malo banane, jao kad jekrenula jestiuser posted image Mi smo dohranu poceli sa 5ipo mjeseci, isto ovako kad je ona pocela da se zanima za hranu, inacejene bih forsirala ako nije spremna.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 12246
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.1.2015 21:59:11   
elmaL

IZVORNA PORUKA: ajla86

Moja mala jos nikako nezna fino da proguta ona zine i jela bi al pola izbaci.....
Starija je puno bolje prihvatila klopu i nekako je odmah zbala fino gutati....
Moje je da nudim i uredno tuto kompleto da j presvucen a hranilicu "okupam"

Moja A je tek nedavno pocela da fino uzme zalogaj i zvace, do sad je vecinom bilo da sisa kasiku dok ne uvuce sve sa njeuser posted image probaj joj takodrzati kasiku da moze pokupitiuser posted image ostaje im to valjda refleksno od dojenja.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 12247
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.1.2015 22:14:12   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Isha

Moj je danas jeo mrkvu,krompir,crveni luk, i proso. Crveni luk sam mu ubacila prvi put danas.

Nismonimiprobali c.luk jos, sve kontam kad cu joj ubaciti sa cim.
I danas sam umjesto krompira stavila brokulu, brze mi bilo za skuhati. Ona mi je teska sa dnevnim spavanjem, ja je ninam na nogama cijelo vrijeme, tako da nemam vremrna , cim se probudi gladna jeuser posted image

A ona pojede 150-190 g, znam jer nam je mjera ona tegla od kasice kupovna, napravim joj prije nego izadjemo vani i ponesem, to za dorucak. Nekad je svu pojede, nekad manje, vecinom fino jede.

Za rucak sam joj davala manje, kontam da joj ne opterecujem stomak, ruca oko 16h kadi mi svi. Medjutim, vec dva tri dana vidim da joj je malo, pojede sve i jos bi.

Pisala sam prije da nece vodu iz flasice da pije, medjutim krenula jem sadnakon rucka fino se napije, valjda do sad nije bila zednauser posted image

Mi smo se mozda tek prije 4-5 dana ustalili u ovaj raspored, kad jede dorucak kad rucak, inace i nismo bas svaki dan imali dva obroka, zavisi od nje,




Ja potopila amaranth pa cu ga ujutro skuhati da iskombinujem za dorucak, uvijek ga zaboravim samo prvu turu ga je jela kad sam ga uvela.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 12248
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.1.2015 22:29:12   
coki
ElmaL, vidim u nekim prije postovima pitas za mladi sir, ....., ja sam starijem kombinirala mladi sir i jogurt sa vocem. Izblendam voce sa mladim sirom, ....., to mi je bas volio, ....., tako isto i jogurt, nekada sam znala dodati medju prstima mljevenog keksa radi konzistencije, ....., probaj, stvarno je ukusan obrok. user posted image Sada i malom planiram, ....., dok dodje na red mladi sir....user posted image

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12249
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.1.2015 22:29:30   
Isha
Jesi li joj teletinu kuhala, mislim onu vodicu jesi lii joj pravila sa povrcem?

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  488 489 [490] 491 492   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  488 489 [490] 491 492   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *