|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  487 488 [489] 490 491   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.10.2014 9:08:22   
Mrvica_83
Mimi lutko user posted image Isti princip samo ne puknu kao amarant - da bude bas kokica .. Ukusne su i isto sam joj dala sa vocem user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 12201
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.10.2014 9:36:41   
mimi_2in1
Eh super, hvalaa user posted image danas probamo.

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 12202
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.10.2014 11:43:44   
niki83
IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Dorucak : palenta , mladi sir
Rucak : corbica od prosa sa dodatkom batata, karfiola , mrkve
Uzina : nekoliko bobica grozdja
Izmedju obroka : moje mlijeko na bocu , voda , podoji kad dodjem kuci
Vidim cura trazi jos da jede pa eto polako cemo i vecericu planirati .. Od one nejelice hB sve je pocela ruckati user posted image

user posted image user posted image masallah

Mi jutros malo svjeze kruske i banane miks
A poslije planiramo istu pilecu supicu kao i jucer..

< Poruku je uredio niki83 -- 24.10.2014 11:53:01 >


_____________________________

N&N

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 12203
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.10.2014 13:54:12   
idana1812
Napokon da i ja imam sta da pisem na ovoj temi. Pocela je da jede.

Dorucak: malo keksolin ana vodi + kruh s maslacem (2-3 zalogaja) + dojenje
Rucak: 6 velikih kasika supe od bundeve s malo kruha udrobljena + dojenje 1 sat poslije

Jucer je jela rize na temeljcu od supe...user posted image napredujemo mashallah

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 12204
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.10.2014 14:19:04   
berni
Dancek

kod nas kad progledamo hapica
pa oko 10 dorucak voce, jutros kruska jogurt sa zitaricama

oko 12 hapica spavanac,

rucku cemo tvrdo kuhano jaje s mladim sirom i malo hljeba

oko 5-6 hapica i mozda spavanac (kao da izbacujue ovo spavanje)

7-8 bi trebali nesto za veceru ali nemamo ideja...

i hapica spavanac 9h...

_____________________________

10.5.2013 dvije crtice
20.6.2013 srculence kuca
16.1. 2014. stigla sultanija Ismihan

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 12205
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.10.2014 14:48:48   
berni
ne znam da li ste vidjele ovu stranicu ali meni je super ,http://www.dnevnikbebe.com/Libraries/PDF_dokumenit/Jelovnik_za_bebe_od_8_-_10_meseci.sflb.ashx

_____________________________

10.5.2013 dvije crtice
20.6.2013 srculence kuca
16.1. 2014. stigla sultanija Ismihan

(odgovor članu berni)
Neposredna veza do poruke: 12206
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.10.2014 20:43:37   
Merylin
Doručak: kinoa + jogurt + šljive + banana

Ručak: cvekla + luk + blitva + tikvica + maslinovo ulje

Sve u slast pojeliuser posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu berni)
Neposredna veza do poruke: 12207
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.10.2014 22:02:48   
niki83
Merylin hajd pisi kako si kuhala ovu cveklu s povrcem..da probam sutra.. Probala sam mu samu, i sa vocem i nije mu se nikako svidjela user posted image

Danas je pojeo par kasika supice i u gostima se docepao krompira pecenog u foliji user posted image ali presuh naravno i brzo je napustio user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 12208
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.10.2014 23:13:10   
Merylin
Niki, cveklu sam kuhala posebno nekih sahatak u kori, nekih 10ak minuta pred kraj sam u drugoj šerpi narezala luk i pustila da se on sam kuha i onda dodala tikvicu i blitvu. Cveklu sam ogulila kad se malo ohladila i samo dodala ostalo povrće i onu vodu u kojoj se kuhalo, blendala i to je touser posted image
Kod nas je fazon u okusu luka, u šta god mu stavim sviđa mu se i kašica obavezno mora biti malo tečnijauser posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 12209
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.10.2014 0:47:40   
mama i nora
mame moje drage,vrijedne,može li mi iko objasniti šta je taj AMARANT i šta vam je BATAT??? nikad čulauser posted image

_____________________________

N O R A... se riješila peleneeee....nanananana...
NOVA BEBA dolazi uskoro...

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 12210
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.10.2014 16:16:14   
Merylin
Amarant je bezglutenska zitarica, a batat je nesto kao slatki krompir, iako veze nema sa krompiromuser posted image

Nas dorucak: proso + sljive + jabuka + jogurt
Rucak: piletina + krompir + luk + mrkva + karfiol

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu mama i nora)
Neposredna veza do poruke: 12211
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.10.2014 22:06:16   
niki83
Merylin draga hvala ti.. Nisam danas imala vremena za dugo kuhanje, ostavljam cveklu onda za drugi dan.
N isto ne voli kasasto, kad je povrce u pitanju, nego to kod njega izgleda kao krem juhica, i tako super pojede. Ja sve miksam stapnim mikserom.
Danas smo slabo doruckovali..hipp kasica banana,breskva..samo nekoliko kasikica.
Rucak je bila tako juhica sa piletinom, tikvom i karfiolom..i to mu je sjelo onako toplo user posted image

E da pitam kada vi planirate zumance uvoditi??

_____________________________

N&N

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 12212
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.10.2014 9:07:50   
idana1812
Mi smo jucer supu od brokule probali i cini mi se da je prosla ok. Moja ili voli komade hrane ili kremastije.

Niki moja 1.11. puni 8 mjeseci aBd i ja planiram tada da pocnem sa 1/4 kuhanog zumanca u nekoj od ovih supa, uglavnom u tecnijoj varijanti. Mada je ona malo jajeta probala u hrani, u supi jednoj bilo podmuceno, a ona vristala htjela da proba i ja joj dala par kasikica..

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 12213
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.10.2014 9:10:16   
Merylin
Nema na čemu Niki moja dragauser posted image I ja koristim štapni mikser i iskreno, voljela bih da hoće koji komadić da pojede, ali jok... Neka ga još, neću da forsiram, tek mi je fino počeo jesti, pa ću kasnije aBduser posted image
Što se tiče žumanjka, planiram aBd sa 9 mjeseci uvesti, neko čeka sa 10... ja imam još toliko namirnica koje želim da uvedem, tako da mi je žumanjak još uvijek na čekanjuuser posted image

Naš današnji meni, uvodimo glutenuser posted image
Doručak: pahuljice od pira/spelte + nektarina + šljiva + jabuka + cimet
Ručak: tjestenina + tikvica + luk + batat + maslinovo ulje

< Poruku je uredio Merylin -- 26.10.2014 9:11:01 >


_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 12214
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.10.2014 13:43:41   
sara123
Merylin, de mi kazi s cime kombinujes
amarant
proso
i sta dajes uz palentu?

Do sad smo samo palentu probali, ali mama gusce skuhala, tako da nije puno pojela.


I jos jedno pitanje za sve, nije bas vezano za ishranu, ali nekako i jestuser posted image

Cime odstranjujete fleke sa sipercica?user posted image

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 12215
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.10.2014 18:10:34   
Merylin
Saro, ja sve zitarice uglavnom kombinujem sa vocem, trenutno jabuka, kruska,sljiva, banana... Puno bolje mi pojede nego kad sam pravila sa povrcem, mada moze sa svim, dodas malo svog mlijeka i odmah bolje ideuser posted image

Ja palentu pravim bas rijetku, inace mu se lijepi za nepce, a i bolje mu je za stolicu. Nama je palenta super sa jabukom i cimetomuser posted image

A fleke, pa tesko, samo ih otkuham, cesto ostanu fleke, ali imam posebno one za jelo i one za foliranje. user posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 12216
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.10.2014 18:13:55   
Merylin
Zaboravih, sad sam kupila one sipere bas za jelo,samo su od onog materijala kao deblji najlon,ne znam kako se zoveuser posted image uglavnom, samo sperem hranu i to je touser posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 12217
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.10.2014 20:39:10   
sara123

IZVORNA PORUKA: Merylin

Zaboravih, sad sam kupila one sipere bas za jelo,samo su od onog materijala kao deblji najlon,ne znam kako se zoveuser posted image uglavnom, samo sperem hranu i to je touser posted image

Gdje si to zbavila?Pricajuser posted image

Hvala ti.
Vidim da ti ide ta dohrana, nemoj zamjeriti, ja cu te opet pitati stostauser posted image user posted image

Opet pitanje, gdje kupujes/te suhe sljive i marelice, a da nisu sumporene?

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 12218
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.10.2014 21:40:21   
Merylin
U Azelu, dvije ili tri marke,ima ih raznih, cak kso prslucic da navuces i zakopcas, super su. Ja sam uzela kao siper, malo veci, na cicak.
Suhe sljive, marelice, banane, sve u Dm-u, Alnatura proizvodi.

Pitaj sve sto te zanima, drago mi je kad pomognemuser posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 12219
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.10.2014 22:35:32   
niki83
Danas se bas nemamo posebno cime pohvaliti da smo ruckili..slabo skroz..
Amaranth kuhala, nije mu se svidio..isto kao palenta ili griz koje smo probali..ne voli onu zrnastu teksturu, eto to sam jedino zakljucila.
No, ne odustajem, potopit cu ga veceras u vodi, pa opet probati sutra, ovaj put u nekoj 'slatkoj' kombinaciji.
Uglavnom mi smo pojeli kasu od amarantha uz cufte u sosu, i bas nam se svidjelo user posted image nadam se da ce i on prihvatiti aBd, jer koliko iscitah super je zdrav user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 12220
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.10.2014 22:23:42   
niki83
Amaranth prosao danas puno bolje user posted image sa slatkom tikvom i sljivom!
I to nam je bio dorucak, pa je do veceri vec sve i probavio user posted image i to dvaput user posted image user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 12221
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.10.2014 10:30:55   
Ayen
dobar daaaannnn svim mamicama user posted image user posted image user posted image
ne znam jeste li me zaboravile dugo me nije bilo ovdje jaooo kako sam se pozeljela izmahalat sa svima veliku cmoku vam saljemo ja i moja breskvica
ona je napunila 6 mjeseci 14. oktobra a i poceli smo sa dohranom lagano uglavnom su to hipp hapice koje joj bas svidjaju jos nisam pocela sa domacim al i to cemo uskoro svima jos jednom saljemo velllllliiiiikkkkkkiiiiii kisssss

_____________________________

Reci: "Ja se samo Gospodaru svome klanjam, i nikoga Njemu ravnim ne smatram." ( El Džin, 20)

14.04.2014 se rodila jedna prelijepa djevojcica i jedna mama

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 12222
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.10.2014 10:48:38   
niki83
Ayen, naravno da vas se sjecamo user posted image
Drago mi je da curetak raste, i evo vec rucki dohranu user posted image
Pridruzi nam se na temi
http://www.ringeraja.ba/forum/re-bebe-do-1-rodendana-chat_2078332.html

_____________________________

N&N

(odgovor članu Ayen)
Neposredna veza do poruke: 12223
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.10.2014 11:01:27   
Ayen
hvala niki evo me stizem :D :D :D

_____________________________

Reci: "Ja se samo Gospodaru svome klanjam, i nikoga Njemu ravnim ne smatram." ( El Džin, 20)

14.04.2014 se rodila jedna prelijepa djevojcica i jedna mama

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 12224
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.10.2014 9:03:33   
elmaL
Amaranth se potopi navecer i ujutro kuha? Koliko dugo? Nisam njega nikad spremalauser posted image

A je pocela pomalo jesti, vidjela sam na njoj sve znake da je spremna, ima dva tri dana i otima mi sve iz ruku sto ja uzmem ona bi sebiuser posted image doduse nama ce za 10 dana 6 mjeseci, tako da nismo puno uranili. Probala je bananu, jabuku i pravila joj jabuku sa rizinim pahuljicama al nije htjela.
kuhala sam joj i mrkvu al malo liskala samo, ona se tek navikava na nove okuse.
jucer je pojela trecinu banane i plakala za jos, to je prvi put da bas pojede nesto, doduse kad ce prije, tek smo poceliuser posted image
Steta sto ide zima nema sezonskog voca ni povrcauser posted image nesto sam joj i zamrznula.
imamo domacu mrkvu uvijek svjezu ako nista, valjda ce joj se svidjeti.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Ayen)
Neposredna veza do poruke: 12225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  487 488 [489] 490 491   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  487 488 [489] 490 491   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *