|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  485 486 [487] 488 489   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
23.8.2014 20:20:22   
mimi_2in1
Super draga hvala ti puno, dakle ok je ta vindon. Mozda ja nisam oke spremila. Pokusam opet :)

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 12151
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2014 21:52:05   
boombar
Hvala Dambolina na savjetu, vec probano ali nazalist bez rezultata :/ Mada imas pravo sto se tice toga da je dovoljno jztarnji, vecernji i nocni podoji djetetu od godinu+. Valjda ce preko dana nekako utaziti zedj, makar kasikicom.
Merylin, razumijemo se savrseno! Ja sam danas gledala neku aventovu flasicu s kljunom, ali nije "no spill", dakle tece tekucina cim se nagne, pa sam mislila probati i s tim. Kosta 20ak KM ali sve ce se isplatiti ako upali!

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 12152
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.8.2014 15:06:27   
Liris
Da li je zdravo bebi trahanu davati i u kojoj dobi?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12153
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.8.2014 15:42:45   
mimi_2in1
Pa u sustini nije sad da nesto nije zdravo jel, al ne preporucuje se manjim bebama. Ovdje ima iskusnijih mamica koje paze na gluetn itd, ja o tom iskreno nisam pazila, ali nisam joj tarhanu davala do prije mjesec. Sada joj je skoro 11 a poceli smi nekad u 9. Prije toga stvarno nema potrebe, jer supice sam oravila od sikuhanog mesa sa povrcem i tonjoj je super zdravo, nisam joj dodavala tjestaninu. Sad posto je probala hljeb pocela i tjestaninu :)

(odgovor članu Liris)
Neposredna veza do poruke: 12154
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.8.2014 16:47:42   
dambolina
Ja ne znam odakle nama taj mit o svemocnosti tarhane. Pa u njoj je sve sto jedna beba ne smije, psenicno brasno sa glutenom, jaja koja su visoki alrgen, a da ne spominjem kiselu u kojoj je koncentrat paradajza... kako i zasto bi je beba morala jesti? Dijete od godinu+ dana nije beba, pa joj se moze dati kad i ostali ukucani jedu, pod uslovom da nije prezacinjena juhica.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 12155
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.9.2014 10:00:15   
ellene
Žene kako se uvodi bjelanjak, znam da se žumanjak daje tvrdo kuhan, prvo osmina, pa četvrtina, pa pola, zatim cijelo. Vrijedi li isto za bjelanjak, nisam mogla naći nigdje na forumu.

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 12156
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.9.2014 16:35:09   
mimi_2in1
Ellene ja sam asji smutila cijelo jaje sa mlijekom na puteru i isprzila i dala joj. Pitala sam prijateljicu, njen mali alergican na bjelance, ona je tako davala isto kad su joj rekli da mora da proba. E sad imal kakvo drugo pravilo ne znam. Jos joj nisam dala ono bjelanjak sam, kuhan. Njoj je 11 mjeseci.

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 12157
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.9.2014 21:26:01   
niki83
IZVORNA PORUKA: dambolina

Ja ne znam odakle nama taj mit o svemocnosti tarhane. Pa u njoj je sve sto jedna beba ne smije, psenicno brasno sa glutenom, jaja koja su visoki alrgen, a da ne spominjem kiselu u kojoj je koncentrat paradajza... kako i zasto bi je beba morala jesti? Dijete od godinu+ dana nije beba, pa joj se moze dati kad i ostali ukucani jedu, pod uslovom da nije prezacinjena juhica.


Moja svekrva ove godine pravila tarhanu bez jaja, bez paradajza, dakle samo od tog kvasa koji je baza..ne znam jedino kako li to dobije..nisam upucena!
Nego, zamjeniti tarhanu sa prosom je meni idealno, on je kuhan u supicama za 15tak min..jos ako ga smiksas sa povrcem, zaista ima super okus, evo ja jucer pravila i bebi i nama..i svi smo uzivali user posted image a sto je tek zdravo!

< Poruku je uredio niki83 -- 27.9.2014 21:31:36 >


_____________________________

N&N

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 12158
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.9.2014 21:36:36   
Merylin
Ellene, isto kao i žumanjak user posted image

A tarhanu neću puno komentarisatiuser posted image gdje žurite sa uvođenjem hrane koju će dijete ionako jesti aBd cijeli život?
daj začinjeno, daj sa glutenom, daj keks, kao da će mu to negdje pobjeći.

< Poruku je uredio Merylin -- 27.9.2014 21:42:21 >


_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 12159
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.9.2014 21:47:59   
elmaL

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

Ellene ja sam asji smutila cijelo jaje sa mlijekom na puteru i isprzila i dala joj. Pitala sam prijateljicu, njen mali alergican na bjelance, ona je tako davala isto kad su joj rekli da mora da proba. E sad imal kakvo drugo pravilo ne znam. Jos joj nisam dala ono bjelanjak sam, kuhan. Njoj je 11 mjeseci.

Nama je ped rekla da E damo bjelanjsk kad napuni godinu i tek nakon toga dodjemo na vakcinuuser posted image
I bas naglasila to. On ga probao tad i vise nikad, jaja ni danas ne jedeuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 12160
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.9.2014 22:27:20   
niki83

IZVORNA PORUKA: Merylin

Ellene, isto kao i žumanjak user posted image

A tarhanu neću puno komentarisatiuser posted image gdje žurite sa uvođenjem hrane koju će dijete ionako jesti aBd cijeli život?
daj začinjeno, daj sa glutenom, daj keks, kao da će mu to negdje pobjeći.


Hej, nije tarhana ni tako losauser posted image ..pa domace pravljena tjestenina.. Kad beba dodje do faze da proba tjesteninu, sto da ne?!

Elma, ako E nece bas jaja..hoce li recimo palacinke..pa na taj nacin i jaje pojede. Tako i ja svojoj zamaskiram jaja cesto, jer nije bas ljubitelj ni ona onako samog. Ili sa mladim sirom umutis i na puteru isprzis..ma joj, svakako isprobavamo samo da pojedu user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 12161
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.9.2014 22:35:42   
elmaL
Palacinku je tek nedavno probao, pravi s tatom al da proba nesto, nema sanse. Jede sirnicu, ima u njoj jajauser posted image
niki ja s tobom uvijek zavrsim na prici o sirniciuser posted image user posted image

Nego, ima li neko od djece da nece voce? Ili je u pocetku htjelo pa onda ne jede poslije.
E je jeo u kasicama svasta, doduse kako nije bilo sezonskog kad je krenuo jesti sve, dosta nije ni probao.

Sad samo jede bananuuser posted image Nista drugo ne zeli probati, drzi jagodu u ruci zagleda malo lizne i napravi facu i tako sa svim, tesko prihvati nove okuse.Zao mi jer imamo dosta domaceg voca.



_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 12162
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.9.2014 22:46:34   
niki83
Ej nasmija me za ovu sirnicu user posted image user posted image
Ne znam ti za ovo voce..moja je bar to uvijek htjela jesti..

_____________________________

N&N

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12163
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.9.2014 9:22:56   
mimi_2in1
Moja A bi opet zivjela na jajima user posted image to joj je omiljeni dorucak sada. Napuca se zestoko, umutim joj sa mlijekom, mladim sirom, na puteru i super.

Ovo za voce, Asji je bilo naletilo jedno par sedmice nece voce, tako sem banane jer je moze sama gristi al i to urijetko..to je bio period kad je bas slabo jela. Onda sam joj pocela stavljati na stolicicu na onaj pladanj recimo par malina pa ona pojede, il nasjecakm nekratinu, pojede...sve sto je tako bilo da moze davala sam joj. I ona bere kobajagi, jede, melja al i pojede...onda sam pocela opet smutije da pravim. Stavim 3-4 vrste voca unutra, jogurt i plazmu mljevenu i to joj se bas svidja. Pokusaj, mozda mu bude interesantno user posted image



_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 12164
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.10.2014 14:58:45   
idana1812
Elma moja Alina ima ogranicen set vocki koje jede. U principu dugo je jela samo jabuku, pa smo nekako uveli da pojede bananu. E sad ovog ljeta je nekako se nakanila da pojede krusku i lubenicu, ali sve ide natenane..

S Almasom imam drugi problem sto ona nece da jede ono sto ja njoj spremim. Kontam pa i nekuham tako lose, da bi ona pravila mi scene tipa da stisne desni i nece dalje da proba. Znam joj dati onoga sto nama skuham, to kao malo i proba. Ali zato kad se docepa mandarine, bez problema smlati kriskicu...

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 12165
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.10.2014 22:34:27   
emef
Vece drage mame. Vidim da tema i nije toliko posjecena al da pitam, pa kad ko odgovori. Nama je vec 9 mjeseci i 8 dana mashallah. Flasicu smo sveli haman na dva puta dnevno, ujutro i navece. Probudi se oko pola 8 i popije do 210 ml. kako kad. i nastavi spavati evo danas i do 10 :) cim ustane ja mu pripremim pretezno sad griz sa nekim vocem ili palentu sa pavlakom, ponekad keksolino il grizolino sa obicnim mlijekom. zatim oko podne odspava i kad se probudi ja skuham neko povrce sa mesom...riza,krompir (uglavnom sve jede). Zatim odspava opet oko 6 a prije toga ja mu probam dati malo AD, popije ca 60-80 ml il mu tad dam vocni jogurt to su 120 gr. i navece oko 9 popije do 210 AD sa rizinim pahuljicama. Noc napokon prespava.
E sad me zanima. Obzirom da po cio dan jede skoro krutu hranu, sta dajete kao dorucak, rucak i veceru. Najvise me ta vecera buni. Ne znam sta da mu spremim. Nekako mi ponestaje ideja.
Dodajem, kad je mm vikendom tu i kad vise i kuham, kad god se sta jede, on jede uz nas. Jednostavno mu ne branim, naravno dajem mu ono sto je otprilike za njeg al uglavnom fino jede. 72 cm je dug, ima 8 kg....kao mala cigrica je pa koliko skace i hoda cudi me da ista od te hrane u njemu ostane.
Izvinite na dugom postu, nadam se kakvom odgovoru. Hvala unaprijed.

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 12166
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.10.2014 22:47:25   
mimi_2in1
Emef, masallah momcic, fino rucki i fino paja. user posted image

Kod nas ti je vecera ili jugurt sa hljebom, ili zitarice sa jogurtom, nekad cokolino na AD, nekad puding, nekad mladi sir sa pavlakom i hljebom...zavisi..nekad joj dam isto sto je imala za rucak, ako je ostalo.

Za dorucak sada posto smo veliki klopamo jaja, to najvise voli, jaja na razne nacine, nekad su zitarice, nekad mazemo puter...itd.user posted image

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 12167
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.10.2014 23:13:34   
berni
Emef masala, mi smo tu negdje...

al kod mene smizla mala pojede ujutro 200ml AD, odspava do 9 oko onda jede vocnu kasicu, nekad rizolino, keksolino, al uglavnom miksam voce,,,
oko 11 kad joj se spava, popije opet 150 AD...u 1-2 rucak, meso povrce, zumance kako kad, i oko 3 opet hapica user posted image
e sad i ja kontam sta bih uvela oko 5-6user posted image user posted image

oko 9 je spavanc i tad samo AD pomaze user posted image


_____________________________

10.5.2013 dvije crtice
20.6.2013 srculence kuca
16.1. 2014. stigla sultanija Ismihan

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 12168
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.10.2014 16:40:29   
emef

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

Emef, masallah momcic, fino rucki i fino paja. user posted image

Kod nas ti je vecera ili jugurt sa hljebom, ili zitarice sa jogurtom, nekad cokolino na AD, nekad puding, nekad mladi sir sa pavlakom i hljebom...zavisi..nekad joj dam isto sto je imala za rucak, ako je ostalo.

Za dorucak sada posto smo veliki klopamo jaja, to najvise voli, jaja na razne nacine, nekad su zitarice, nekad mazemo puter...itd.user posted image





Mimi kolika je tvoja cura sad? Ti si bas svasta uvela. Cokolino ja jos ne dajem.

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 12169
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.10.2014 16:41:52   
emef

IZVORNA PORUKA: berni

Emef masala, mi smo tu negdje...

al kod mene smizla mala pojede ujutro 200ml AD, odspava do 9 oko onda jede vocnu kasicu, nekad rizolino, keksolino, al uglavnom miksam voce,,,
oko 11 kad joj se spava, popije opet 150 AD...u 1-2 rucak, meso povrce, zumance kako kad, i oko 3 opet hapica user posted image
e sad i ja kontam sta bih uvela oko 5-6user posted image user posted image

oko 9 je spavanc i tad samo AD pomaze user posted image






Berni, tvoja cura mashallah dobro jede. Ja nesto bas kontam. Jednom il dva puta sam mu do sad dala zumance al nesto bas nemam naviku to da mu dajem, nit znam na koji nacin da kombinujem.

(odgovor članu berni)
Neposredna veza do poruke: 12170
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.10.2014 16:53:30   
mimi_2in1
Moja cura je starija malo, ona je napunila godinu prije par dana. user posted image No tumance smo uveli sa 8 mjeseci, bjelance pred prvi rodjendan. Cokolino i ta cudesa smo isto 8-9 mjesec, nisam sigurna.
Dok smo jeli samo zumance ja sam joj kuhala jaje 10 min da bude tvrdo kuhano, pa izvadim zumance, nakon toga ga izmrvim dodam mu AD i mladi sir i ona je to npmnooogoo voljela. Takodje znala sam ga tako izmrvljenog pomjesati sa jogurtom i onim 3korn zitaricama. Sa skoro 11 mjeseci sam pocela da odvajam onako kao za kolace bjelance i zumance, dodam u zumac mlijeko, rastopim puter i to joj isprzim i dam sa hljebom. user posted image uglavnom sto su stariji sve je lakse user posted image

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 12171
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.10.2014 17:48:38   
emef

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

Moja cura je starija malo, ona je napunila godinu prije par dana. user posted image No tumance smo uveli sa 8 mjeseci, bjelance pred prvi rodjendan. Cokolino i ta cudesa smo isto 8-9 mjesec, nisam sigurna.
Dok smo jeli samo zumance ja sam joj kuhala jaje 10 min da bude tvrdo kuhano, pa izvadim zumance, nakon toga ga izmrvim dodam mu AD i mladi sir i ona je to npmnooogoo voljela. Takodje znala sam ga tako izmrvljenog pomjesati sa jogurtom i onim 3korn zitaricama. Sa skoro 11 mjeseci sam pocela da odvajam onako kao za kolace bjelance i zumance, dodam u zumac mlijeko, rastopim puter i to joj isprzim i dam sa hljebom. user posted image uglavnom sto su stariji sve je lakse user posted image




Sta podrazumjevas pod mladim sirom? To nikako da skontam. Ja mu dajem pavlaku, keksolino i to kuham vec na tetrapaku. I da, koji ti je jogurt sa 3 korn zitaricama. ja znam za onaj vocni sto ga ja jedem, al to je prekrupno za njeg i ne znam dal mu smijem dati. A to za peceno zumance, to cu vala i ja probati.

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 12172
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.10.2014 8:16:30   
mimi_2in1
Mladi sir...hmm mozda svjezi sir? Nek mi neka druga zenica pomogne, ja ga znam kao mladi sir user posted image ma to je onaj za sirnicu, neslani, nemasni. Ja kupujem od cike koji ima kravu, al ima i u marketima da se kupi..mislim da je pod svjezi sir. To je prvo od mljecnih proizvoda sto nam je dr rekla da uvedemo.

A ovo za jogurt, nisam se fino izrazila. Pravim joj 3 korn baby love zitarice p, one su skroz samojevene u brasno, sa jogurtom. Znaci jogurt regularni, koji kupujem nama u flasi, ne dajem joj te kupovne vocne jos. user posted image te 3 Korn mogu i sa vodom da se zamjese, i sa AD, i sa obicnim mlijekom, al eto Asja najvise voli sa jogurtom. Nekad joj izblendam i bananu sa jogurtom pa onda njih dodam u to.



_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 12173
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.10.2014 10:10:10   
emef
A sta sve od voca dajete?
Mi smo jos uvijek na bananama, jabukama, breskva, sljiva, kruska. Nista mu vise jos nisam uvela.

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 12174
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.10.2014 14:47:27   
elmaL
Mladi sir domaci nije bas kao svjezi sir ali najblize je njemu, dobto Mimi rece. On je drugacije sttukture.
Ko ima priliku da uzima domaci to je nesto izuzetno zdravo.

mimi kad si ga ti pocela davati?

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 12175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  485 486 [487] 488 489   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  485 486 [487] 488 489   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

jestivo ulje za pelenski osip
vila_7

Za one koje su osip riješile uljem,kojim i na koji nacin ste ga pripremile

obicno nezagrijano (69%)

zagrijano da ucvrci pa ohlađeno (12%)

maslinovo ulje nezagrijano (18%)


Broj svih glasova: 49

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *