|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  490 491 [492] 493 494   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.1.2015 12:57:09   
Isha

IZVORNA PORUKA: ajla86

Koliko vama djecu drze obroci? Moja nakon pola sata sat kako kad trazi da jede i spuca 150 ml ad
Danas je jela pola jabuke velike proso i cimet

Ajsa mi je zeznuta sa hranom nista joj nevaljaa mrzi svu hranu sto ide na kasiku sto na visljusku sto jede rukicok ako mi Tajra bude takva ja pravac psihijatrija


Drze ga isto kao tvoju, doji najdalje sat nakon kasice.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 12276
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.1.2015 22:05:02   
sara123
Sta dajete za veceru, da user posted image ne optereti stomacic pred spavanje?

i može li mi neko na brzinu reci,ima li nesto od namirnica sto se ne bi nikako smjelo mijesatiuser posted image
kao da sam cula ne bi trebalo žitarice u povrtni rucak,sto?
napravim cobicu i zgusnem je pšenišnim grizom,pa me to zbunilouser posted image

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 12277
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.1.2015 22:53:55   
elmaL
saro ne preporucuje se meso i krompir recimo, ni nama odraslim nije dobar taj mixuser posted image generalno meso i skrobne namirnice ne bi trebalo mijesati.

I ja sam cula to za zitarice i povrce isto, ne sjecam se objasnjenja. Mozes li zgusnuti nekom tjesteninom ?


Ajna ovih dana pojede kisuuser posted image pogotovo za rucak, svaki dan povecavam porciju i svaki put sve smaze, valjda ogladni.

Jucer za rucak mrkva, tikva, cvekla i rizini makaroni, malo repicinog ulja.
Danas teletina, mrkva, tikva, cvekla, karfiol.
Uveli smo tek cveklu, i ocito joj godi, a i za probavu je odlicna cini mi seuser posted image sad mi zao sto joj ranijenisam dala, imamo domacu iz mamine proizvodnjeuser posted image



_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 12278
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.1.2015 23:01:38   
Isha
Elma,u koliko joj dajes obroke?
moj cesto piremeti ritam spabvanjem ili nervozom, cetvrti zubic probija, pa je mozda i do toga.

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12279
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.1.2015 23:07:55   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Isha

Elma,u koliko joj dajes obroke?
moj cesto piremeti ritam spabvanjem ili nervozom, cetvrti zubic probija, pa je mozda i do toga.

Moja A je tek ima 5-6 dana uhvatila ritam spavanja dva puta dnevno, tako da rucak ima nakon drugog spavanja koje je duze, 2-3 sata sa prekidima i budjenjima vjerovatno je zubici muce.

ona se budi oko 7, pa doji oko 9, spava oko 10, nkad sat nekad i malo vise, kad se probudi jede 'slatku'kasicu. Onda je podojim oko 13.30-14 i tad spava, nakon toga rucak.

drzi nju kasica oko 2 sata najmanje. Nekad joj dam da doji samo da je smirim user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 12280
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.1.2015 23:19:54   
sara123
elma,hvalauser posted image
je li pod mesom,mislis i na perad?

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12281
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.1.2015 13:47:34   
lila25
Mi smo fino startali super sve prihvaca na pocetku je bilo vracanja.Vec nekih 10 -tak dana kombinujemo jabuku, proso ,krusku ,kukuruzni griz ,rizine pahuljice,tikvu...
Gledala sam neke Nestle Nestum rizine pahuljice samo se pomijesaju sa majcinim mlijekom u mom slucaju jer doji da li bih to uzela da uvedemo uzinu tj veceru oko 18 h.

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 12282
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.1.2015 13:27:29   
idana1812

IZVORNA PORUKA: lila25

Mi smo fino startali super sve prihvaca na pocetku je bilo vracanja.Vec nekih 10 -tak dana kombinujemo jabuku, proso ,krusku ,kukuruzni griz ,rizine pahuljice,tikvu...
Gledala sam neke Nestle Nestum rizine pahuljice samo se pomijesaju sa majcinim mlijekom u mom slucaju jer doji da li bih to uzela da uvedemo uzinu tj veceru oko 18 h.


Ovo ti je dobra varijanta vecere, mada bih ja to prvo uvela u jutarnjim terminima da vidim ima li kakve reakcije, pa nakon sedam dana prebacila u vecernji termin.

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 12283
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.1.2015 19:28:36   
Vanne
Kako vi spremate amaranth i s cime ga kombinujete? Uzela sam alnaturin u zrnu ali koliko god da ga kuham nekako mi tvrd,a i pokakila ga je onako kako ga je pojela,znaci u zrnu,djelovalo mi je da je nesvaren...
Je li bolje da se samelje pa kuha?

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 12284
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.1.2015 20:53:21   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Vanne

Kako vi spremate amaranth i s cime ga kombinujete? Uzela sam alnaturin u zrnu ali koliko god da ga kuham nekako mi tvrd,a i pokakila ga je onako kako ga je pojela,znaci u zrnu,djelovalo mi je da je nesvaren...
Je li bolje da se samelje pa kuha?

Ostavim ga preko noci potopljenog u vodi u ujutro kuham 20ak min. On je takav, koliko god da ga kuhas takav na kraju bude, i beba ga izbaci u istom obliku. Ja sam vec to spominjala.
Nema veze, ako beba nema nikakvu reakciju nastavite jesti.
Ja ga kombinujem s bananom i jabukom, nismo ga nesto ni cesto jeli.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 12285
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.1.2015 20:55:33   
elmaL

IZVORNA PORUKA: sara123

elma,hvalauser posted image
je li pod mesom,mislis i na perad?


Da naravno. Mi uglavnom jedemo piletinu :)

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 12286
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.1.2015 21:01:05   
elmaL
Vec nekoliko dana mi A jede cicoku, nasla kod zene domacu, pa nam je svaki dan na menijuuser posted image jednostavan okus, moze u svim kombinacijama, a kad sam procitala koliko je zdravauser posted image do jucer nisam ni znala sta jeuser posted image

Uglavnom, moje dijete rucak pojede u trenu, sta god da joj smuckam i kolika god porcija bilauser posted image i onda nas prati sa prikovanim pogledom i mljackauser posted image

ja sve hocu jogurt i mladi sir da uvedem, pa nikako doci na reduser posted image moram naruciti domaci mladi sir pa da krenemo, iako ne znam s cim ga kombinovati, A hoce samo tople kasiceuser posted image user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12287
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.1.2015 22:44:20   
Vanne

IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: Vanne

Kako vi spremate amaranth i s cime ga kombinujete? Uzela sam alnaturin u zrnu ali koliko god da ga kuham nekako mi tvrd,a i pokakila ga je onako kako ga je pojela,znaci u zrnu,djelovalo mi je da je nesvaren...
Je li bolje da se samelje pa kuha?

Ostavim ga preko noci potopljenog u vodi u ujutro kuham 20ak min. On je takav, koliko god da ga kuhas takav na kraju bude, i beba ga izbaci u istom obliku. Ja sam vec to spominjala.
Nema veze, ako beba nema nikakvu reakciju nastavite jesti.
Ja ga kombinujem s bananom i jabukom, nismo ga nesto ni cesto jeli.


Sad mi naumpade da si pisala,mozak mi je jos uvijek isparen user posted image
Samljela sam i pokusala skuhati,dobije se bas fina kasica...uzela je koji zalogaj na prevaru i to je to...
Pravit cu joj ga tako,vidjecu kako ce sutra kakiti...lakse je pripremati ga samljevenog.

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12288
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.2.2015 16:43:24   
lejan
Drage mame, molim savjet, naime beba ima 6 mjeseci i 5 dana, iskljucivo dojena, pocinjemo sa dohranom, prvo sam pokusala sa kasicom od jabuka (kuhala jabuku pa blendala, pokusala varijaciju sa dodavanjem izdojenog mlijeka, jedam dan sa sokicem), uopste joj se ne svidja i ne znam da li je uopste ista od ponudjenog i progutala, i ja racunam kao nakon 4 dana pokusaja da smo uveli jabuku, prelazimo na rizu (hipp instant 4+) pravim je s vodom pa dodam izdojeno mlijeko, dva dana ista situacija kao i sa jabukom a treci i cetvrti dan ponede cca 10ml, jede oko 2 a oko 5 povrati tu rizu, u medjuvremenu doji, danas probamo sa hipp kasicom od jabuke pojede oko 10ml nakon toga doji i opet povrati kasicu, do duse ovaj put malo kao da izbaci visak, ne znam sta da radim, da li se nekome desavalo, da li je to normalna reakcija na krutu hranu, da li trebe i sta da mijenjam, polako postajem pra o zabrinuta, izvinite na duzini postauser posted image user posted image

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 12289
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.2.2015 10:10:47   
elmaL
lejan to jest normalna reakcija, nemoj brinuti, mislim da nema bebe koja je prihvatila od prvog zalogaja odmah. Svi oni prave face i cak nekad imaju nagon za povracanjem.
Polako, ako pojede 2 zalagoja, neka, ostavi pa pokusaj opet, daj joj vremena.

Ono sto bih ti rado savjetovala jest da koristis recimo proso, prosene pahuljiceili rizine pahuljice (sve mozes naci u DM) i kombinujes s vocem umjesto instant kasica her je mnogooo zdravije i laganije za stomak.

Isto tako, pazi reakciju poslije da li ima problema sa stolicom, moja recimo tesko podnosi rizu, i kasnije sam joj je uvela ali joj je rijetko pravim jer se muci zao mi je.

Proso ti je odlican za probavu i jako je zdrav, ima zeljeza dosta.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu lejan)
Neposredna veza do poruke: 12290
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.2.2015 11:07:08   
lejan
Hvala elmaL, proso cemo svakako probati, nastavljamo jos tri dana s jabukom pa uvodimo proso, rizu ostavljamo za sad, najvise me brinulo to sto par sati nakon obroka (ako se moze nazvati obrokomuser posted image ) povrati sve sto je pojela, jabuku je jucer odmah nakon dojenja izbacila (ali ne sve), mozda joj je bilo punouser posted image , nadam se da ce danas proci bez bljucanjauser posted image

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12291
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.2.2015 13:26:36   
elmaL

IZVORNA PORUKA: lejan

Hvala elmaL, proso cemo svakako probati, nastavljamo jos tri dana s jabukom pa uvodimo proso, rizu ostavljamo za sad, najvise me brinulo to sto par sati nakon obroka (ako se moze nazvati obrokomuser posted image ) povrati sve sto je pojela, jabuku je jucer odmah nakon dojenja izbacila (ali ne sve), mozda joj je bilo punouser posted image , nadam se da ce danas proci bez bljucanjauser posted image

Mozda joj jednostavno treba vremena da prihvati, ipak je to za nju kruta hrana. Nemojte joj puno ni davati za pocetak dok se navikne,

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu lejan)
Neposredna veza do poruke: 12292
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.2.2015 14:10:17   
lejan
Vjerovatno samo treba vremena da se navikne, ipak je to za nju sve novo, okus, tekstura, temperatura hrane, polako cemo pa prihvatit ce nekad, inace joj pripremim 15ml, od toga 5 ostne u zdjelici 5 na sipercicu a preostalih 5 po licu i ako sta progutauser posted image poslije toga obavezno doji.

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12293
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.2.2015 18:03:27   
swedica
Dobro vece drage mame!
Ja sam stara /nova clanica vecinu vas poznajem po nickovima vecinu ne,ali no dobro je uklopit ce mo se dugo nisam bila na forumu!!
Naime ja imam bebu od puna 4 mjeseca,pa sam kontala da bih mogla poceti davati polako ktutu hranu,posto vidim kad jedemo mi on gleda i nekako mi djeluje da bih mogao sta i pojesti :-)
A imamo problem i sa stolicom pa kontam mozda ce se popraviti ako pocnemo recimo s jabukom kruskom i sl. Ako grijesim tu su mame da daju savjet,mislim ako mislite da je rano za krutu hranu.
Ehh mene zanima sada kako poceti i sta dati :ok jakuka krusaka mrkva sta jos smije beba od 4 mjeseca da jede?
Kako cu ja to imam osjecaj da ja to neznam,znam prvih 4 dana jedna namirnica zatimm druga,i jel to sve tako u krug cijeli mjesec dana do 5 mjeseca,molila bih vas da mi pomognete i udijelite koji savjet .puno pozdrava idani 1284,elmal,vanne !
Nadam se da ce te mi malo olaksati i da ce se i ova mama snaci s hranom za bebe .hvala vam velika unaprijed.

(odgovor članu lejan)
Neposredna veza do poruke: 12294
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
5.2.2015 14:40:08   
Dzenana_G
Od kad nisam bila na ovoj temi, zaboravila sam na nju skroz.
poceli smo dohranu prije skoro 2 mjeseca. Imamo ad i strahujemo od svake nove namirnice. Do sada je jeo jabuku, krusku, bananu, mrkvu, krompir, rizu, palentu, proso, karfiol, spinat, tikvicu i piletinu. Vise se nista ne usudjujem dati. Ako ima neka bebica od7,5 mjeseci koja ima ad neka zamoli svoju mamicu da napise sta joj daje da jede user posted image

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu swedica)
Neposredna veza do poruke: 12295
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.2.2015 12:53:22   
pepika
Gdje se proso moze kupiti za bebe? Trazila u Dm-u al nema.

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 12296
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.2.2015 13:58:29   
Dzenana_G
Proso u dm. Mozda je nestalo vjerovatno ce opet brzo biti. Ima I u prodavnicama zdrave hrane.
pitanje jos jedno. Kad uvesti bulgur, pirove pahuljice, hurme I raz?

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 12297
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.2.2015 15:18:20   
irenaSA

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Proso u dm. Mozda je nestalo vjerovatno ce opet brzo biti. Ima I u prodavnicama zdrave hrane.
pitanje jos jedno. Kad uvesti bulgur, pirove pahuljice, hurme I raz?


Bulgur sa 6 mjeseci
Raž sa 8
Ako se krompir jede sa 8 onda i te pahuljice
Hurme su koštunjavo voće koje ide sa godinu danauser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 12298
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.2.2015 18:06:17   
lejan
Kod nas ne ide nikako, jel bolje da napravim pauzu par dana ili da ipak nastavim nuditi svaki dan dok ne prihvatiuser posted image

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 12299
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.2.2015 20:11:55   
Vanne
moja takodje jos uvijek ne prihvata...napunila 7 mjeseci...jela je dva dana i onda opet nece ni da zine...
rekla mi dr na redovnom pregledu da joj moram makar i na silu ubaciti dva tri zalogaja user posted image
jedino sto hoce da pije vodu...a kakva god sam cudesa spremala nece ni da pogleda...
ah bili smo kod komsinice i dala joj ona pilece supice,ja reko daj,kontam sigurno nece htjeti ni da zine,a mala puca zalogaj za zalogajem...tudje sladje user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu lejan)
Neposredna veza do poruke: 12300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  490 491 [492] 493 494   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  490 491 [492] 493 494   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *