|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  492 493 [494] 495 496   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.4.2015 12:04:07   
elmaL
I kod nas je isto sa budjenjem user posted image

Pamislila sam neke sa sirom recimo i kukuruznim brasnom, kao projice, buduci da voli puru poznat joj je okus, a kombinovat se moze svasta. I slatke isto, recimo E mi ne jede visnje ni tresnje ali kad ih stavim u muffine davi se, dodam jos i zitarice user posted image

javim kako je proslo user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 12326
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.4.2015 12:04:29   
Isha
Ja bolje da ne pisem sta jede.voce,povrce,meso,proso,amarant i kukur.brasno,,i probao je zumance.

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 12327
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.4.2015 12:09:45   
Vanne

IZVORNA PORUKA: Isha

Ja bolje da ne pisem sta jede.voce,povrce,meso,proso,amarant i kukur.brasno,,i probao je zumance.



Kako je proslo sa zumancem?
isha draga...sta ces kad je takva situacija sa alergijama,nadam se da ce proci te alergije pa da i on papa sve redom user posted image
A do tad trazi alternative,sigurno postoji jos namirnica sa kojima mozete pokusati...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 12328
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.4.2015 12:17:54   
elmaL
Sta vas zeza? Na sto je alergican user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 12329
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.4.2015 12:57:20   
Isha

IZVORNA PORUKA: elmaL RR

Sta vas zeza? Na sto je alergican user posted image


Gluten i k.mliijeko. ne smije ni jedno drugo mlijeko poput kozijeg i sl.

Trazit cu rizino,kokosovo i bademovo ako ima gdje kupiti.

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12330
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.4.2015 12:58:26   
Isha

IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: Isha

Ja bolje da ne pisem sta jede.voce,povrce,meso,proso,amarant i kukur.brasno,,i probao je zumance.



Kako je proslo sa zumancem?
isha draga...sta ces kad je takva situacija sa alergijama,nadam se da ce proci te alergije pa da i on papa sve redom user posted image
A do tad trazi alternative,sigurno postoji jos namirnica sa kojima mozete pokusati...


Nije bilo reakcija, probat cu mu i danas dati,to je drugi put.

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 12331
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.4.2015 13:25:28   
elmaL
Rizino imas u DM mi ga koristimo. Alnaturin ja mislim.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 12332
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.4.2015 13:29:32   
Isha

IZVORNA PORUKA: elmaL RR

Rizino imas u DM mi ga koristimo. Alnaturin ja mislim.

Super,kupit cu mu da obogatim jelovnik.

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12333
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.4.2015 20:33:29   
Bubydina

IZVORNA PORUKA: elmaL RR

Rizino imas u DM mi ga koristimo. Alnaturin ja mislim.

Šta pripremate s njim,i od kad se uvodi bebi...

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12334
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.4.2015 20:46:50   
Isha
Mislim da moze odmah, ja sam nasla na netu recepte za domace rizino,pa cu mu praviti sama. Moze se napraviti palenta na njemu, mozes mijesati i slane i slatke kasice, ili skuhati npr.proso na njemu pa ubaciti kakao i izmiksati i eto coko puding. Sada sam u potrazi za bio kakaom.

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 12335
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.4.2015 20:53:32   
Bubydina

IZVORNA PORUKA: Isha

Mislim da moze odmah, ja sam nasla na netu recepte za domace rizino,pa cu mu praviti sama. Moze se napraviti palenta na njemu, mozes mijesati i slane i slatke kasice, ili skuhati npr.proso na njemu pa ubaciti kakao i izmiksati i eto coko puding. Sada sam u potrazi za bio kakaom.

Hvala Isha user posted image baš ću pokušati nešto napraviti,
moja slabije jedeuser posted image
Ja početnik,pa sve pitamuser posted image
E sad za kakaouser posted image
Gdje ima

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 12336
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
23.4.2015 13:49:06   
elmaL
Bubydina mozes svasta nesta s rizinim mlijekom. Ja cesto s njim pravim griz, ili potopim razne zitarice. Ono je od sebe sladunjavo tako da ga bebe prihvate. Moze ono od pocetka, jer je bez glutena, bez laktoze. Ja sam ga tek nedavno pocela koristiti, da joj ne spremam vise sve na vodi user posted image

A za kakao, imate li ikakvu prodavnicu sa bio proizvodima? Ja cu pogledati u ovoj nasoj, i nama treba. Ako nadjem, posaljem vam postom user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 12337
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
23.4.2015 13:56:08   
Vanne
elma gdje uzimas rizino mlijeko? a kakao nema u dm-u je li?

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12338
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
23.4.2015 14:21:31   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Vanne

elma gdje uzimas rizino mlijeko? a kakao nema u dm-u je li?

Evo gore sam pisala, u DM Alnaturino, kosta malo vise od 3 KM. Ne znam za kakao, nesto ga nisam vidjala, treba da bude bas dark kakao ako moze.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 12339
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.4.2015 0:28:04   
Bubydina

IZVORNA PORUKA: elmaL RR

Bubydina mozes svasta nesta s rizinim mlijekom. Ja cesto s njim pravim griz, ili potopim razne zitarice. Ono je od sebe sladunjavo tako da ga bebe prihvate. Moze ono od pocetka, jer je bez glutena, bez laktoze. Ja sam ga tek nedavno pocela koristiti, da joj ne spremam vise sve na vodi user posted image

A za kakao, imate li ikakvu prodavnicu sa bio proizvodima? Ja cu pogledati u ovoj nasoj, i nama treba. Ako nadjem, posaljem vam postom user posted image

user posted image user posted image
Hvala,baš ćemo probati user posted image

A vidjeću kakao,mada čisto sumnjam da ima gdje kod nas,
mali gradićuser posted image

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12340
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.4.2015 20:04:33   
Vanja88
Mi nesto nismo ljubitelji graska, user posted image Samo sto ne povraca na njega!
Ostalo sto mogu da dajem za bebu od 4+ su mahune zute i zelene,krompir,mrkva,tikvice...od voca najvise voli banane :) a smije i kruske,jabuke,breskve sve to prihvata odlicno Bogu hvala
ps. dajem i riznine pahuljice, nekada sa vodom nekada sa formulom...ujutru me zeza da doruckuje,spava po 10-12h u komadu i jedva da jede flasicu,moram ga zavarati...

< Poruku je uredio Vanja88 -- 25.4.2015 20:06:14 >


_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 12341
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.4.2015 15:28:49   
elmaL
Vanja grasak je malo tezi za varenje, pa ga bolje odgodi za malo poslije. Moja se bas mucila kad smo ga uvodili a imala je 8-9mj, i sad ga jedemo onako po koju bobicu ubacim s ostalim povrcem.

mahune sam ja isto poslije uvela. Mozes davati proso skoro sva djeca ga vole, lagan je, bogat je zeljezom. Imas takodjer i prosene pahuljice i griz, ali je proso kao zitarica bolji izbor.

Moja cura nesto brlja s hranom u zadnje vrijeme, ali danas je smazala upravo proso s bananom, nekolike visnje i malo cimeta.


_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 12342
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.4.2015 15:52:17   
Vanja88
Elma,:)
Cula sam to vise puta od nasih zena da su grasak i mahune malo teze za varenje a ja kad pitam u savjetovalistu svi blenu u mene kao da sam budala,odkud meni to!? Cak mi i jagode dali zeleno svjetlo da dajem sa 6mj i cijelo jaje...sve osim kikirikija da ne dajem do godinu,i kravlje mlijeko..

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12343
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.4.2015 17:21:10   
ijaa
super tema, moja bebica ima 6 mj i dvije sedmice...poceli smo ruckiti sa 5,5 mj...do sada smo uveli jabuku, krusku, mrkvu, cveklu, luk, palentu(kukuruzno brasno), tikvicu, sljivu, rizu, marelicu i ne znam jesam li jos nesto zaboravila...da i krompir?
Fino ruckimo. I ssvidja mi se ideja o rizinom mlijeku i ja cu potraziti kod nas u DM-u od kojeg mjeseca ste kakao uveli.....

Mislila sam joj staviti u povrtnu kasicu i koju vrsicu koprive? da li je neka davala koprivu bebu...mnogo je zdrava, a imam gdje da uberem!

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 12344
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.4.2015 17:30:59   
ijaa
ima jedna stranica na fb koju pratim, radi se o zdravoj hrani za bebe...kad izbacili clanak upravo o rizinom mlijeku
http://www.klinfo.hr/roditelji-3/zdravlje/rizino-mlijeko-nije-dobro-za-bebe-djecu-kazu-gastroenterolozi/

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 12345
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.4.2015 10:22:59   
elmaL
Vanja najbolje pratiti sta odgovara bebici, ako vidis da ga muci stomacic onda malo odgodis tu hranu. Mojoj su recimo najteze pale suhe sljiveuser posted image jos mo imali domace, potopila bih ih i iskuhala ali ona se mucila strasno stolicu joj pokvarilo. Dala joj dva puta i vise nisam smjela.


ijaa i ja sam vidjela taj clanak. Rizino mlijeko nije zamjena majcinom ili formuli, i mislim da se treba ponekad koristiti, tj.umjereno kao i sve ostalo.


za koprivu, moze ona od pocetka ako je provjereno ubranauser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 12346
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.4.2015 10:27:07   
mishkica
S cime sve mjesati griz? ijaa cini mi se da su nasa djeca u par dana razlike, samo smo mi tek uveli dohranu, sad nam je 6 ipo mj. Pa pratim vasuser posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12347
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.4.2015 17:51:53   
ijaa
i mene zanima za griz, koliko znam on ide na mlijeku, a mogli bi et na riizinom mlijeku praviti...ako je neko pravio neka nam se javi...imam ja gdje ubrati koprivu provjereno kod kuce hehehhe

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 12348
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.4.2015 21:38:43   
ijaa
pirincani griz od 6 mjeseci i griz od prosa, skuha se na vodi, sa vocem, ili povrcem. Glutenski griz (speltin, psenicni) od 8 mjeseci, odnosno 7 dojenoj bebi.

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 12349
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.4.2015 21:47:39   
sara123
Jest da je moja veca
Ali ja griz kuham na vodi jer smo sumnjali na alergiju na km ali hvala BOgu nije alergicna.
Skuham griz i narendam jabuku. Dodam kakaa i super ukusno.
Vi mozete cimet posto su bebe manje ali malo naravno.

Ili bilo koje dr.voce. Maline onako zaledjene stavim u vreo griz i tamam se izjednaci temp.
Vi mozete s visnjama jer one idu ranije.

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 12350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  492 493 [494] 495 496   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  492 493 [494] 495 496   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *