|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  494 495 [496] 497 498   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.5.2015 8:33:25   
almondray

IZVORNA PORUKA: loptica7

Evo za špinat i blitvu budi pametan.
Ja sam tek nedavno procitala da se ove namirnice kasnije uvode, kako je napisala Msrincii. S prvom djecom se nisam raspitivala, jer sam radila kako je pedijatrica rekla. Uvela sam im ove namirnice s 4,5-5 mj, ne znam tocno, ali uz mrkvu bile su prvo povrće. A i sad mi pedijatrica rekla da mu mogu odmah dati špinat i da počnem s dohranom s 4 mj. Eto nisam ih davala i ne mislim još. Idući tjedan ga vodim drugoj dr, pa cu vidjeti sta ce mi reci.

Hajde javi nam.
Ja pratim onu grupu domaće kašice,i par puta sam pročitala za neke namirnice da ako su iz provjerenog uzgoja,ne prskane(čitaj tvojeuser posted image )mogu mjesec ranije ali ne 3-4user posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 12376
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.5.2015 8:51:54   
almondray
user posted image

Evo vidi se ispod tabele objasnjenje za špinat i cveklu.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 12377
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.5.2015 9:12:01   
marinčii
ALMOND zar sljiva ide tek od 7 mjeseci,ja kontala s njom krenuti jer moj A ima stolicu svako 9 dana,pa kontam da mu makar malo olaksam a ne da napravim gore jos kad krenem s jabukom?

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 12378
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.5.2015 9:31:31   
almondray

IZVORNA PORUKA: marinčii

ALMOND zar sljiva ide tek od 7 mjeseci,ja kontala s njom krenuti jer moj A ima stolicu svako 9 dana,pa kontam da mu makar malo olaksam a ne da napravim gore jos kad krenem s jabukom?

Ja sam krenula sa šljivomuser posted image
Meni ova tablica više služi orijentacije radi.To i hipp kašice ,ako piše od 4+ ja mu dajem sad sa 6mj.Recimo i mrkva piše od 8mj. a većina daje od početka,ja sam uvela.
Većinu namirnica iskreno rečeno čekam da prispije kod mojih u plasteniku.
Tabelu pratim zbog žitarica i mesa.A prve liske špinata kad uberemo njegove su.

Kontam da uberem koprive,mogla bih to uvesti sledeće.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 12379
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.5.2015 10:08:24   
marinčii
Ma da i ja cu ipak krenuti s sljivom ,ipak mi je sigurnije ne bi da mu napravim veci problem sa stolicom...
A kako pravis koprivu?ja to nikad jos ni M nisam dala,niti kod nas to iko jede,?Samo ja pijem caj jer znam da je bas zdrava

< Poruku je uredio marinčii -- 15.5.2015 10:09:10 >


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 12380
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.5.2015 10:12:51   
almondray

IZVORNA PORUKA: marinčii

Ma da i ja cu ipak krenuti s sljivom ,ipak mi je sigurnije ne bi da mu napravim veci problem sa stolicom...
A kako pravis koprivu?ja to nikad jos ni M nisam dala,niti kod nas to iko jede,?Samo ja pijem caj jer znam da je bas zdrava

Kao špinat,meni je baš ukusnA.Nekad nama napravim sa jajima.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 12381
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.5.2015 14:04:51   
marinčii

IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: marinčii

Ma da i ja cu ipak krenuti s sljivom ,ipak mi je sigurnije ne bi da mu napravim veci problem sa stolicom...
A kako pravis koprivu?ja to nikad jos ni M nisam dala,niti kod nas to iko jede,?Samo ja pijem caj jer znam da je bas zdrava

Kao špinat,meni je baš ukusnA.Nekad nama napravim sa jajima.

Aha ,hvala ti probat cu i ja kad bude bebac mogao.

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 12382
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.5.2015 21:03:13   
ijaa
user posted image

meni je ova tabela smjernica, i dosta je slicna vidim...i ja ne idem tacno po tome...i dosta toga smo uveli nemamo punih 7 mj ali sam uvela koprivu na kraju dodam u kasicu i izblendam zajeendo sa ostalim namirnicama...

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 12383
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.5.2015 5:46:59   
Vanja88
Ja kad bi koristila tabele nista N nebi jeo user posted image
U savjetovalistu su mi rekli da nema razloga zasto nebi mogla poceti dohranu sa mesom!? Da je to prije bilo da se savjetuje tek kasnije ali sada po nekim novim istrazivanjima meso se mnogo ranije moze uvesti...
Ja jos nisam uvela iako imam u teglicama curetinu sa povrcem,piletinu sa krompirom...ima junetina ali nju nisam uzimala jos.
Bilo mi je lakse uvesti povrce,voce i rizine pahuljice, od kojih znam da sigurno nece imati prob, ali sad meso,ostale zitarice,jogurt(koji mogu sa 6mj,po preporuci pedijatra)nekako mi je malo strah.
Nas dan nekako ovako ide:
Dorucak je kasica od rize koju pravim sa 160ml formule...(napravim 240) ostatak popije. Uz to i neka vocka,jabuka,kruska,banana..
Nakon sat-sat i po dobije flasicu od 120-150ml
Ako zaspe,odspava nekada sat nekada 2,5/
Rucak je kasica od povrca: grasak,mrkva,krompir,mahune zelene/zute,tikvice..sad sam pocela i mjesavinu povrca davati!
flasica od 180 obicno..
Uvece dobije kasicu od rize,i flasicu od 250 i zaspe...
Nekada izmedju zatrazi flasicu, dobije izmedju 60-120ml.



_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 12384
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.5.2015 5:48:07   
Vanja88
Ja kad bi koristila tabele nista N nebi jeo user posted image
U savjetovalistu su mi rekli da nema razloga zasto nebi mogla poceti dohranu sa mesom!? Da je to prije bilo da se savjetuje tek kasnije ali sada po nekim novim istrazivanjima meso se mnogo ranije moze uvesti...
Ja jos nisam uvela iako imam u teglicama curetinu sa povrcem,piletinu sa krompirom...ima junetina ali nju nisam uzimala jos.
Bilo mi je lakse uvesti povrce,voce i rizine pahuljice, od kojih znam da sigurno nece imati prob, ali sad meso,ostale zitarice,jogurt(koji mogu sa 6mj,po preporuci pedijatra)nekako mi je malo strah.
Nas dan nekako ovako ide:
Dorucak je kasica od rize koju pravim sa 160ml formule...(napravim 240) ostatak popije. Uz to i neka vocka,jabuka,kruska,banana..
Nakon sat-sat i po dobije flasicu od 120-150ml
Ako zaspe,odspava nekada sat nekada 2,5/
Rucak je kasica od povrca: grasak,mrkva,krompir,mahune zelene/zute,tikvice..sad sam pocela i mjesavinu povrca davati!
flasica od 180 obicno..
Uvece dobije kasicu od rize,i flasicu od 250 i zaspe...
Nekada izmedju zatrazi flasicu, dobije izmedju 60-120ml.

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 12385
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.5.2015 6:50:29   
irenaSA
I meni tablice služe orijentacije radi mada se vodim da alergene uvodim po njima, ništa prije i ništa kasnije...
Ove dvije ja koristimuser posted image
user posted image
user posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 12386
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.5.2015 6:51:33   
irenaSA
.

< Poruku je uredio irenaSA -- 16.5.2015 6:53:05 >


_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 12387
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
19.5.2015 14:16:27   
Vanne
Kupila sam kokosovo mlijeko alnaturino,ono u konzervi...sa cime ga spremate i na koji nacin? Smije li se kuhati na njemu griz recimo?

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 12388
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
19.5.2015 22:10:24   
ijaa



IZVORNA PORUKA: Vanne

Kupila sam kokosovo mlijeko alnaturino,ono u konzervi...sa cime ga spremate i na koji nacin? Smije li se kuhati na njemu griz recimo?




trazena si na temi o bebama, a ne znam za kokosovo mlijeko

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 12389
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.5.2015 9:14:33   
Vanne

IZVORNA PORUKA: Vanne

Kupila sam kokosovo mlijeko alnaturino,ono u konzervi...sa cime ga spremate i na koji nacin? Smije li se kuhati na njemu griz recimo?


Smije li se zalediti ostatak mlijeka? bojim se da se ne pokvari u frizideru ne pise koliko dugo moze da stoji....
ElmaL ti si sigurno ga koristila user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 12390
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.6.2015 20:08:53   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: Vanne

Kupila sam kokosovo mlijeko alnaturino,ono u konzervi...sa cime ga spremate i na koji nacin? Smije li se kuhati na njemu griz recimo?


Smije li se zalediti ostatak mlijeka? bojim se da se ne pokvari u frizideru ne pise koliko dugo moze da stoji....
ElmaL ti si sigurno ga koristila user posted image

E vjeruj da nisam user posted image nikako ga nisam uspjela kupiti, smetnula bihuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 12391
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.6.2015 8:34:14   
almondray
user posted image šta je ovo,bebe ne jeduuser posted image

Dobila sam prve plodove šumskih borovnica....a malom je tek 7,5mjuser posted image
šta da radim?Baš mi žao da ne jede nešto tako zdravouser posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 12392
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.6.2015 9:29:00   
Vanne

IZVORNA PORUKA: almondray

user posted image šta je ovo,bebe ne jeduuser posted image

Dobila sam prve plodove šumskih borovnica....a malom je tek 7,5mjuser posted image
šta da radim?Baš mi žao da ne jede nešto tako zdravouser posted image


Moja ne jede user posted image
Zaledi ih,pa kad bude mogao daj mu....ja sam dobila sumske jagode,zaledila ih...a aBd zaledit cu i ostalo voce da imamo zimi da malena moze da rucka user posted image
Samo meni su borovnice nekako zilave kad se odlede,ja bi radije sok od njih pravila pa ga zaledila...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 12393
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.6.2015 4:50:58   
Vanja88
Nadovezujem se na post od Almondray i borovnice...
moj N ih je vec jeo, bas ih voli, ja sam do sada uzimala organske iz teglice davala par puta solo i mjesala sa rizom,proso,amaranth itd...odlicna vecera!
Voljela bi mu sama to praviti jer sam mnoge stvari vec pocela, al nisam sigurna ako svjeze davam da li moram da ih prvo obarim ili skuvam pa tek onda blendam ili samo da ih operem i blendam?! Do kada bebina hrana mora da je kuvana prije konzumiranja? ili je to samo ovdje user posted image

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 12394
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.6.2015 12:52:02   
vedada
Koje zitarice mogu davat s 6 mjeseci, koje vrste, koji proizvodac i opcenito sta u pocetku kuhat. Jeste li kuhali svo voce?

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 12395
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.6.2015 22:52:27   
almondray

IZVORNA PORUKA: Vanja88

Nadovezujem se na post od Almondray i borovnice...
moj N ih je vec jeo, bas ih voli, ja sam do sada uzimala organske iz teglice davala par puta solo i mjesala sa rizom,proso,amaranth itd...odlicna vecera!
Voljela bi mu sama to praviti jer sam mnoge stvari vec pocela, al nisam sigurna ako svjeze davam da li moram da ih prvo obarim ili skuvam pa tek onda blendam ili samo da ih operem i blendam?! Do kada bebina hrana mora da je kuvana prije konzumiranja? ili je to samo ovdje user posted image

Voće dajem svježe.Borovnice davala i svidjele mu seuser posted image a povrće kuhano.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 12396
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.6.2015 22:58:25   
almondray

IZVORNA PORUKA: vedada

Koje zitarice mogu davat s 6 mjeseci, koje vrste, koji proizvodac i opcenito sta u pocetku kuhat. Jeste li kuhali svo voce?

Rižu,palentu (jadavala ono koje i za nas koristim) proso,amaranth i quinoa (alnatura)
U početku kuhaj voće,ono koje se kuha .user posted image
Jabuke,kruške,tikvice,bundeva,c.luk, cejlonski cimet,maslinovo ulje.To ti sve može od početka dohrane.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 12397
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.6.2015 15:33:08   
vedada
Hvvala user posted image danas mu kuhala tikvici, bojao mu je, ne želi,uglavnom probao je. Pedijatrica mi reče da sada dohrana ide od 4 mjeseca. Kao lakše i bolje poslije prihvataju dohranu

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 12398
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.6.2015 20:31:09   
marinčii
Moj A je poceo ko malo bolje jesti nakon mjesec dana,danas smo za dorucak imali marelicu i bananu,pijeo je oko 50ml .Za rucak sam mu pravila tikvicu i palentu,i toga je pojeo u prosjeku oko 50ml.
VEDADA jos jednom da me ovi pedijatri iznenadjuju ,otkud vise da se svako malo mjenjaju te preporuke kad da se krece s dohranom,svasta,...Nego sretno Vam s dohranom ...

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 12399
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.6.2015 20:45:22   
vedada

IZVORNA PORUKA: marinčii

Moj A je poceo ko malo bolje jesti nakon mjesec dana,danas smo za dorucak imali marelicu i bananu,pijeo je oko 50ml .Za rucak sam mu pravila tikvicu i palentu,i toga je pojeo u prosjeku oko 50ml.
VEDADA jos jednom da me ovi pedijatri iznenadjuju ,otkud vise da se svako malo mjenjaju te preporuke kad da se krece s dohranom,svasta,...Nego sretno Vam s dohranom ...


I mene je, kao prmjenile su se vakcine i promjenilo se za dohranu od 4 mjeseca, nama je punih 5 i tek mu dadoh tikvice, i malo voca al sve se stresa ne svida mu se.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 12400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  494 495 [496] 497 498   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  494 495 [496] 497 498   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *