|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Važnost Autosjedalica
31.1.2009 14:12:48   
rozi
Bravo , Triplemama  na svom trudu koji si ulozila i stpljenju za nas, koje cemo te sigurno tusiti pitanjimauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Važnost Autosjedalica
31.1.2009 14:18:58   
triplemama
IZVORNA PORUKA: rozi

Bravo , Triplemama  na svom trudu koji si ulozila i stpljenju za nas, koje cemo te sigurno tusiti pitanjimauser posted image user posted image user posted image

Samo vi pucajte sa pitanjima nema problema user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Važnost Autosjedalica
31.1.2009 17:28:06   
nikka
Stvarno se malo priča o ovako bitnim stvarima,najbitnijim jer od AS ovisi dječiji život.
Triplemama sve pohvaleuser posted image
Bigmam je dala super savjet za oblačenje u sjedalici,neoblačiti djetetu debele jakne i skafandere jer vam se može učiniti da ste dovoljno zategnuli pojaseve i oni mogu lako iskliznuti,obući dijete normalno i pokriti preko pojasa dok se neugrije auto.
Kod pritezanja pojaseva na djetetu bi trebalo da mogu stati samo dva prsta između pojasa i tijela.
Što se tiče pritezanja sjedalice za sjedište,iako vrlo rijetko prenosim sjedalicu u auto od muža,kad to radim uđem u sjedalicu klečeći i zategnem pojaseve,tako se najjače mogu zategnuti.
I najbitnije NIKADA NEVOZITI DIJETE BEZ SJEDALICE,nesreća se može desiti već na prvom metru ceste!

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Važnost Autosjedalica
31.1.2009 22:13:37   
dinciii
eh to je onda nesto posebno jer ovdje je glavna maxi cosi a evo radi cega...
evo prvo slike da vam pokazem

http://bilder.erwinmueller.de/BB05_442.jpg  - RÖMER

http://www.kiddies24.de/shop/images/MaxiCosi/Cabriofix/2008/500/cbf_trail.jpg - MAXI COSI

sama slika pokazuje koliko je sigurniji maxi cosi.jer ima bolju zastitu glave nego Römer cijene su tu al bitna je zastita...i po meni je najbitnije da je glava sigurna...a sto se tice römer jeste samo onaj römer baby safe slepper dobar..al to mi nekako bas samo za male bebice...tako barem meni djeluje....

evo jos jedne slike gdje pise koju je ocjenu dobio maxi cosi

http://www.beliebte-vornamen.de/BB05_017.jpg


al opet svako ima svoje misljenje....

i bas sto ti triple mama pricas o tom peskiru da treba da se stavi ako previse ide unutra maxi cosi ima to i kad bebica malo poraste to se skida...i nemoras ti nista eksperimentisat nego su oni namjestili kako treba da bude za bebu od 0+


al opet svako ima svoje :)))

ja sam svoju AS platila 170 eura i prezadovljna sam...a bilo je i skupljih ja sam gledala sigurnost a ne koja je skuplja..


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Važnost Autosjedalica
31.1.2009 23:19:31   
rozi
Triplemama , na onim slikama mi se cini da vidim Cam/ Neonato kombinovanu. Nisam sigurna, ali ako je ta onda bih imala par pitanja. Vec sam pisala za onaj stiropor sto sam izvadila, a niko mi nije znao reci.  Mislim da ga je i trebalo izvaditi, ali kad sam vidjela da na Graco junior baby pise da se ne vadi onda me zbunilo. I stalno mi se donji dio navlake skida i ostane plastika, tj sklizne . Mozda to i ne smeta, ali me nervira, moram i to ponekad namijestati kada ga ubacim unutra.

Sto se tice stavljanja bez skafandera to mi je bas probem ( a cesto ga i vozam user posted image user posted image user posted image ) . Ne radim to vise, ali kad udjem u ledeno auto kako da ga onako stavim na hladno sjediste.  Obicno zovem nekog da ga drzi dok se auto ne ugrije,a kada bih htjela sama user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Važnost Autosjedalica
1.2.2009 0:36:50   
triplemama
Evo odgovora za jednu mamu koja je pitala za Isofix, a da mogu vidjeti i ostali





user posted image



Slika 2. Autosjedalica tipa ISOFIX kod postavljanja u automobil.






user posted image


Slika 3. Shema osnovnih komponenti ISOFIX sustava vezanja autosjedalica


Novim načinom postavljanja autosjedalica u automobil želi se izbjeći korištenje autopojaseva i osigurati da postavljanje autosjedalice i rezultat - stabilnost postavljene autosjedalice - ne ovise o trenutnoj volji, vještini ili snazi osobe koja postavlja autosjedalicu već da svatko može brzo, samostalno i na optimalan i normom predviđen način postaviti autosjedalicu.
ISOFIX omogućava čvrstu vezu između autosjedalice i tijela automobila uz pomoć sustava dvaju utora (od kojih svaki sadrže vodilicu i prsten-zakvačku) u tijelu automobila, dvije 'ruke' na autosjedalici te treće točke vezanja: 'noge' ispred autosjedalice ili vezanjem sponom za sidro iza zadnjeg sjedišta automobila.


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Važnost Autosjedalica
1.2.2009 0:55:27   
triplemama
dinciii kao prvo da kažem da i ja imam Maxi Cosi i da sam prezadovoljna.
Ja nikome nikada neću i ne mogu ovako savjetovati napamet koju sjedalicu da kupi. Svako ima svoje, a svaku sjedalicu treba prije kupovine probati u svom autu jer ne pristaje svaka isto u svako auto.

Znam da većina sjedalica posjeduje umetke za glavu i guzu, ali oni nekada nisu dovoljni, pogotovo na početku kada je beba mala. Inače u USA postoje sjedalice kojima se kopča između nogu može pomaći  naprijed i nazad jer bebina guza mora biti tačno na onome pregibu ako ne može stavlja se peškir ili sl. između bebinih nogu i kopče kao na slici ali ne ispod guze.

Inače ovo ti ne pišem bez veze je sam prošla obuku za savjetnicu za AS


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Važnost Autosjedalica
1.2.2009 1:01:14   
triplemama
Rozi hajde mi molim te napiši kako se tačno zove ta AS
A mi smo ovdje blizu pa se možemo i dogovoriti na kafu pa usput pregledati i AS user posted image
A znam da si mi rekla da si imala problema sa AS ali nisam vidjela to o stiroporu. Inače se ništa ne skida sa AS ako to nije naznačeno u upustvu proizvođača.

< Poruku je uredio triplemama -- 1.2.2009 1:07:46 >


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Važnost Autosjedalica
1.2.2009 11:00:16   
BigMam

IZVORNA PORUKA: rozi

Sto se tice stavljanja bez skafandera to mi je bas probem ( a cesto ga i vozam user posted image user posted image user posted image ) . Ne radim to vise, ali kad udjem u ledeno auto kako da ga onako stavim na hladno sjediste.  Obicno zovem nekog da ga drzi dok se auto ne ugrije,a kada bih htjela sama user posted image



posto vidim da je tvoja beba jos u AS grupe 0+ neznam dal imas bazu ili je montiras s automobilskim pojasom?
kod mene je kombinovana AS od 0 do 18 kg i non stop mi stoji u autu i ja dijete donesem u jakni do auta i odmah automobil upalimo da se grije, dok ga svezemo u AS auto je vec malkice ugrijano i onda kad je vezan pokrijm ga dekicom koja stoji u automobilu. ja sjedam u auto uvijek bez jakne i kad meni koja nije pokrivena bude toplo skidam deku s njega
moram da napomenem da se nikad do sad nije prehladio user posted image
na pregledu AS u Sarajevu ja sam imala slucaj da je beba imala na sebi jaknu i da su kaisevi od AS pali sa ramena , beba je spavala i onda joj je glava i ramena pala naprijed
savjetovala sam mami da ovako uradi i ona je dijete odvukla kuci u dzemperu i lijepo svezano i samo smo ga pokrili jaknicom
jednostavno morate u glavi Vi da poslozite prioritete user posted image
sad cu ispricati pricu koja je jako tuzna i istinita i desila se u Sarajevu i ako moderatori smatraju da joj nije mjesto tu nek je prebace ili cak i izbrisu

prica ide ovako
bracni par koji nije mogao imati dugo djece i koji se borio sa neplodnoscu i nakon dugo godina borbe i xy IF oplodnje(nemam pojma dal sam dobro napisalauser posted image ) dobije malu bebicu
njihovoj radosti nigdje kraja, to mozemo da zamislimo svi koliko ljubavi i koliko paznje je pruzeno toj maloj bebi
imali su oni AS i sve procitali lijepo i cak se pridrzavali toga ali jednog dana samo su krenuli tu par metara, beba je plakala pa je mama uzela u narucje dok je tata nastavio da vozi
i onda je tata morao naglo da zakoci, znaci nije bilo sudara, niko ih nije udario niti su oni nekog udarili, vec samo kocenje (mislim da je bilo zbog semaforauser posted image ) i u tom trenutku beba je sa zadnjeg sjedista iz maminih ruku poletila naprijed i udarila u sofersajbu i na mjestu ostala mrtva..................
nemoram Vam reci kako se ti roditelji osjecaju a ni jedne novine ni tv kuce to nisu objavile jer niko ne objavljuje takve podatke
opet Vam kazem da u svojim glavama morate da slozite prioritete
meni je vaznije da je dijete dobro i sigurno vezano u AS a uvijek ga mogu dodatno utopliti
vjerujte da im nista nece biti tih par minuta ako im je i hladno jer beba moze da izdrzi toliko minusa koliko joj je i mjeseci
npr. ako je bebi 6 mjeseci ona moze izaci na cist zrak do -6



_____________________________

Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Važnost Autosjedalica
1.2.2009 11:08:02   
BigMam

IZVORNA PORUKA: nikka

Stvarno se malo priča o ovako bitnim stvarima,najbitnijim jer od AS ovisi dječiji život.
Triplemama sve pohvaleuser posted image
Bigmam je dala super savjet za oblačenje u sjedalici,neoblačiti djetetu debele jakne i skafandere jer vam se može učiniti da ste dovoljno zategnuli pojaseve i oni mogu lako iskliznuti,obući dijete normalno i pokriti preko pojasa dok se neugrije auto.
Kod pritezanja pojaseva na djetetu bi trebalo da mogu stati samo dva prsta između pojasa i tijela.
Što se tiče pritezanja sjedalice za sjedište,iako vrlo rijetko prenosim sjedalicu u auto od muža,kad to radim uđem u sjedalicu klečeći i zategnem pojaseve,tako se najjače mogu zategnuti.
I najbitnije NIKADA NEVOZITI DIJETE BEZ SJEDALICE,nesreća se može desiti već na prvom metru ceste!


osvrnula bih se na ovo boldano, ustvari to je test kaziprsta i testira se tako sto se izmedju pojasa AS i djetetove kljucne kosti (ako je beba do 1 god dana starosti) i izmedju pojasa AS i prsnog kosa (kod starije djece) moze zavuci samo jedan prst a nikako dva (ako se mogu provuci dva prsta onda moramo jos zatezati pojaseve AS)
ili test stipanja pojasa AS tj ako mozete ustinuti pojas AS onda morate jos zatezati

_____________________________

Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Važnost Autosjedalica
1.2.2009 11:32:37   
nikka
Dobro možda se nisam dobro izrazila,mislila sam 2 prsta jedan pored drugog a to je skoro isto kao i jedan,nisam mislila jedan na drugom,to bi bilo previše lufta.
Tako sam gledala postavljanje sjedalice koju su prezentirali policija u suradnji s roditeljima,mislim da je to to ,neželim ni ja da ovdje kažemo nešto pogrešno pa da mame koje budu čitale ostanu zbunjeneuser posted image

(odgovor članu BigMam)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Važnost Autosjedalica
1.2.2009 11:36:15   
boogy woogy
BigMam, samo da te pozdravimuser posted image . Mi smo bili u Tus centru na pregledu AS...narandjasta AS, uspavani djecakuser posted image user posted image ....veliki pozdrav T.mama i tebi i svaka vam cast!!user posted image user posted image
P.S. Reci Draganu da se jos nije odlijepila ona naljepnica "Beba u autu"user posted image Hvala vam jos jednom, super ste.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Važnost Autosjedalica
1.2.2009 13:04:16   
Anoniman
user posted image evo ovo je naša AS zadovoljni smo

(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Važnost Autosjedalica
1.2.2009 14:21:44   
triplemama
boogy woogy znači naljepnica još drži user posted image

ivany super user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Važnost Autosjedalica
1.2.2009 14:37:49   
dinciii
triplemama ja samo svoje misljenje govorim....ne zelim da tebe ispravljam il nesto slicno...ako sam nesto pogresno rekla sorry nije mi bila namjera...Ti svakako znas oko As bolje od mene user posted image

Al prvi put cujem da ima As koje ne mogu u svako auto...zar ima i to???


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Važnost Autosjedalica
1.2.2009 22:43:10   
rozi
Hvala vam puno, Triplemama i BigMam .

BigMam, i kod mene je sada kombinovana sjedalica( 0/1) . Ustvari , ja sam tu sjedalicu kupila prije poroda, medjutim, kada sam ga izlazeci iz bolnice ubacila u nju ( imao je 3 kilice) skontala sam da mi valja kupovati onu oblika jajeta( uzela sam onu Graco) .  Nju smo koristili do 4-5 mjesca, jer je postao pravi bebeljko i poceo se buniti i tada sam se vratila na kombinovanu.

Maloprije kada sam trazila link za sjedalicu , naisla sam na jedan clanak na slovenskom i kako sam skontala da ova moja sjedalica  nije prosla dobro na testovima , bez obzira na oznaku sigurnosti. Ne mogu da razumijem , ali na kraju je pasus:

Drugače je pri uporabi tega sedeža za prevoz dojenčka, ko je sedež v avtu nameščen v nasprotno smer vožnji. Tedaj pritrditveni pas, ki poteka skozi omenjeno kovinsko zaponko, objame plastično školjko sedeža, s čimer se sile ob trku porazdelijo tudi na školjko sedeža, kovinska sponka pa zaradi tega ni toliko obremenjena, da bi se izpulila iz sedeža
 
Kako sam shvatila  da se to ne odnosi na polozaj unatrag, a to mi zasada i treba, a kada bude trebao preci u grupu 1 , onda cu kupiti neku sigurniju.  Ovjde cu sigurno naci dosta prijedloga. Sad gledam tu romer  u katalogo TL , kosta 650 km. Uhh 

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Važnost Autosjedalica
1.2.2009 22:46:37   
rozi
Hehe, ja  zaboravila link:

http://www.motorevija.si/l3.asp?L1_ID=33&L2_ID=109

Eto, nemojte kupovati ovu. Jeste da je test iz 2003, a ali na njoj je jos uvijek ista oznaka ECE R 44-03, a moja je iz 2007, tako barem pise na njoj.

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 0:18:24   
triplemama
IZVORNA PORUKA: dinciii

triplemama ja samo svoje misljenje govorim....ne zelim da tebe ispravljam il nesto slicno...ako sam nesto pogresno rekla sorry nije mi bila namjera...Ti svakako znas oko As bolje od mene user posted image

Al prvi put cujem da ima As koje ne mogu u svako auto...zar ima i to???


Mislim da me nisi razumjela, a i gdje bi ja na svoju Tuzlanku user posted image

A ne da ne pašu AS u svako auto nego neke pašu bolje nake lošije pa zato treba isprobati.


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 0:23:43   
triplemama
Zadnji testovi ADAC-a

http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/2008/tab.asp?ComponentID=216749&SourcePageID=147654

Testovi 2007 god.

http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/kindersitze_2007/tab.asp?ComponentID=183194&SourcePageID=218441

Testovi 2003-2006 god

http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/gtab.asp?ComponentID=148471&SourcePageID=147767


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 7:56:46   
BigMam

IZVORNA PORUKA: rozi

Hehe, ja  zaboravila link:

http://www.motorevija.si/l3.asp?L1_ID=33&L2_ID=109

Eto, nemojte kupovati ovu. Jeste da je test iz 2003, a ali na njoj je jos uvijek ista oznaka ECE R 44-03, a moja je iz 2007, tako barem pise na njoj.


Ovdje si ti zaboravila dodati jos i zadnji pasus:
Še enkrat več se je pokazalo, kar smo trdili v že omenjenem testu otroških varnostnih sedežev, da sedeži z oznako 0 in I težko zagotavljajo ustrezen kompromis, da bi bili varni tako za prevoz dojenčkov kot tudi manjših otrok.
Odavdje se da zakljuciti upravo ono sto si ti zakljucila. Ovo sjediste nije bas dobro za dojencad i kada se vozi unatrag, a sve zbog te metalne kopce :S

_____________________________

Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 10:18:43   
dinciii
triplemama sad mogu biti mirna user posted image user posted image user posted image user posted image reko da me neshvati pogresno pa i tog belaja...user posted image user posted image user posted image user posted image   a eto ja sam bila narucila maxi cosi a umjedjuvremenu pojavio se bugaboo carseat a imam bugaboo kolica pa to bi pasalo super al eto prekasno su dosli ti AS....al super tema svaka cast!!!

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu BigMam)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 10:46:03   
nikka



Dijete u naručju? Ne!




"Idemo samo do prvog dućana."
"Pa plaža je samo na tri minute odavde."
"Dijete plače kad sjedi samo na stražnjem sjedalu."

Zvuči poznato?

Koliko ste puta vidjeli odraslu osobu da prevozi dijete u automobilu držeći ga u svom krilu ili novorođenče u naručju?

Usprkos Zakonu koji propisuju korištenje autosjedalice, mnogi ljudi i dalje nastavljaju dovoditi život svoje djece u opasnost. Većina sudara dešava se unutar nekoliko desetaka kilometara od kuće. Upravo iz tog razloga je važno da se dijete prevozi u odgovarajućoj autosjedalici svaki put kad je u vozilu. Bez iznimke. Bez izgovora. Mnogi odrasli misle da je držanje djeteta u krilu jednako sigurno kao i prijevoz djeteta u autosjedalici i da će, ako do sudara dođe, imati dovoljno vremena i snage da zadrže dijete u naručju i zaštite ga.

Istina je sasvim drugačija.

Držanje djeteta u naručju ili krilu najgora je moguća opcija za prijevoz u automobilu. U trenutku sudara djetetova će se težina mnogostruko uvećati (bit će to veća što je brzina vozila veća) i dijete će poletjeti prema kontrolnoj ploči ili kroz vjetrobransko staklo. Ilustracije radi, kod sudara pri brzini od 50 km/h, dijete će udariti u prvu prepreku istom jačinom kao da je palo s prozora na trećem katu. Jednostavno rečeno - ne postoje ruke jake dovoljno da zadrže dijete u trenutku sudara i spriječe njegovo izlijetanje. Kod sudara pri brzini od 40 km/h, potrebna je samo četvrtina sekunde da dijete udari u prvu prepreku.

Vezanje dvije osobe istim pojasom također nije dobra ideja. Nećete biti zaštićeni ni vi ni dijete ako dijete držite u naručju i vežete pojas oko vas oboje.

Dijete staro osamnaest mjeseci putovalo je sa svojim roditeljima kasno noću. Dječak je spavao prije nego što su krenuli i majka ga nije željela probuditi stavljanjem u autosjedalicu. Umjesto toga, stavila ga je u naručje i vezala sigurnosni pojas oko njih, vjerujući da ih je tako osigurala.

Obitelj se kretala kroz raskršće kad je naletjela na drugi auto.

Dijete je poginulo, zdrobljeno majkom s jedne i sigurnosnim pojasom s druge strane. Kičma mu se slomila, a glava udarila u kontrolnu ploču.

Roditelji nisu imali pojma koliko je takav način prijevoza opasan i koliko je autosjedalica sigurnija.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 10:55:20   
nikka



Što se krije na narančastoj naljepnici?





Dijelovi naljepnice-oznake atesta
Ako je autosjedalica prošla testiranje sigurnosti, dobiva dozvolu za korištenje, odnosno atest o sigurnosti. Taj se atest na autosjedalici nalazi u obliku narančaste naljepnice. Na sljedećem primjeru prikazane su informacije koje se nalaze na naljepnici. Na nekim naljepnicama možda nećete naći sve te informacije.







user posted image







1


Inačica ECE direktive kojoj autosjedalica odgovara

2
kategorija za koju je sjedalica dobila dozvolu

3
minimalna i maksimalna dozvoljena težina djeteta


4
oznaka “Y” kazuje da autosjedalica ima "Y" vezanje s 3 točke uporišta: 2 na ramenu i 1 između nožica


5
"E" - oznaka europske dozvole

6
broj kraj oznake "E" označava zemlju u kojoj je izdana europska dozvola, npr. broj 1 označava Njemačku, 2 Francusku itd.

7
Broj specifične dozvole. Prva dva broja označavaju inačicu direktive ECE R44 kojoj autosjedalica odgovara. U ovom primjeru radi se o ECE R44.04


8
proizvođač autosjedalice


9
proizvođačev interni broj autosjedalice

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 11:34:29   
triplemama
user posted image user posted image user posted image
Super ste cure

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 15:04:43   
rozi
IZVORNA PORUKA: BigMam


IZVORNA PORUKA: rozi

Hehe, ja  zaboravila link:

http://www.motorevija.si/l3.asp?L1_ID=33&L2_ID=109

Eto, nemojte kupovati ovu. Jeste da je test iz 2003, a ali na njoj je jos uvijek ista oznaka ECE R 44-03, a moja je iz 2007, tako barem pise na njoj.


Ovdje si ti zaboravila dodati jos i zadnji pasus:
Še enkrat več se je pokazalo, kar smo trdili v že omenjenem testu otroških varnostnih sedežev, da sedeži z oznako 0 in I težko zagotavljajo ustrezen kompromis, da bi bili varni tako za prevoz dojenčkov kot tudi manjših otrok.
Odavdje se da zakljuciti upravo ono sto si ti zakljucila. Ovo sjediste nije bas dobro za dojencad i kada se vozi unatrag, a sve zbog te metalne kopce :S



Nisam to ni vidjela, bas sam se trudila da razumijem sta hoce reci, ali mi bas ne ide, nemam pojma slovenski. Ali ja tu kopcu kod sebe nisam vidjela, mozda se krije nedgje iza , potrazicu. Hvala ti user posted image .

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu BigMam)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *