|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: djeciji crtezi
16.3.2009 10:21:59   
hanabanana
Ja o majci djeteta nemam nikakvo mišljenje, s toga ga ne mogu mijenjati. Ali ti opet radiš ono što sam već rekla da nije korektno: pričaš o nekome tko nema šansu da nešto kaže u svoju korist.

Lično mislim da je ružno psovati, a dijete uči ono što vidi oko sebe a ne ono što mu govorimo. S druge strane odjeću ne dijelim na mušku i žensku, i ne mislim da je nešto loše u tome da moje dijete zna za što služe higijenski ulošci. Za mene to nije sramota. Sramota je ubiti, ukrasti, prevariti...

I opet ponavljam...nije korektno pričati o nekome a da taj neko nema šansu da kaže nešto u svoju korist. To je onda trač.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: djeciji crtezi
22.8.2009 15:59:09   
acudesa
razumijem tvoj problem jer si uočila nešto o čemu dosta znaš, a ostalima ne možeš to da dokažeš, u BiH je crtež jedan od osnovnih testova pri prijemu uškolu
moje mišljenje o ovome:
Crtež kaže o djetetu ono što ono samo ne bi znalo riječima-odraz stanja njegove psihe
rijetko ćeš čuti da dijete ovako otvoreno kao mi kaže šta ga muči, a na crtežu jasno nacrtana mama i batina u ruciuser posted image
kod "tvog" malenog ja pretpostavljam da je:
-nezainteresovanost za crtanje (jer ga niko nije upućivao)
-ili odraz stanja konfuzije u kojoj se nalazi (škrabanje)
-ili je antitalenat za crtanje, a skoro genije u drugim stvarima (matematika, jezik, muzika,..)
a, ti sama jako malo možeš na to uticati, probaj razgovarati sa majkom
pozzz
sorry ako tupim nečim što si već znala
user posted image


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: djeciji crtezi
22.8.2009 16:30:41   
mamma mumi
Dana3 mislim da trebas sjesti sa mm i porazgovarati o tome, a kad god imas priliku ti vjezbaj s njim crtanje , slova i  dr. Djetetu nije lako, jes da je mali, ali on sve zna i konta, njemu je tesko, pogotovo ako je majka takva kakva jeste, a vidim da se ti trudis i zelis dobro tom djetetu sto je za pohvalu, ali nemoj nista sama vec sve zajedno sa mm iz razloga sto je to njegovo djete,a njegovu majku ostavi po strani, ona je njegova mati pa kakva god da je, njemu je mozda dobra, a ti pomozi  njemu kao i svom djetetu, jer ono nije krivo, nije birao ni mamu ni tatu.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: djeciji crtezi
22.8.2009 16:36:01   
dana3
Davno sam temu postavila pa evo da kazem i ovo-krenuo je u redovnu skolu zavrsio sa predskolskom i njegov napredak se vidi samo one sedmice kad je kod nas.medjutim-odredili smo vrijeme kad mora da pise-svaki dan 10 minuta a crteza sto se tice tu je jos u fazi skrabanja i nema vidnog napretka jer uopste ne pokazuje interesovanje.ne mogu sad da slikam sve ove knjige koje smo kupili i igrice na cd koje su didakticke ali ga ne zanimaju i uopste nista vezano za skolu,mada u zadnje vrijeme ne zeli da ide mami.Molim boga samo da bar malo pokze interesovanja za skolu pa da napreduje.
hvala mama mumi na podrsci.Stvarno zelim dobro tom djetetu.on nije birao ni oca ni majku ni mene i ovakav zivot.dajem od sebe najbolje sto mogu

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: djeciji crtezi
22.8.2009 16:41:36   
dana3
IZVORNA PORUKA: acudesa

razumijem tvoj problem jer si uočila nešto o čemu dosta znaš, a ostalima ne možeš to da dokažeš, u BiH je crtež jedan od osnovnih testova pri prijemu uškolu
moje mišljenje o ovome:
Crtež kaže o djetetu ono što ono samo ne bi znalo riječima-odraz stanja njegove psihe
rijetko ćeš čuti da dijete ovako otvoreno kao mi kaže šta ga muči, a na crtežu jasno nacrtana mama i batina u ruciuser posted image
kod "tvog" malenog ja pretpostavljam da je:
-nezainteresovanost za crtanje (jer ga niko nije upućivao)
-ili odraz stanja konfuzije u kojoj se nalazi (škrabanje)
-ili je antitalenat za crtanje, a skoro genije u drugim stvarima (matematika, jezik, muzika,..)
a, ti sama jako malo možeš na to uticati, probaj razgovarati sa majkom
pozzz
sorry ako tupim nečim što si već znala
user posted image






acudesa-ovde si u svemu u pravu.ne ,ne tupis i ne pametujes vec vidis srz problema.kao sto sma vec rekla .nastojim da uspije a sa njegovm mamom razgovor je misaona imenica.uciteljice su vec na pocetku skolske godine ukazale na njegovu nezainterresiranost ali su upoznate i sa mamom koja je vec bila u skoli i naravno-svadjala se.kazem da nije ni ona do karaja zavrsila osnovnu skolu u BiH a nakon 15 god boravka ovde jos nije naucila jezik niti zna da procita nesto ili napise.
ali dosta o njoj.nadma se da ce ipak djecak da pocne da pokazuje interesovanje jer djeca su u skoli ovde jako surova i napadaju dijete toliko da su u stanju i fizicki da nasrcu.
hvala na postu i razumijevanju

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: djeciji crtezi
22.8.2009 16:54:07   
acudesa
uh, mogu ti samo reći-svaka ti čast
i što se brineš o njemu i što pokušavaš da mu pomogneš, zasuzile su mi oči
zaista si velikodušna
držim ti fige da uspiješ
možda da probaš sa bojankama likova iz crtanih koje voli, pun ih je internet
evo ti jedan (ja stalno printam nody-jauser posted image )
http://www.bojanke.com/index.htm

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: djeciji crtezi
22.8.2009 17:02:37   
dana3
hvala na linku
ja sam isprintala spajdermana stotine
a kad on pocne da crta i ja uzmem nesto da mu praviim drustvo.
iako mu je 7 godina jos se ne znam orijentisati na papiru.motorika ruka je isto slabija u odnosu na vrsnjake jer nece da crta.
nadamo se najboljem i ne odustajem-ja ne odustajem

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: djeciji crtezi
22.8.2009 17:04:29   
mamma mumi
Ma dana3 haj mozda i nevoli djete da crta, ma da vidis mojih crteza uh smijesno, nadji u cemu je dobar pa to njeguj, a nije crtanje samo motorika, nesekiraj se toliko.user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: djeciji crtezi
22.8.2009 17:13:39   
acudesa
IZVORNA PORUKA: dana3

[ali dosta o njoj.nadma se da ce ipak djecak da pocne da pokazuje interesovanje jer djeca su u skoli ovde jako surova i napadaju dijete toliko da su u stanju i fizicki da nasrcu.
hvala na postu i razumijevanju

mamma mumy nije to tako bezazalenouser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: djeciji crtezi
22.8.2009 17:17:33   
mamma mumi
Acudesa duso znam ja da to nije bezazleno, ali malo sam htjela ovo sivilo o crtanju razbiti, a neka djeca i kasnije sazrijevaju, nemoze se svako istim arsinom mjeriti.Djete ocito ima problem zvani roditelji, kud ces gore.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: djeciji crtezi
22.8.2009 19:08:46   
acudesa
jest, upravu si

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: djeciji crtezi
22.8.2009 21:53:11   
dinaa
Eh evo i mene malo na ovoj temi,Dana tebi svaka cast sto se toliko trudis to je stvarno lijepo od tebe i sigurna sam da ce ti djecak jednom biti zahvalan zbog toga.Eh sad moj sin ce sada u drugi razred i on jos uvijek ne crta lijepo,a u drugim predmetima kao sto je matematika i bosanski jezik je bas odlican,sabiranje i oduzimanje kao i citanje je odlicno savladao ali crtanje...On voli da crta ali to je stvarno daleko od lijepog ali eto bar se trudi.A evo sta se nama desilo:u prvom razredu na informacijama uciteljica mi je skrenula paznju da moj sin u crtezima dosta koristi tamne boje i da ja pokusam naci razlog tome,i jesam razgovarala sam s njim da bi mi on na kraju rekao "pa mama ne mogu ja obojiti sumu crvenom bojom kad je ona tamno zelena" a uciteljica je poslije rekla da se ipak poceo koristiti i svijetlijim bojama-valjda pustio masti na volju.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 37
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *