|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zdrav život
10.3.2014 15:13:02   
elmaL
salmy kupis persun sjeme u kesicama i posijes, kad izraste, procupas, da nije pregustouser posted image samo ga redovno zalijevaj, meni je na starom balkonu cesto ljeti izgorio, od prevelikih vrucina, a bio mi direkt na suncu, sad mi je malo drugaicji balkon, pa ga ence prziti sunce u ono najtoplije vrijeme...


inace smo mi sve tako sijali, korijader, bosiljaak...osim kad mi mama unaprijed to odradi user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Zdrav život
10.3.2014 15:14:13   
salmy

IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: salmy

Neznam jeli se hranimo bas zdravo,ali pokusavmo...gazirana pice ne volimo...cajeve pijemo svaki danuser posted image ..ne pusimo ne konzumiramo alkohol i ne drogiramo seuser posted image ...


ma vi ste super user posted image user posted image

a sta ti decko pije tokom ljeta? haj barem hoce cajeve user posted image

ovo za supu, iskuhavanje i ostavljanje u posudicama je super, to je meni mama radila dok sam Eminu posebno kuhala, pa bih mu na toj vodici svaki dan nesto skuhala,,a ja nekako ne mogu bas podnijeti onaj miris iskuhavanja koljenice, tjera me na povracanje user posted image sreca pa imam mamu user posted image

Opet sokiceuser posted image ....kad sakrijem sok i vidi da nema izbora kaze hocu vodu(ali rijetko) Miris koljenice ni ja ne gotivim...kad kuham skuham odmah cjelu..ddodam u to meso persun i mrkvu da malo ubiju miris..otvorim sve i kuham sahatak..ohladi se..izrezem i slozim u zdjelice..bude njih jedno 8 komadauser posted image [sm=jezicek.gif zavisi koliko sitno isjecakam..ma ona je meni zakon

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Zdrav život
10.3.2014 15:15:48   
salmy

IZVORNA PORUKA: elmaL

salmy kupis persun sjeme u kesicama i posijes, kad izraste, procupas, da nije pregustouser posted image samo ga redovno zalijevaj, meni je na starom balkonu cesto ljeti izgorio, od prevelikih vrucina, a bio mi direkt na suncu, sad mi je malo drugaicji balkon, pa ga ence prziti sunce u ono najtoplije vrijeme...


inace smo mi sve tako sijali, korijader, bosiljaak...osim kad mi mama unaprijed to odradi user posted image

user posted image probacu zasaditi ove godine..hvala

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Zdrav život
10.3.2014 15:17:08   
canim
Ma kupi kesice i zasadi u saksiju slobodno, mozes sad u sobi drzati pored prozora a nakon 1 maja izbaci vani. Nemoj onaj korjenasti kupovati vec lisnati ili kako se vec zove.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Zdrav život
10.3.2014 15:20:04   
elmaL

IZVORNA PORUKA: salmy

Opet sokiceuser posted image ....kad sakrijem sok i vidi da nema izbora kaze hocu vodu(ali rijetko) Miris koljenice ni ja ne gotivim...kad kuham skuham odmah cjelu..ddodam u to meso persun i mrkvu da malo ubiju miris..otvorim sve i kuham sahatak..ohladi se..izrezem i slozim u zdjelice..bude njih jedno 8 komadauser posted image [sm=jezicek.gif zavisi koliko sitno isjecakam..ma ona je meni zakon


a to jest, i jako je dobra i potrebna tijelu supa sa koljenice, ma meni je malo mucno ono na pocetku, dok se ne sazmu zacini i dok pocne fino mirisati user posted image

pravis li neke domace sokove za djecaka? mi pijemo mamin od sipka, inace nisam ljubitelj sokova, svi su mi preslatki i onda mi bude muka poslije, al taj od sipka je tako osvjezavajuciuser posted image i cijedimo narancu redovno, sreca i E se navikao, pa buduci da ne jede voce, bar tako unese C vitamin..

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 30
   [Obrisana poruka]
10.3.2014 15:28:22   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu elmaL)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Zdrav život
10.3.2014 15:31:18   
bebacha
al gdje naci sjeme iz eko uzgoja

sto se tice toga van sezone mi to niste na jedemo
vidim paprike,paradajz,sve ima
mi to ne kupujemo

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Zdrav život
10.3.2014 15:31:44   
visnjica1

IZVORNA PORUKA: Iman83

Žene ako sadite začine, ganjajte sjeme iz EKO uzgoja, inače ste opet na istom.

Mene nije prpa aspartama i glutaminata koliko je GMO hrane...povrće koje vidim po štandovima u ovo doba godine me odbija strašno, a jesti se morauser posted image

Da Bogd'o imaju organski proizvodi mimo sezone uzgoja iz vastith bašti, ne bih žalila i skuplje platiti.


Potpisujem tee i samoj mi je tako user posted image user posted image

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zdrav život
10.3.2014 15:32:08   
salmy
ne pravim domace ne znamuser posted image nekad kupimo na sajmu kad bude ispred bbi

Seka kupila onaj multi nestouser posted image u top shopu..jao sprave ludilo...sok od narandje je predobar..majkemi jedna casa dnevno dovoljno..ali je preskup sto jest jestuser posted image

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 34
   [Obrisana poruka]
10.3.2014 15:34:29   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Zdrav život
10.3.2014 15:42:53   
elmaL

IZVORNA PORUKA: bebacha

al gdje naci sjeme iz eko uzgoja

sto se tice toga van sezone mi to niste na jedemo
vidim paprike,paradajz,sve ima
mi to ne kupujemo



isto, ja uvijek ostavim tonu paprika, graska, mohune u zamrzivac, naranvo to je nase povrce koje sadimo nesto mi malo, nesto od mame pokupim user posted image
tokom cijele zime imam domacu mrkvu, moji je drze u basti zatrpanu u zemlji, tako da mi mama svako malo otkopa i drzim u kesi u frizideru, a koristim je jako puno u sve...
mama ima isto 2 svoje provjerene zene koje imaju plastenik, tako da smo ovu zimu kupovali zelenu salatu, blitvu, spanak, to bi rijedje bilo, al znalo bi naletiti, salata se ne moze nikako porediti s onom iz Konzuma, koja je kao plastika user posted image

ovih dana jedem salatu od svjezeg kupusa zelenog, sreca moji zive na selu, pa sto oni nemaju uvijek ima neko iz komsiluka user posted image

a sad ide sezona zelja, ovog sto se bere po njivama, odredjene trave, ja ne znam koje, znam za zaru i stavelj, ima ih jos nekoliko, pa kad mama napravi pirjan od tog zelja, to je za prste polizati, tako lagano a fino, ja bih ga svaki dan mogla jesti user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Zdrav život
10.3.2014 15:46:45   
canim
Mi isto sezonski kupujemo, paprike imam zaledjenih, roga i malih za filovanje od ljetos, ja ne razmisljam o gmo, samo gledam da je sezonska ishrana i to je to. Nazalost nemam mogucnosti, niti poznajem nekog ko se bavi uzgojom povrca pa da bih kupovala domace.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Zdrav život
10.3.2014 15:56:49   
Hanady RR
ja sjemena za začinsko bilje uzimam od sjmenera Green garden...
na svakoj kesici piše sukladno porpisima BIh sjeme nije tretirano...
sav rasad tako proizvodim za svoju baštu...svega po malo...
imama plastenik blizu doma i uzimama povrće u sezoni kod njih i za zamrzivač...
krompir sa romanije
luk iz fojnice
sjemenski luk u visokom već godinama...
ja slabo uzimama u supermarketima povrće i voće...više na pijaci na djelu gdje su seljaci...na Otoci to je onaj dio kad uđem lijevo skroz, a na ciglanama desno prije ulaska u centralnu pijacu...
jedemo u sezoni...
ja ne mogu sa svime da budem nasigurno oko zdravlja istoga...pazimo koliko se može, koliko jeste moguće u brzini života i ponude koja je u našem gradu...
uzmem i zaleđeno ledo ponekad i ponešto...
najviše volim svoju bašticu i svoj zamrzivač...al relano trudimo s koliko je moguće a ničemu ne vjerujem 100% i nemam način ni da ispitam isto

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Zdrav život
10.3.2014 16:06:48   
minie
Bas divna tema :)

I mi isto imamo domaci krompir, luk, mrkvu, persun, paprike, grasak, grah, buraniju, nesto i od voca za kolace i sve sto je moguce u zamrzivac staviti i preko zime koristiti. Zelenu salatu nikad ne kupujem dok ne bude u basti, jer jednom teta na pijaci rece jednoj zeni da stavi saku soli u vodu pa da tu potopi salatu i tek nakon sat vremena da dobro opere.

Eh sad meni je pravo tesko za dorucak malenom, on do skoro druge godine nije pio kravlje mlijeko niti jeo mlijcne proizvode zbog alergije, a jaja jos uvijek ne jede. On jako voli hrenovkice, i ja mu pokusavam koliko god mogu izbjeci da ih jede, ali on mora nesto jesti. Ne voli griz, palentu niti bilo sta slicno, to nije volio ni kao beba. Ustipke, uljevak i to pravim, ali ne moze ni to svaki dan.

Domacih sokova isto imamo, i dzemova, jos nam MM tetka da 100% prirodni sok koji cijedi i pasterizuje, bude predobar.
Meso isto kad god imamo priliku kupimo kod MM druge tetke koja je na selu, ali nema uvijek tele, tako da se mora i u mesnici kupiti. Mujanic i Frisko su moj prvi izbor, mada svi oni uvoze meso, tako da ni to nije sigurno.

Domaci kajmak, mlijeko i sir dovlaci jedan ciko iz Bilalovca, ali mi jedino kupujemo neki dimljeni sir.

Salmy ja za Cedevitu cula da sprijecava diobu celija u organizmu, a to je jako vazno, pa sad ne zna. Ugl mi je ne kupujemo nikad.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Zdrav život
10.3.2014 16:07:56   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: bebacha

al gdje naci sjeme iz eko uzgoja

sto se tice toga van sezone mi to niste na jedemo
vidim paprike,paradajz,sve ima
mi to ne kupujemo


Kupuješ li mrkvu, celer, karfiol? Kupus, prokulice?
Ja to recimo kupujem...i svaki put kontam je li GMO ili?




mrkvu i kupus samo,i to kupujemo na pijaci,od ljudi s sela

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Zdrav život
10.3.2014 16:35:56   
Anoniman
Ja upravo dansas posijala persun u saksiju, posadila nekoliko jagoda i jos jednu malinu(vec imam jednu).

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Zdrav život
10.3.2014 16:41:36   
visnjica1

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Ja upravo dansas posijala persun u saksiju, posadila nekoliko jagoda i jos jednu malinu(vec imam jednu).


Hej moram da te pitam posto sam tek pocetnik u vrtlarstvu htjeli bih posijati persun ali kako da ga stavim u saksiju ili u zemlju posto imamo maluu bastu htjela bih svega po malo zajedno sa svekrvom posijati,

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Zdrav život
10.3.2014 19:53:18   
salmy

IZVORNA PORUKA: minie





Salmy ja za Cedevitu cula da sprijecava diobu celija u organizmu, a to je jako vazno, pa sad ne zna. Ugl mi je ne kupujemo nikad.

Znam...kupim ponekad onu djeciju

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Zdrav život
10.3.2014 20:09:22   
canim

IZVORNA PORUKA: visnjica1


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Ja upravo dansas posijala persun u saksiju, posadila nekoliko jagoda i jos jednu malinu(vec imam jednu).


Hej moram da te pitam posto sam tek pocetnik u vrtlarstvu htjeli bih posijati persun ali kako da ga stavim u saksiju ili u zemlju posto imamo maluu bastu htjela bih svega po malo zajedno sa svekrvom posijati,

Imas negdje temu o zacinima i sadnji i slicno, pisalo se o svemu.

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Zdrav život
11.3.2014 9:45:52   
vila_7
canim .... jel svi ti zacini mogu u male saksijice i npr.da ih drzim u kuhinji na prozoru (kao u filmovima user posted image )

minie a kako ti tetka pasterizuje doamci sok - ako ti ne bude mrsko proces pravljenja napisati?

I zna li neko da li je LEDO povrce GMO hrana?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Zdrav život
11.3.2014 10:15:02   
anitaa
ja sam bila s tim opsjednuta kad sam počela uvoditi prehranu curici, kako nam je pijaca na Otoci najbliža objašnjavala sam prodavačima da mi je zbog bebe izuzetno bitno šta kupujem, uputili me na neku ženu s desne strane i ja mirna (mm me zezo "i ti im vjeruješ" i sad Hanady piše na Otoci kupuje kod ovih s lijeve strane, user posted image ..ali valjda je to normalno, prvo dijete,..i sad pazim, ali ne baš tako slijepo..koliko su pouzdani proizvodi u onom suterenu pijace na Otoci (mlijeko, jaja, suhomesnati proizvodi) ili općenito na sarajevskim pijacama?

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Zdrav život
11.3.2014 10:29:02   
Emica_sa
zdrav nacin zivota je da postanemo vegani,da ne unosimo nista zivotinjskog porijekla,ja sam dosta istrazivala pojam veganskog i dokazalo se da je to najbolji nacin ishrane.Samo sto je to kod nas jako tesko,jer mi nismo ni prilagodeni tome,kada jedemo vani,malo je toga sto se nudi da je vegansko,a i tesko je biti na takvom rezimu prehrane,jer bas sve sto je zivotinjskog porijekla se mora izbaciti, mlijeko, sve sto sadrzi mlijeko,jaja...


Meni uopce nije neka frka oko povrca jer nam je i zemlja zagadena,to se dokakzalo na istazivanju poljoprivrednog fakulteta,tako da ne mozemo biti 100 posto sigurni nikako.Nemamo bio povrca,a i da ga imamo ono je preskupo,znam to jer sam bila vani vise puta i sve sto ima oznaku bio,je duplo skuplje...

Ja nikome na pijaci ne vjerujem jer domaca jaja prodaju pod domaca a to nisu,samo ako covjek sam sebi posadi i zna sta je radio onda je donekle siguran sto se tice pesticida,herbicida,fungicida itd

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Zdrav život
11.3.2014 10:44:56   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: visnjica1


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Ja upravo dansas posijala persun u saksiju, posadila nekoliko jagoda i jos jednu malinu(vec imam jednu).


Hej moram da te pitam posto sam tek pocetnik u vrtlarstvu htjeli bih posijati persun ali kako da ga stavim u saksiju ili u zemlju posto imamo maluu bastu htjela bih svega po malo zajedno sa svekrvom posijati,

Ja posijala u saksiju. Imam i ja malju bastu, ali mi se persun tu nije uklapao. user posted image Zacine sijem u saksije.

(odgovor članu visnjica1)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Zdrav život
11.3.2014 10:49:05   
canim

IZVORNA PORUKA: vila_7

canim .... jel svi ti zacini mogu u male saksijice i npr.da ih drzim u kuhinji na prozoru (kao u filmovima user posted image )

minie a kako ti tetka pasterizuje doamci sok - ako ti ne bude mrsko proces pravljenja napisati?

I zna li neko da li je LEDO povrce GMO hrana?

Meni su prosle godine uspjeli zacini, s tim da gledaj da ih posijes ovih dana, jer se sjeme sije ranije.
Kod mene je sve bilo na prozoru do maja kad je otoplilo, onda sam ga samo prebacila vani, ispred prozora na zrak i to je to, a moze i u sobi, samo je bitna svjetlost. Mislim probaj, nemas sta izgubiti. Kod mene je bilo i nane i majcine dusice, ma sve sto sam nasla od zelenih zacina da mi se svidja, ja sam posadila, koristila sam isto sjeme koje je hanady navela i super je.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Zdrav život
14.3.2014 9:57:31   
anitaa
evo jutros i u mene ruke kao u zemljoradnika, posadila par začina u saksije (i to na poslu, manje šanse da se sruši)...a juče na pijaci na Markalama kupila kesicu miksanog povrća (svega po malo, kupusi raznorazni, paprike, prasa, mrkva), ubacila malo teletine, mm, pa i curica oduševljeni..

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *