|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:17:08   
dinaa
Ja citav svoj zivot zivim u stanu a MM do zenidbe u kuciuser posted image i on kaze nikad se nije pokajao sto smo kupili stan.
Imamo vikendicu koja nas "odera" kao sto taurus rece bure bez dna uvijek nesto treba mijenjati.
Roditelji od mm citav zivot zive u kuci i moja sveki kaze odkad zna za sebe vazda nesto prave ili supu,ili garazu,ili ko zna vec sta i jos plus ili treba oluke mijenjati ili oko kuce betonirati ili fasadu popravljati,krov itduser posted image user posted image ma vazda neka ulaganja.
A sto se tice djece hmmm vremena su se promijenila za moj pojam u mnogo cemu nagore,ali ja imam brata i sestru i svi smo imali zajednicku sobu i nista nam nije falilo,ja sad imam djecaka i djevojcicu,zajedno su u sobi dok porastu vjerovatno cu morati nesto mijenjati u stanu,ali sad za sad jos ne razmisljam o tome.
Elem moj glas ide za stan!


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:18:23   
taurus
de_de to ti je garant po spratu kuće, tako mi je logično
jer za svaki sprat treba dodatno materijala

iman a imaš li zemlju na kojoj bi gradila kuću
ima te li građevinsku dozvolu i priključke

nas je samo građevinska dozvola sa ubanističkom došla 5000 km
a svaki prikjučak posebno plaćaš
a Sa je priključak struje oko 2800 kmuser posted image

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 252
   [Obrisana poruka]
27.11.2011 14:19:08   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu de_de)
  Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:19:18   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: de_de

Iman i ja sam se raspitivala za cijene kuca, odnosno koliko bi kostala izgradnja kuce i naletila sam na jednu firmu iz TK, koji nude izgradnju kuce od temelja do krova po cijeni od ja mislim 600 KM po metru, sa svime, znaci samo uneses stvari u kucu. E sad ni ja ne shvatam kako po metru, ako je npr kuca 8x8, je li 64 m racunaju. ili racunaju 2x64 (ako je kuca na 2 sprata).


jeste a gdje su ti kvadarti temelja...
a gdje su ti kvadarti potkrovlja ( koje koristiš ja ne koristiš tzv.tavan da postaviš grede za krov i to su kvadrati...
elem oko 200 m2 ova veličina kuće izađe

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:20:07   
koka i po
kupi stan.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 255
   [Obrisana poruka]
27.11.2011 14:21:42   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 256
   [Obrisana poruka]
27.11.2011 14:22:11   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:24:51   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Iman83



Dede, po tom što mi ti reče za izgradnju kuče od 120 m 2 trebam 76000 km, ako je tako to nije puno, al gdje projekt, pa dozvole, pa zemlja....joooooooooojjjjjj!user posted image



ma kkavi 76...da je središ po ovoj cjeni i izgrade ti oni bome bez 150 hiljada nema te...a za tu lovu fin stančić da se uzme...i što kažeš..namješten useliš...

mislim uvijek u životu možeš započet i vikendicu...al majkemi ljudi ja u nekretnine vjerujem, imam ih al sve to zahtjeva lovu za odražavanje...

mi imamo vikendicu, pa imama dedinu kuću ( mama jedina nasljednica) bože me oprosti nit ko živi nit mi idemo ( nekamao kad čovječe od ovolikih kuća po sarajevu9 al jel ja zakoračim tamo ja sam 500-600 Km potrošila..il mu curi bojler...il mjenjaj gumice na slavnima, il nešta voda zeza pa kopaj...il stuju paušal plati za nekoliko mjeseci...ama rupe bez dna. ja stavrno kontam za lovu koju stalno i iznova ulažemo u kuće mogli smo ko hadžije živjet mirno ...
nama vazad nešto u kući ''obaveza''...ja taman zavšim nešto...a oano drugo se nadoveže...
eto sinoć kod mame pričamo...ona kaže treba renovirat totalet...lijepa je to kuća 86 napravljenja al zaista wc zahtjeva već renoviranje...najmanje 8 hiljada to će nas doći kod mame...ne mogu joj reći e ne pada mi na pamet...a ne mogu ni reći vala mama to na je prvo na proljeće...jer i kod nas kući na porljeće milion obavezauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:25:58   
taurus

IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: taurus

de_de to ti je garant po spratu kuće, tako mi je logično
jer za svaki sprat treba dodatno materijala

iman a imaš li zemlju na kojoj bi gradila kuću
ima te li građevinsku dozvolu i priključke

nas je samo građevinska dozvola sa ubanističkom došla 5000 km
a svaki prikjučak posebno plaćaš
a Sa je priključak struje oko 2800 kmuser posted image


Ništa nemam user posted image ...jesam se uveselila ha? user posted image

Imamo samo ovaj stan, on je naš...i mislili ga prodati pa kupiti taj veći, ili ga prodati pa uložiti u kuću!




pa kad je tako onda lijepo prodaj taj stan i kupi veći
dovoljno ćete se "uvaliti"
treba to otplaćivati, a vidi kakva su vremena danasuser posted image
je li vrijedno da se svega odreknete (i vi i djeca) da biste živjeli u kući i imali više sobauser posted image


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:26:23   
koka i po
ja imam stan od 67 kvadrata.
kuhinju sa trpezarijom smo pregradili i napravili spavacu sobu.
od nase bivse spavace djeci smo napravili njihovu sobu(koja bi se komotno mogla pregraditi da su djeca razlicitog pola).
i jos razmisljam o podstanaru user posted image ...zezam se.
stan od 70 kvadrata je dovoljno velik za cetveroclanu porodicu i nikome nije tijesnouser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 260
   [Obrisana poruka]
27.11.2011 14:29:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:31:42   
koka i po
dvosoban stan sa spavacom , s tim da je kuhinja ogromna i taman smo je mogli pregraditi i sebi napraviti spavacu sobu tako da sad imam trosobni stanuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:34:26   
ananas_ze
Iman, od te velike spavace ces uvijek moci napraviti 2 djecije, a od djecije spavacu i svima dobro.

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:36:20   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: koka i po

ja imam stan od 67 kvadrata.
kuhinju sa trpezarijom smo pregradili i napravili spavacu sobu.
od nase bivse spavace djeci smo napravili njihovu sobu(koja bi se komotno mogla pregraditi da su djeca razlicitog pola).
i jos razmisljam o podstanaru user posted image ...zezam se.
stan od 70 kvadrata je dovoljno velik za cetveroclanu porodicu i nikome nije tijesnouser posted image


Čekaj, je li u prvobitnom raporedu tvog stana bila spavaća i dječija? Il ja ne svatih!

Ovo je lijep stančić, hodnik, kuhinja s trepzarijom, dnevni, kupatilo, prostrana spavaća soba s garderoberom i fina dječija soba + balkon. Ljudi nagodni, fini, dalo bi se s njima dogovoriti.

A Taurus toga se i ja boji, kad se 'uvalimo' nema nam nazad nego guli dok možeš...i što ti kažeš zašto: da svako dijete ima svoju sobu...mah, gdje čeljad nije bijesna ni kuća nije tijesna!user posted image



Iman draga,ovo je idealno! Ako dobijes sina akobogda,uradis pregradu sobe po najmodernijim uputama i eto dvije sobe od jedne.Sve se da uraditi :).Klanjaj istiharu i dovi Allahu da vas uputi na najbolje.A meni je ovaj stan super.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:37:45   
Hanady RR
de ti Iman kapiti ovaj stan...user posted image
bogami d ami slatku oplimo...kakav kuća kakvi bakrači...ima u njemu mjesta da vas je dvjestauser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:38:51   
jasmin
http://www.enterijer.ba/savjeti/pitajte-odgovaramo/arijana-suvak-dia/798-kako-napraviti-jos-jednu-sobu

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 266
   [Obrisana poruka]
27.11.2011 14:40:07   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:44:11   
koka i po
po mom skromnom misljenju...
stan vec imas...mali....novac za novi stan nemas...dok prvi ne prodas....a gdje ces zivjeti dok kucu ne izgradisuser posted image .
lakse se uvaliti u kredite iz vlastitog stana i otplacivati isti,nego se uvaliti u kredite i placati kiriju i kredite.
previse razmisljam user posted image
kupi stan user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:49:57   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Iman83

Hanady slatka će se piti kako god, mora se...kako ono kažu 'ko slago...user posted image '

Jasmin, sinoć ja mm kažem: nama je najbolje istiharu klanjati pa kako nam bude...jer ovako dumamo ko matrin po diviziji!




Ma to obavezno,pa sta Allah da.Iskreno se oslonite na Allaha.Ja navijam za stan,nekako je mirniji zivot.Privatniji...

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:56:27   
vjestica
meni je opet kuća neka mirnija i privatnija
živjel asam u kući, a sad u stanu
prednosti kuće su privatnost, veća sloboda, a mane veće obaveze i ulaganja, grijanje da ne spominjem
stan - manje obaveza, lakše ugrijati, ali ne mogu upaliti mašinu kad ja hoću, jer moram poštovati kućni red,a komšiju čujem kad prne, a kamoli kad se posvađa sa ženom (pa se svađaju po cijeli danuser posted image )
definitivno je lakše kupiti stan i prije ćeš biti u svom na svom, a kuću ćeš godinama raditi, uložiti više nego što si planirala i nikad neće skroz gotova, da kažeš e sad je sve ok, ne trrebam više ništa


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 15:20:34   
madam x
Stan !


A sad malo da se ja izjadam.
Moja životna želja je da odselim iz kuće, koju dijelimo sa muževim roditeljima, sprat jedan glasi na muža.
Svekar i svekrva su ok , ali meni treba privatnosti. Mužu bi to bio smak svijeta, on to jednostavno ne može svariti. I tako ta borba naša traje jedno dvije godine.
Šta vi mislite, je li pametno izlagati se troškovima, a već imate nešto vlastito?

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 15:23:59   
animagical
nije pametno na danasnji vakatuser posted image   osim ako je porodicni problem bas veliki,pa vrijedi para i ne moze se drugacije rijesiti...

a za ovo kuca ili stan, pa..kuca je tezi ali rahatniji izbor, dok je stan lakse steci ali teze zivjeti u njemu...


< Poruku je uredio animagical -- 27.11.2011 15:25:33 >

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 15:39:44   
veeseelaa
pa ne znam.... imam i jedno i drugo, meni je stan br 1, ne volim mahale, mahalanje itd
nisam u tom folu, u zgradi si rahat, živiš 20 god niko te ne zna user posted image
inače bašta i bla bla me ne zanima, za to imam vikendicu


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 15:40:53   
veeseelaa
a za ovo kuca ili stan, pa..kuca je tezi ali rahatniji izbor, dok je stan lakse steci ali teze zivjeti u njemu...


ovisi kakavu kuću hahah naselje s kućama po Sa uglavnom nisu na nekim lokacijama a i nikad da ih završe, na fasadu se čeka po 15 - 20 god
brdo itd o neee
pa svaki stan je bolji

< Poruku je uredio veeseelaa -- 27.11.2011 15:41:38 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 15:47:56   
animagical
ja govorim o zavrsenoj kuci, isto kao i o zavrsenom stanu...brdo mi nije problem, jer koristimo auto...narocito sada kad imam bebu volim kucu, imace mi se dijete gdje rahat igrati.... zivjela sam i u stanu...od zaglavljivanja lifta, crknutih sijalica, zapisanog haustora, blentavog komsije koji poplavi kupatilo iznad nas,pa do onih sto tresu mrve na balkone ispod...ma dernek 24/7.. ovo ce opet biti jedna od onih tema meni je bolje ovakouser posted image   u biti to je jako individualan izbor, ono sto je nekome dobro meni se ne svidja i tako...stan je u svakom slucaju jeftiniji, sto za kupiti tako i za odrzavati, placati rezije...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *