|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 15:52:36   
ananas_ze
A sad malo da se ja izjadam.
Moja životna želja je da odselim iz kuće, koju dijelimo sa muževim roditeljima, sprat jedan glasi na muža.
Svekar i svekrva su ok , ali meni treba privatnosti. Mužu bi to bio smak svijeta, on to jednostavno ne može svariti. I tako ta borba naša traje jedno dvije godine.
Šta vi mislite, je li pametno izlagati se troškovima, a već imate nešto vlastito?

i mm je bas ovakav,  a ja bas takva da mi treba privatnosti, ja znam kako cu s njegovom mamom i sestrom, jedina sreca mi je to sto nam je ulaz odvojen. Ulazemo u nas sprat i nama je super, hB kad ne placam kiriju za privatnost cu lahkouser posted image


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 15:58:37   
Emica_sa
Definitivno stan,bit ces rahat vjeruj miuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 16:12:01   
palachinken
Ja vala ne bih odbila ni jedno ni drugo.
Iskreno, ja sam soliterče, kuća mi je prevelik zalogaj, ali da ima prednosti - ima. Da cemo je kad moci kupiti - necemo. Nego ce biti od 40-50 kvadrata stvori dnevnu, spavacu i djeciju + radionicu za muza.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 16:32:01   
selina
mila moj ti je predlog stan a zasto ti to govorim to ti je iz licnog iskustva kupila sam kucu prije 4 godine i malo jace pola para smo imali pola smo uzeli na kredit koji sa kamatom vracam ukupno 40.000km to sto kaze narod kuca ti je rupa bez dna to jeste ali i nije ako imas dobru paru a ne uzimas kredit tad je sve super imas svoj mir svoj prostor i uzivas a ako ti to na taj nacin kao sto smo mi uradili onda ces samo raditi za kucu mi dok platimo kredit i onda svaku ustedjevinu ulazemo na nju a imamo jos mali milion stvari koji trebaju da se urade a garantujem da sam uzela sebi stan da bi dosad bio sredjen i to dva puta vise neg ova moja kuca jer kuca nije samo u njoj uloziti ipak i taj vrt sto imas trebas ga ograditi ma treba ti svasta a za stanom nemas brige imas svoji prosjecno 70 kvadrata i sredis ga a ja imam svojih 220 kvadrata u koji cu citav zivot ulagati i nista drugo necu vidjeti neg tu kucu u zgradi nemoras se brinuti da li ti je kuca izolovana dal ima fasadu dal ti uredjen vrt itd. ja nisam nikad zivela u stanu i neznam kako bi ali vjeruj ako hoces da prozivis kupi stan osim toga stan mozes uvjek prodati i za vece pare nego sto ces ga sad kupiti za 10 godina se predomislis imas vise djece manje prostora prodas stan kupis kucu i eto ti miline

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 16:41:47   
virgulina
ja zivim u kuci u Subotici , provincija ali kad pustim dete napolje ne brigam da li ce je udariti auto ili ce odlutati ili ce je neki manijak odvesti , povrediti
jeste puuuno posla i puno troska ali mi se cini da je to nekako najbolje za malo dijete
ima ljuljsku , klackalicu , pijesak , tobogancic , kad je ljeto bazen , mogu joj doci drugari
rado bih se mijenjala za stan ali zbog nje necu jos

< Poruku je uredio virgulina -- 27.11.2011 16:42:13 >

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 17:28:12   
virgulina
pih , ja izgleda smrdim kad svaku temu moj post pokvari
ili ga svi samo preskoce user posted image
dzaba meni i savjet i dilema kad sam ko da ne postojim user posted image

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 17:34:12   
jasmin

IZVORNA PORUKA: virgulina

pih , ja izgleda smrdim kad svaku temu moj post pokvari
ili ga svi samo preskoce user posted image
dzaba meni i savjet i dilema kad sam ko da ne postojim user posted image



Draga virgulina,zasto ovo pises?Zasto bi tvoj post pokvario neku temu?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 17:39:29   
virgulina
pa gdje god sam postovala ili su ignorisani moji postovi ili je tema zamrla a na pitanja ( bese ih sam dva ) niko ne odgovori user posted image
pa rekoh , majku mu , mora da smrdim
ili pitam gluposti user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 17:47:18   
jasmin
Ovdje nisam primjetila da si nesto pitala,a da jesi,sigurno bih ti odgovorila.Nekada pisemo u periodu kada su zene daleko od kompjutera,pa nam se ne nadju odmah `pri ruci`,ali se iskreno nadam da ces dobiti odgovore sto skorije.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 17:49:41   
ananas_ze
vrigulina cini ti se, moras samo biti cesta, ovako dosadna ko jauser posted image user posted image user posted image
a sto se tice tvoje kucice i djeteta, nemam djecu i nisam o tome razmisljala, ali se slazem s tobom da je kucno dvoriste bolje od onog ispred zgrade i neka kuceuser posted image


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 17:49:48   
virgulina
ma ovdje nisam , znam ja da zene ne mogu odamh hitat na moj upit
ali kad sam isla na ljetovanje htjedoh svratit u Visoko da vidimo piramide i boga mi sem majeRR mi se niko ne javi a i ona kad se vec vratismo user posted image
kontam ja i mentalitet i sve al mi nekako tuzno da ja tu pisem i tako a niko me ne konstatuje user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 18:10:41   
madam x
Virgulina, samo ti piši, ja sam upratila tvoj nick, ali nisam bila nikad na temi, na kojoj si ti nešto pitala.

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 18:43:27   
Anoniman
E ovako bih ja. Ako bih imala lijep plac (da nije u brdu, da ima svijetlosti dosta, da nije u samom Centru, a da nije ni daleko od istog...) i kada bih imala na hrpi 100 000KM, pravila bih svoju kucu iz snova
user posted image Ovako, vas stan koji je u pitanju je bas pozeljan, tako da...Pitanje je jos samo gdje se nalazi, da li je visoko, kakva je zgrada, komsije...?
Mi za sebe nismo mogli naci stan, prizemlje, imamo svoju (ogradjenu) avliju, od malo kvadrata napravili smo trosoban stan, komsije su ok, zgrada nova, blizu Centra, ali opet je naselje mirno i sa seoskom idilom...user posted image
Vama sretno kako god odluciteuser posted image


(odgovor članu madam x)
  Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 19:13:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

E ovako bih ja. Ako bih imala lijep plac (da nije u brdu, da ima svijetlosti dosta, da nije u samom Centru, a da nije ni daleko od istog...) i kada bih imala na hrpi 100 000KM, pravila bih svoju kucu iz snova
user posted image Ovako, vas stan koji je u pitanju je bas pozeljan, tako da...Pitanje je jos samo gdje se nalazi, da li je visoko, kakva je zgrada, komsije...?
Mi za sebe nismo mogli naci bolji stan, prizemlje, imamo svoju (ogradjenu) avliju, od malo kvadrata napravili smo trosoban stan, komsije su ok, zgrada nova, blizu Centra, ali opet je naselje mirno i sa seoskom idilom...user posted image
Vama sretno kako god odluciteuser posted image



(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 289
   [Obrisana poruka]
27.11.2011 19:24:42   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 19:25:27   
klemzi
Naša kuća je slična ovoj, samo još nije završena...fali fasada, ograda i te stvari. Akobogda, sljedeće godine to je na redu. Terasa je neprocjenjivi dio naše kuće, na njoj provedem svo slobodno vrijeme ljeti...
Iman, na tvom mjestu bih se odlučila za stan. MM je napravio kuću prije braka, da nije, ne bismo je pravili sad na ovom vaktu. Svako zna svoje,opet, i šta god odlučiš želim vam da u svom gnijezdu budete rahat user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 19:54:04   
Nedi
Mi smo imali dilemu kuća ili stan...

I odlucili smo se za stanuser posted image

Iako imamo lude komšije, lift cesto ne radi (na 6. spratu smo), brava na ulaznim vratima su pokvarena...opet ipak stan. Jednom se živi i ne želim biti željna svega, nigdje ne mrdati jer nemam novaca, djeci da svašta fali itd


< Poruku je uredio Nedi -- 27.11.2011 19:55:09 >

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 20:04:33   
Funky
IZVORNA PORUKA: Nedi
Jednom se živi i ne želim biti željna svega, nigdje ne mrdati jer nemam novaca, djeci da svašta fali itd


Nedi nisam ti ovaj dio razumjela, misliš je jer kuća iziskuje ulaganja non stop?
Živjela u stanu, sad živim u kući... sad i za 100 godina izabrala bih kuću. Istina, uvijek imaš posla i investicija mali milion ali imaš svoj mir. Nit ti ko lupa iznad glave niti slušaš komšijino dijete kako vježba svirati violinu pred spavanje niti ti djeca lupaju ulaznim vratima haustora nit ti smrdi kad komšinica kuha krepane mačke niti ti peksin komšija nanosi blato ispred vrata niti ti komšinica iznad tebe  prostire neiscjeđen veš na štrik taman onda kad ti opereš prozore user posted image ... ma ima toga još...
S druge strane ako sada pametno biraš za 20 godina kuću na dobrom mjestu možeš fino i prodati, stan koji kupiš u nekom  hm naselju za 20 godina je "stara" gradnja i nije na cijeni koju ima danas...
Pahuljice - aj lajk tvoju kuću iz snova... user posted image


_____________________________

Funky Fun Club

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 20:16:28   
Nedi
IZVORNA PORUKA: Funky

IZVORNA PORUKA: Nedi
Jednom se živi i ne želim biti željna svega, nigdje ne mrdati jer nemam novaca, djeci da svašta fali itd


Nedi nisam ti ovaj dio razumjela, misliš je jer kuća iziskuje ulaganja non stop?




Mi smo razmisljali o kuci i realno sagledali sta imamo:zemlja, dozvole, priključci, materijal i masine sa popustom, u porodici ljudi sa strukom (čitaj besplatna pomoć) i 50 000KM.

Nekako smo mislili da nam nece trebati jos mnogo para da napravimo prizemnu kucu 10x10, garažu i šadrvan sa česmom. Ali da uselimo u gotovu kucu trebalo bi nam još 15 godina vracanja kredita sa pozamašnom ratom. Eto to nam je bio problem. Bilo mi je žao potrošiti 15 godina jer sigurno nebi mogla na raznorazne vikende, more, slavlja, djetetu sigurno nebi mogla priuštiti igračku od 75KM.

I da napomenem čitav život sam živjela u stanu možda je i do toga.



(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 20:17:15   
Nedi
I ja lajkam pahuljicinu kućicuuser posted image user posted image fali mi samo 180 000KMuser posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 20:34:49   
damma
sto se mene licno tice, kuca je zakon. u njoj zivim i ne bi je lako mijenjala, a  stan imam iznajmljen, neka ga za svaki slucaj. dvoriste mi je najbitnije i za djecu a i za nas.
a sto se tice radova na kuci, fb sve smo zavrsili, mislim ono glavno. mada na kuci se uvijek ima sta radit.
pahuljicina kuca je super user posted image


_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 23:25:06   
SailorMoon
Iman kupi stan!
Ja licno imam kucu na Stupu na 3 sprata. i kad dodjem dole PADNEM s Nogu oko te kuce. Pa samo uza stepenice, niza stepenice me ubio. I stalno neka prasina, brate nikad mira. oko vrta stalno posla, oko garaze isto. Ok grijanje nije problem, imamo dobru fasadu, radiatori super griju, ali zato je i paprena cjena....
Ovde imam stan i rahat sam. I mi sad hocemo da kupimo stan i u dilemi smo dali 3 ili 4 sobe. Sad imamo curicu, sta ako 2. djete bude musko. I mi smo skontali 3 velike sobe. Drugo djete planiramo aBd tek za neke 4 godine. Znaci i kad curica dodje u pupertet on nece znati sta se desava a ona ce znati kako da se ponasa prema brata i mirna Bosna.
A o troskovima da nepricam. ja licno necu da dodjem do situacije da nemogu kupiti cizme od 200KM jer moram nesta na kuci kupiti....

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Kuća ili stan?
28.11.2011 8:56:46   
zagy
Iako mi je zgrada čista, iznad mene baba pere balkon tako da ga zalije vodom, a meni sve na balkonu crno i blatnjavo, ustaklila balkon, pa sada samo imam crne prozore, i džaba ti njoj govorio. Niti jedan stan nije savršen, kuća veća, po tvojoj mjeri, ali i skuplja.

U pogledu komšiluka, živjela do udaje u kući i nikoga od komšija nisam znala, dakle to može i kućiuser posted image

Obzirom da je jako teško naći dobru lokaciju za kuću, da izgradnja košta koliko i priključci i dozvole, a s obzirom da nemate neki početni kapital, ja bi ti preporučila stan. MM i njegova sestra odrasli u jednoj sobi i produkt toga je da su jako bliski, nikakv problem. A i ako ti budu djeca user posted image  i user posted image , dok dođe do faze da se moraju razdvajati, možete pregrađivati ili prodati taj stan i ganjati još veći user posted image

Ja planiram kuću praviti, ali već imam zemlju i malu kučicu tj. sve priključke i dozvole plačene, ali da sam u tvojoj situaciju definitivno, bi se odlučuila za stan.

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Kuća ili stan?
28.11.2011 9:02:39   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Nedi

IZVORNA PORUKA: Funky

IZVORNA PORUKA: Nedi
Jednom se živi i ne želim biti željna svega, nigdje ne mrdati jer nemam novaca, djeci da svašta fali itd


Nedi nisam ti ovaj dio razumjela, misliš je jer kuća iziskuje ulaganja non stop?




Mi smo razmisljali o kuci i realno sagledali sta imamo:zemlja, dozvole, priključci, materijal i masine sa popustom, u porodici ljudi sa strukom (čitaj besplatna pomoć) i 50 000KM.

Nekako smo mislili da nam nece trebati jos mnogo para da napravimo prizemnu kucu 10x10, garažu i šadrvan sa česmom. Ali da uselimo u gotovu kucu trebalo bi nam još 15 godina vracanja kredita sa pozamašnom ratom. Eto to nam je bio problem. Bilo mi je žao potrošiti 15 godina jer sigurno nebi mogla na raznorazne vikende, more, slavlja, djetetu sigurno nebi mogla priuštiti igračku od 75KM.

I da napomenem čitav život sam živjela u stanu možda je i do toga.





I taman kad vratite kredit, odoše djeca na fakultet a vama osta kuća prazna.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Kuća ili stan?
28.11.2011 9:06:36   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Iman83

Joj Taurus toga se ja i bojim...upašćemo u to kolo i nema van!
Znam po svekrvi i svekru...malo malo pa nešto ljudi rade oko kuće...a imaju još puno posla.

Mada mi kad bi smo pravili, ne bi to bila velika kuća, ma 100 m2 maksimum.

Mi trenutno imamo super ponudu za stan od 70m2 koja ima dvije spavaće sobe, i još nismo donijeli odluku upravo jer ne znamo šta uraditi. Šta ako dobijemo dječaka, dvoje djece različitog spola u jednu sobu?user posted image

Opet kad bolje razmislim, meni se ne da ulagati sav novac u kuću a da ovamo djeca more na razlednicama gledaju a i mi s njima.

Sinoć idemo spavati mm trubi: kuća a ja navijam za stan! Jutros se budimo i on govori: stan a ja kuća..ma totalno smo zbunjeni!user posted image




Hmm i mi smo vako dumali i dumali...Oboje odrasli u kući, dvorište, ma milina, a sad stan. Kupili smo ga skoro, još je u izgradnji planiramo useliti za 15tak dana, isto tako nam naletila dobra ponuda.
Naš stan je od 66 kvadrata i ima odvojenu kuhinju, dnevni boravak s trpezarijom(to smo mi sad napravili, pomjerili jedan zid) i sad ima pored spavaće još jedna soba koja ako nam djeca budu različitog spola može da se pregradi ima dvije odvojene sobe a trenutno će biti samo L. Tako da u tih 70 kvadrata vi to još lakše možete rješiti. Jer dječija soba ne treba veća nego da ima mjesta za krevet, ormar i radni sto.
E, sad, ako Bog da kad ga završimo nema više šta da se gradi a Boga mi kuću ne bi uspjeli srediti za 2 mjeseca, a Bože zdravlja, nafake i hajra biće i kakva kućica u cvjeću.user posted image

Za kuću kad smo navijali da bi je pravili, za zemlju i sve dozvole treba ti novaca kao za kompletan stan, par hiljada dole gore al to je ništa kad se smisliš da je tek onda moraš praviti. Da je kupiš gotovu hmmm pa za te pare koje bih dala onda bih radije pravila po svom jer i tu moraš opet urediti, uvjek nešto treba.



< Poruku je uredio mamabb -- 28.11.2011 9:11:22 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *