|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuća ili stan?
14.2.2011 10:06:07   
leli§
eh ja imam kucu nacrtanu i projektovanu sve do u detalje materijala i landscapinga ali mi treba plac user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Kuća ili stan?
14.2.2011 10:14:51   
Hanady RR
Ja sam odrasčla u kući višespratnici....
udala s eu kuću koja ima prizemlje i 1 sprat....
planirali smo graditi još jedna sprat al sma sve dalje od te ideje...nemam potrebe za tolikim prostorom...
nama je psrat 120 m2 i meni dosta....

kuća u koju sma se udala na lijepom je mejstu...
sedrenik je raj na zamelji sa zrakom, zelinilom...samo visokoje...ali sve je asfaltirano pa ni zime nisu ovdje teške...ko s enavikne...( a ja se teško navikama istinauser posted image )

Ova kuća zahtjeva dosta radovo još i unutra i okolo sređivanja...krov mjenjati moramo...ono što znamo neće biti criješ ali šundra nam je sada u planu s proljeća user posted image

Prvo što sma uradila kad sam s eudala bila je izgradnja ogromne tarase....to mi je najdraži dio kuće i ljeti i zimiuser posted image


Posla ima, kuća je uvijek rupa bez dna...
ali...ja ne znam dlai bih u stanu zadovoljila sve svoje potrebe...mislim da je i to stavr navike....ja jednostavno moram imati zemlje okolo da čeprkam na miru a da me niko sa prozora ne gleda...ova lokacija to mi pruža jer na sedreniku dgje sam trči-trči pa kućauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Kuća ili stan?
14.2.2011 10:22:59   
leli§
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Ova kuća zahtjeva dosta radovo još i unutra i okolo sređivanja...krov mjenjati moramo...ono što znamo neće biti criješ ali šundra nam je sada u planu s proljeća user posted image



pogledajte opciju lima...dobra izolacija i lim je najzahtjevniji i najdugorocniji...sindra se odlijepljuje i kako na koji kvalitet naletis (citaj kako ti ko podvali) zavisno od boje upija vlagu i mogu se fino vidjeti vlazne fleke na njoj... ja sam mislila da ovaj lim lupa i klepece kada kisi...ali sa dobrom izolacijom je to super rijesenje (ovo sam pokupila od muskog dijela pamilije koji su izgradili kuca i kuca u skorije vrijemeuser posted image )

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Kuća ili stan?
14.2.2011 10:25:16   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: leli§

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Ova kuća zahtjeva dosta radovo još i unutra i okolo sređivanja...krov mjenjati moramo...ono što znamo neće biti criješ ali šundra nam je sada u planu s proljeća user posted image



pogledajte opciju lima...dobra izolacija i lim je najzahtjevniji i najdugorocniji...sindra se odlijepljuje i kako na koji kvalitet naletis (citaj kako ti ko podvali) zavisno od boje upija vlagu i mogu se fino vidjeti vlazne fleke na njoj... ja sam mislila da ovaj lim lupa i klepece kada kisi...ali sa dobrom izolacijom je to super rijesenje (ovo sam pokupila od muskog dijela pamilije koji su izgradili kuca i kuca u skorije vrijemeuser posted image )


da lim je također bio u igri...međutim ...suprug je navaio dobavljača i mastore za šundru iz Hravstek...
sve mane koje si navela oni daju garanciju na 20 godina...meni dosta...
inače dobili su neke nagrade u svijetu i evropi po kvaliteti iste...
a nama se dopada jako...efektna je...

Lim smo htjeli na Ilidži kod nekih naših raditi međutim odustali smo za sada...a ko zna do početka radova šta će mom suprugu još na pamet pastiuser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Kuća ili stan?
14.2.2011 10:27:10   
veeseelaa
ja ono što čuh za tondahov crijep ispade da je najbolji

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Kuća ili stan?
14.2.2011 10:30:16   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja ono što čuh za tondahov crijep ispade da je najbolji


mi crijep nećemo...
ne zato što mso ga smatrali ne kvalitetnim u odnosu na sotale...cijena uvijek diktira i kvalitet...sve zavisi od porizviđača...
ali pošto nećemo praviti nebu pod oblake...i u skladu sa mjestom gdje živimo...imami neke ideje naše...pa crijep smo isključili...za sadauser posted image user posted image

ma ko zna šta će mm skontati još...smao ga čekam kad krenu radoviuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Kuća ili stan?
14.2.2011 10:30:59   
babina beba
U stanu zivjela 30 godina, napravila kucu po svom planu i zeljama iz svoje glave sa ogromnom terasom i kupatilom, ali bi se opet vratila u stan!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Kuća ili stan?
14.2.2011 10:31:16   
Anoniman
mi smo razmisljali o limu na planin...posto tamo moramo mijenjati krov koji je do nedavno bio u ekstra stanju dok ga nije navodno grad pogodio...u sta mi sumnjamo...prije da je kamen...al haj...tamo je sada krov od plastike...to se vise ni ne pravi...plastika s staklenom vunom...star je 30 i kusur god. a stvarno je dobar...no, medjutim...nas odgovorise od lima...jer kazu da je uzasno bucno kada kisa pada...e sad ne znam kako je u kucama s boljom izolacijom...ipak se kod nas radi o brvnari pa se tako cuje i kad najmanji vjetar puse...citava kuca skripiuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Kuća ili stan?
14.2.2011 10:31:56   
veeseelaa
a štoooooo?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Kuća ili stan?
14.2.2011 12:30:23   
Anoniman
Vesela je upravu, tako lijepih ulicica ima u Nedzaricima...Dok smo zivjeli na Alipasinom, cesto smo set_ali  tim ulicicama i gledali prodaje li se sta. I ovo gdje smo mi gledali(iza Doma zdravlja) je prilicno uredjeno i kuce su bas napucane. E sad...nismo nista nasli za nas...Ljudi ne daju informacije o vlasnicima odredjenih parcela, a na oglasima nema tih ulicica, a i da ima, mislim da je cijana user posted image


< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 14.2.2011 12:31:18 >

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Kuća ili stan?
1.4.2011 13:31:43   
lost
Kada bih mogla birati to bi definitivno bila kuća, po mogućnosti prizemna eventualno sa malim potkrovljem. No međutim kakav je vakat jedva ću i stančić neki sebi priuštiti. BTW podstanari smouser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Kuća ili stan?
1.4.2011 15:15:14   
Apotekarka
I ja bi kucu zasad smom podstanarti u jednoj kuci ali blizu potocica i ima dosta vlge slabva izolacija,bas ovih dana idemo pogledati jeda stancic u zgradi radi te vlage,a ja imam kucu od bake pkojne ostavila mi samo trebalo bi u nju dosta uloziti sto trnutno nije moguce

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 237
   [Obrisana poruka]
27.11.2011 12:54:40   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Apotekarka)
  Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 13:21:42   
ananas_ze
ja sam odrasla u stanu, kad sam krenula u srednju skolu moji su napravili kucu i divno mi je imati svoju sobu kad dođem s mm kod svojih, jos je divnije kad je tu makar jos jedna sestra sa mm(a imam ih 2 obje udate) pa mi svi imamo kuduser posted image
ja zivim u kuci , to je zapravo 2. sprat +visoko potkrovlje, meni i mm je dovoljno ovo sto imamo al ja vec planiram kako cu to potkrovlje srediti djeci aBduser posted image
ja glasam uvijek za kucu, mada bih voljela imati i stan za svoje stare dane user posted image


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 13:28:42   
taurus
iman moje iskustvo kaže NE za kuću
imamo vikendicu koju smo zajedno pravili i nikako da je završimouser posted image
ma nema tu kraja uopšte, uvijek nešto treba u kući, na kući ili oko kuće
bukvalno svake godine i taman kad pomisliš da je konačno gotovo javi se nešto novouser posted image

a o poslu i održavanju da ti ne pričam, svako godišnje doba donosi poslove koje moraš uraditi
i tako se stalno vrtiš u krug

u stanu je druga priča, ne brineš je li pao snijeg i trebaš li ga čistit da mi mogla doći do ulaznih vrata, je li napadalo lišća koje moraš pomesti, je li sunce spržilo cvijeće koje moraš zaljevati, je li sa krova spao crijep, curi li oluk itd
sve zavisi i kakve komšije imaš, moji su divni i nikada se ne žale na djecu

najvžnija stvar mi je grijanje, stanove je puno lakše zimi grijati nego kuće

i to što vam kažu da će vam trebati dvorište kada ostarite... o tom po tom
kad ostarite uvijek možeš prodati stan i kupiti kuću
a sada dok ste mladi šteta je vrijeme trošiti na održavanje dvorišta i kuće...i onako imamo malo vremena za djecu i još da ga gubimo na gluposti

život u stanu je mnogo lakši, za šta ti trebaju tolike sobe, pa ne možeš u 5 soba biti odjednom, a treba te sobe i čistiti i grijati, a djecu uvijek možeš izvesti u park ili negdje na izlet i eto im dvorištauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 13:33:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Iman83

Drage moje,

Nalazimo se u nedoumici šta uraditi: kupiti stan ili graditi kuću?

Kažu, kuća je rupa bez dna, stalno u nju ulažeš, gradiš, radiš, kuća je i skuplja investicija. Ali opet, kuća pruža više životnog prostora, dvorište, vlastiti mir.

S druge strane, kupiti stan je jeftinije, brže dolaziš do stambenog prostora, aliiii...da li ćemo uvijek tako razmišljati, hoće li nam stan biti dovoljan kad dobijemo još djece, šta ako budemo imali sina i kćer a samo jednu dječiju sobu?
Onda onaj strah: ko živi iznad tebe, ispod tebe, meni je bitno kakve komšije imam, ne volim smetati nikome, ali također ne volim da meni neko smeta.

Trenutno živimo u malenom stanu, i ove pameti bez razmišljanja kažem da bih cijeli život mogla provesti u stanu, ali mnogi nam kažu da tako nećemo razmišljati kad se brojčano stanje porodice poveća ili kad ostarimo pa poželimo malo vrta i dvorišta.

Kakvo je vaše mišljenje, iskustvo?

Ja sam za kucu hebo stan zivjela sam i u stanu al kuca je kuca , jos kad imas vak  fino dvoriste ispred ravnica , pa kad god ti se cefne okrenes rostilj ljetiuser posted image pa necu stalno letit na vikendicu imamo i vikendicu al ne idemo tako cesto sad svaki dan .
Ja sam uvjek ZA kucu , nebi menjala za 100 stanova user posted image .


(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 241
   [Obrisana poruka]
27.11.2011 13:35:46   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 13:40:02   
Anoniman
iMan poznanica mi ima veliki stan bas veliki hodnik dug veliki, kuhinja dnevni boravak , djecija jedna soba spavaca i pred ulaz velik .Al ona sad nezna sta da radi da ima i spavaca njihova i jedna znaci djecija .
Imauser posted image iuser posted image jos malo pa im mora odvojiti sobe a kako gdje kad ima samo jedna djecija soba ,
Jedino da nesto pregradi kako je govorila ulaz nezna ni ona pa joj prpa postala .


(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 13:43:41   
koka i po
kuca je dozivotna investicija.
stan je laksi za odrzavanje ali je i dozivotna "robija" pa sad....user posted image
moja kolegica koja je kupila kucu(a prije zivila u stanu) klete dan kad se rodila radi togauser posted image ..
pa sad...user posted image ...


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 13:51:11   
Rabi
IZVORNA PORUKA: felix

iMan poznanica mi ima veliki stan bas veliki hodnik dug veliki, kuhinja dnevni boravak , djecija jedna soba spavaca i pred ulaz velik .Al ona sad nezna sta da radi da ima i spavaca njihova i jedna znaci djecija .
Imauser posted image iuser posted image jos malo pa im mora odvojiti sobe a kako gdje kad ima samo jedna djecija soba ,
Jedino da nesto pregradi kako je govorila ulaz nezna ni ona pa joj prpa postala .



Ako je ta soba djecija velika, moze pregraditi i napraviti dvije djecije! Zid od rigipsauser posted image Rijesice problem, a biti zadovoljni sviuser posted image Sto je naj vaznije....nema velikog prljanja!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 13:52:49   
Anoniman
nije velika djecija mala je . al je mislila pregraditi predulaz ima veliki pa ce to nesto iskombinirati a dnevni im i hodnik brate prevelik predug , hodnik pogotovo ..a bezzz .

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 246
   [Obrisana poruka]
27.11.2011 13:57:37   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:02:31   
ananas_ze
u stanu je druga priča, ne brineš je li pao snijeg i trebaš li ga čistit da mi mogla doći do ulaznih vrata, je li napadalo lišća koje moraš pomesti, je li sunce spržilo cvijeće koje moraš zaljevati, je li sa krova spao crijep, curi li oluk itd
sve zavisi i kakve komšije imaš, moji su divni i nikada se ne žale na djecu

najvžnija stvar mi je grijanje, stanove je puno lakše zimi grijati nego kuće


bas zbog ovoga bih u 50im voljela zivjeti u stanu, sad mi nije tesko nista uraditi, al ce mi vjerovatno biti lakse starackim rukama odvrnuti grijanje nego loziti vatruuser posted image
jesam navalila na kucu, ali samo kazem sta mislim user posted image


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:07:02   
Hanady RR
Iman ja smna odrasla u kući i sada živim u kući...iz navike sam uvijek za kuću.
Poznajem kako je živjeti i u stanu...za mene je to zatvor...al kažem za mene jer navike su čudo.

međutim relano...
kuća je skupa životna priča...

zaista...mladost ostaviš u toj kući i opet pod starot rušiš ono što si sma pravio umladosti i praviš novo...

Ako imate lijepo ponudu za stan, prjhvatite je...
sobe za djecu nisu porblem...
milion braće i sestara odrasli u jednoj sobi...
u krajnjoj liniji uvijek možeš i najmanju sobu s adobrim arhitektom pretvoriti u dvije zaspene cjeline...

Gradnja kuće je skupa...ugrubo treba ti 80-90 hiljada...al dok dođeš do nekog relanog kraja i zadovoljenja potreba gradnje kad si je već počeo graditi dođeš na cifru stana u centru grada od 70 kvadrata...imaš prostor, imaš baštu...al stavrno ode vrijeme u kome si komotno mogao živjeti u jednom stanu za koji sad pa sad si izvršio svo renoviranje.

ovo ti suegirišem iz nekoga tvoga ugla...
ja iz svog opet bih birala kuću umjesto stana...al kažem ti zaista zaista puno je to posla i živitnog vremena za koje nemaš pojma gdje je otišlo...

Moja mama sada sama samcata živi u višespratnici a gradila je sa suprugom da ako bude imala i sina da svak ima po spart...
i ja i seka udale s eu kuće...sad svaka od nas ulaže u kuću u koju se udala...a svaka do nas ulaže i u onu iz koje je otišla...

rešije, pogotovo zimi smrt su za sve nas...ja imama paniku pred dolazak računauser posted image gori su mid nai pred račune u sandučetu nego najteži dani PMS-a nekomeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Kuća ili stan?
27.11.2011 14:09:59   
de_de
Iman i ja sam se raspitivala za cijene kuca, odnosno koliko bi kostala izgradnja kuce i naletila sam na jednu firmu iz TK, koji nude izgradnju kuce od temelja do krova po cijeni od ja mislim 600 KM po metru, sa svime, znaci samo uneses stvari u kucu. E sad ni ja ne shvatam kako po metru, ako je npr kuca 8x8, je li 64 m racunaju. ili racunaju 2x64 (ako je kuca na 2 sprata).

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *