|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
26.2.2009 16:48:20   
SANELA2007
user posted image user posted image user posted image user posted image  super,drago mi je da su nalazi bolji.I mi smo jućer krnuli sa UK,a sutra ćemo i krva nadam se najboljem

_____________________________

MAMIN PRINC SE RODIO 05.05.'08

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
27.2.2009 16:05:34   
neki
Moram se opet javiti,pravo sam nervoznauser posted image Jucer i prukjucer nalaz urina super,a danas katastrofa,leukocita dosta,bakterija masa,a nalazi od prije dva dana bez bakterija,a leukociti u normali,ma bas mi cudno to...U srijedu su nalazi urinokulture pa cemo vidjetiuser posted image Sta vi mislite o ovome?Dva dana zaredom nalaz super,treci dan katastrofauser posted image

(odgovor članu SANELA2007)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
11.3.2009 15:14:49   
SANELA2007
Mi smo danas digli nalaze UK i sve tri su sterilne.Super sada se možemo poceti spremati za sunecenje uh!

_____________________________

MAMIN PRINC SE RODIO 05.05.'08

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
23.3.2009 20:36:25   
teta berta
Evo mi smo danas podigli nalaze, uzorak zagađen, ponoviti uzorak, obratiti pažnju na uzimanje uzorka... Jaaaaaaaaaako sam ljuta, rekla sam mm da sam kojim slučajem direktor bolnice sve ih ja naučila humanosti i pameti! Otišli mi u petak na pedijatriju i dr.nas nije htjela primiti( a svaki put do sada jeste). Prvo nam odbrusila da UK radimo od kuće, a kad sam joj rekla da mi tada uvijek pokaže da ponovim uzorak, rekla je sestri da nalijepi vrećicu. Naravno čekali smo sat vremena i onda je nalijepila vrećicu, ovlaš očistila pišu( jedva nekako), i kulturno nam rekla da obučemo bebu, idemo kući i donesemo urin kad se beba popiški... Mi smo sačekali u autu, sreča popiškila se za nekih 5 min i odnjeli urin, jer nam je tu odmah do pedijatrije lab. I sad nepravilno uzet uzorakuser posted image  A u domu zdravlja nam rekli da nesmijemo oblačit pelenudok bebe ima vrećicu, da uzorak nebi bio zagađen. Ovi na pedijatriji odmah obukli pelenu. Ko će im ga znat... Ujutro ponovo hvatamo urin, kad god sam nosila od kuće nešto nije bilo ok. Molim savjet kako da savijem onu vrećicu a da ne zagadim uzorak, ako je ne presavijem prosut će mi se urin. Kako ste vi nosili???

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu SANELA2007)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
24.3.2009 16:14:15   
neki
Zeno draga i mi smo isto tako nosili,i uvijek nalaz katastrofauser posted image Pa ne mogu u zraku nositi urin,i ama bas nicim da ne dotaknem dijete dok mu lovmo urinuser posted image Ma znam kako ti je,ali na zalost nemam savjeta,jer sam u istoj frciuser posted image Ma ja ga sunetim sto prije,jer nemam namjeru cupati svoje kose zbog idiota(zdravstvenih radnika)user posted image Uzasni su...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
24.3.2009 16:24:15   
Emina*
Mi smo u apoteci kupili one posudice za urin..
Dosli smo kuci, skinula sam malog, oprala ga, stavila ga sebi u krilo,
ukljucila mu crtani, i prislonila posudicu uz pisu..
Tako da je drito piskio u posudicu..
Zatvorila posudicu i odnijela da urade nalaz...
Cekala sam oko pola sata da piski, s tim da sam mu dala prije toga da malo popije tecnosti...


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
24.3.2009 16:46:05   
neki
Ma mi smo ciljali i u epruvetu,ali eto opet nalaz nije dobaruser posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
24.3.2009 16:47:49   
Emina*
Jesu li vam oni dali epruvetu, ili??
Pokusaj s ovim posudicama, neki, sterilizirane su..
Samo Saida fino operi, i ne diraj nista pri vrhu.. Naciljaj user posted image ..
Sretnoo  user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
24.3.2009 16:52:56   
neki
Joj hvala ti Emina na savjetu i brizi,ali sam ja vec izgubila svaku nadu da ce ijedan nalaz biti dobar,sve dok ga ne osunetim...

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
24.3.2009 22:56:10   
teta berta
muškima je opet lakše nego curicama. Kako e moja naciljati u epruvetu??? Joj joj a one vrećice gdje god takneš možeš je onesterilit... Danas ja odnjela, moram još dva puta. Kupujem ja danas vrećicu, a meni će žena u apoteci kako prvi put čuje da neko čisti pišu rivanolom... A nama rekli da time očistimo. Majko moja jesu li oni u zdravstvu normalniuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
24.3.2009 23:05:53   
neki
Teta Berta,jesi li pokusala ocistiti pisu hipermanganom?Nama rekose da tako cistimo...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
24.3.2009 23:11:07   
teta berta
nisam, jer su mi u d.zdravlja rekli rivan. ma ujutro ću je samo oprati toplom vodom i obrisat sterilnim gazama pa ćemo vidjet. a nama su jo rekli da bebu operemo odmah kad se ukaka, jer u stolici se nalaze bakterije i mogu izazvati infekciju. poprskam bebi nogice i za tili čas se popiški. zaista paali!!!!

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
24.3.2009 23:13:17   
neki
Zeno draga,mi ko da skupa zivimo,iste stvari radimouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ali nazalost nalazi i dalje ne valjaju,ali bice to sve ako Bog da u redu...Veeeeeeelika pusa za tebe i bebaruuser posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
24.3.2009 23:59:29   
teta berta
Nadamo se da ćemo otjerati zločeste bakterije zauvijekuser posted image  Pusa i vama i laku noć... A sutra u lov na urinuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
25.3.2009 21:53:54   
teta berta
Evo samo da javim da sam danas pročitala da su vrećice koje se nose od kuće nepouzdane, da je puno bolje kad se beba popiški u vrećicu, uzeti sterilnu špricu i izvući urin te ga istisnuti u sterilnu posudu i poklopiti poklopcem... Tako ću ja probati, zvuči mi sasvim ok!

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
26.3.2009 16:17:09   
SANELA2007
i mi smo se borili sa tim ali smo uspjeli nekako uzeti urin sa kesicama i UK je bila sterilna HB,prije 7 dana smo se osunetili i nadam se da ćemo sad biti mirni.Ja sam malom prala pišu dječ.sapunom pa poslije toga navukla kožicu i sterilnu gazu umočila u kamilicu mlaku očistila zalijepila kesicu i napokon bile nam sterilne sve tri UK.Prije toga smo se prali hipermanganom i nisjedna nije bila ok.Probaj sa kamilicom.Sretno

_____________________________

MAMIN PRINC SE RODIO 05.05.'08

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
26.3.2009 20:48:25   
neki
Sanela,bas mi je drago da si to sve uspjela prebroditiuser posted image user posted image user posted image A i nek je sa srecom i hairli sunet,nadam se da ste dobro prosli...Pusauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SANELA2007)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
30.3.2009 15:47:04   
SANELA2007
hvala,sve je prošlo hB uredu,ja se iskreno nadam da cete i vi uskoro riješiti sve probleme.

_____________________________

MAMIN PRINC SE RODIO 05.05.'08

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
30.3.2009 17:34:39   
Nadi
Draga teta Berta, mi smo imali jedan vrlo komplikovan način uzimanja, mada efikasan. Stavila bi kesicu i ne bih stavljala pelenu. Zamotala u dekicu dijete i polako joj davala čaj, ili dojila. Kad bi mokrila, uzimala sam sterilnu špricu i iglu navlačila urin i presipala u epruvetu. Nema šanse da se zagadi oni rubom vrećice koji se priljepi za kožu. Sretno! I svakako možeš zamoliti u DZ da ti dadnu šprice i igle.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
30.3.2009 17:53:08   
teta berta
hvala. dosli su nalazi, kulture urina sterilno!!! sretni smo!

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
31.3.2009 0:01:09   
Nadi
Bravo za Niku user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
31.3.2009 19:13:03   
teta berta
hvala. nadamo se da ce i ostale bebe koje imaju problem sa bakterijama to uspjesno rijesiti!user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 47
   Referentne vrijednosti nalaza kod beba
11.6.2010 13:56:11   
Hanady RR
prenos  posta sa danom 11.06.2009.godine
IZVORNA PORUKA: lila25

izvinjavam se unaprijed moderatoricama,da li neko zna koje su referentne vrijednosti hormona za bebe,hitno mi treba,znam da nije tema ali nekako mi ova tema najaktivnija pa dok postavim novu i dok se neko javi na nju a bas mi trebaju te vrijednosti hitno


molim vas da odgovorite zabrimnutoj mami...ja nažalost lično u svojoj glavici niti jedan podatak o ovome ne nalazimuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Referentne vrijednosti nalaza kod beba
11.6.2010 14:15:04   
hanabanana
Daj mi vrijednosti??
Jel se radi o bilirubinu??

< Poruku je uredio hanabanana -- 11.6.2010 14:16:27 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Referentne vrijednosti nalaza kod beba
11.6.2010 14:40:17   
nikita
ako se radi i bilirubinu mislim da je normalan do 260

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Kafa ili doručak?
klemzi

Šta ujutro prvo radite, pijete kafu ili doručkujete, ili to radite zajedno!? I dešava li vam se da nekada ne jedete do podne ili kasnije?

prvo kafa (55%)

prvo doručak (12%)

jedem uz kafu (1%)

pušim i pijem kafu (19%)

često jedem veoma kasno (9%)

something else :)) (3%)


Broj svih glasova: 96

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *