|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
18.11.2009 12:31:50   
hanabanana
Ja je ne bih ispisivala. Zasto bi??
Ona je već naučila i navikla da ide u vritć.


(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
18.11.2009 12:38:25   
bebacha
pa neznam kako ce reagovat na cinjenicu da ona mora ici a da ce beba ostat sa mnom

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
18.11.2009 12:52:01   
Lalana
bebacha i ja sam se ovoga bojala, cak sam se bojala da moja starija curica nece htjeti da spava da ne bi ostavila mene i bebu samu, ali nista od toga vjeruj, to su bili samo moji strahovi. Posebno na pocetku sva djeca uglavnom prihvate bebu jer mozda nisu ni svjesni da to nije privremeni gostuser posted image ali nema razloga za veliku brigu.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
18.11.2009 16:19:04   
Anoniman
I ja sam u ovim "vodama" pa da se javim.
Od trenutka kada smo saznali da smo trudni, muz i ja smo ukljucili Farah u cijelu tu pricu o bebi. Kako ce se imati s kim igrati, kako ce imati lijepu seku ili bracu, kako...Farah vec toliko voli bebu da se sada zaista ne brinem da li ce biti ljubomorna kada ona zaista dodje. Osluskuje je u stomaku, idemo joj zajedno kupovati neke stvarcice, zajedno biramo imena...
Iako imamo djecju sobu, Farah se jos nece iseliti iz nase spavace...Mozda grijesim, ali zaista mi je zao da sama spava...da se ne bi osjecala odbaceno, a i strah me da se ne bi u noci otkrivala.
Vec sam dobila savjet od rodice da joj iz porodilista ponesem neki poklon, koji ce "ko fol" biti poklon od njene bebe.
Naravno, i ona ce s babijem doci po mamu i bebu u bolnicu, aBd.
Trudicu se da je ni u jednom momentu ne zapostavim zbog dolaska druge bebe, nece mi biti "dadilja" kao sto to vidjam na svakom koraku....Naravno da cu je ukljucivati u odgoj bebe, ali cim primjetim da joj to ne pricinjava zadovoljstvo reci cu sebi stop.
100% cu joj se posvecivati kao i do sada, aBd.
Dosta se informisem o tome...pa mislim da nece biti frke.
I  uvijek joj kazem kako mama ima dvije bebe:Farah i bebu u stomaku.
I sretna je....Presretna zbog druge bebe.

(odgovor članu Lalana)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
19.11.2009 11:21:18   
Amrino
I ja se uveliko "pripremam" za ovo...E sad to za poklon sam cula mnoge varijante i mnogi kazu da je to samo kontraproduktivno jer time djetetu saljes poruku da treba voliti brata/ sestru jer joj je nesto kupila...tj. ispada da kao podmicujes dijete. I isto tako starije dijete vrlo dobro zna da beba ne moze "kupiti" poklon...Poklon ako se vec kupuje treba da bude od mame i tate jer poslije kada objasnjavas kako je beba mala i nista ne zna dijete se automatski upita "a kako je znala da cu ja biti tu i da mi treba kupiti poklon?!". Sto se toga tice stvarno ne znam sta cu uraditi.
Definitivno treba o poklonima voditi racuna ne tada nego kada gosti budu dolazili na babine i ako neko sam nema taj osjecaj pa da kupi poklon i jednom i drugom djetetu treba se pobrinuti da uvijek nekih pokloncica ima u steku...Jer tada se dijete osjaca najzapostavljenije (bar sam se ja osjecala user posted image ) kada dolaze gosti i tepaju bebi, donose samo bebi nesto i sl.
Uh...bas mi je muka kada pomislim...user posted image user posted image user posted image .
Tako mi na momenta bude zao moga Hamze kao da ce mu se sta ja znam desiti a ustvari to je nesto diiiiivno. Zaista covjek treba biti jaaaako oprezan.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
19.11.2009 11:24:50   
Anoniman
Je, ne brinem se zbog sebe i svojih postupaka, vec zbog drugih.
Cim neko kaze nesto u smislu."ih vidjece kad beba dodje..." Ja poludim. Odmah reagujem i ispravljam ljude.

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
19.11.2009 11:25:26   
bebacha
ja sam odlucila ipak kupit taj poklon i recu joj da je to dobila zato sto mama i tata znaju da je ona velika cura i da ce biti dobra prema bebi.a vjeruj mi nema dana da prode a da ja ne pomislim sta ce bit kad neko doce na babine a ne dones njoj nista.vjerujem da ce bit takvi ljudi.najbolje je jupit neki sitnica pa sakrit.ja samo kako da ce to njoj tesko pasti i da ce se osjecat zapostavljenom.nadam se da pogresno mislim

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
19.11.2009 11:27:51   
bebacha
e to mo je najgore kad drugi govore vidjet ces ti kad beba dode,ako nebudes slusala mama te vise nece voljet a voljet ce bebu i slicno.jezim se od toga.ja mogu te sve ljude ispravljam i Ajli govorit suprotno al djete ce to ipak cuti a djecija psiha je cudna.bas se bojim tih drugi ljudi i njihovi postupaka

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
19.11.2009 11:33:28   
Anoniman
Stvarno kako ljudi "lupaju ko Maksim po diviziji"user posted image Bas nedavno farah nije htjela da sam rucki, kad jedna ko iz topa lupi: "Moras rucat' sam , vidjeces kad beba dodje, nece ti imati ko hraniti!"

GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRuser posted image user posted image user posted image


A o tim poklonima"samo za bebu"...Da, trudicu se da imam uvijek nesto i za Farah u tim situacijama, ako samo beba dobije poklon. da ona to ne primjeti...

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
19.11.2009 11:37:31   
bebacha
Jadna Farah bit ce stalno gladna kad beba dodeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image mrzim ljude koji samo pricaju a ne razmisljaju.toga se najvise bojim.cega vi najvise bojite.ja se bojim odlaska u bolnicu i kako tih par dana bit bez Ajle i ona bez mene.kad pomislim na to dode mi vristim.bojim se i kad tek dodem kuci s bebicom,znam da ce me Ajla pozelit i da ce htjet da se igramo a sta ako budem imala porod ko prosli pa se nemogu cak ni nastranu okrenut.kako to njoj objasnit.joj koliko se brinem

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
19.11.2009 11:40:58   
Skvo RR
Iskreno mislim da nije losa ideja, kupiti neke pokloncice starijem djetetu.  Pa bebaci su to jos...po meni nije to potkupljivanje vec znak paznje.
Opet, imam slucaj kod moje rodice, mali je imao 3,5 godine, kada je dosla nova beba. Ona je nekako sa njim slagala robicu prije bebe i pokazala mu kako je to maleno za novu bebicu, i znam da je on vazda sa vrata virio po kesama i otpakivao poklone i sve se divio, pa govorio mama vidi sta smo dobili....kad cemo ovo bebi obuci....Bas mi je nekako to bilo simpa...
Mislim da svaka mama treba procijeniti situaciju i razviti strategiju prihvatanja novog clana porodice.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
19.11.2009 11:42:41   
Anoniman
I meni je stalno na umu tih famoznih 5 dana(opet cu imati sekciju, tj. CR).
Kako cu bez nje i ona bez mene?????????????????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A kad dodjem kuci...mislim da nece biti frke...jer iako cu lezati i biti nesposobna da vodim brigu o njoj, ona je vec dovoljno velika da shvati da mamu boli pupa, pa ce razumjeti. Ali bice uz mene svaki tren, kao i beba, aBd.



(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
19.11.2009 11:43:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: skvo

Iskreno mislim da nije losa ideja, kupiti neke pokloncice starijem djetetu.  Pa bebaci su to jos...po meni nije to potkupljivanje vec znak paznje.
Opet, imam slucaj kod moje rodice, mali je imao 3,5 godine, kada je dosla nova beba. Ona je nekako sa njim slagala robicu prije bebe i pokazala mu kako je to maleno za novu bebicu, i znam da je on vazda sa vrata virio po kesama i otpakivao poklone i sve se divio, pa govorio mama vidi sta smo dobili....kad cemo ovo bebi obuci....Bas mi je nekako to bilo simpa...
Mislim da svaka mama treba procijeniti situaciju i razviti strategiju prihvatanja novog clana porodice.


E ovo si zaista dobro rekla.

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
19.11.2009 11:44:21   
bebacha
kod nas ako je sve uredu ides kuci sutradan a ako je cr ostajes 7 danauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image to mi je najveci problem.nravno kad dodem kuci da ce bit cjelo vrijeme uz mene.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
19.11.2009 11:47:08   
lilix
bebacha i ja imam isteu brigu kao i ti i vjerovatno sve mame koje čekaju još jedno dijete, kako ću bez Benija dok budem u bolnici, i kako uskladiti to vrijeme posvećeno djeci, još je on meni strašno ljubomoran...a to za poklone što piše farah je super, mi smo se vć dogovorili da Benjaminu kupimo neki super poklon, nešto za čim baš bude imao želju u vrijeme kad se aBd porodim i da mu kažemo da mu je to beba kupila...a samo se nadam da će ga malo poustiti ljubomora

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
19.11.2009 12:05:29   
Amrino
Imam jaranicu koja je nekim "gostima" rekla da joj dodju na babine dok je jos bila trudna user posted image user posted image user posted image tj. da se mali ne osjeti zapostavljenim jer svi dolaze zbog bebe.
Sto se ljudi i KOMENTARA tice ja stvarno ponekad ostanem "paf". Ne znam kako cu se suzdrzavati da ne treram ljude u neku stvar...Pa djeca su taaaako osjetljiva i jos u tom momentu kada i sama prolaze kroz tako "stresnu" situaciju samo jos treba neko doljevati ulje na vatru.
Draga pahuljice- ja cim sam saznala da sam trudna to mi je prvo palo na pamet: kako cu ja ostaviti Hamzu i otici u bolnicu?
Meni je prvi bio prirodni porod i odmah sutradan sam izasla pa me opet "steglo" u dusi a mogu misliti kako je tebi...Ma hajde prezivjet cemo i to nekako, samo neka su nam zivi i zdravi.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
19.11.2009 12:10:46   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

I ja se uveliko "pripremam" za ovo...E sad to za poklon sam cula mnoge varijante i mnogi kazu da je to samo kontraproduktivno jer time djetetu saljes poruku da treba voliti brata/ sestru jer joj je nesto kupila...tj. ispada da kao podmicujes dijete.


Nemojte pitati starije dijete šta želi!
Osluškujte želje. Ja sam tako radila sa Hanom. ONda sam ranije kupila ono što je ona priželjkivala ( to je bila sitnica: boje iz OBI-ja ) i rekla mužu da mi ih donese u rodilište kada krenu po mene. Stavila sam ih u nosiljku, i kada smo trebali staviti malenu u nosiljku, ja sam iznenadjeno rekla: Šta je ovo????
Na kesi je pisalo HANA.  Ja sam Hani rekla: ovdje piše da je za tebe, i to joj odmah dala u bolnici.
Ona se oduševila time - sestra joj donjela boje koje ona jako voli!
Pitala se kako je znala šta da ona voli bojiti, ali to se pitala jednu minutu i onda otrčala da boji zidove i vrata.

Ali ja imam jednu veliku napomenu. Ispravljajte druge! Uvijek!
LJudi imaju grozne običaje, od onog da tepaju samo bebi, do onog da govore da beba nevalja ili da će oni ukrasti bebu.

I najbitnije...kad je malena slavila prvi rodjendan ja sam primjetila na Hani da stalno nešto zaviruje i gleda. ( mada su njoj svi donjeli poklon kao i maloj ).
Sjetim da se da sam u ormar sklonila jendu novu lutku koju nije vidjela i kazem muzu idi stavi onu lutku u kesu i daj mi je. Da ste vidjeli te sreće kada je ona tu lutku vidjela. user posted image
Sve govorila: i ja dobila poklon, a Sajri rodjendan.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
19.11.2009 12:53:50   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

I meni je stalno na umu tih famoznih 5 dana(opet cu imati sekciju, tj. CR).
Kako cu bez nje i ona bez mene?????????????????
A kad dodjem kuci...mislim da nece biti frke...jer iako cu lezati i biti nesposobna da vodim brigu o njoj, ona je vec dovoljno velika da shvati da mamu boli pupa, pa ce razumjeti. Ali bice uz mene svaki tren, kao i beba, aBd.



Jedina dobra stvar u tome što ćeš biti gore pet dana je ovo: nećeš stići misliti na bolove u ledjima, kateter, ranu od carskog reza od brige za dijetetom koje je ostalo kući i koje te čeka.
Ja sam svaki dan otplakala turu.
Ali tu je i zamka, nemoj da ti ta briga ukrade prve trenutke sa novorodjenom bebom.
Meni je muž dovodio Hanu u bolnicu, dolazila je dva puta, mada mi je bilo teže kada je odlazila, a i njoj. Zato sam rekla da je u petak ne dovodi ( izašla sam u subotu ).

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
19.11.2009 13:00:03   
bumbalu
moj sincic ce imati 23 mjeseca kad se ja abd porodim,otkako sam ostala trudna ja spominjem bebu govorim mu da milki stomak i td eh sad koliko to dopire do njega,kad ga pitam sta ce da t seki kaze sve sem cuce i mlijeka,mada rodica mog muza ima bebu od 3 mjeseca i kad vidim da se on fino ponasa prema njoj daje joj svoju cucu igracke flasice,kontam da nece bit tesko,eh moj je problem sto se on zadnjih desetak dana poceo tuci,svi kazu da je to faza,jer dosad je stvarno bio umiljat a sad iz cista mira udari rodaka,ja se samo nadam da je to faza koja ce proci,i kad navece legnemo nas dvoje on digne moju majicu i stavlja cucu u pupak ,kaze to seki daje hahahahah

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
19.11.2009 13:00:38   
Anoniman
Joj kad sve to vec spominjes...(mislim, te bolove) sjecam se da me samo prsti nisu boljeli...(ali to je sada OFF).
A o tim danima razdvajanja ne smijem ni da mislim...Ali, hB, pa je u svrhu neceg DOBROG.

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
20.11.2009 14:13:43   
mišur
Luka će imati 25 mjeseci kad dobije batu ili seku...I naravno da mu već pričamo o bebi, on mazi moj stomak i zove "bebo"user posted image , ali mislim da je on još malen da bi shvatio šta se dešava...

Kako će sve biti kad stigne beba, nema pojma...Nekako ćemo u hodu sve učiti, šta bi drugo..Znam da mora postojati određena doza ljubomora od strane Luke, ali i to je normalna reakcija na tu, za njega jako stresnu situaciju...
Od kako sam ostala trudna samo razmišljam kako ćemo njega pripremiti da za njega ude što bezbolnije i što Amrino reče, nekada mi ga bude žao zbog svega...Mada je to divna stvar, opet mislim kako će njemu biti, kako više neće biti u centru pažnje, kako će naučiti dijeliti ljubav koja je do tada bila samo njegova, kako će se osjećati...
Nekada mi bude žao ove bebe u stomaku, i ne pomislim na nju/njegauser posted image user posted image , već na ovo starije govance...
Pošto ne radim zbog čuvanja trudnoće, trudim se da se što više mazim sa njim, da mu se što više posvetim, i kao da me grize savjest što će beba uskoro doći i što će se on osjećati kao da više nema moju apsolutnu ljubav...
I kao i svim mamama koje već imaju jedno dijete, najgori strah mi je šta ću i kako ću bez njega tih par dana nakon porođaja...Ovdje je praksa da se tek treći dan nakon prirodnog porođaja izlazi kući, i već mi se srce stegne kad pomislim da neću biti s njim tri danauser posted image

Sa druge strane, mene opterećuje još jedan problem..Kako organizovati spavanje???
Luka ima svoju sobu koja se koristi kao njegova igraonica, a on još spava sa nama u sobi u svom krevetiću...
Razmišljali smo da njemu napravimo sobu i da ga prebacimo tamo, ali je meni žao da spava sam...
Opet, u našoj spavaćoj sobi bi mogli nekako uglaviti još jedan krevetac, ali mislim kako će beba smetati Luki, obzirom da u početku samo plače, jede, nosa se...naravno uz upaljenu lampu ili slično, a mi sad spavamo u mraku...Nemam pojma kako ćemo se organizovati po tom pitanju....
Imam prijateljicu koja ima dva sina između kojih je razlika oko dvije godine...Prvog je prebacila u njegovu sobu i ona je tamo prešla sa njim, a malađi je ostao sa tatom u spavaćoj...Ona je po cijelu noć prelazila tamo amo, da doji malenog, pa se vraća starijem..Stariji se u početku budio jer je bio ljubomoran, ali mu je onda pokazala kako doji bracu i njemu je to bilo fuj, pa se više nije ni budio zbog togauser posted image

Šta kažu iskusnije mame? Kako ste se vi podijelili i organizovali?
baš me zanimaju vaša iskustva....


< Poruku je uredio mišur -- 20.11.2009 14:18:03 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
20.11.2009 14:51:08   
bebacha
kod nas ce razlika bit 2 godine i 4 mjesca.i kao sto kazes vec je sad pripremam na bebu.ona zna(a nevjerujem da to bas najbolje razulije)da u maminoj pupi ima beba,zna da nesmije udarat maminu pupu.cim spomenemo bebu ona kaze "beba jede sisu"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pomalo mazi i ljubi bebu.
sinoc ja pricam mm za ovu temu i kako je hanabanana pricala za boice koje je ko fol kupila beba Hani i Ajla to cula i kaze "beba kupi aji boice" i ja kazem kupit ce ti beba al ako budes slusala mamu i tetu i ona dode do dtomaka i kaze"pupi bebo boice aja susa"user posted image user posted image bas mi je bila slatka.
a sto se tice spavanja,Ajla sad spava s nama u sobu.do skora je bilo pola noci u kreveticu a pola s nama s tim da je sad polahko vracam u krevetic.vidim da puno razumije kad joj pricam i mislim da ce za par noci to potpuno prihvatit.kad beba dode samo cemo jos ubacit jedan krevetic.jednostavno tesko mi je da je prebacim u drugu sobu jer je velika maza i to bi bio sok za nju a pogotovo kad dode beba koja ce spavat s nama.jedna beba kaze da je beba par noci budila vece dhete al da se ovaj brzo navikao i uopste je nije cuo kad place.uglavnom vidjet cemo kako ce bit kad se rodi.kakva ce beba bit po noci,kakva ce bit Ajla.


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
20.11.2009 14:52:03   
hanabanana
Mi tek na proljeće planiramo renoviranje stana, pa ćemo tako muž i ja dobiti svojih 10 kvadrata, a spavaću ostavljamo djeci.
Da sam imala ranije sobu za djecu ( ili za nas ) kao što ti imaš, na bih imala dilemu. Ali moraš jedino paziti da dijete ranije prebaciš u sobu, a ne da se to poklopi sa vremenom kada stiže bebara.

Mislim da je lakše to sve proći sa mladjom djecom, kao što ti i Amrino imate manju razliku, jer manja djeca manje uzimaju stvari ka srcu, tako da ste spašene i balansiranja. Ali prednost veće razlike je u tome što sam ja imala dijete koje si je dalo objasniti neke stvari, i nisam imala dvoje djece u pelenama.


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
20.11.2009 15:09:35   
eminak.
Mi imamo sina od cetiri godine i bebu od 6 mjeseci i prosli smo sve to o cemu ti brines. Nemoj se sekirati normalno je da ce biti malo ljubomore ali nemojte mijenjati odnos prema starijem djetetu kad dodje beba.. Moj vam je savjet ako ce te ga prebacivati u njegovu sobu uradite to odmah da se kasnije ne osjeca odbacenim, jer djeca u njihovim godinama su jako osjetljiva i mislice da vam vise ne treba.
I jos jedan savjet kad vam budu dolazili gosti zamolite ih da ga ne gnjave pitanjima "volis li svog brata ili sestru"jer ih to strasno nervira bar sam primjetila po mom sinu i po jos par druge djece koji su dobili bracu i  sestra.

A tog prelazenje iz jedne sobe u drugo toga ce biti zadugo, bar ja jos uvijek imam te slatke probleme i neprospavanih noci radi toga, samo sto jednog smirim drugi se probudi da jedeuser posted image
Uh nadam se da sam bila od pomoci i da nisam puno pametovalauser posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
20.11.2009 16:02:04   
Amrino
I ja sam razmisljala o tom spavanju i jedino konkretno sto sam do sada poduzela je da sam Hamzi izbacila nocne podoje. To je proslo iznenadjujuce jednostavno i sada zaspe uz pricu za laku noc i san mu je mnogo cvrsci nego ranije. Plan mi je bio da mu se nocno spavanje koliko toliko regulise do dolaska novog clana.
Hamza spava s nama na krevetu i sto se konkretno toga tice nije nam uopste lose i ne smeta nam...a sad - sta uraditi kada dodje bebica aBd?
Ja sam mislila da Hamza i dalje ostane s nama a da bebica bude u kreveticu pored...jer on je navikao na nas a bebica ce navike tek steci pa sam mislila da bi nam se svima tako bilo lakse prilagoditi.
Nasa djecija takodje sluzi kao igraona a uz to jaaako je mala tako da mi jedino ispravno a dugotrajno rjesenje ispada da se mi preselimo tamo a da njima ostavimo spavacu, koja je dosta veca. Posto nam za to treba dosta love- koju trenutno nemamo user posted image to ce pricekati neko drugo vrijeme...Jer stvarno mbi mi bilo bezze sada Hamzi kupiti krevet i namjestiti mu sobu da se navikne tu a onda opet seliti u vecu...
Ma ni sama nisam pametna...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu eminak.)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *