|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
17.11.2010 14:18:19   
ziki
Nisam ni ja bila ljubomorna na sestre, razlika je 2,5 god, odnosno 6 god. Ali to mi ne pomaže jer nemirko bez obzira što liči na mene copy-paste ne želi mamu  da dijeli.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
17.11.2010 14:25:50   
veeseelaa
aiiiiii pa kako to?
ja sam Ajšu naučila (ako se to može naučiti) da nije ljubormorna, ona uopće ne reaguje kad pridajem važnost drugom djetetu.... skoro jednom nešto joj ko dodje krivo kad sam zagrlila drugo dijete, ja ostala paf
Al je mala tip ala ja, svoj ona posao, mislim da će takva biti i kad dodje nova bebica aBg
Ako se ne varam ti radiš? jel maleni u vrtiću? vrtić je zakon za ovakve situacije, djeca tu nauče dijeliti i igračke i ljude :-)))

< Poruku je uredio veeseelaa -- 17.11.2010 14:26:16 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
17.11.2010 14:37:33   
emma.L
Mi uveliko razmišljamo o još jednom djetetu, ali neku večer su nam bili gosti sa bebom ( i nije prvi put da se ista scena ponavlja ) i Ema nije pokazivala veliku ljubomoru ili agresivnost ili ljutnju kad ja uzmem bebu i pitam je hoće li i ona jednu da rodimo. Ona samo ode u kuhinju u mrak, uzme koricu kruha i sjedne na pod pored radijatora... i sjedi. Nije tužna, čini mi se, ali tako jadno djeluje da sam ja htjela plakati. I onda je pitam da dođe s nama da gledamo bebu, da joj pokaže igračke, ali odbija. Tako da smo se morale dogovoriti da "malo još odmori od nas a onda da nam se pridruži kad joj ne budemo više dosadni" user posted image . I za desetak minuta je došla, ali se uvalila meni u krilo.
Sve to nekako dođe na svoje i ja zaista planiram u doglednoj budućnosti novu trudnoću, a onda ćemo raditi na razvijanju osjećaja privrženosti. Budemo li nju čekali i njeno zeleno svjetlo, nećemo nikad user posted image . Ali potpuno razumijem sve te nedoumice i tugu zbog tog dijeljenja sebe na dvoje i više djece, ma koliko netko pričao da je to množenje ljubavi. Možda jeste kad si već u toj situaciji, ali iz ove perspektive zaista izgleda nepojmljivo.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
17.11.2010 14:46:30   
ziki
Jeste u vrtiću vesela, ide od 13 mjeseca i već sam rekla da nije lukav osim kad sam ja u pitanju.user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
17.11.2010 14:47:51   
veeseelaa
user posted image user posted image  e joj nisam pametna, vjerovatno će to sve biti bolje nego što misliš
Sretno

< Poruku je uredio veeseelaa -- 17.11.2010 14:48:05 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
22.11.2010 0:45:20   
bebac2
mislim da dijete nikada ne moze biti dovoljno pripremljeno za dolazak nove bebe, jer ne moze ni zamisliti sta to znaci dok ne ugleda to novo malo biće. kod nas je razlika 3,5 godina. stariji je bio divno dijete (iako velika maza), slusao nas, lijepo se ponasao, bez problema se odvajao od nas i spavao kod nane i dede itd, ali kada se rodila beba mnogo toga se promijenilo. u nekom prvom periodu je izgleda bio zbunjen i pomalo tuzan jer se mama morala posvetiti jos nekome osim njega, ali zato mm bebu nije cestito ni vidio prvih nekoliko mjeseci user posted image . mnogo mnogo smo se trudili da on ne osjeti promjenu, ali ipak se promijenio. postao je mnogo nemirniji, neposlusniji, prkosniji i vise se ne zeli odvajati jer kaze da ce mu nedostajati brat. bez obzira na sve, voli brata, nikada ga nije pokusao gurnuti ili udariti, ali njegovo ponasanje ukazuje na to da ljubomore ipak ima. zato mu stalno ponavljamo koliko ga volimo i koliko nam znaci


_____________________________

dva djecaka,.2006. i 2009.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
22.11.2010 7:10:19   
maja78 RR
Ja trenutno ne mogu zamisliti da imam drugu bebu, tj. da svoju ljubav uskracujem Andreju. Ovo je vjerovatno blesavo, ali stvarno i sama pomisao na to me rastuzi. Iako u blizini imamo bebicu od 9 mjeseci (od brata curica) i koju ja jaaaaaaaaaaaaako volim, i andreja ucim da ne bude ljubomoran, i on ni ne pokazuje ljubomoru, samo ponekad je ingorise ali nista strasno zaista, vise je ljubi i grli i gura joj igracke, ja opet imam osjecaj da ga uskracujem.
Mislim da sam zrela za psihologa hehehehehe

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu bebac2)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
22.11.2010 7:25:55   
taurus
mi smo još prije pra mjeseci počeli sa pripremama za dolazak user posted image
za početak R je počeo da spava sam u svojoj sobi, kao bi beba mogal da bude s nama, ali ipak imam osjećaj da on nije svjestan šta znači još jedna beba
kupili smo mu i poklon koji će mu donijeti beba iz bolnice (lego policijska stanica) i sam je rekao šta želi a zatim me pitao a kako će beba donijeti poklon kad nema igračaka kod doktorauser posted image user posted image user posted image
često me uhvati neki čudan osjećaj tuge, zabrinutosti, ma ne znam ni ja šta je
i onda samo razmišljam kako će se on osjećati, kako će biti uskraćen, nekako mi ga bude žao user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
22.11.2010 7:29:33   
maja78 RR
to je to taurus o cemu sam ja govorila
a jos je R veci od andreja pa se sa njim moze i priocati da shvati, ali bez obzira na sve oni ce uvijek biti nase bebice
(jao jadna moja snaha buduca user posted image )

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
22.11.2010 8:26:50   
DM
kupili smo mu i poklon koji će mu donijeti beba iz bolnice (lego policijska stanica)

I I je S donio poklon iz bolnice kad se rodio(već sam pisala na ovoj temi) i kod nas je bio lego-samo vatrogasna stanicauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
22.11.2010 10:06:16   
Lulu_08
Jao drage mame, čitam vaše komentare i zrela sam zaplakati. Naime, Luni je sada 2 i 7 mjeseci, a aBd - bude li išlo po "planu" (koliko se to već da isplanirati) htjeli bi se "truditi" nekad na proljeće. Ako bude po planu onda će Luni biti 3 i nekih 8-9 mjeseci kada dobije seku ili bracu.

Eh sada, kod nas je specifična situacija. Elem, Luna je provela jedan izvjesan period od njegovog rodjenja pa do nekih godinu dana uz jednog batu. (od tete koja je čuvala 2 godine sestrić - a inače smo kućni prijatelji) Bila je uključena u sve i uživala je dok ga je mazala kremom i "presvlačila pelene" (k'o fol).

Sve je bilo super dok njena teta nije ostala trudna (prije 7 mjeseci), kada je nastao HAOS. Tada je postala ljubomorna i na batu, a davala je izjave da tetinu bebu neće voljeti itd itd. Ni riječi o bebama u periodu od nekh 4-5 mjeseci! Naravno ja nisam prestala pričati hipotetički o bebi itd, i njene reakcije su zaista postale sve manje i manje burne.

Neki dan za vrijeme naše šetnje, ugledale smo kučiće, kojima je ona bila oduševljena - a ja iskoristim priliku i kažem joj kako su oni seke i brace. Da bi ona kao grom iz vedra neba rekla : "mama ja ću roditi cuku a ti rodu bebu, može?" (ovo sam već pisala na temi Provale naše djece ili slično već...) Od tog dana pa na dalje ona samo priča o bebama, hoće da joj mama rodi bebu i non stop me pita "mama imaš li ti bebu u stomaku?" (a to onih 5 kila koje se nedaju skinuti hahahaha..) Sada čak voli i tetinu bebu, i kaže da će je maziti, paziti i presvlačiti! Eh kako će to sve izgledati kada ona bude velika seka vidjet' ćemo!

Za sada su mi svi vaši komentari poučni, i nastojat' ću da primjenim slične postupke. A za sada je najveći problem spavanje. Tata nam je u inostranstvu (posao) a ona pajki sa mnom, i jedino tako mirno i bez buđenja spava. (sa 18 mjeseci nije više htjela kročiti u krevetac, pa je spavala na kauču sa ogradicom ali nemirno i sa prekidanjem par mjeseci) Hmm, na šta li će to ličiti?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
22.11.2010 10:30:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: taurus

mi smo još prije pra mjeseci počeli sa pripremama za dolazak user posted image
za početak R je počeo da spava sam u svojoj sobi, kao bi beba mogal da bude s nama, ali ipak imam osjećaj da on nije svjestan šta znači još jedna beba
kupili smo mu i poklon koji će mu donijeti beba iz bolnice (lego policijska stanica) i sam je rekao šta želi a zatim me pitao a kako će beba donijeti poklon kad nema igračaka kod doktorauser posted image user posted image user posted image
često me uhvati neki čudan osjećaj tuge, zabrinutosti, ma ne znam ni ja šta je
i onda samo razmišljam kako će se on osjećati, kako će biti uskraćen, nekako mi ga bude žao user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Potpuno te razumijem, Taurus, jer i ja sam se isto osjecala pred dolazak na svijet nase I.
Znala sam upasti u neke crnjake iz cista mira. Cesto sam plakala...Mislila sam kako ce se sada Farah osjecati odbaceno, kako ce postati "povuceno" dijete...A onda bi me opet nekad obuzela griznja savjesti zasto ovu user posted image  u stomaku toliko zanemarujem misleci o F. Trudnoca mi ni blizu nije bila neko blazeno stanje kao prvi put...user posted image ...Sve zbog mojih misli i briga.
Ali kada je dosla I. na svijet sve moje brige su nestale. Nista nije onako kako sam se bojala da ce biti. F. je presretna sto sam joj rodila seku. Ona zna da sam je samo njoj rodila. Ona brine o svojoj seki, dodaje mi pelenu kada je hocu presvuci, zajedno je kupamo...A tek kakva su nam jutra....puna skakljanja, mazenja, poljubaca i tepanja...toliko smo sretni da me strah...

Kazem ti iz iskustva, nemoj se brinuti!  Naravno, potrudi se da R. ne osjeca da je sada manje vrijedan i potrudi se da uvijek imas nesto i za njega(sakriveno) kada gosti budu dolazili a babine, pa ako neko zaboravi da njemu nesto kupi, ti mu uleti s vasim poklonom. I uvijek govori da njemu radjas user posted image  Nemoj dozvoliti da ljudi pricaju kako je beba bezveze ili suprotno, da je on sada pojeftinio jer je user posted image  dosla.Ostalo ce doci samo po sebi. Sretnouser posted image

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
22.11.2010 10:43:16   
ziki
Uh čitam ovo i sve sam više zabrinuta kako ćemo. Juče nije spavao preko dana jer mu je na um palo da je on sad beba. Vuče jedno slonče plišano i to mu je beba njegova i on je voli al ja tu bebu ne smijem da taknem. Čak šta više jedom mi je rekao da će on sve dat bebi što treba i onda nek ide kući.
U još jedna izjava od prije par dana me je šokiraal rekao je mm da je on- nemirko, njegovo ljepotanče a beba je moje.user posted image Znam da imamo još 7 mjeseci dok beba ako Bog da dođe al baš se plašim ljubomore i njegove vezanosti za mene.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
22.11.2010 12:36:44   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: ziki

Uh čitam ovo i sve sam više zabrinuta kako ćemo. Juče nije spavao preko dana jer mu je na um palo da je on sad beba. Vuče jedno slonče plišano i to mu je beba njegova i on je voli al ja tu bebu ne smijem da taknem. Čak šta više jedom mi je rekao da će on sve dat bebi što treba i onda nek ide kući.
U još jedna izjava od prije par dana me je šokiraal rekao je mm da je on- nemirko, njegovo ljepotanče a beba je moje.user posted image Znam da imamo još 7 mjeseci dok beba ako Bog da dođe al baš se plašim ljubomore i njegove vezanosti za mene.



ziki ja iskreno mislim da je ovo super! Naime, on vam pokazuje kako je prihvatio činjenicu da će dobiti bracu ili seku te sada na svoj dječiji način se suočava sa novonastalom situacijom. Vi kao što si rekla imate još 7 mjeseci da "radite na tome" a on će sigurno u međuvremenu sve to vrlo dobro shvatiti i prihvatiti, a ako i ne kao i do sada sve dolazi i prolazi u fazama. Haha, mogu ga samo zamisliti sa slonićem, pa bona mama on ima "svoju bebu" koju neda nikome, i baš ga briga neka on čuva svoju bebicu, dobro je što ima svoju "utjehu". A neće njemu niko njegovu mamicu zamjeniti, u to sam sigurna!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
23.11.2010 22:28:27   
emma.L
Mi razmišljamo o još jednoj bebi koju realno nemamo gdje staviti user posted image , ali čekajući da otplatimo ovaj i kupimo veći stan, ja ću ući u klimaksuser posted image . I sinoć smo došli na ideju - Ema s nama u dnevnu a bebi soba. Naravno, meni bi to pasalo, jer uživam u maženju s njom, a odvojili smo je odmah u njenu sobu jer i dalje mislim da djeca trebaju odvojeno spavati u miru. I pobornik sam toga, mislim da je tako najzdravije, a sada sam poludjela i jedva čekam (iako još uvijek racio prevladava, hehe).
Kod nas je opcija da ili bebin ili Emin krevet moraju biti u dnevnoj. Pošto će biti puno lakše sa Emom, ona bi išla nama, a bebica bi imala mir dok ih nekad ne sastavimo na sprat. Mislim da će nam ovo rješenje puno pomoći jer će Emili misliti da je mezimica, spavat će sa mamom i krenut ćemo odatle lagano sa postupnim uvođenjem bebe između nas i nekako mi se čini da to neće izgledati kao sad imamo bebu, pa Ema će se snaći.
Naravno, da imam prostora, ovo mi ne bi palo na pamet, ali sad kad smo baš morali dobro razmisliti što i kako (išlo je čak dotle da bismo rentali veći stan a izdavali naš dok malo ne odrastu da mogu u istu sobu, jer mi držanje bebe među silnim gostima nije opcija), čini mi se da smo dobro smislili user posted image . Samo znam da s Emom ne bi bebu ostavila samu ni na regalu user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
23.11.2010 22:39:04   
taurus
pa plan ti je dobar
samo se bojim da ćeš poslije imati problema sa odvajanjem Eme od vas, jer će joj biti normalno da spava sa vamauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
25.11.2010 11:35:23   
emma.L
Neće s nama u krevetu spavati, nego u sobi dnevnoj s nama (ovo što ja pričam o maženju u krevetu, to su moji snovi user posted image , upravo da ne bi navikla na to). A drugačije ne može, osim ako se iz korjena ne promijeni prije dolaska nove bebe, pa je budemo odmah smjeli ostaviti u sobi. Mi ih svakako planiramo za 7-8 mjeseci opet sastaviti i po danu stavljati zajedno, a ako sve bude ok možda i ranije ili odmah. Vidjet ćemo. Ali ja zaista želim novu bebu i moramo dobro isplanirati jer metara kvadratnih nejma user posted image , tj. fali. Ma neka nam to bude najveći problem i bit će super!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
25.11.2010 11:47:54   
Lulu_08
emma.L kao da govoris o mom zivotu! Naime, mi imamo jos nesto duga da otplatimo za stan pa smo planirali prodati ga te napraviti kucu na zemljistu koji imamo. Cak smo se odlucili izaci iz grada i praviti kucu na selu odmah uz grad, zbog komocije i dvorista! Mi u ovom stanu imamo dnevnu i spavacu i sada je Luna sa mnom u spavacoj (mm je u inostranstvu) gdje ima nekih 5 kvadrata svog prostora za igru i sl. Ali mjesta za novu bebicu tu ne bi bilo, ili bi morali balkon zatvoriti pa tu napraviti igraonu a spavanje u spavacoj ostaviti. Uz to je dosla cinjenica da imam novi posao sa probnim radom do kraja marta. Tako da cekanje ostaje do tada user posted image . A tako bih rado vec sad bila user posted image .....Uz to i pitanje da li ce se odmah to i dogoditi?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
25.11.2010 12:01:32   
Hanady RR
Ma ženice drage moje nemojte brinuti.
ja imam kvadrata i viška ali smo sa rođenjem bebe svi spavali u istoj sobi....
u sobi nam je naš bračni krevet, krevetac za bebu i krevet za stariju djevojčicu iz kompleta sobice i samo jedna ormar iz sobice sklopili za njenu garadobu i jedna mali za bebinu....
svi zajedno spavamo u istoj sobi....već 2 godine skoro....
a sada smo u pripremnoj fazi da one ostanu same u sobi a mi idemo u spavaću konačno...koju imamo ali u njoj se samo nalez svi elemnti spavaće sem našeg kreveta. Njima ćemo dati njihovu sobu od 20 m2 i krevete i ormare i igračke i neka uživaju.
već smo porbali...
baš lijepo bez nas spavaju tako da nemojte se brinuti...
sve navike koje se steknu mogu se u neke druge navike pretočiti.user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
25.11.2010 12:07:58   
Hanady RR
A priprema bebe na bebu....
teška jako teška ali nam roditeljima tačnije mami...
bebi koju već imamo to je mnogo drugačije....

Moja starija je imala 2 god i 8 mjeseci kada sam mlađu rodila....
tih 9 mjeseci nošenja bebe bile su moja najveća strepnja u životu. Koliko sam suza tada isplakala da mi Bog oprosti jer sam se bojala starijoj nešto će faliti u životu, neću joj se dovoljno posvetiti ona će to osjetiti itd....
ponekada bi ona sretna bila rodiću joj bebu, a nekada bi me udarila u stomak jer ta beba neda da je nosam i mazim....
jer me ta beba tjera da sam bolesna povraćam....
i tako sam se plašila...
ludila sam...
sramota me bilo mame i muža i prijetljica koliko sam samo noću plakala.....
Moja starija djevojčica ima u blizini bebe, stalno se nove rađaju...iamla je samo 5 mjeseci kada mi je zaova rodila...nikada nije pokazivala znake ljubomore...a onda sa mojom trudnoćim nekako nisma osjetila da sa njom mogu razgovarati kao prije, nije me shvatala ili nije bznala ili nije htjela....

12.2.2009.godine svi moji strahovi pali su u vodu...kada sam ugledala svoju malu bebu u rukama znala sam i starija će joj se radovati kao ja toga dana.
I nevjerovatno tako je i bilo.
Kada se malena rodila ona se pirmjenila, imala je pojedinačne izlive bijesa možda malo ljubomore ali nikada seki nije naudila, čuvala je, pazila, kupala...nebi vjerovale bebu od 15 dana sam kupala tako što mi je dijete od 2 i pol gdoine posipalo vodom nad kadicom.user posted image

kada ugledaju živo malo biće i mogu ga zvati svojim bratom ili sekom pormjene se....
i sada imamo male trenutke ljbomore, ljutnje ali ako ja malu seku nešto naružim da ne dira starija je brani i obrnuto....

Sve su to slatke muke...
samo sebi nikada suze onolike oprostiti neću a sve ostalo mjenjala nebih ni sekunde.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
30.11.2010 15:28:19   
ziki
Ili sam ja paranoična ili nama ovo pripremanje na dolazak bebe ide vrlo loše. Za dan državnosti smo spojili sa vikendom i bili zajdno 4 dana. On je tad krenuo da se piški,ne potpuno nego samo da okvasi gaćice jer sam zaprijetila vraćanjem pelene. Izjave ja sam tvoja beba su svakodnevne a juče je rekao da sam ja njegov najbolji drug. Da bude zanimljivije meni je konstantno muka, mnogo manje se igram sa njim, nema već neko vrijeme nema  igranja žurme i jurnjave po stanu. MM tudi da ga on preuzme, pušta crtane(u meri koju je baš i ne dozvoljavam) pravi igračke, pokušava da ga za nešto zainetersuje, čita priče ali slabo. Igra se on sa njim ali ga u neko doba šutne i počne da plače kako ga je „ovaj“ gurnuo da padne ili udario ili već nešto drugo smisli kako da mene zove u pomoć.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
30.11.2010 16:14:07   
taurus
ziki nisi paranoična
on sigurno osjeti da se nešto dešava s tobom i zbog toga je takav
možda jedino da napraviš kratku pauzu sa pričom o bebi
da on primijeti da ti raste stomak pa da sam od sebe počne pitati za bebu i da mu tada počneš govoriti o bebi

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
16.12.2010 22:23:49   
amela.srce
Drage moje hanume,

Citam vase komaentare i nadam se da ce aBd biti sve uredu kada se porodim.

Naime sada mi je 5-ti mesec trudnoce i od samog pocetka pokusavam cekici koja je 3 godine objasniti i pokusavam da joj dam do znanja da ce morati da deli sa svojom bebom.  Od kako sam ostal trudna od samog pocetka je jako ljubomorna, u pocetku me stalno udarala u stomak, vukla za kosu sve nesto sto ranije nije radila, ali kako je bila samnom na Uzv i videla bebu malo je drugacija, ali ipak je ljubomorna.

Pokusavam da joj posvetim svu svoju paznju i ljubav jos dok se nisam porodila , i nadam se da kada bebica dodje bice drugacije. Nadam se kada vidi bebicu da nece biti  ljubomorna i da ce sama da shvati da je to njena mala bebica. Ponekad dodje pa mi mazi stomak ili poljubi ali samo na kratko i to  je to.


U svakom slucaju saveti su vam super i ja sam za to da se treba dete navikavati jos dok je beba u stomaku .

veliki pozdrav


_____________________________

NASA PRINCEZA JE RODJENA 28.10.2007
AMELA:LJUBAV MOJA NAJVECA!!!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
17.12.2010 12:14:42   
ena23
joj ja sam se pravo zamislila i trenutno sam bas tuzna... mom emiru je 15 mjeseci i trebam u sljedeceih osam mjeseci da ga oducim od nocnog dojenja, da ga naviknem da spava u svom krevetu a od rodjenja spava samnom... da ga nekako "odbijem" od sebe, a to mi tako tesko pada, on je ipak moje pile malo... povrh svega toga muz u januaru ide poslovno u inostranstvo i ostaje tamo najmanje sest mjeseci, mozda i ne stigne na rodjenje ovog drugog djeteta... gdje cu ja svog emira ostaviti za tih dan-dva dok ja budem u bolnici??? morat cemo mojima u goste pa da se porodim u TK... jos nikada NIKADA nismo bili odvojeni citavu noc, kako ce to moje pile podnijeti?... milion milion pitanja i upitnika iznad glave...  tako sam tuzna, sve mi se cini besmisleno, prenaglo, nepromisljenjo i zbunjujuce... odakle poceti razmisljati???

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
17.12.2010 13:33:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ena23

joj ja sam se pravo zamislila i trenutno sam bas tuzna... mom emiru je 15 mjeseci i trebam u sljedeceih osam mjeseci da ga oducim od nocnog dojenja, da ga naviknem da spava u svom krevetu a od rodjenja spava samnom... da ga nekako "odbijem" od sebe, a to mi tako tesko pada, on je ipak moje pile malo... povrh svega toga muz u januaru ide poslovno u inostranstvo i ostaje tamo najmanje sest mjeseci, mozda i ne stigne na rodjenje ovog drugog djeteta... gdje cu ja svog emira ostaviti za tih dan-dva dok ja budem u bolnici??? morat cemo mojima u goste pa da se porodim u TK... jos nikada NIKADA nismo bili odvojeni citavu noc, kako ce to moje pile podnijeti?... milion milion pitanja i upitnika iznad glave...  tako sam tuzna, sve mi se cini besmisleno, prenaglo, nepromisljenjo i zbunjujuce... odakle poceti razmisljati???
Draga Ena, pocni razmisljati odatle da je sve s Bozjom voljom uredjeno onako kako je najbolje za nas.
Sada ti sve izgleda pretesko, prekomplikovano, gotovo nemoguce za izdrzati...znam, je i kod mene je prosle godine bila sl. sitVacija.user posted image

Ja trudna, trebm se poroditi u februaru, a mm je trebao u Njemacku poslom 3.12. i da bude tamo godinu dana, s tim da je mogao mjesecno dolaziti na 3 dana. Ja ludila....Kako cu sama s djetetom ostati, trudna...? Kako cu se poroditi sama, bez njega, gdje ce mi F.( jer i moji i njegovi ne zive u Sa)? Bila sam bas tuzna i gotovo da nisam uzivala u trudnoci, jer pored svih ovih misli, nosila sam se i s navikavanjem F. na dolazak jos jedne bebe. A to me je tako boljelo....
I znas sta je na kraju bilo?
- Mm uopce nije otisao u Njemacku, ne svojom voljom, vec spletom okolnosti, porodila se lahko da lakse ne mogu, F. super prihvatila seku i cak je brani kad je ko bajagi zaruzim.
Zato, ne budi luda kao ja. Stani na loptu i znaj da je sve biti puno bolje nego sto si ti to sebi u glavi zamislila, ako Bog da.


(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *